-
Broj tema i poruka
489 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: AndjeoPakla
-
13. juna sam podneo zahtev za dobijanje taga iz Grčke, danas su mi tek poslali na mail dva dokumenta koja je potrebno potpisati i vratiti skenirano. Znači posle tačno dve nedelje. Videćemo koliko će trebati vremena da stigne do mene na adresu. Pre mesec dana se mnogo manje čekalo, sad je verovanto mnogo veći broj zahteva.
-
To na KP sa "praćenjem" oglasa je u većini slučajeva više kao "sačuvaj link" ka oglasu, da se ne cimam da ga tražim kasnije, da mi bude dostupan na klik, a i da znam da je obrisan ako mi bude eventualno trebalo nekad. U malom broju slučajeva je to fazon "pratim jer ću 99%" kupiti sutra. @statusquo stavi oglas na KP, moto grupe na FB, ovde na forumu stavi preko nekog poznanika koji ima dovoljno postova, na što više mesta to bolje. Potrudi se oko slika i lepo ufotkaj kacigu da se vidi da nema nikakvo oštećenje i da je bukvalno nekorišćena, slikaj ambalažu, slikaj RAČUN. To će ti umnogome povećati šansu da prodaš kacigu. Ako si iz nekog manjeg mesta, i ako imaš mogućnosti da omogućiš uvid/probu u Beogradu ili nekom većem gradu, to će ti takođe povećati šansu. Ipak je u većim gradovima veliki procenat potencijalnih kupaca, a svako voli da vidi i proba, naročito kad je kaciga u pitanju. Ja imam drugare i rođake koji redovno putuju do Bg, pa sam zbog te činjenice stvarno mnogo lakše i brže prodavao stvari. Ako nego hoće da pogleda i proba, kažem može u to vreme na tom mestu, da ne opterećujem onog ko nosi. Ti proceni kolko ti je hitno da prodaš i koliko ti je gubitak prihvatljiv, ali nemoj da čekaš dugo jer ćeš na kraju ipak još više izgubiti.
-
Lemy je sve lepo objasnio, tako ti stoje stvari. Meni je jednom prilikom ispala neka nova oprema (Held kožno odelo, Alpinestars čizme, X-lite kaciga i još ponešto). Oglasio sam sve po 50% cene nego u Louis-u. Prodao sam relativno brzo, možda sam mogao i za nešto više ali nisam hteo da se cimam i odugovlačim. U najboljem slučaju možeš da dobiješ 2/3 od cene u prodavnici.
-
Pozdrav Slaviša. Molim te skini te okrugle Honda nalepnice, baš bodu u oči. Što zbog pozicije na kojoj su zalepljene, što zbog pogrešnog logotipa
-
Može u poslovnicama MTS/Telekoma, ima ih u svim većim i manjim mestima. Ja kupio u petak, i aktivirao ga za par minuta, nikakav problem. Reče mi baš lik koji tamo radi da se pre-paid tagovi više ne prodaju, svi novi koji se aktiviraju su post-pad tj. vezani za platnu karticu, a stari pre-paid mogu da se prekonfigurišu. Ti si izlgeda naleteo na stari koji se nije prodao ni aktivirao pa sad imaš problem.
-
Nakon što iščitate ovu temu, preostaje vam samo harakiri
-
A što ne bi, Honda je to evo moja još malo pa će ulazi u četvrtu deceniju, ima šestocifrenu kilometražu. Ja za 15 godina nisam pipnuo karburatore, niti se opterećujem njima i sauhom. Kad je hladno povučem sauh, upalim na čvrgu, vratim ga obično posle 5-6 sekundi. Stavim potkapu, kacigu, rukavice i vozim lagano i bez siljenja dok ne krene da diže temperaturu, kako se zagreva onda i ja malo življe, a visoke obrtaje i cepanje naravno kad je na radnoj temperaturi. Vidim da velika većina tako radi, ne vidim povod za neku veliku dilemu. Vozite se ljudi, lepo je vreme, koristite dok nisu krenule veće vrućine
-
Pošto mnogi gotive Terrex, evo trenutno u planeti ove GTX na sniženju od 50%. Ne znam koji je tačno terrex modela, ima ih više, koga zanima neka pogleda ako je dobra kupovina.
-
Podsetio si me na priču jednog lokalnog zajebanta i ludaka (mada mu je pretpostavka na mestu): "Zamisli ulećeš u krivinu sa 150 km/h, i u krivini nailaziš na "pratnju" (za one koji ne znaju, još uvek ima seoskih naselja gde se prilikom sprovoda pokojnika pešači do seoskog groblja u koloni, sa pogrebnim vozilom na čelu). Kakvo kočenje, ne možeš da se zaustaviš do sanduka!" Nije smešno, ali to je jedan od onih ljudi koji izaziva smeh svih u okolini, makar i jednu jednu reč rekao.
-
Evo te grupe. Okupili su se u ponedeljak uveče u Petrovcu na Mlavi na trgu, spavali u sportskoj hali, ujutru ispraćeni na putu za Zaječar. Prvog dana su imali 47km pešačenja do Žagubice, od čega je 2/3 po jako teškom terenu na Homoljskim planinama, sa dosta uspona. Ovo je verovatno uslikano trećeg dana. Dočekivali su ih na nekoj lokaciji zabrinuto jer je teren stvarno težak i bilo je dosta rana, a oni su naišli u ovakvom raspoloženju
- 29 odgovora
-
- 18
-
-
Ne znam šta je to, nisam čuo da Generali nudi tu uslugu. Na ovom sam mislio: Internacionalni+ paket pomoći na putu ATLAS-SERVIS.COM Obezbedite sebi bezbrižno putovanje uz Atlas24h Internacionalni+ Paket pomoći na putu. Sadrži šlepovanje, popravke, smeštaj i više u...
-
Da, na žalost, ali to je već poznato. Ja sam svakako planirao da uplatim za auto, pošto ću putovati porodično na letovanje, pa mi je dobro došlo da se iskoristi ovaj popust.
-
Atlas, trenutno je Internacionalni + paket na popustu do 1. juna, cena je 8390 umesto regularnih 11490
-
Nećeš. Čak i kad je motor u punoj radnoj temperaturi. Kod mene je filter ulja sa prednje strane, odmah iza grana, i menjam ga tako što provlačim ruku između njih. Sačekaš koji minut, one se brzo ohlade. Mašina bude vruća, kao i ulje, ali nije to temperatura koja će te povrediti. Jednostavno pipneš pa proceniš. A i ako bude mlako ocediće se svakako. Još jedan trik da izađe što više ulja. Kod mene je čep za ispuštanje skroz u zadnjem delu kartera, ka zadnjem točku, i to sa leve strane. Kad ispuštam popnem prednji točak na neko uzvišenje od 10-ak cm, ili ako je teren pod nagibom onda ne mora. Onda kad je već ceđenje pri kraju oborim motor još malo u levu stranu i zadržim neko vreme i tako izađe još malo ulja. Možda ovo i nije potrebno, ali nije bolest sve što boli
-
M&G Electronic | USB ADAPTER A MUŠKI / Mini USB 5 PINA ŽENSKI WWW.MGELECTRONIC.RS A da uzmeš ovo i nakačiš na standardni USB produžni kablić (muško-ženski)? Nije baš elegantno zbog adaptera, ali funkcionalnost bi trebalo da bude ista.
-
Probaj ovde Kanibal d.o.o. - Beograd - HomePage WWW.KANIBAL.CO.RS Imaju svašta od kablova, prave i prepravalju po porudžbini. Mislim da je nemoguće da nemaju to što ti treba. Imaš i razne adaptere, npr. ovako nešto. Uzmi i njih u obzir, često i oni budu dobra i laka rešenja. RR USBAz/5pMINIz WWW.KANIBAL.CO.RS
-
Predstavljanje novog clana-Andreja Krstic
AndjeoPakla je odgovorio članu Peceni u Predstavljanje Članova
Dobro došao na forum. Baš mi je žao što se ovo desilo... Glavu gore, biće sve ok. I ja sam imao slične trenutke (ima li nas koji nisu?), prelom palca, sredjivao motor uglavnom sam i natenane sa užitkom, i od tada smo još više vezani i emotivniji. Što kaže @Skittles neka Kintsugi verzija. Brz oporavak ti želim i što pre da se vratiš u sedlo. -
Ne legne svakoj mašini isto neko konkretno ulje. Treba menjati, isprobavati, pa naći ono što odgovara. Ja sam u cbr 900rr nekoliko godina koristio Motul 5100 koji ovde na lošem glasu, nisam imao zamerki. Iskreno, nisam ni trkač niti neko ko izvlači maksimume iz mašina pa da mogu da primetim finese. Pređem do 4-5000 km godišnje u uslovima koje drum dozvoljava, odvrnem malo povremeno gde mogu i to je to u suštini. Ne volim nešto puno da eksperimentišem sa uljima (a i generalno), ako nešto radi posao koristim to i ne opterećujem se previše da tražim stalno nešto bolje. Iz tog razloga mi nije ni smetao Motul 5100. Pre 2-3 godine sam prešao na Mannol zbog dosta pozitivnih preporuka sa foruma, i iz razloga što je očigledno da je Motul precenjen. Mada da budemo realni, trošak ulja za korisnike koji ga menjaju jednom godišnje je smešan u odnosu na celokupni izdatak za ovaj hobi, ali to je već druga tema. Sa Manolom sam dobio za nijansu mekše šaltanje i to je sve što mogu da primetim, i cena koja je više nego duplo niža.
-
Kupio sam pre mesec dana Exide, koji i posle 5 ili 6 godina radi bez problema. Zamenio ga preventivno, plaćen 3800 dinara. I sa prethodnim je bila ista priča. Na autu Exide već 5-6 godina i radi kao i prvog dana (doduše na preporuku majstora stavio sam onaj skuplji model koji je za start-stop automobile iako ja to nemam). Što se mene tiče, nemam potrebu da eksperimentišem sa drugim brendovima. Takođe možda nije loše spomenuti da imam praksu da svakih mesec-dva dana dopunim sve akumulatore C-tek punjačem, mislim da to prija i produžuje vek svim akumulatorima, naročito kada je većinska gradska vožnja.
-
Ja za 15 godina kako je ovaj CBR kod mene nisam nikad pipnuo ništa oko karburatora, niti je jednom nešto štucnulo. Da li je i kad pre toga nešto rađeno - ne bih znao
-
Prelep dizajn, jedan od najlepših iz tog perioda, pa čak i danas ne izgleda zastarelo. Naravno, ukusi su različiti. Činjenica je da je to motor star četvrt veka, najbitnije je gledati u kakvom je stanju primerak koji se kupuje. Znam da su znali da im napuknu ramovi od točkarenja, zatim problemi sa menjačem i pojedinim brzinama... Ali opet kažem, najviše zavisi kako je vožen i održavan, tj. u kakvom je stanju. Karburatori kao karburatori, mišljenja su podeljena, ali ako je sve kako treba nećeš imati problema.
-
I ja sipao nedavno Mannol 10w50 u moj CBR... pesma. Menjač stvarno radi super i mekan je i dok je hladan, a agregat mi radi lepo sa bilo kojim uljem, ne mogu da primetim neke razlike.
-
Legendarni g. Steva! Treba samo napomenuti da je ovaj tekst iz 2011. godine, mada suština je nepromenjena. Svakako je ovaj blog jedna izvanredna oilpedia
-
Registracije motora za period manji od 12 meseci
AndjeoPakla je odgovorio članu vladmoll u Motoristi Na Drumu
Mislim da već ima ovakva tema, ili je pisano u nekoj sličnoj. Ja sam se prošlog leta raspitivao kod drugara koji ima tehnički pregled, i meni je ukupna ušteda za 6 meseci u odnosu na 12 meseci bila manja od 2000rsd. I prošle godine su se takse i porezi obračunavali proporcionalno trajanju, a polisa upravo ovako kao što si ti naveo, tako da ne vidim šta se ovog trenutka promenilo, mislim da je to izmena od pre jedno godinu dana. U mom slučaju je motor stariji od 20 godina pa je porez već ionako umanjen, tako da nema baš puno neke matematike. Za mlađa vozila gde su veći porezi i ostali izdaci može da se prištedi neki dinar, kome naravno odgovara. Što se tiče osiguranja, jasno je svima da je klasična otimačina. Ionako previsoke polise oni ne umanjuju proporcionalno vremenskom trajanju nego po nekoj njihovoj nelogičnoj šemi.
