-
Broj tema i poruka
625 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Darko SB
-
Hvalaa Krece malo sredjivanje... Prvo stigli filteri za vazduh, uljni i ulje promenjeni pre 500km. Sad sam skinuo sediste pa cu da tapaciram samo naslon jer je samo on pocepan, mozda neko zna gde da nadjem bas taj materijal fabricki, ili nijansu takvu?? Skunuo sam prenos da vidim sta ima unutra hhehe Sto se toga tice imao sam srece, varijator vrlo dobar, bez ulegnuca, bez usecenih kanala. Kais Yamahin, deluje bas dobro, realno nema ni potrebe da se menja ali preko zime verovatno zamena. Kvacilo deluje sve ok, ferode na 80 %. Zvono nije sjajno pa ide na obradu. Medjutim, neko je tu podmazao osovinu radilice i pozadi je napunio kvacilo, sve se to razbacalo a ferode su pokupile najvise pa iz tog razloga i trese pri polasku. Detaljno ciscenje i obrada zvona treba da rese problem. Rolnice nisu fabricke koliko sam citao od 15 grama nego malosijeve od 18 grama. Eto i zasto ide u nesto manje obrtaje, da kazem tromo za svoju kubikazu. Ali iste su bez tragova koriscenja pa i sam ne znam sta da radim, za sad ostaju mada bi ih rado zamenio za lakse.
-
Pod rizikom da sledi replika tipa "lepo rekao covek motor" da prozborim i ja Treba da bude: Dovoljno veliki da se ne guramo Udoban, Da može da vozi do mora(CG) Cene od 1000 do 2000€ Poželjno oko 50-80 ks Ne mora da ide 200 Svaki predlog je dobrodošao! Ne gadim se na starije motore Maxi skuter? 400cc do 500cc?
-
U par navrata su se cule sirene juce. Kako mi drug rece, kolega je polomio butnu i kljucnu kost i odvezen je za Nis. Coveka ne znam licno, radi na rudniku gore, koliko znam vozi neki Suzuki, narandzasti naked, valjda 750cc. Strasno.
-
Ja ne znam da li su pojedinci spricani u mozak ili samo teraju zajebanciju
-
Na kraju sam i ja kupio onu Majesty prvu sto sam gledao.. Motor lepo radi, lepo pali, ima oko prenosa da se ulaze.. Ne radi rucna, i prednja guma je za zamenu. U voznji je prava kao strela, koci odlicno, vizuelno ima ogrebano ovde onde, nije nova jbg.. Od problema prvi uocen je ulje u filteru vazduha, u kucistu. Prilicno. Potpljen filter, za bacanje. Ulje u motoru stoji na maksimumu, cak i vrlo malo preko. Predpostavljam da je predhodni vlasnik prepunio pa je zato izbacio. Ako nije gotov sam hehehe... na auspuhu u nijednom momentu ne dimi, ni topao ni hladan, pali isto uvek. Valjda ce biti sve ok. Sad porucujem filtere za pocetak.. Modelom sam zadovoljan bas, odlican skuter, ne menjam vise.. preko zime ide presvlacenje sedista, zamena gume kais itd itd
-
Prodato sve Moze lock Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
15e Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
Rollbar 10e Vizir za princa, original 20e ( Vizir ima sitne ogrebotine, jedan deo je napuko kod nosaca donjeg. Slikacu detaljno. Ja sam ga tako koristio. Moze da se izbusi rupa vislje i da se skrati malo pa da bude ok, ali ovako sem vizualne nema manu)
-
Aktuelno, 25e.
-
Bio da vidim Bugija, ne svidja mi se, nesto mu se cuje u masini, ne mogu da objasnim zvuk ali nadjacava vec pomenuti embrion hehee Brava zeza, plastike nisu lose. Samo to sto se cuje, ali ide otkida stvarno.. Kupicu ipak Yamahu.. Nadam se za par dana da je dovezem.. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
Sta mislite Burgman ili Majesty? 400cc, 2004/2005 god? Jel mozda neko zna nesto o ovome http://www.polovniautomobili.com/motori/8266566/suzuki-burgman ? Planiram sutra da odem da pogledam Yamahu sam bio da vidim pre par dana, ok je, treba prednja guma i oko prenosa se nesto cuje http://www.polovniautomobili.com/motori/8747027/yamaha-majesty-400
-
I ja mislim da su efi svi, danas sam probao onaj jedan sto napisah da cu da idem da vidim. 1700e, nije reg, od ulaganja sto se vidi je prednja guma, em losa em meka pa ne mogu lepo ni da probam skuter, iz prenosa se cuje nesto da zalupa, kao metal od metal, deluje da nije strasno ali znam da je i sve jako skupo.. U voznji trom, krece na pun gas iz mesta do 3000 obrtaja i polako dize do 80km koliko sam ga vozio, znaci nije u redu nesto. Kaze rolnice. Svi sta god da ne valja kazu rolnice hehe. Kais nije menjan duze od 3 godine, koliko je on vlasnik. Realno, na stranu sto treba da se menjaju obe gume (zadnja sa dobrom sarom ali stara) kais rolnice i pretpostavljam varijator, skuter deluje jako dobro. Plastike vizir su odlicne, felne kao nove, pali savrseno, koci odlicno. Zvuk samog agregata je odlican. 1700e, plus prenos i reg 200e, plus oko 200e za servis, doduse tih 200e mogu da se pomere i ostave za zimu ali ispada tu oko 2000e. Mislim da vredi motor, nije les, samo ima da se zamene potrosni delovi. A mozda sacekam jos malo videcu.. Jos se i lomim i izmedju bugija 400 i AA500.
-
Kakva membrana, zar nije injection? Zvao ja danas za jedan 2004 god, 1700e, ne znam, mozda odem da ga pogledam, mada u startu mi ne deluje bas... Nije reg, treba da se menja prednja guma i rolnice. Kais 3 godine nije menjan.. A videcu.. . A svidja mi se jamhica bas je lep model..
-
Desetak godina i jedan pad prosog leta pri 50 km na sat, klizao bas dosta po asfaltu. Ne racunam kao klinac kad sam apencem izleteo sa puta u kukuruz, verujte da su put i vrh kukuruza bili u istom nivou, bukvalno sa 40/50 km kroz vazduh sletim u kukuruz, da nisam cvrsto drzao guvernal ispao bih hehehee 5 minuta u prvu sam vozio dok izadjoh na put, tamo drugari placu od smeha, suze hehe Samo kolena od udarca oljustio i nista vise.. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
I ja bas pogledah koji je, a vidim da ne pise pa rekoh pitace vec neko...
-
Ovi mladji traktoristi se pravdaju kako kad udju u sumu odmah polome svetla pa im se ne isplati da kupuju uvek nova. Ovi stari njih bas briga. Ja bih odmah u zatvor i jedne i druge. Idijot nek kupi jednu lampu crvenu na upaljac, kad krene iz sume na put nek zakaci nazad.Koliko to kosta. Jos davno sam autom naleteo na traktor, kocnica sa 70/80km jedva ukocih, zavisi od situacije gde se naleti ali garantujem da su bez svetla apsolutno nevidljivi nocu. Ja sam miran tip, nemam dosije i nisam agresivan al dodje mi u kabinu da mu udjem pa ne znam sta da mu radim. Sto kaze Zika, nama je ostalo samo da se prilagodimo, da pokusamo da se zastitimo, bolja svetla, duga pogotovo, pri mimoilazenju smanjiti brzinu. Ja imam neku naviku nocu, kad mi auto naidje u susret, kad oborim svetla, smanjim brzinu i nogu na kocnicu sve dok se ne mimoidjem i ukljucim duga svetla. Skoro, na pumpi cekam red, bila guzva.Starac ko zna koliko ima godina, krece zastavom i ukljucuje se sa pumpe na glavni put, sece jednu traku i upada u svoju bez da glavu okrene a kamoli da stane ili migavac da ukljuci. E to nam je nasa realnost. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
Svaka cast. Posto imam u planu ponovo nekog bugija pratim radove Neverovatno sta sve treba da se skine da rezervoar izadje eee Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
-
http://www.polovniautomobili.com/motori/8347028/aprilia-atlantic-500-sprint Jel mozda neko nesto zna o ovom skuteru, deluje ok
-
Varijator je jednostavan sklop, obicno sama zamena rolnica i slajdera resi problem tok zveckanja, a i to nije skupo.
-
Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)
Darko SB je odgovorio članu Sheik u Kineska Imperija
Sent from my GT-I9301I using Tapatalk -
Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)
Darko SB je odgovorio članu Sheik u Kineska Imperija
Ja sam moj oglasio. Mada se i mislim da ga skinem sa oglasa jer apsolutno ne znam sta bih kupio u rasponu izmedju 1300/1600e. Pa cu mozda da ga vozim jos dok ne skupm jos malo. Inace utisci o modelu.. Ja sam zadovoljan, trebalo.je malo vremena da ga dovedem u pristojno stanje ali sada je ok. Moj nije bio vozen duze vreme, i tek sada ide kako treba. Za mesec dana sam presao 1100 km, sad u nedelju sam bio u Bugarsku u Vidin, oko 300km tog dana. Vreme bilo tesko, temperatura oko 35 stepeni. Isao super, bili smo i na moto skup u Zajecaru. Ne umara pri duzoj voznji, dobra amortizacija. Ja i mam i vizir i rol bar i neke torbe sam nakacio, ako i resim da ga prodam cena bi bila sada oko 550e E da opet kazem mislim da sam pisao ranije, vizir je zakoooon Sent from my GT-I9301I using Tapatalk -
A da, i price kako ga je decko vozio tako 4 godine zaboravi.. Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
-
Naravno da ne znaci da se spremis za generalnu. To moze svasta da bude. Niko ne moze da ti kaze sad ovako preko foruma sta je, ja bih te savetovao da se spremis za majstora, po mogucstvu dobrog majstora, pa onda polako ce da vidite o cemu se radi. Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
