Jump to content

Moto Zajednica

AndjeoPakla

Članovi
  • Broj tema i poruka

    489
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: AndjeoPakla

  1. Ja nemam na mom pahuljicu, kod mene na tom mestu (treća lampica) stoji AGM mod. Izgleda da nisu iste verzije. Svakako pogledaj uputstvo, imaš sve tamo
  2. Ćale kupio pre jedno 4 godine nov kineski skuter, Johnway 150ccm. Na oko stavrno lep, farovi malo čak podsećaju na R1, robustan, veliko sedište za dvoje, ali... Po meni totalno bačene pare, sav se vrlo brzo sve razdrndao, plastika užasnog kvaliteta krcka i lako puca, na nekoliko mesta oštećenja od minimalnih udaraca (retrovizri npr. popucali), disk napred stalno škripne u jednom položaju, auspuh je bez ikakve izolacije tako da posle 3 minuta vožnje ako ga slučajno dodirne mogu se očekivati opekotine x stepena. U startu ima snagu ali samo do 70 kmh, što mu je i maksimalna brzina. Potrošnja 8 litara. Udobnost i vozne karakteristike NULA, znači blagi užas kako se to vozi, uz konstantan osećaj stegnutosti i pripremljenosti za pad. Ja sam ga probao kad je stigao i još jedno 2-3 puta na kratko po komšiluku. Ne kažem da su svi kinezi takvi, ali ovo je moje iskustvo. Ako bih morao sad da kupim kineza, nikako bez detaljne probne vožnje, i obavezno bih uzeo model sa što većim točkom jer se oseti razlika u vožnji, a iznad svega u bezbednosti.
  3. Ja sam razmišljao da uzmem ovu varijantu bez bt za ćaleta, njemu to svakako ne treba jer ne koristi smart telefone. Međutim odustajem baš iz tog razloga što nije predviđen za rad u minusu jer će zatrebati često u takvim situacijama za veće akumulatore. Ipak ću uzeti proverenu varijantu ctek mxs 5.0, vidim na amazonu ga ima za 69e sa besplatnom dostavom (za DE i A), plus je prednost što je i garancija 5 godina. Ja taj model koristim već 7 godina redovno za punjenje-održavanje 3 moto akumulatora i 10-ak većih, za sad bez greške.
  4. Obratiti pažnju da mu je radna temperatura u opsegu 0-40 oC, tako da nije baš pogodan ako bi npr. trebalo dopuniti akumulator na vozilu u slučaju da je temperatura u minusu. Takođe ima i verzija bez bluetooth-a, neznatno jeftinija.
  5. Je l ima mozda iskustva sa ovim Einhell punjacem. Sad mi drugar poslao da je na akciji u nekoj prodavnici alata, sa 30e na 20e. Kod nas sam video da je oko 4500. Vidim da ima dosta funkcija, a ima i displej sa prikazom napona. Jedino ne piše nigde da je za moto akumulatore, ali piše da je minimalni kapacitet akumulatora 3Ah. Sa druge strane struja punjenja je u opsegu od 2A do 4A (za 12V), što opet nije malo za moto akumulatore. Meni bi do duše ovaj koristio samo za akumulatore od 50-100Ah. Punjač akumulatora sa mikroprocesorom CC-BC 4 M Einhell - AlatiiMasine.com WWW.ALATIIMASINE.COM Punjač akumulatora sa mikroprocesorom CC-BC 4 M Einhell (prodato) - 018/576-705 - Poručite brzo i sigurno u Internet prodavnici AlatiiMasine.com
  6. Taj 0.8 ti je sasvim dovoljan za motor, jer npr. i ovaj 5.0 sto ja imam kad ga stavim na opciju za moto-akumulatore on puni strujom do 0.8, tako da ti to završava posao ako ti ne treba za veće akumulatore.
  7. Pa trebalo bi da ima deklarisano za koje vrste akumulatora je namenjen. C-tek ima opciju za AGM
  8. Hvala Nenade na korisnim informacijama.. Ja sam razmišljao da ga nabavim ćaletu kako bi prestao da arči moj c-tek mx 5.0, ali potražiću neku drugu alternativu. Inače najviše bi se koristio za prosečne automobilske akumulatore kao i traktorske do 100-ak Ah. Ako ima neko da preporuči nešto, neka puca.
  9. Ja sam 2-3 puta posetio Bokilića, iako sam imao i na bližim lokacijama dosta majstora. Opravdao je sve preporuke koje su bile presudne da odem do njega. Par puta sam dobijao i telefonom savete i instrukcije oko karburatora i čovek se istinski trudio da pomogne i dobrinese rešenju problema. Od mene velika preporuka.
  10. Hmm... Ja sam 190cm, težina 85. Ne uklapam se baš
  11. Aplikacija je dobro rešenje, naravno sa dobrim i lošim stranama. Dobro je što bi mogli da se primenjuju mnogi filteri, npr. po potrebnim uslugama (vulkanizer, mehaničar, šlep-služba, smeštaj, informisanje...) zatim po geografskim lokacijama, itd.. Ali ima i dosta negativnih strana: možda neko nema pametni telefon, zatim i da ima mora imati u tom trenutku instaliranu aplikaciju, a inače postoji određena doza odbojnosti prema dodavanju novih aplikacija jer ih sada ima milijarde za sve i svašta i telefoni su uglavnom prenatrpani (+više se opterećuje memorija, potrošnja baterije), a povrh svega je bitan i finansijski faktor za ovo rešenje. Evo predloga za jedno jednostavno i sasvim solidno rešenje: Da se napravi tema u kojoj bi se prijavljivali svi koji imaju volje/mogućnosti da pruže pomoć, i da se u prijavi definišu kontretni parametri, npr: država, region, mesto, spisak obližnjih gradova i mesta, telefon, usluga koja se može pružiti (vulkanizer, mehaničar, šlep-služba, smeštaj, informisanje...), može i tačne koordinate tj. lokacija, kako bi se jednim klikom pokrenula navigacija na telefonu... Još bolja varijanta je da se napravi i jednostavna forma sa definisanim poljima koja bi se popunila i na taj način bi se podaci prikupljali jednostavnije. "Baza" svih korisnika bi mogla da bude objavljena na npr. linku bjbikers.com/help , i to možda najbolje u vidu html tabele, tako da će svima moći vrlo jednostavno da se prikaže. Redosled sortiranja bi možda najviše odgovaralo da bude po geografskom kriterijumu, npr. tabela Srbija pa u njoj redom po regionima abecedno, a u svakom regionu po gradovima abecedno. Može se ugraditi i filter za sortiranje/pretragu po svim kriterijumima. Znači sve što je potrebno nekom kome zatreba pomoć je da zna help adresu bjbikers.com/help (ili da se jednostavno unapred memoriše u bookmarks) i tu će moći da nađe sve što mu treba. Stranica bi uvek imala ažuran prikaz svih prijavljenih za pružanje pomoći, Verovatno bi trebalo podesiti da pristup stranici imaju samo registrovani članovi, zbog zloupotreba i ostalih nepoželjnih stvari, s obzirom da bi se tu ipak nalazili određeni poverljivi podaci. BJB uprava bi mogla onda svim članovima da pošalje jedan mail sa obaveštenjima kako bi se zainteresovani upisali. Ovo sve može da bude i na zasebnom sajtu ukoliko uprava smatra da nije pogodno. Evo ja se dobrovoljno javljam da doniram domen, hosting, i izradu sajta (a verovatno bi i ostale stručne kolege mogle da pomognu). U ovom slučaju bi se javio problem pristupa sajtu, tj. ko bi imao pravo da pristupi sajtu i bazi svih prijavljenih. Ovo su neke ideje koje su mi u trenutku pale na pamet, ako ima inicijative i volje da se nešto od ovoga realizuje ja sam na raspolaganju za ono što mogu da učinim.
  12. Moze neke mere, ili okvirno za koju visinu/težinu bi odgovaralo?
  13. Ja imao sličnu situaciju. Pre dve godine prelazim na pešačkom prelazu na ulazu u grad su suprugom koja gura kolica, u njima beba od 2 meseca, i njene dve sestre. Nama je zeleno i već smo nekih dva metra na pešačkom, ja se nalazim skroz levo, kad nailazi auto koji skreće desno i pravo na nas. Ja sam mu bio najlbiži i prošao je na par cm od mene, bukvalno sam izmakao nogu da mi je ne pregazi. Toliko me iznervirao kreten, udaram ga pesnicom u zadnji desni prozor, on stane posle 20-ak metara, krecem ka njemu on gas i ode. Uzimam telefon i zapisujem tablicu, i pošto mi je usput policijska stanica odlazim da prijavim. Kad ono maler, nisam memorisao tekst koji sam zapisao, u medjuvremenu me pozove neko i isprazni mi se baterija tako da niceg nije bilo kad sam ukljucio telefon. U stanici dam izjavu, kažem da je bio crni Audi A4 noviji model, sva stakla zatamnjena, tablice PO i setio sam se poslednja dva slova. Nista nisu mogli da provere jer nemaju opciju filtriranja, mogu samo da ukucaju konkretan broj tablica da bi dobili podatke o vozilu i vlasniku. Navodno se sve detaljnije pretrage obavljaju po nečijem nalogu i za "krupnije" stvari. Inače sam ja pronašao oznaku vozila i podatke vlasnika i dostavio im sledećeg dana. Verovatno se sve na tome i završilo. Mnogo sreće u ovome, ali ne uzdaj se previše u one koji bi trebali da rade svoj posao.
  14. Te sprave koje si naveo nemaju tu namenu, kupi za par evrića neku web kameru, ubodeš je u komp i rešio si problem. Kamera koju koristiš preko LiveYes aplikacije je IP kamera, i sa njom to nećeš uspeti. Sa sony-jem ili canon-om mozda i moze nemam iskustva, ali opet je malo besmisleno arčiti ih za ovakve stvari.
  15. jbg.. nije dobro, ali sa druge strane je dobro što bar znaš šta je. Sad mala organizacija pa u akciju
  16. Ne bilo ti zapoveđeno, postavi još koju sliku od ranije koju već imaš... tako širi neku lepotu oko srca dok se posmatra da ne mogu da opišem.. nisam potencijalni kupac ali ovako nešto bih vrlo rado posedovao
  17. Svraćao sam juče do majstora da proverim kao što sam i rekao, kad sam ga pitao samo se nasmejao i rekao da neću to lako naći ovde, moguće da ga imaju mađari sa kojima sarađuje oko rezervnih delova ali ni oni nisu baš povoljni.. E sad ako budeš utvrdio da je 100% problem do ECU i da ne može da se popravi, ako treba mogu da ga cimam da proveri te izvore
  18. Prava drama, sad pročitah temu.. Majstor u mom kraju je imao neke F4 honde, mislim da još uvek ima jednu baš takvu ako je nije nedavno prodao.. Skoknuću posle posla do njega čisto da priupitam, nikad se ne zna u kom grmu lezi ECU za f4i Ne znam da li si proverio kod Novaka iz Smederevske palanke, on radi delove za Honde, moguće da jesi ako si pročešljao teren. Ako nisi pozovi ga za svaki slučaj, možda ima a nije oglasio, ili zna nekog ko zna... (065) 615-3769 Ja se iskreno nadam da nije ECU u pitanju i da je neki gremlin kog ćeš da isteraš i rešiš problem.
  19. Cool
  20. Onda ti se te tri godine ne računaju, radni staž ti kreće od danas dobrodošla
  21. Ako je lanac baš baš mnogo rđav, odnesi ga kod Bokilića sigurno će ti u zamenu dati nov i lanac i turu ćevapa
  22. Ja juce kupio komplet zimski set za X3. Gume su Wintera 235/55/17 M+S XL, dot je 2016 ali su prosle oko 500-1000 km, nisam merio dubinu šare ali mislim nema razlike u odnosu na nove, još ni one trakice nisu skinute, prilično su mekane. Felne su Ronal-ove, imaju dve nebitne ogrebotine od ivičnjaka, još uvek imaju plastifikaciju koja nije skinuta. Usput mi je čovek odradio i balansiranje i proverio pritisak pošto je vulkanizer, samo da ih zašrafim kad bude vreme. Sve ukupno 280 evropskih, mislim da je ok kupovina
  23. Svi se nesto opremamo sneznim gumama a snega moguce da nece ni biti Danas mi rece lik koji radi sa gumama i felnama da bi on pre tigra i kame najpre izabrao turski Petlas, kaze da je u toj klasi najbolji. Petlas je valjda u vlasnistvu Continentala.. a ono i Tigar je u Mischelinovom.. ko ce ga znati Nego je l moze neko da objasni razliku izmedju dve identixne gume sa i bez XL oznake. XL mu dodje extra load, a kolko sam video isti indeks nosivosti imaju.. mislim da je u pitanju pritisak pod kojim se guma pumpa I je l su te XL vise za komercijalna vozila, da li bih ja na SUV trebao da stavim XL ili mogu i obicnu? Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
  24. Ajd da iskoristim postojeću temu.. Kupujem zimske gume u dimenziji 215 60 R17, planiram nove ili ako nešto ispadne polovno da je relativno novije. Vidim da Tigar ima novi dezen zimske gume (Tigar Winter, zamena za Winter1), ima li neko iskustva sa njom ili je to od ove sezone pa je još rano za iskustva. Vidim da ima SUV varijanta (Tigar Winter SUV), ali vidim da je ista šara i dezen kao i na običnoj Winter. Meni zapravo i treba za SUV, ali nije mi jasno u čemu je zapravo razlika, osim u ceni od oko 20e. Da sve bude još komplikovanije, vidieo sam i nazive Taurus Winter i Orion Winter, i izguglao sam negde da su to iste gume koje se prodaju pod drugim nazivom.. Na Tigrovom sajtu se naravno ne može naći nikakva korisna informacija, neverovatno. Ima li neko iskustva možda sa Petlas gumama, ili ovim ruskim koje su na tržištu?
  25. Slučajno sam naleteo na ovu recenziju, mislim da joj je mesto u ovoj temi. Ovako je to izgledalo pre nešto više od dve decenije https://www.motorcyclespecs.co.za/Road Test/Bimota YB11 1996 Motoplus/Bimota_YB11_Motoplus.htm
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja