-
Broj tema i poruka
489 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: AndjeoPakla
-
Stavi slobodno i link od oglasa i poštenog prodavca, biće još korisnije
-
Situacija od pre 2-3 meseca: drugar i ja krećemo na vožnju, tek što smo krenuli još nismo ni izašli iz naseljenog mesta, čiča u nekoj kršini od zastave nam ide u susret i odjednom naglo skreće levo (naravno bez migavca) i seče nas. Drugar naglo koči i jedva ga izbegava skretanjem u levo, ja sam išao iza njega pa sam imao više vremena da odreagujem i ukočim. Silazimo sa motora, vidimo da je sve ok na sreću dobro je prošlo, krećemo ka zastavi koja stoji na desetak metara odmah ispred prodavnice, čiča otvara vrata i kreće da pegla malo po sebi malo napolje, nešto mrmlja i pokušava da izađe ali ne može ni glavu da drži uspravno kolko je pijan. Mi se pogledamo, hteli smo na trenutak onako besni da ga izvučemo iz auta i da ga otreznimo po kratkom postupku a onda se saberemo i zaključimo da ćemo verovatno sebi veći problem da napravimo, jer je tu inače već bilo ljudi ispred prodavnice. Pozivam policiju i objašnjavam situaciju da bi mi oni rekli da nije ništa strašno pošto nema povređenih i da se u tom slučaju ništa ne preduzima?! Ja ispizdim i kažem mu da nema povređenih jer smo imali debelu sreću i da će ova budala verovatno za 10 minuta da krene dalje autom i da pokuša da ubije nekog drugog, i pitam ga je l treba ja da preuzmem stvar u svoje ruke pošto vi nećete pa da tek onda dođete pošto će tada sigurno biti povređenih.. "Ne ne vi njega nipošto ne smete da dirate to je kršenje zakona, mogu da vidim gde je patrola pa da ih pošaljem da to provere ali neće oni sigurno za 2-3 sata a druge patrole nema..." Vidimo mi da je otišlo sve u ku*ac, sednemo i nastavimo gde smo krenuli da nam bar vožnja ne propadne.
-
Despotovac i Just out festival.
AndjeoPakla je odgovorio članu Milanče019 u Predlozi za izlete i putovanja
Bitno je da je na kraju sve ok, jedno iskustvo više. Taj masan i nikakav asfalt zna da bude baš zajeban. Kod mene u gradu je u većini ulica koje su u proteklih par godina presvučene baš takav i baš se oseća da na malko oštriji gas počne da beži točak, a primetio sam i da je izraženije kad su visoke temperature. Ove i prošle godine je na dan moto skupa u centru grada bio zatvoren deo glavne ulice i organizovan stunt šou, lik koji je vozio nikako nije moga da podigne motor na zadnji jer mu je konstantno proklizavala guma iako je bilo 35 stepeni i zagrevao je gumu, na kraju je odlazio svaki krug na trotoar da podigne motor pa ga spuštao na ulicu i vozio na točku. Takođe mi je lik koji radi na pumpi rekao da motociklisti koji su u prolazu često svraćaju na pumpu na izlasku iz grada i grupno proveravaju pritisak u gumama misleći da je do njih.. Treba biti dosta oprezan, a komentari za naše puteve su suvišni -
Despotovac i Just out festival.
AndjeoPakla je odgovorio članu Milanče019 u Predlozi za izlete i putovanja
Evo još nekih informacija koje će vam možda koristiti. Put od Žagubice do Krepoljina je (oko 25km) je nedavno ceo presvučen. Od Krepoljina kada se isključite sa regionalnog puta (jedno 200m levo pre NIS-ove pumpe u centru sela) nastavljate lošijim putem. Odatle do Manasije imate još oko 35km od kojih prvih 25 znam da je lošiji put, nema udarnih rupa ali je više puta užasno loše krpljen. Ukoliko idete ovom rutom obavezno svratite na Krupajsko vrelo, jedno od lepših mesta u Srbiji, to vam je baš usput između Milanovca i Krupaje. Srećan put -
Nemoj da trošiš vreme i novac, pumpaj vazduhom, kontroliši pritisak povremeno, vozi, uživaj
-
. Zamenjeni ulje i semerinzi u vilama Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
-
mali incident na vecem i lepsem putovanju
AndjeoPakla je odgovorio članu Bojan Androvic u Motoristi Na Drumu
Eto dobre ideje, svako od nas ima višak neke opreme ili drugih stvari koji su mu nepotrebni a imaju neku vrednost, pa može i na ovakav način da doprinese -
mali incident na vecem i lepsem putovanju
AndjeoPakla je odgovorio članu Bojan Androvic u Motoristi Na Drumu
A *ebem ti život, baš me nešto stego želudac i prošla neka jeza dok sam gledao, ne mogu ni da zamislim kako je tek bilo čoveku dok gleda kako gori a ne može ništa da učini Najbitnije je da je glava na ramenima i da nema povređenih, a olakšavajuća okolnost je i da su stvari spašene. Nezgodno je mnogo kad se upali vozilo, jedino ekstra brza reakcija, pp aparat i dosta sreće može da spreči, ali uglavnom je ovakav ishod, ćale i brat su mi vatrogasci pa sam čuo dosta priča. Ajmo da pokažemo kolegijalnost i koliko toliko pomognemo kolegi. Sad nešto gledam ali ne mogu da nadjem, na staroj verziji foruma je na dnu početne strane u okviru statistike pisalo i koliko ima registrovanih članova, i koliko se sećam to je bilo negde oko 33000. Neka bude da je 10% aktivno na forumu, i neka svako uplati bar po 1e, to je preko 3000e! Poenta je da svako da makar minimalan doprinos, nisu srećna vremena ali mislim da niko neće osetiti tih litar/dva benzina, jedno/dva piva, kutiju cigareta... I još jedna napomena, kad kolega otvori račun obavezno staviti temu/preimenovati je/otvoriti novu na vidno mesto jer ovako nema puno efekta, pitanje je koliko će ljudi pogledati temu i pročitati je do kraja da bi saznali za akciju. Kolegi brz oporavak i da se što pre vrati u sedlo -
Koje bih zamenske LED sijalice trebao da stavim? Originalne su mi P21/5W dvopolne kao na slici ispod, jedno vlakno svetli za poziciju, a drugo za stop (dva komada idu). Juče svratim u prodavnicu i probam neku standardnu LED sijalicu sa istim grlom kao originalna, međutim fora je što ona svetli cela kad uključim poziciju, a isto tako i za stop, tako da kada radi pozicija i kada se stiska kočnica nema promene, svetli cela i na signal za stop i na signal za poziciju. Ima li neko predlog?
-
Hvala, kontroler već imam naručio jednom prilikom kad sam kupovao nešto sa alija, zamenicu i dve sijalice sa LED pa bi trebalo da bude sve ok.
-
Može li ovo da radi na standardnoj instalaciji (bez LED sijalica)? Ako ne može li to onda taj koji pravi kolega Mare?
-
Prelep motor! Nek je sa srećom
-
Svaka roba nadje kupca, pa i u Srbiji, naravno kad se cena izniveliše na realnu koja je isplativa i kupcu i prodavcu. Savane jedno pitanje pošto ne vidim logiku - je l ima neki razlog što ga ne bi odvezao u Holandiju i prodao ga tamo, po ovim cenama ispada da ga tamo možeš lagano prodati za tri puta veću cenu?
-
Da osvežim oglas. Prodata i kaciga, ostale još čizme. NOVE Alpinestars "New land" GORE-TEX kožne moto čizme, broj 44, gazište 28,5cmodlične kvalitetne čizme od goveđe kožeplići zadnji deo za brzo i lako obuvanje i izuvanjevodonepropusne, sa GORE-TEX mebranomlufteri za ventilacijuzaštita za petu i prsteanatomski uložakreflektujući materijal na zadnjem delu cena 130e cena novih u louisu 180e slike u prvom postu teme
-
Je l imaš struju na jednoj svećici ili je nemaš ni na jednoj? Ako imaš na jednoj onda eksperimentiši, rotiraj kablove na CDI/bobinama, pa proveravaj varnicu, ako je nešto od toga onda će pokazati. A mora biti nešto od toga. Proveri instalaciju i eventualno obrtomer probaj da raskačiš, ne znam da li on može da zeza ako je u njemu problem jer je i on povezan sa ovim sistemom, ali lako se da proveriti čisto da isključiš i tu mogućnost.
-
Menjali smo skoro pikap na jednom dukatiju, po servisnom uputstvu otpor pikapa treba da bude 100 oma, mada kada je stigao novi (sa ebay-a, nije originalan) i proveravali smo i davao je manji otpor, u odnosu na drugi fabrički koji je ostao, ali smo ga montirali i radi sve normalno. U svakom slučaju potraži u servisnom uputstvu kolike su vrednosti (link), mada ukoliko je crko mrtav je i neće davati nikakve vrednosti tako da možeš tako da utvrdiš da li je to problem
-
Pa oce to, u mestu, a pukla dekla i blok i ram ko zna sta jos, nista strasno Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
-
je l moze i ovo da se zavari Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
-
Možda neko ko ima iskustva sa varenjem aluminijuma može da zalije ceo otvor i oko njega i onda da se probuši nešto manja rupa, stavi drugi čep i platna i problem rešen.. Ovo je samo predlog ideje ukoliko ne nađeš neko rešenje, nisam ekpsert u poznavanju svojstva aluminijuma, ali na osnovu raznih budževina koje sam video deluje mi kao da je moguće odraditi i to uz ne puno posla, neki strugar/zavarivač će znati da li bi moglo
-
[Pomoc] Koji majstor za Kawasaki ZZR600 '97
AndjeoPakla je odgovorio članu IMCustoms u Iskustva Sa Servisima
Fuzaster ti je "foot rest" ili "foot pegs", pogledao sam ali nisam nešto ne videh baš za tvoj model, za hondu ima mnogo veći izbor, potraži ti još jednom. Ručice kočnice i kvačila ćeš naći kao "brake clutch levers", ovako nešto npr za tvoj motor https://www.aliexpress.com/premium/kawasaki-zzr-600-brake-clutch-levers.html?spm=2114.01020208.0.0.hu2eAg&site=glo&groupsort=1&SearchText=kawasaki+zzr+600+brake+clutch+levers&g=y&SortType=price_asc&tc=ppc&initiative_id=SB_20170621221851&filterCat=200000429 Ne sećam se kod kog sam prodavca naručivao pošto sam to sa nekog drugog naloga, u suštini svi manje više valjaju istu robu tako da čim vidiš da otprilike svejedno, ja nikad nisam imao problema, tj. jednom samo da neki senzori nisu radili baš kako treba i kad sam prijavio prodavcu on je istog dana poslao druge ponovo i sve je bilo ok. Jedna napomena, mada verovatno već znaš pošto kažeš da kupuješ često na Aliju, pazi da te se negde ne prevariš da je cena niža u odnosu na ostale a troškovi dostave enormni, ima i tih fora dosta.. Srećna kupovina -
[Pomoc] Koji majstor za Kawasaki ZZR600 '97
AndjeoPakla je odgovorio članu IMCustoms u Iskustva Sa Servisima
Evo ja da ti malo pomognem oko ovoga što nisi dobio odgovore, imaš na AliExpressu razne fuzastere za 5-6 dolara, ja naručio prošle godine skroz su ok. I zameniš ih za 2 minuta. Ručice kvačila takođe imaš tamo, pa pogledaj da li ima nešto zanimljivo i što ti odgovara. Naručivao sam isto sa Aliexpressa vizir za ZZR600 94god, a naručivao sam i za mene za CBR-a, mislim da su oko 18e bili, odličan kvalitet, već par godina bez ikakvih tragova i ogrebotina. -
Ja imam organske, apsolutno sam zadovoljan. Doduše ne vozim na stazi, samo saobraćaj
