Jump to content

Moto Zajednica

Darko SB

Članovi
  • Broj tema i poruka

    625
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Darko SB

  1. Pozdrav, prodao bih vrlo dobru gumu Maxxis u dimenziji 140/60/13. Proizvodnja kraj 2013, posle cu dot da napisem, zaboravio sam koji bese. Kupio sam je za sebe polovnu za 25e, presao oko 200/300km, skuter sam prodao sa starom pa je ova visak. Vrlo dobro lezi na putu, prilicno je meka. Meni je na kisi sasvim ok bila. 25e 0658323218
  2. 0658323218
  3. Pozdrav, ne znam koliko se cene krecu, ali prodao bih bisage sa nosacima za Sprint Princa. Meni se ne svidjaju stavicu torbe umesto njih. Bravice rade, zakljucavaju, uz njih normalno ide i kljuc. Nisu lomljene ni krpljene. Na gornjem delu je oljusten lak. Vidi se na slici. Ni roll bar ne pije vodu, meni je visak. Bisage sa nosacem, mogu i migavce da ubacim, 30e Roll bar 20e
  4. Koje ulje da sipam? princ 125, kupio sam ga pre par dana..
  5. Sta je sa karburatorom?? 70e
  6. Lupio sam malo cenu, nisam resio jos da prodam stoji ma oglasu onako.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  7. Ja se mislim da prodam medu, ima da se sredi malo, ja sam koliko sam mogao sredio nemam vise para.. 200cc piaggio, ide bas dobro, lep o ocuvan, prva boja.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  8. Otkud to, kinezi su cudo napravili sa svojim skuterima, pa vise sam imao poverenja u kineza koji je bio 2009 godiste i koji je presao 5000km nego u bilo kog italijana ili ti japanca kojeg sam imao a koji su bili tu oko 2002/2003 godista,a promenio sam dosta njih. I otkud to da Japanci prave lose skutere, ne bih se slozio.. Najvise problema sam imao upravo sa Italijanima..
  9. Mislim da ne bi smeo uopste da skidas kleme kad motor radi, moze da crkne regler valjda, tako nesto..
  10. Naime skupio sam 1500e i sad sam na slatkim mukama trazim motocikl ili neki maxi skuter do 1500. Pozdrav druze, ovo na slatkim mukama brisi slobodno.. Kupovina motora do 3000 je muka a do 1500 tek.. U zemlji Srbiji gde se motori ne odrzavaju, delovi krpe, plastike lepe a kilometraze vracaju, treba prvo dosta zivaca a najbitnije mnogo mnogo srece.. Gledaj da kupis ako mozes od nekog koga znas, ovo sve je macka u dzaku..
  11. Ako hoce neko s4 mini duos 100e , vredi valjda malo vise ne znam. 0658323218, beli stanje 9/10 da ne kazem odlicno, sve ful kutija papiri punjac dve silikonke dve baterije folija svasta nesto, ne bih ga prodao ali treba lova, prokleti motori hehe

  12. Pa nisam bas bas sve vreme bio uz majstora dok je pravio bisnu, znam da ne vole majstori da im neko stoji nad glavom dok rade, al vido sad da je iz neke tubice nesto uspricao, nadajmo se da je to lepak bio Videcemo za 200/300 km A jos nesto, vazduh iz sistema ispustam na gornjem crevu kod termostata? Ne vidim gde drugde moze.. Za sada sve super radi da ne ureknem nesto, samo me ta pumpa brine jer isao bih u grcku ove godine pa da me ne predje.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  13. Aooo nema kraja.. Opet riknula pumpa, posle 200 km voznje. Nisam hteo sam da je montiram da nesto ne pogresim pa sam platio majstoru, dobar servis za motore, ja u okolini za bolje ne znam od njih a ne bih da reklamiram sad.. Taman sam sipao antifriz i sve sredim pocne da fijuce iz dekle, kad otvorim samo poklopac pumpe propeler krivo stoji, skinem opet deklu i onaj ventilator ima lufta. Gde cu sta cu ajde moram sam da probam, izbijem osovinu i eto ti, pojelo se kuciste dekle. Pa kad premotam film na staroj su lezajevi zakovali pa su razbili kuciste a majstori ubacili nove lezajeve i zapunktovali lezajeve za kuciste pumpe i to trajalo 200km. Da covek skrene. I hteo sam sve kako treba da uradim, i uzmem dobru pumpu i platim majsora i nisam hteo polovnu al eto nece. Bio sam na strug danas, razbusili malo kuciste i ubacili cauru, posle sam namontirao ponovo pumpu i sve redom i sad radi lepo, nema lufta, ali ostao crv, crv sumnje, dokle ce ovo da traje, jel to uopste moze tako il da jurim sad kuciste pumpe, odnosno deklu. Bas smo se potrudili oko caure i pazljivo sam nabio lezajeve i osovinu i sve dobro pritego, 17000 din za deset dana a tek ide registracija i prenos.. Dodje mi da prodam ovo cudo pa nek drugi bije glavu i kupim opet kineza, ali, lep bas model meni se svidja i ide bas dobro i ne trosi puno i sve sam lepo prisredio al nikako da izadjem na kraj A sto se pregrevanja tice, mislim da nisam lepo ispustio vazduh bio, sad vise ne greje toliko, mada je i temperatura pala, videcemo
  14. Hvala na odgovoru, satelis znam da sigurno imas najvise znanja i iskustva pa mi zato tvoji saveti puno znace.. Sipacu antifriz sutra, ovo sam vodu sipao dok vidim jel ne pusta negde.. Ne vozim ga 120 dugo, vozim ga 80 do 100 max, ponekad na kratko poteram do 120 i vratim nazad.. Videcu kako ce da se ponasa sa antifrizom.. Ali malo mi je cudno sto i kad vozim recimo 80 sve vreme je dosta visoko skala, i cim naidje duzi neki uspon odmah ppdovne temperaturu, dodje do onde gde pali ventilator.. Napon je ok, merac sam vezao na poziciju, tako mi bilo zgodno, i merac se pali kad upalim poziciju, a na slici motor ugasen pa je zato pad u naponu, inace je oko 12,5 sa svetlima i oko 13,5 bez svetla, odnosno sa pozicijom samo.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  15. Namestio pumpu danas, presao sam oko 50km danas, nema nikakvih znakova da je nesto nastradalo usled pregrejavanja, nema belog dima na auspuhu, ulje mi deluje normalno, posuda sa vodom takodje, vozio sam ga i malo ostrije u obrtaje i sve ok deluje. Izgleda da sam imao srece. Ali, primecujem da mi dosta drzi visoku temperaturu, doduse tako je od kada sam ga kupio, pa bi me interesovalo jel zna neko jel to normalno za ovaj agregat, u gradu ventilator mamo malo pa upali, a na otvorenom je skala sve vreme na ulazu u crveno, na crticu od paljenja ventilatora, cak i pri ostroj voznji od 120 na sat skala dodatno krene u crveno i moguce je i da upali ventilator. Sad vozim samo na vodu, nema antifriza u sistemu... Termostat radi odlicno, termodavac i termoprekidac takodje, vode ima sistem ozracen. Sta bi moglo da bude?
  16. Moze naravno, ali cudno je meni da je moja bas bas bila propala, obicno se rupa ne vidi nego vuce vazduh kroz pukotine, ali kod mene se bas okom videla rupa, bas sam se iznenadio kad sam video da lagano srafciger moze da se zavuce unutra, i pored toga isao je stvarno super i ja licno ne vidim razliku sada posle zamene u snazi, sem sto rekoh da vise ne puca i mirnije radi. Sa druge strane, itekako se primeti kad vuce fals vazduh ispred karba, tad zna i da podize sam gas i da se gusi i svasta nesto.. opet ovo je moje iskustvo
  17. Ne razumem se nesto puno ali iz mog iskustva znam da prirubnica kad se pocepa i krene da vuce fals vazduh motor nece izgubiti na snazi, moze pri pustanju gasa da puca iz auspuha sto je sigurno, moze malo da trese na leru i da ne radi mirno, ali u mom slucaju i sa dobrom pukotinom i vidljivom rupom na istoj motor je kidao do 100km, razlika posle promene je sto ne puca iz auspuha i sto mirnije radi.. Verovatno ti membrana pravi najveci problem sto se gubitka snage tice..
  18. Moj je motor piaggio 200cc iz 2003 i ova guma sa linka je upasovala super. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  19. https://www.kupujemprodajem.com/Usisna-guma-Piaggio-200-250-17572229-oglas.htm Ako nadjes i polovnu ali da nije starija od 4/5 godina pa i da prodje, ali sve to polovno staro 10+ a gumeno, bacen novac Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  20. Druze, ja uvek gledam da stavim dobar deo, nekad bolje original polovan nego nov zamenski, ali, usisno grlo ne vredi da se kupi polovno, to je tvrda guma, posle deset godina mora da ispuca, cak i da nadjes neku polovnu i da vizualno izgleda ok velika je verovatnoca da ima pukotine koje se ne vide, moj savet prijateljski je da kupis novo, nije toliko skupo, sad cu da potrazim link gde sam na kupio pre mesec dana.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  21. Evo imam sliku moje stare, to ne moze da se krpi, mozda silikonski nekako ali da bude kako treba mora novo, i nemoj polovno da kupis nikako se ne isplati.. A membranu probaj u motobike shop-u trebalo bi da ima.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  22. Na kupujum prodajem ima ta guma sto spaja karb i cilindar, kucaj usisno grlo piaggio 200 Na tri srafa je.. Meni je bas pucalon iz auspuha kad pustim gas, sad vise ne.. Lako se menja i mozes sam.. Meni nije gubio snagu samo je pucao.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  23. Kako ste membranu zalepili? Kako klapna? Meni pucalo iz auspuha bas, zamenio sam usisnu gumu karburatora, oko 2000din tako nesto.. Proveri i nju, mora da je skines pa da je uvijes malo da vidis jel ispucala negde.. Moj od 200cc do 100km bas brzo stize, i do 120 lagano.. u Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  24. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
  25. Zamenio sam i ja gume.. Sreca pa samo dva tocka ima Guma glavu cuva, prosle godine sam vozio kineza i ako je motor bio odlican imao je katastrofalne plasticne gume,pa tako u jednoj krivini prokliza zadnja guma i pri 50km fino se prospem po asfaltu, opet sreca pa dobra jakna rukavice i kaciga sacuva ludu glavu, pa da ne ponovim istu gresku odmah zamenim sada gume na vreme.. Za napred sam se odlucio za novu nasu domacu power pure u dimenziji 120/70/13 , a zadnja je polovna maxxis 140/60/13, bas dobra i meka 2014 god 25e.. Utisci, obe su odlicne, drze super i na kisi.. Moje su bile bas lose pa je sada razlika u voznji velika.. Maxxis me odusevila, ipak je polovna i vozena ali bas je meka i odlicno se drzi za put.. Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja