Tek sad vidim ovu temu. Nick blue, taj lik te zestoko slagao. Na otvorenom putu vibracije TEK pocinju da se OSECAJU posle 100 km/h, prvo vrlo blage, pa kako se povecava brzina, povecavaju se i vibracije. O nekim zescim vibracijama nema ni govora. Recimo, manje pravi vibracija od Transalpa i Afrike (uporedjujem sa njima jer sam oba imao). To mogu da potrvrde mnogi ljudi kojima sam dao da probaju motor, svi su bili iznenadjeni odsustvom vibracija i mekocom celog motora. Mada je pitanje kakav je prenos imao taj motor, kod mene je 15/41 (fabricki 15/44) Meni licno mnogo vise smeta vetar zbog slabe zastite od istog, nego vibracije, zato retko i vozim preko 100 km/h
Sto se tice offroada, vozio sam po njemu i DR350, u mojoj okolini ih ima 7-8 komada, jako je cenjen u mom kraju. Oseca se manjak snage u odnosu na DRZ, a o ogibljenju i da ne pricamo, pogledaj samo koliko je deblja viljuska DRZ-a i koliko podesavanja ima i sve ce ti biti jasno. Jedinu prednost koju ima DR350 je da je nesto laksi i nizi.
WR je dosta bolji za teren, ali se meni nikako ne svidja servisni interval na 1500 km. DRZ-om mogu i da putujem i putovao sam 300-400 km u danu, pitanje je kako bi se tu snasao WR, mislim dosta lose. Uz par prostih i jeftinih intervencija se od fabrickog DRZ-a dobija mnogo eksplozivniji motor koji na gas skace na tocak u drugoj i sa mojim produzenim prenosom i to bez ikakvog cimanja kormana, sa cimanjem ide na tocak i u trecoj na gas
Sto se tice odrzavanja, radi se kao i kod svakog drugog enduro motora, servisi na 5000 km (ulje i filter) i to je to. Potrosnja je od 3.8 (najmanje izmerena) do 6 na zestokom offroadu, kod mene se prosecno krece oko 4,5 a nisam nezan na gasu.
DRZ se kod nas jako tesko nalazi, ali kad se ubode dobar primerak, sledi uzivanje za sve pare, pa i vise od toga Ono sto je sigurno da sam prezadovoljan motorom i uopste ne razmisljam o drugom.