-
Broj tema i poruka
489 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: AndjeoPakla
-
Ok, hvala na info, ja sam pošao od pretpostavke da ponašanje mora biti isto na klemama i na udaljenom voltemtru, bez obzira da li postoji neka manja razlika u vrednostima. Napuniću prvo akumulator pa ću onda izmeriti na klemama da vidim kakva je situacija, nisam baš u mogućnosti da pozajmim nov akumulator negde i još da je gabarita da može stati kod mene. Mogao bih eventualno sa ćaletovog skutera 150ccm, on je pre 3-4 dana stavio nov akumulator, samo što je nešto manjeg kapaciteta. Javiću kakvo je stanje.
-
Ajd da pitam i za jedan slučaj kod mene, duže vreme je već takva situacija ali nisam nešto pridavao značaja. Kod mene na CBR 900 se dešava sledeće: Na ler gasu sa isključenim potrošačima punjenje je 14,1V. Međutim kako se dodaje gas punjenje opada, npr. na nekih 5000 i preko opadne na 13,5V. Vrednosti očitavam na ugrađenom voltmetru na tabli koji je zakačen preko brave, nisam očitavao direktno sa akumulatora mada sam ga proveravao kad sam ga ugradio i poklapao se sa unimerom. Akumulator je stavljen pretprošlog leta, odmah nakon saobraćajke stajao u garaži godinu dana, od pre godinu dana ponovo je u upotrebi. Dopunjavana otprilike na mesec dva dana preventivno, bilo da stoji ili se koristi, ali sada mu napon posle npr. dva dana nekorišćenja bude 12,4-12,5. Nemam nikakvih problema inače, prethodni akumulator mi je trajao 6 godina u identičnim uslovima, oko reglera nikad nisam ništa čačkao, nego me zanima zašto napon opada iako bi po logici trebao da se poveća sa povećanjem obrtaja motora, i da li bih trebao nešto da preduzmem po tom pitanju.
-
Trebalo bi CTEK. Ja sam par puta punio akumulatore koji su bili ispražnjeni da nisi mogao kontakt na vozilu uključiti, potraje sve to ali odradi. Doduše nisam merio nikad napon akumulatora u takvom stanju, ali prilično ozbiljno pražnjenje je u pitanju. U pitanju je CTEK 5.0
-
Ili ako nemaš drugi punjač a imaš kablove, prikačiš se na zdrav akumulator da se malo podigne napon pa ga posle puniš
-
Semering kod prednjeg lančanika, CBR 900 RR, potreban savet
AndjeoPakla je odgovorio članu AndjeoPakla u Honda
Evo konačno da i ja odgovorim u sopstvenoj temi o opisanom problemu. Kupio sam u prodavnici lagera SKF semering koji po dimenzijama odgovara fabričkom, osim što nema onaj "šešir" kao fabrički (400 dinara). Juče ujutru sam tek našao vremena da se pozabavim ovim problemom, uzmem sve odmastim, operem, osušim, zagrejem motor i provozam krug od 5-6km da vidim baš gde tačno curi ulje. Vidim opet tačkice i tragove prskanja oko prednjeg lančanika, skinem ga, kad ono imam šta i da vidim. Semering je i osovina SUVI! Gledam i ne mogu da ukapiram šta se dešava, jednostavno nema gde sa drugog mesta da curi ulje na lanac koji ga raznosi i prska. I onda konačno ukapiram. Kad sam garažirao motor pred zimu, oprao sam i osušio lanac ali pošto sam ostao bez spreja za podmazivanje ja sam ga nauljio i tako ostavio da ne prezimi suv! I na to sam potpuno zaboravio jer inače koristim sprej za podmazivanje. Tako da na moju sreću ovo je ipak bila lažna uzbuna, semering je ispravan i sve je spremno za vožnju. Izvinjavam se svima koji su se potrudili da pomognu, ali eto dešava se, matori se polako... Da ne bude baš beskorisna tema, u međuvremenu sam razmatrao opcije kako bih mogao da rešim problem a da ne mora da se rastura mašina, kao što bi trebalo po fabričkim instrukcijama. Planirao sam da napravim osigurač-viljušku po uzoru na onaj sa osovine menjača (crveni kvadrat na slici), samo što bi u ovom slučaju bio pričvršćen na šraf u blizini (crveni krug), treba ga samo lepo oblikovati i pričvrstiti da vuče na unutra i na taj način bi zadržao zamenski semering ukoliko bi on kojim slučajem krenuo napolje. Ako neko ima sličan problem i ako misli da je ovo rešenje ok, može pokušati. Ovaj semering na spoljnim ivicama koji nalegaju u kućište ima kao neka rebra, tako da verovatno bi to i samo od sebe držalo, ali svakako nije loše imati osigurač. -
Semering kod prednjeg lančanika, CBR 900 RR, potreban savet
AndjeoPakla je odgovorio članu AndjeoPakla u Honda
@pronto mislim da si ipak (na moju žalost) u pravu što se tiče semeringa. Čitao sam malopre neke forume, vidim da se ovakav tip semeringa koristio na više modela sve do 2007 godine, posle je izbačen i stavljen klasičan koji može da se menja sa spoljne strane, samo je verovatno osiguran na drugi način. E sad ima raznih iskustava među ljudima, uglavnom je tako kao što kažeš, malo teže je izvaditi ga ali nije nemoguće, ima prikazanih i nekih tehnika za to. Ako se stavlja standardni semering trebalo bi zalepiti ga i osigurati od ispadanja, vidim da su i tako radili neki i da nije bilo problema, ipak on ne trpi veliki pritisak ulja jer je odmah ispred njega ležaj, ali opet ostaje ono ali... Videću šta je činiti, moram da razmislim. Ajd da pitam, ako bi se lepio semering, čime bi to bilo najbolje lepiti? -
Semering kod prednjeg lančanika, CBR 900 RR, potreban savet
AndjeoPakla je odgovorio članu AndjeoPakla u Honda
Hmm... da li je menjano ili nije ne znam, motor je već 10 godina kod mene i tad nije sigurno, mada mi ovaj što je procureo izgleda kao ovaj originalan što sam našao na netu. A taj šešir sam video, ne znam, ja sam mislio da on pod pritiskom treba da uđe u kućište.. Neću još da vadim ovaj stari dok ne nabavim drugi da ne bi curelo, kad izvadim videćemo.. probaću sa semeringom tih dimenzija da li će držati, ako treba eventualno i da se zalepi, samo da se izbegne rasturanje ako je moguće jer je to prevelika intervencija. Evo i slike iz manuala, ali tamo se ne navodi na koji način se samo taj deo menja. Broj 38, na desnoj strani -
Semering kod prednjeg lančanika, CBR 900 RR, potreban savet
AndjeoPakla je odgovorio članu AndjeoPakla u Honda
Ma da, ovo nije ništa komplikovano, ja sam se uplašio da ne mora iznutra da se menja jer sam video na nekim stranim forumima da se spominjalo i to, pa sam više zbog toga i otvorio temu. Staviću semering koji nađem da odgovara dimenzijama i što približnije debljini, i uzeću kvalitetniji neki ako ima. Ako i bude potrebe da se ponovo menja, nije ništa komplikovano cela intervencija je 15-ak minuta, nisam morao čak ni zadnji točak da skidam da bih olabavio lanac kako bi se skinuo prednji lančanik, dovoljno prostora se dobije čim se motor podigne na zadnji štender. Hvala svima na savetima. Očekujem da sledeće javljanje bude za dan-dva sa završenim poslom -
Semering kod prednjeg lančanika, CBR 900 RR, potreban savet
AndjeoPakla je odgovorio članu AndjeoPakla u Honda
evo i ja da se javim @Blueser hvala, imam već taj user manual, pogledao sam.. juče sam skinuo lančanik, to je ipak samo semering koji se skida spolja, tako da nije nikakva komplikovana operacija, na sreću E sad, taj originalan zamenski deo u Srbiji izgleda teško može da se nađe. Zvao sam motobikeshop, markos, stojanov i nema nigde, može da se poruči ali se čeka dve do tri nedelje. Cena je 1290 rsd. Ima li neko da predloži nekog drugog prodavca gde bih mogao to da nabavim? Ako stavim neki drugi, sme li da bude debljine 8mm, jer mislim da 8,4 kao što je po katalogu neću naći? -
Pre dva dana pala i prva vožnja ove godine, nekih 50-ak km, došao kući i kasnije primetim ispod motora tačkicu ulja. Primetio sam još i prošle godine da oko prednjeg lančanika ima malo tragova ulja, ali to je bilo baš u minimalnim količinama ali nije kapalo ispod, i naravno nije bilo potrebe ni za dolivanjem ulja. Sad vidim da je to već za saniranje, čini mi se da ima malo i tragova ulja na lancu, i sigurno će biti sve veći problem. E sad, najčešće sam sve stvari do sada sam servisirao, uz savet stručnijih za ono što nisam siguran. Pošto ovaj deo nisam nikad radio, dobro bi mi došlo par saveta iskusnijih. 1. kao prvo, guglao sam malo i nisam našao konkretno za moj motor, ali sam video po forumima da na nekim motorima ne može semering da se zameni sa spoljne stvari, nego da mora da se otvara i iznutra menja.. što je već ozbiljna stvar. Tako da dosta mi je bitno ako neko može da potvrdi na koji način se to radi na Hondi cbr900rr sc33 97god. Iz tog razloga nisam ni skinuo lanac i prednji lančanik tok prvo to ne saznam zasigurno kakva je stvar 2. recimo pretpostavka je da je semering u pitanju i moguće ga je zameniti sa spoljne strane. Našao sam kataloški broj tog dela, a on je 91207-MW0-003 (dimenzije 40X62X8,4). Vidim da ga ima na raznim stranim sajtovima i na ebayu, oko 10e mu je cena i prodaje se kao zamenski deo sa tom oznakom. Kod nas ga nisam našao pod kataloškim brojem, pozvaću posle praznika prodavnice da vidim ima li ga. Međutim našao sam ga kod nas pretražujući po dimenziji, s tim što je npr 40x62x8, što znači da je za 0,4mm tanji. Ukoliko ne budem našao namenski deo koji ima katalošku oznaku kod nas, mogu li da stavim semering istih (ili npr. ovaj koji je za nijansu tanji) a koji nema tu oznaku? Mora li on da zadovoljava neke posebne zahteve, i koje? Za početak ovo mi je bitno ako neko može da mi odgovori, ako sve bude kao što sam naveo pretpostavku, kad nabavim novi semering mislim da ne bi trebalo da bude problema sa zamenom. Evo ispod slike kako trenutno izgleda kod mene, i slike novog semeringa sa neta.
-
Probaj sledeći put neku 2CT gumu, tj. dvokomponentnu, kod koje središnji deo od tvrđe i dugotrajnije komponente a bočne strane od mekše komponente. Mislim da je ovo dobra opcija za tvoj slučaj. Ja sam npr. imao Michelin Pilot Road 2 i pored toga što je dosta trajala, nije uopšte imala taj efekat kao kod tebe. Pritom i ja ne vozim nesto agresivno u krivinama.
-
mislim da na hornetu mozes rukom i da ti ne treba kljuc, ja kod mene uvek tako mada imam i traku.. probaj cisto da znas. I da, ja sam stavljao i filtere koji nisu bili nazubljeni tako da za njih ne vredi ovakav kljuc, ima raznih filtera
-
Originalne fabričke BMW felne Style 113, 18-ice 8J ET46, raspon rupa 5x120 odgovaraju za bilo koji BMW. Sa felnama idu i Michelin gume 235 50 18, dubina šare je 4mm tako da mogu da posluže neko vreme. Odgovaraju i za Opel Insigniu.Felne su u odličnom stanju, fabrički su bile na mom X3 i nikad nisu ni stavljane na drugi auto. Naravno nisu krive, udarane, varene, farbane niti bilo šta slično.Moguća zamena isključivo za BMW felne 17-ice bez guma. Cena za forum 220e
-
Sad sam tek video temu, nekako mi je promakla.. Baš mi je drago što je oporavak kako treba i što si na pravom putu da se vratiš u potpunosti uobičajenom životu. A to mesto gde se desila nesreća je smeo bih da se kladim most na Mlavi na ulazu u naselje Salakovac. Ti si ga opisao kao nadvožnjak zato što se Mlava gotovo i ne vidi jer je tu baš mala i urasla u trave i šiblje a most je dugačak. Prolazim tu baš često i prosto je neverovatno koliko se tu nesreća dogodilo i događa često, a nije mali ni broj tragičnih ishoda. Ta lokacija ne deluje ništa preopasno, čak nije ni preterano oštra krivina, ali možda samo deluje ipak ima nečeg. Nego da te ne podsećam više na te strašne trenutke koji sa na svu sreću iza tebe. Pozdrav još jednom!
-
E pa sad je ona fazon "čim je niža cena sigurno mu nešto fali"
-
Problem sa parkingom je odavno globalne razmere, i u malim i u velikim mestima, kao i u mnogo uređenijim zemljama. Ali zabrinjavajući je procenat ljudi koji svoj postupak bahatog parkiranja pravdaju time što "nije bilo nigde slobodnog parking mesta". A to u ovako malo mestu kao što je moje podrazumeva krug radijusa od celih 50m, jer sve preko toga je kosmička daljina. Apsolutno neverovatan fenomen da se vozilom mora dovesti na 2m od ciljane lokacije. Imam drugara koji svakog dana ide autom na posao u sam centar a kuća mu je udaljena 400-500m. Pritom zbog jednosmernih ulica mora da napravi jedno 2km i da prođe kroz raskrsnice gde su skoro uvek gužve, i da nađe parking (a često i da ga plati). Moj komšija ide autom na posao celih 200m (slovima: dve stotine metara)!!! I to auto ostavlja ispred gazdine ograde, na trotoar, gde mu retrovizori maltene budu na kolovozu baš prometne ulice gde ide dosta teretnjaka, auto mi izgore celog leta na suncu, kad je sneg mora da ga očisti.. ma ludilo, dijagnoza
-
Genijalac se uparkirao u gradski park. Rekoh mu dok je izlazio iz auta "prijatelju, svaka ti čast na parkiranju, mogao si i neki krug da provozaš kroz park". Blago teleći pogled, 150+ kg žive vage, podiže pantalone sa pola dupeta, i onako uz blagi osmeh "da da, to ću posle kad krenem". No comment.
-
Od danas u ponudi, smart punjač za auto i moto akumulatore, 1999 rsd Punjač akumulatora za auto ULGD 5.0 A1 - u Lidl Srbija - www.lidl.rs WWW.LIDL.RS Punjač akumulatora za auto ULGD 5.0 A1 - Inteligentno upravljanje mikroprocesorom sa programom za dijagnozu i potpuno automatskim postupkom punjenja
-
Bravo Sale, ulepsao si mi vece svojim gestovima Gesendet von meinem Pixel 3a mit Tapatalk
-
Ajd da pitam ovde, pošto ima veze sa temom. Drugar ima Hondu NSR 125 i hteo bi da pravi ručno mešavinu, tj. ne koristi rezervoar za ulje već da sipa smućkan benzin. Da li u tom slučaju treba da ukloni uljnu pumpu ili je raskači sa struje, ili da jednostavno ne dira ništa već samo da ostavi da rezervoar za ulje stoji prazan? Razlog je da se ne bi desilo da se ostane bez ulja, što zbog praznog rezervoara što zbog mogućeg otkazivanja pumpe.
-
Welcome back
-
Pa u teoriji jeste tako. Ali u praksi je ovako, naročito kad je daleko ispred svega samo profit, a sve ostalo daleko u drugom planu. Evo ti pojašnjenje na primeru : Klinac se zabrinut vratio iz škole i upita oca da mu malo razjasni pojmove teorija i praksa.Otac mu kaže:Gledaj sine, idi kod mame i lijepo je zamoli da ti iskreno odgovori da li bi spavala sa nepoznatim čovjekom za milion dolara?Klinac upita mamu. Ona se malo iznenadi pitanjem, ali ipak da iskren odgovor:Da, naravno, milion dolara je ogroman novac!Klinac to prenese ocu, a ovaj ga pošalje kod sestre da i njoj postavi isto pitanje.Mali ode, upita sestru i vrati se sa istim odgovorom.Na to će otac:Vidiš sine, teoretski gledano, mi preko noći možemo da postanemo milioneri, a u praksi imamo samo dvije kurve u kući!
-
Nisam sto posto siguran, ali mislim da sam JP stavio tastu na skuter (Kymco 50ccm) pre tri godine, bio jedan od najjeftinijih. Od tad ga nije ni skidao ni dopunjavao, skuter se vozi samo na kratkim relacijama najviše do 1km, nije garažiran, ovu zimu proveo pod nadstrešnicom a prošlu bio na otvorenom kad je pao sneg i tako je proveo celu zimu okovan u sneg i led. Posle zime upalio najnormalnije, pre par dana opet startovan nakon 3 meseca (mada nije bila zima ni blizu kao prošla). Sad mu kreće treća sezona, bez greške.
-
Kenja. Znaš i sam, bez da si ga i pitao. Odgovor koji si dobio je šablonski. Čitajući ovu temu, prosto čoveku da ne bude uopšte žao što nije u mogućnosti da priušti sebi kupovinu novog motora.
-
kako zastititi patike od fleke koju ostavlja menjac
AndjeoPakla je odgovorio članu Petre u Dodatna Oprema
Ja najčešće nosim Alpinestars duboke patike dok vozim, čizme retko, a u periodu kad idem motorom na posao stoje mi u kancelariji normalne patike, preobujem se kad stignem i rešen problem. Udobnije je i komfornije dok sam na poslu, naročito kad je vruće. A u lokalu na kratko kad se desi da ne obujem moto patike, onda to uvek budu ove Adidas ROM, crne i kozne pa se ne vidi kad se isprlja. A i bogami su izdržljive, arčim ih jedno 6-7 godina povremeno i još uvek traju. Ali sam svakako za adekvatnu opremu koja može da zaštiti, zlu ne trebalo.
