Jump to content

Moto Zajednica

AndjeoPakla

Članovi
  • Broj tema i poruka

    489
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: AndjeoPakla

  1. Super, a molim te mozes li napisati definitivno da li naplacuje 10% dodatno na sve , ili mozda na stavke na akciji? Pozdrav Juče stigao paket, na 100e provizija 10e, nešto je bilo na akciji a nešto ne
  2. Ja sam potrefio broj je 45,5 i odlična mi je veličina, nosim inače 46. Juče su tek stigle pa nisu isprobane u vožnji. Hvala još jednom kolegi GuMi5 za precizne instrukcije u vezi veličina, dosta mi je pomoglo
  3. Tema mrtva već 6 godina, ali da ne otvaram novu nepotrebno. Menjam lanac i lančanike na Hondi CBR 900rr 97god. Uzeo bih DID, zvao sam par prodavnica i u ponudi su VX i ZVM-X. Da li razlika je nekih 40-50e između ova dva lanca, u fazonu ZVM-X je najjači lanac u ponudi i takav ide u fabričku ugradnju, a VX je nešto slabija varijanta (video sam negde da je za kubikaže do 900ccm). Kakva su iskustva? Da li će ovaj koji je 50% skuplje trajati i 50% duže? Korak lanca je 525, 108 članaka. Ne vozim na stazi, uglavnom normalna vožnja sa povremenim odvrtanjem
  4. Ja sam Shark S900 na amazonu platio 150e. Pinlok, naocare za sunce, vazdusni jastuci, kaciga u boji. Ako ti deluje zanimljivo pogledaj i to.. Samo obrati pažnju na Sharkove veličine, ja nosim M a ovu sam uzeo S, M mi je prevelika
  5. Hvala ljudi, i hvala puno Bokilicu na savetima i instrukcijama, prvom prilikom ćemo obavezno da se odužimo Ajd da napišem i kakva je situacija, Bokilic reče da otvorimo poklopce na karbu jer su verovatno igle spuštene na treću rezu i da ih vratimo na prvu pa da onda vidimo šta se dešava. Početna dijagnoza 100% pogođena, igle bile na trećoj od pet pozicija Otvorili smo i karbove da vidimo kakva je situacija unutra i da li su možda prljavi i naišli smo na još jednu budževinu, dizne su bile razbušivane ali se "majstor" verovatno zajebao veličinom burgije pa je na vrhove dizni nakalemio kalaj i probušio ga manjom burgijom to smo nismo ništa dirali i vratili smo nazad, ali je ispao jedan novi problem: jedno od pancirnih creva za dovod ili odvod ulja ne može da se zategne lepo i pusta ulje, "majstor" je uspeo da sjebe i navoj u kućištu karburtora.. Tako da ćemo prvo to da sredimo nekako pa onda da isprobamo makinu
  6. Koju god da kupiš bez probanja velike su šanse da se zajebeš.. I kad je probaš u prodavnici da l ti leži lepo na glavi, sledeći problem može da sačeka u vožnji, da je možda bučna ili jednostavno ne odgovara položaju u kom se sedi na tvom motoru. Najbolja varijanta je ako imaš da pozajmiš od nekog kacigu pa je isprobaš.
  7. Petrolej za čišćenje, a podmazivanje motul sprej, ponekad uljem
  8. Da iskoristim postojeću temu, imam jedan mali problem u vezi lanca. Dve tri alke se ne ispravljaju baš lepo posle prelaska preko lančanika tako da lanac u nekom položaju bude više a u nekom manje nategnut pa malo poigrava gore-dole tokom vožnje i osećaju se manje vibraciju na nogama jer se prenosi. Rukom se alke prelamaju, nisu skroz zablokirale, samo se ne vrate same u skroz opruženi položaj. Lanac je inače u dobrom stanju, nije rastegnut (bar ja ne provaljujem da jeste), lančanici su skroz pravilnog oblika, nisu ni zašiljeni ni zatupljeni, sve lepo nalega. Čistim ga i podmazujem redovno nije zapušten lanac. Da li ovo može da se sredi nekako? Da li da skinem lanac pa da mu nakapam ulje na te alke i razradim ga malo, ili to ne pomaže. Neko mi reče i da ga nategnem skroz do kraja pa provozom stotinak metara
  9. Nisu k&n pecurke, filter je pravougaonog oblika kao i fabrički samo je bez poklopca. I fora je što je ispod filtera podmetnut karton kako bi se smanjila usisna površina a fora je i što nemamo originalan poklopac Bokilic, zovem popodne da se dogovorimo
  10. To bi bilo najbolje, mada ne znam da li bi šta trebalo da podešava i u odnosu na filter, da li bi možda bilo bolje da se vrati fabrički filter vazduha pošto su nam neki to savetovali. Je l može broj telefona pa da se čujemo, ako treba doćićemo to nam je oko 150km u jednom pravcu, bitno je da rešimo problem.
  11. Greškom sa postavio temu u Sport kategoriju. Molim administratore da je prebace u Garaža-Motocikli-Ducati
  12. Drug ima Ducati Monster M900 1998 i na njemu je K&N filter. Izgleda da karburatori prave jaču smešu, kad se odvrne jače gas izbacuje tamniji dim i oseća se pomalo miris nesagorelog benzina, hoće ponekad i da pukne. U vožnji ponekad štucne a i potrošnja je malo veća. Ne znamo da li je i šta rađeno na karburatorima (veće dizne, štelovanje...), moguće da jeste pošto je stavljen k&n filter, tako je kupljen motor. Pitali smo par majstora ali svi nešto zaobilaze Ducati. Je l ima neko iskustva sa ovim ili može da preporuči nekog ko se razume?
  13. Nek te lepo služe. Ja naručio ove standardne pošto ne vozim po kiši i lošem vremenu, videćemo kad stignu za par dana
  14. Neš' j....
  15. Ajmo ljudi, samo bez nepotrebnih rasprava i dizanja tenzija, nije ni mesto ni vreme za to.. Kolko ko može/želi/hoće i to je to. I najmanja pomoć može da znači, naročito ako ima mnogo takvih. Realno na ovom forumu ima preko 33000 članova, neka svaki deseti uplati npr 5e (što je jedna manja tura pića) pa izračunajte kolko je to pomoći... I naravno da treba omogućiti onima koji su voljni da pomognu da to urade na lakši način, mada mislim da PayPal u Srbiji na žalost ne može da se koristi za primanje novca
  16. Ja sam imao problem da čas radi a čas ne (CBR900RR, analogni satovi). Na kraju kad sam sve proverio ispostavilo se da žice koje se kače na sat nemaju dobar kontakt, kao da je malo oksidiralo. Očistio lepo, naprskao WD-om i više nikad nisam imao problem. Ako je i kod tebe ovako nešto onda si jeftino prošao
  17. Gledam u Louisu ove patike/cipele na sniženju (link), ali sam malo u zabuni oko veličine. Kad izaberem veličinu 11 (US) dole piše da je to EU 44, a za US 12 da je 45,5. Na Alpinestars sajtu je malo drugačija tabela (link), US 12 je 47, a 11 čak i ne postoji u tabeli, kao ni 10 koju takođe Louis nudi. Na forumu sam slučajno naleteo na sliku Alpinestars čizama koje je kolega prodavao Ovde je 46 11,5. Je l se to ovi iz Louisa zeznuli sa merama nešto? Ne znam koju bih veličinu mogao da naručim. Ako neko ko ima njihovu obuću vidi temu mogao bi da proveri da se ne zajebem Inače ja nosim 46 2/3 (adidas) i 46 od nekih drugih proizvođača, tj. 30cm gazište mi odgovara
  18. Da li nekome iz NS poznat ovaj auto http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8011131/bmw-320-d-servisna-austrija brat ga je snimio na oglasima i razmišljamo za vikend da dođemo i pogledamo, pa čisto da proverim, da ne putujemo bezveze

    1. Prikaži prethodne komentare  1 more
    2. Djomla199

      Djomla199

      Ja vozim BMW noviji model,i znam dosta ljudi koji voze BMW-e ali ovog nisam viđao.Taj je verovatno uvežen,i stoji,čim nije registrovan.Dobro se raspitaj odakle je uvežen,povedi dobrog majstora i ko se razume da se ne zajebeš.Ovo je slikano na Evropskom bulevaru.

    3. Nemanja88

      Nemanja88

      E46 u "ovakvoj opremi" nema za 5000e? Pa koliko treba da kosta, 10 soma? Auto star 12 godina, presao sigurno 350-400 hiljada, oprema nista posebno, za nijansu bolja od uobicajene ( vecina imaju dig. klimu, ima kozu, grejace, tempomat ). Po meni je precenjen...

    4. AndjeoPakla

      AndjeoPakla

      Da, auto je uvoz iz austrije

  19. Put od Petrovca do Bora preko Žagubice jeste lošiji, ali ima mnogo lepih predela.. Ja išao poslednje tri godine CBR-om na motorijadu-gitarijadu u Zaječar, preživi se ja bih vam predložio sledeću relaciju: od Bora do Borskog jezera, Crni vrh, Žagubica i vrelo Mlave, onda preko Krepoljina u Milanovac (prelepo Krupajsko vrelo link, u restoranu Zov homolja obavezno da se proba vlaški kačamak, i pastrmka je ekstra, cene su skroz ok), zatim nastavite do vodopada Veliki buk, Strmosten link, tu vam je odmah i Resavska pećina, u Despotovcu možete da obiđete manastir Manasiju. Posle možete bilo gde, tu vam je blizu i autoput. Ovi putevi jesu malo lošiji, ja sam više puta išao motorom i sa suvozačem i preživi se, i ićiću sigurno ponovo čim budem mogao.
  20. Pre par dana sam gledao ovaj motor za jednog budućeg kolegu http://www.polovniautomobili.com/motori/8072564/suzuki-gs500e kod ovog dečka je 8 godina i retko ga je vozio zbog čestih odlazaka u inostranstvo, isto je bilo i sa prethodnim vlasnikom koji je mislim i prvi vlasnik, tako da bi 99,9% trebalo da je ovo prava kilometraza. Ako ti izgleda interesantno javi se pa ću da ti ispričam detalje sa probe
  21. Ja promenio prednje pre desetak dana, uzeo u Komppu NHC (kevlar), sa nekim popustom izašle malo manje od 4000 za oba para što je ok cena. Videćemo koliko će da izguraju, mogu samo da kažem da super koče bez ikakvog škripanja i grebanja čak ni na prvom kočenju po stavljanju. Nekoliko članova na forumu je prenelo pozitivne utiske.
  22. Ducati Monster M900 1998god., 50000km presao. Da li je to ozbiljna kilometraza i kakvi su agregati? Drugar kupuje a nemamo iskustva sa tim pa može bilo koji savet i mišljenje

    1. Prikaži prethodne komentare  8 more
    2. icatenej

      icatenej

      ... treba videtu u kakvom je stanju konkretan primerak...

    3. AndjeoPakla

      AndjeoPakla

      Hvala icatanej. Pogledali smo juče motor, menjan je razvodni kaiš, komplet kvačilo, lanac i lančanici, svećice i nov akumulator; gume su za zamenu. Deluje korektno održavan. Ima par sporednih stvari za sređivanje ali to su sve sitnice.

    4. AndjeoPakla

      AndjeoPakla

      Motor kupljen, biće i nekih slika kad ga isfotkamo, ali prvo da se navozamo :) hvala svima još jednom

  23. Nisam siguran ali mislim da je ovo guma za skuter. Njemu treba guma koja je za veće brzine i ima indeks W npr. I ne znam da li bi uopšte odgovarala zbog visine 80, i 70 je malo u fazonu balona.. Ne bih ja tu eksperimentisao mnogo, ipak je prednja guma jedna od bitnijih stvari u celoj priči
  24. Ja sam u Guevari uzeo Metzeler Sportec M3, deluje mi ok za sad mada mi je prethodna bila Sportec M1 i bio sam zadovoljan. Ona je bila 103e redovna cena ali je sa sajamskim popustom bila 92e. Probaj da iscimaš popust na produžetke Dunlop Qualifier je bila najskuplja od ponuđenih, oko 130e. A tu Continental sam našao u Sloveniji za 65e, pa ako imaš neku varijantu za to ti vidi.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja