Jump to content

Moto Zajednica

bokilic

Nosilac medalje zahvalnosti
  • Broj tema i poruka

    5947
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: bokilic

  1. A sta su ti prelivne dizne?mislis na íglice plovaka
  2. Daj br tel
  3. Nesto nacuh juce... kazu u afrike ubacuju tablete africke sljive...pomaze da im ne opadne snaga
  4. Ma cas smaknes desni bubreg i videces karb.lagano isprazni lonce i izduaj dizne
  5. proveri korpu.i za svaki slucaj nosace motora,silen blokove itd
  6. ajmo..jos malo pa nestalo
  7. preliva ti karb.Na tu sisicu dole ti curi jer i treba da curi kad preliva, to tome i služi idi kod majstora.to zezanje oko karba košta 10e. .
  8. eto vidis..taj lanac pa kod vuje istera vec 25.000km i jos je dobar.......1000cm motor... Doduse.pravila nema,kod nekog ovako kod nekog onako..
  9. Ma mahom dolaze milfače na pregled i rad☺ mada dodje i nesto mladje ponekad na razradu
  10. Nazovi limenog sa fóruma 0642669376 ima celu za delove
  11. bokilic

    polovna guma

    A 130/90/15 mal stariji dot.ali ok guma.metzeler.na poklon☺
  12. Jaóó pocecu da sanjam karburatore ☺
  13. Nije bendix nego fraj lauf ☺
  14. promeni filter vazduha za pocetak
  15. Ima tu svasta nesto rezervoara koji su prljavi puni vode, a sve vise i vise nailazim na to... stigao i nov alat za sastavljanje lanaca nije biop jeftin ali vredi svaku paru
  16. Jes prikladniji...a i ide uz pravopslavlje Radi se cika best eto svasta nesto... Svakakvih krseva a i finih motora pije se kvas,hedonisticki sa slaninicom i kajmakom guramo napred.dobro po nekad i malo unazad al mahom napred tako kad vidis sta sve ljudi rade sa filterima za vazduh,prosto ti se povraca...ja volim kad je to novo... tako svasta nesto se tu desavaa karburatore pocinjem nocu da sanjam
  17. Ima limeni sa foruma jednu u delovima.pa vidi s njim
  18. Jel ti suva ili mokra svecica.p.s.to sto ti vidis varnicu nemora da znaci da je dobra.
  19. Mozda karbovi.svecice
  20. Nekad su agregati bili jedno, danas su nesto drugo. Ja licno u svoj motor ne bi sipao naftu umesto ulja i da ga palim, nesto sumnjam da ce pumpa za ulje uspeti da napravi sa naftom koja je mnogo redja od ulja toliki pritisak da na lezajevim ostane mazajuci film, tj da ne dodje do dodira metal o metal. I zasto rizikovati kad postoje specijalizovana sredstva za to, koja su napravili mnogo pametniji od mene i od tebe. opet bre 1 iz poznavanja mehanike... aco taj suzuki nemaGLIKO lezajeve i to malo sto ce raditi ili eto ako ga stra neka izvergla..nemoze da mu osteti radilicu jer mu je lezaj radilice toliko KRUPAN da verujem da i bez ulja moze da izdrzi bez muke koji minut da mu nista nefali...niti neki deo agregata,niti ce ga on terati niti zavijati u crveno...na kraj krajeva neka ga izvergla...kad su kecevi fice triletonci mogli to da izdrze moze i japansko cudo tehnike... opel rekord dizel na pr,zna da napuni karter sa po 10tak litra nafte kad mu crkne bos pumpa ,pa nijedan nije prolupao,inace kod tog opela semering bos pumpe stoji odozdole gde se umace pumpa u blok,kao kod benzinca razvodnik i sipa li sipa u karter,pa se svi dovuku i odvuku i tako do majstora a i duze..a nije jedini primer auta sa tim problemom,uzmi stare suzukije i kawe,napune karter sa po 8 do 10 litra benzina pa nijedan nije prolupao..naravno na vreme vidjeno ugaseno.... eto ako ga stra,nek izvergla bez svecice efekat je skoro pa isti a nista nemoze da fali,s tim da mora da dva puta menja ulje...
  21. aco,sedi 1... slobodno mozes naftom da isperes,cak je i odlicno,jer i podmazuje kolko tolko, s toim da posle dva puta menjas ulje,mada je najlepse rastaviti sto vise,bar delke sve koje mozes lagano da skines. i sve lepo pobrisati oprati.. nekad su se agregati ispirali naftom,napunis upalis pustis malkoooo da radi,gasis ispustas sipas ulje....s tim sto ti neces litar da sipas nego bar 2.... pa sve lepo ispustis izduvas kompresorom sta mozes itd...
  22. Jeb.šta da ti kažem.dušu dalo za preradu.nema boldorki.to jest cb.k još mnogo.i nema kómpletnih za te pare
  23. Nije.tu je jos.ali mozda dignem ruke od prodaje.svibi tip top cb džabanu
  24. problem je sto sam neke foldere pomesao,nemam pojma kako i sta,pa sad....kako se snadjem sa slikama... svasta nes se tu radilo,sklapalo rasturalo...eh,da nisam sve to pomesao drugacije boi bilo... ali dobro trudimo se... bole da znam da radim s motorima nego s kompjuterima...dzaba meni da se trtim oko racunara i sve tu da poznajem ako neznam bar da rasturim,ono tu sam expert i ako neznam da sklopim....ovako svako neka radi svoj posao,ja cu da popravljam motore,drugi ce meni kompjuter,treci kad mi treba neka slika profesionalno i tako u krug, u svrbiji svi sve znaju i sve popravljaju i cackaju iako to neznaju..kad budemo dostgili nivo da svako radi samo svoj posao bice nam bolje... eto moj komsija sam menjao paknove na skuter,nije ni video da mu novi paknovi nemaju zleb da ne ispadaju iz lezista pa je sjebao i tocak i kuciste..ali je moler po struci..eto da je na vreme dosao manje bi ga kostalo,sad ima dva x vise da molerise,da isplati stetu,plus sto se skrsio kad je pao...eto vidis,,svako svoj posao treba da radi,ja molera placam,neumem a i NE ZELIM da molerisem krecim itd... a evo i slikica tu dva diska,da se zna da postoje i levi i desnoi disk na pojedinim motorciklima, znaci negde da negde ne...vide se ti plavi diskovi i strelice za smer okretanja ...
  25. Pa,za rasturanje sam expert☺
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja