Jump to content

Moto Zajednica

AndjeoPakla

Članovi
  • Broj tema i poruka

    489
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: AndjeoPakla

  1. E moja skolo, ne razlikujes petla od kokoske [emoji16] Salim se malo, ali logika ti je ispravna. Mada vidim da su ovde u postu slike ispeglane (umanjene), u originalu kod mene u memoriji imaju velicinu oko tri pita vise megabajta, tako da ima i vise detalja i ostrine. Npr ona fotka nase bebe, kad sam je zumirao trepavice su bas bas ostre, a u odrazu oka se cak vidim i ja kako slikam telefonom, kao i supruga koja stoji pored mene, dobra fora. Evo jos jedne u prilogu, da vidim da l ce da bude u punom formatu kad se posalje preko google drajva, tapatalk dozvoljava punu rezoluciju samo za vip korisnike Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
  2. Samo onaj cvet mi je google photos aplikacija ponudila naknadno obradjenu verziju, verovatno provuceno kroz neki filter, malo su boje intenzivirane. Mada kod Pixela najvecu ulogu odradi upravo softver, jer inace ima single kameru od 12 MPx.. narocito u Night Sight rezimu, gde je fascinantno kolko detalja izvuce iz mracnih uslova Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
  3. Ja eksperimentisao malo ovih dana sa novim telefonom (Google Pixel 3a)
  4. Jesi razmišljao da otvoriš školu stranih jezika, uposliš neke obdarene migrante, raširiš priču
  5. Kao što već piše u naslovu, tri kutije leka Utrogestan 200mg, supruga nije popila u toku trudnoće nedavno. Žene koje održavaju trudnoću i imaju zdravsvteno osiguranje ne plaćaju ovaj lek, a inače se koristi i kod priprema za veštačku oplodnju a mislim i za urološke i endokrinološke probleme. Da ne dužim, ko ga koristi zna tačno šta je u pitanju, pa ako će nekome biti od koristi neka se javi. Cena u apotekama je oko 800 dinara za kutiju.
  6. To sam i ja pretpostavio, samo se pitam na koliko je to pao napon pa je krenuo da ga puni na 6V, nije mi bio unimer pri ruci da proverim.
  7. Dobro došao i bolje nas našao
  8. Pre desetak dana drugaru se na autu ispraznio akumulator (ostao uključen kontakt i neki potrošači preko dana), donese on neki smart punjač iz Lidla koji nije do sad nikad koristio, priključimo ga i on kreće da puni u modu od 6V. Pokušali više puta i svaki put isto, a nema mogućnost ručnog izbora voltaže. Prključimo kablove na moj auto i upalimo, nakon toga zakačimo punjač i punio je normalno u modu od 12V.
  9. Ko je tebi rekao da možeš, ovo se odnosi samo na GORANA
  10. Spavalte li mirno Bobane i Stive Odlično, svaka čast, samo udri
  11. Kazu da o ukusima ne treba raspravljati.. i da je mišljenje kao dupe
  12. Reka Mlava, 1km od moje kuce, Nexus 5X
  13. Drži se druže! Dok sam čitao tvoj post pronašao sam se u mnogim delovima, i podsetio gorkih trenutaka koje sam proživeo prošlog leta. Ja sam malo bolje prošao sa samo jednim prelomom, a i motor takođe pa sam uspeo da ga sredim posle godinu dana.. Iz tvog pisanja mogu da zaključim da si dosta pozitivna i jaka osoba, kao što kažeš izgurao si mnogo gore stvari pa tako će i ovo proći. Nek ti porodica sada bude glavni oslonac i uteha, a ostalo će vreme odraditi svoje i sami će ti se naslutiti odgovori na sva pitanja, nemoj da lupaš glavu sada tražeći ih jer nije trenutak. Sve najbolje, i ako nekako možemo da pomognemo, tu smo..
  14. Srećno. Kad već ulaziš u tu priču potrudi se da izguraš kako valja i da na kraju ima svoj neki smisao, tj. da većina kad ga vidi ne pomisli u sebi "Frankenštajn"
  15. Ja sam proslog leta boravio 10 dana u Nikitiju (najvece mesto na poluostrvu) i obisao delimicno okolinu. Nemam nikakvih zamerki, preporucujem.
  16. Zalepio stiker na deklu, da sakrijem ogrebotine od pada. Na mostu volana su bile sitne ogrebotine pa sam i tu takođe uradio stiker, mada više radi dekoricije. A pre par dana sam zalepio stavio stikere na fuzastere, kao i oko satova da sakrijem onaj fabrički sunđer koji je stvarno grozan. Možda je za nečiji ukus malo preterano sa ovim aplikacijama ali meni i svima koji su videli se sviđa. Šablone za izradu sam ja uradio, razmerio i iscrtao sam vektore u Corelu, a štampu mi je odradio lik koji se time bavi dugo godina. Inače ima dosta tih aplikacija za razne modele motora, ali za moj model nije imao pa sam morao da odradim. Inače stikeri su zaista kvalitetno i profi odrađeni. Ako nekoga interesuje neka se javi pa ću mu proslediti kontakt. Evo i tankpeda koji je urađen u istom fazonu. I njih ima dosta modela i mogu da se prilagođavaju na sve moguće načine
  17. Ja sam kod Stiva zakazao negde sredinom februara ako se secam, termin je bio 15.april. Tada sam mu poslao i bilo je vraceno nazad za nekih 5 dana, tačno kako mi je i rekao. Vizuelno izgleda odlično, a dugotrajnost videćemo vremenom kako će biti.
  18. Mislim da je nije loš potez pre same kupovine odraditi tehnički pregled motora, čisto da se proveri da li je sve regularno i da budeš siguran da te sutradan kad produžuješ registraciju ne sačeka neko iznenađenje.
  19. Još jedan uspešan rad Stiva
  20. Provaj ovakav pristup, možda "upali"
  21. Continental Escape Dual Sport Tire The Continental Escape Dual Sport Tire delivers high performance for big bore, dual sport bikes on the road or off the beaten path. Features: 70% on-road and 30% offroad Distinctive tread pattern designed mostly for high-performance, on-road use but can also be used for light offroad use Tread compound developed to work across a wide range of weather and road conditions Good wear characteristics when used for high-mileage touring Eligible for Continental's free 3 year roadside warranty Strašno. Što ih nisi pitao da ti pokažu pravilnik ili nešto napismeno gde to piše, i da ti daju spisak dozvoljenih guma kako bi otklonio nedostatak na svom vozilu i osposobio ga za saobraćaj.
  22. Evo da ispravim prethodnu tvrdnju. Juče otišao lično da vratim stare tablice (istekla registracija pre 11 meseci), i reko ajd da pitam da mi oni protumače ona dva člana ZOBS-a koja su citirana na prethodnoh strani. Pitao sam jasno: ako sutra registrujem motor npr. na 3 meseca, da li mi nakon toga važe tablice još 2 meseca ili 12 meseci? Tetka na šalteru krajnje neljubazna i nezainteresovana za saradnju, te ne isplati ti se da tako registruješ, to ti je cimanje, pa raspitaj se pa dođi, registruj ti na 3 pa vidi kad registruješ sledeći put da li može ili ne, trt mrt.. Tu me iznervira, odem kod nekog šefa, pokažem mu ona dva člana da mi kaže je l to važi ili ne, zove nekog nadležnog iz Požarevca i posle par trenutaka mi potvrđuje da može (konačno trenutak istine). Jedino ako se motorcikl registruje na 12 meseca tada tablica važi još 2 meseca. Tako da eto, morao sam da budem bezobrazan, trošim svoje vreme i živce, da iznosim članove zakona itd itd da bih ostvario zakonsko pravo.
  23. Mislim da nisi lepo razumeo ovo što su ti poslali, nije tebi osnovica za plaćanje 100 dinara pa su ti na tu osnovicu nagurali kamatu i došli do 1150. Piše ti tamo šta ti naplaćuju, a to je - Vrsta usluge: plaćanje posebne naknade za upotrebu javnog puta To ti je na foru kao doplatna karta za npr. parking servis, ili ako te nahvata kontrola u gradskom saobraćaju, tj. neka vrsta kazne. Osnovica ti je 958 dinara, i tu ti je moguće uključena kamata koju su obračunali, ili možda i nije.. A zakonska zatezna kamata se zna kolika je, zakonski je definisana i tako se primenjuje. Batali cimanje, čega sve ima jeftino si prošao, a i nisi u pravu. Sistem na rampi očekuje da nakon uočenog vozila usledi naplata, i tako sve u krug. Ne može sistem da zadrži kredit sa jednog vozila pa da ga upotrebi na sledeće koje naiđe, niti da zna da li putujete zajedno, a i tag uređaj nije predviđen za motocikle pa ne može da preračunava putarine za tu vrstu vozila.
  24. A je l mogu da se zaobiđu stručnjaci sa tehničkog? Npr na tehničkom se odradi samo tehnički pregled vozila, u filijali osiguranja se uplati i napravi polisa, uplate se bilo gde sve ostale neophodne uplatnice i pravac policijska stanica. Kod mene (Petrovac na Mlavi) ni ovo ne bi prošlo jer po njima tablice važe 60 dana nakon isteka registracije za vozila i nakon toga moraju nove, jer su oni tako to protumačili zakon/dopis/ili možda gledali u pasulj.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja