-
Broj tema i poruka
489 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: AndjeoPakla
-
Kad se već diskutuje o Mannolu Powerbike sintetičkom ulju, pretpostavljam da bi i za moj motor bio dobar izbor, pa čisto da se konsultujem sa iskusnijima. Honda cbr900rr 97. godište, prešla stotinak hiljada km i radi kao sat. Poslednjih 13 godina joj sipam polusintetiku Motul 5100 15w-50 i nemam zamerki, ali eto promenio bih jer Motul počeo da me nervira zbog pomalo bezobraznih cena. Doduše, izgleda da je to kod nas aktuelno, ja ga već par godina kupujem na amazon.de gde je cena za 4L oko 33-34e sa dostavom u Austriju (drugar mi donese ovde), dok je kod nas cena skoro pa duplo veća. Gradaciju bih i dalje zadržao 15w-50. Da li je takođe preporuka da se doda i ovaj ester aditiv, i zašto se on dodaje ako pomenuto ulje po specifikaciji već sadrži ester? Krokodilo spominje i polusintetiku, da li i to eventualno treba uzmem u obzir ili je bolje rešenje full sintetika (s obzirom da je konstrukcija agregata od pre tri decenije)? Vidim da ima i plastičnih i metalnih pakovanja, pretpostavljam da nema nikakve razlike među njima, ili?
-
Preporuka za drzac za mobilni telefon
AndjeoPakla je odgovorio članu mladenjanjusevic u Dodatna Oprema
Sve je to lepo, samo imajte na umu da je telefon izložen vibracijama koje mogu da oštete kameru telefona. -
Opaa, još jedan celebrity posle Voolina i Noleta keksomana
-
Arakis je u pravu. Spojevi se uvek trebaju lepo očistiti, zalemiti pa zaštiti izolacijom. Kod licnaste instalacije je izraženije grejanje spoja koji je samo ovako uvezano nego kod punog preseka.
-
Podseti me na jednog čiku iz noćnog programa nekadašnje TV Palma Sorry Boki, malo šale nije na odmet
-
Možeš online da kupiš
-
U gradskoj crkvi u Petrovcu na Mlavi pre par dana, na Spasovdan. Neka bitna mantija došla, parkirala crnu mečku na samu kapiju i zakrčila prolaz pa su obični smrtnici morali da se provlače. Klasično zapišavanje naroda bez trunke blama i srama. Zaustaviću se ovde.
-
Dobrodošao
-
CTEK MXS 5 koristim već 10 godina za dopunjavanje-održavanje desetak akumulatora (motori, automobili, traktori), radi bez greške, samo reči hvale imam. Sa redovnim dopunjavanjem akumulatori dosta duže traju, tako da se isplati itekako na duže staze. Pre oko 5 godina sam kupio još jedan isti, na njega sam stavio i zaštitnu gumu pa je i danas kao nov dok je onaj stariji dosta izgreban. Onaj brzi priključak je takođe odlična stvar. Na motoru sam ga izveo ispod suvozačevog sedišta tako da ga samo podignem kad punim, a na autu mi je akumulator u gepeku ispod daske pa je priključak izbačen sa strane, da ne moram da vadim stvari i podižem dasku svaki put kad priključujem.
-
Dobrodošao Nenade, lepa istorija
-
Podržavam tvoju inicijativu. Za početak otvori novu temu sa nekim konkretnim predlozima i akcijama pa da vidimo kako će se razvijati situacija. Ovo je tema u iskustvima (onih koji su bili ili onih koji bi želeli da idu na treniing bezbedne vožnje), a ne o finanijskom aspektu, protestu protiv nečije zarade, niti bilo čemu drugom. Postoje i teme o ceni goriva, osiguranja i slično, tu ima mnogo više razloga za ovakve nastupe. Olabavite malo ljudi, ima hiljade tema na forumu i nije obavezno učestvovati u svakoj.
-
Ljudi, šta vam je evo proleće samo što nije počelo, prekida se zimski post bez vožnje pa će i raspoloženje biti bolje, izdržite još koji dan Može to da se gleda i kao nagrada-popust svaki sledeći put kao starom članu, a ne kao kazna novom članu. (da li je čaša do pola punu ili do pola prazna ) Jasno je svima kakva su vremena i da finansijska situcija nije sjajna velikoj većini, kad se malo bolje sagleda to srž većine problema, pa i nezadovoljstva i nervoze. Ne branim ni jednu ni drugu stranu, to je privatan biznis kao i svaki drugi i niko nikoga ne primorava. Isto kao i odlazak u restoran (želim/mogu/ne mogu da ručam za 100e, mogu za 20e a mogu i da pojedem sendvič za 2e). Ili kad kaže neko laički "adovakat uzme 50e za pola sata", e pa nije to pola sata, to je 16 godina učenja + godine iskustva + pola sata. Moglo bi do sutra, ko razume shvatiće. Idealno bi bilo kad bi se takve obuke radile najpre u auto-školama, i kad bi postojale povremene besplatne varijante državnih organizacija u cilju podizanja bezbednosti saobraćaja, ali tu se nažalost vraćamo na onaj početni navedeni problem: ni država nema para za to, štaviše nema ni institucije (svi znamo šta rade i kako funcionišu razne "agencije" za ovo ili ono). Nisam nikada bio na takvom kursu ali mislim da je korisna jer znam ljude koji su bili i imaju pozitivna iskustva. Planiram već duže vreme ali nikako da se stvore uslovi da se odsustvuje jedan vikend (posao, deca, udaljenost...).
-
Pozdrav Luka, dobrodošao. Prevoz ti je prelep
-
To se na srpskom kaže "il' si nindža, il' si mindža"
-
Dobrodošao! Nego... kolko ima konja taj Super Galeb?
-
Kolega Zarkela kao iskusniji član foruma ti je na fin i kulturan način dao dobronamernu kritiku. Način na koji je ti (ne)prihvatataš samo govori i tebi. Svakako, tvoje je pravo da se više nikada ne prijaviš i ne može ti ga niko uskratiti. p.s.
-
Dobrodošao Petre!
-
Honda VFR 1200 DCT 2016god curenje ulja iz vodene pumpe
AndjeoPakla je odgovorio članu 6.5 Creedmoor u Honda
Ja sam pre dve godine imao jedva primetno curenje isto kao i ti (pored osobine pumpe). Otvorio, zamenio o-ringove i nema problema. Našao sam oznake u katalogu rezervnih delova, i naručio sam to i još neke gumice u Hondi Stojanov, cene su bile čini mi se kao i u svakoj prodavnici delova.. jedino se čekalo neko vreme da stigne jer nisu imali kod njih na stanju (možda 2-3 nedelje) -
saučestvujem u mržnji dobrodošao, fantastičan stroj
-
Nije baš ni da su Honde zapostavljene u spotovima, makar su rame uz rame do Kawasakija
-
Čovek lepo reče da se 3/4 stanova kupuje gotovinom, ja sam nedavno čuo da oko 80%, ali to je svakako to. To su mnogo ozbiljnije stvari za koje treba da se postavi pitanje, nego godišnjeg poreza na same nekretnine i ja isto onako laički, čisto da se upišem u temu pošto postaje veselo
-
Meni je majstor preporučio da uzmem ovaj EXIDE Start-Stop Akumulator 12V 80Ah 800A AGM desno+ WWW.BEO-CAR.RS Dimenzije: 315x175x190 ( D x Š x V ) Garancija: 36 meseci Kapacitet: 80Ah Startna snaga: 800 A(EN) Bez tečnog elektrolita! +30% startne snage, veći broj ciklusa punjenja-pražnjenja Za mikroHIBRID vozila sa... Ovaj je za automobile sa start-stop sistemom a ja ga doduše nemam, ali mi je rekao da su ovi izdržljiviji i da će mi sigurno duže trajati, isplati se platiti malo više. Zamenjen pre tačno dve godine, za sad radi kao i prvog dana. Dopunim ga samo smart punjačem jednom u mesec dana otprilike i to je to.
-
U Petrovcu na Mlavi su pre 2-3 godine postavljene kamere na nekoliko većih raskrsnica, ali to su kamere koje ne mere brzinu kretanja, već kako sam ja čuo služe za nadzor i praćenje saobraćaja. Čak su svuda postavljeni i oni saobraćajni znakovi za početak i kraj deonice snimanja. Ja lično ne vidim problem sa kamerama. Pre mesec dana sam bio u Austriji na desetak dana i vrlo brzo sam se privikao na činjenicu da svuda ima kamera i radara, voziš uredno po ograničenjima kao i svi ostali i sve je u redu. Ako se desi neka saobraćajka ili slično, mnogo lakše je utvrditi ko je kriv a ko nevin. Znam da se mnogi neće složiti, ali što se mene tiče idealno bi bilo da svaki metar puta bude pokriven nadzorom, i da se naravno koristi za te namere. E sad, drugi je problem što se kod nas sve zloupotrebljava i koristi u neke svrhe za koje ne bi smelo, a svedoci smo mnogih takvih malverzacija i to od strane velikih kompanija i institucija (npr. Telekom). I naravno pre kamera treba rešiti gomilu ozbiljnijih i krupnijih stvari.
-
Išao sam pre desetak dana do Graca automobilom (auto put kroz Hrvatsku), i baš razmišljam koji bi smor bio voziti tuda motorom.. Izuzeo bih jedan deo Slovenije, ali to je svakako zanemarljivo
