Jump to content

Moto Zajednica

AndjeoPakla

Članovi
  • Broj tema i poruka

    489
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: AndjeoPakla

  1. Pošto je malo specifična dimenzija izbor se svodi na par komada, pa bih voleo da oni koji imaju iskustva sa navedenim gumama daju predloge za ili protiv. Inače ne vozim na stazi ni po mokrom asfaltu. Contiental ContiSportAttack 130/70-16 (61W) TL Dunlop Qualifier II Metzeler Sportec M3 Pirelli Diablo Pošto ima popusta zbog aktuelnog sajma motocikala, planiram da naručim do srede. Za diablo nisam siguran da li ima na stanju, ali proveriću sutra. Svi predlozi su dobrodošli
  2. Vidimo se sutra na štandu, spremio sam penkalo
  3. Ako hoćeš jeftino a novo onda ovo https://www.louis.de/en/artikel/mtr-s-7-full-face-helmet/216060?list=156308843
  4. Verovatno su svećice više napred prema hladnjaku, pa on mora da se otkači i pomeeri kako bi se napravilo mesto da bi mogle da se izvade.. Saznaćeš uskoro
  5. Pogledaj ovde http://www.1000rr.net/forums/modifications-upgrades-04-05/35342-diy-spark-plug-change.html ima i 4 slike u prilogu, mora registracija na forumu da bi mogle da se vide. V imaš i ovde još jedno uputstvo, verovatno je slično ili isto http://www.rogueracing.org/changeplugs.htm Nisam našao ni jedno video uputstvo, ali mislim da je ovo sasvim dovoljno. Vidim da se spominje i pomeranje hladnjaka tako da verovatno neće moći bez toga. Ja sam menjao na cbr 900rr, skidao sam rezervoar, kućište filtera za vazduh i bobine, i morao sam da napravim drugu dršku za ključ za svećice jer mi standardni nije odgovarao, smetao mi je ram.
  6. Moj drugar i ja ne možeš motkom da ga odvojiš od motora
  7. Inače ja sam probao kacigu koja me interesovala u bg-u u prodavnici da bih utvrdio veličinu i da li mi odgovara, pa sam je onda naručio sa amazona po dosta povoljnijoj ceni u austriju kod drugara, on je doneo kombijem bez ikakvih problema na granici
  8. Ma samo raspakuj kacigu kad budeš prelazio granicu, možeš i da je držiš samo u vreći odvojeno od kutije i dodataka.. Kao kad prenosiš ličnu polovnu stvar, laptop npr. 99% ćeš proći bez problema, a onaj 1% jbg, uvek možeš da naletiš na nekog drkadžiju u životu
  9. Ženka je otišla u novi dom. Izvinjavam se kolegama koje je ova tema uznemirila. Nisam niti prodavao niti imao loše namere, samo sam hteo da poklonim psa koji nije ni mešanac ni lutalica, kupljen je od odgajivača ali iz ličnih razloga nemam uslova da je zadržim.
  10. Ženka je zaista lepa, stara je oko 1,5-2 godine. Nemam papire od nje, mada mislim da mogu da se izvade ako nekome treba. Nije bolesna niti joj bilo šta fali, razlog što je poklanjamo je privatne prirode i zbog obaveza. Ako ima nekog ko bi hteo da je udomi neka se javi. Ženka se nalazi u Petrovcu na Mlavi. Astra
  11. I ja koristim auto-put par puta godišnje, ali sam svakako za ovu akciju i protiv diskriminacije.. U ovoj zemlji čim je neko u manjini odmah ga je*e kako se kome digne jer nema ekonomske isplativosti
  12. Kao čaša lepo je videti polovnjaka u ovakvom stanju
  13. Treba da povezem komp sa 5.1 sistemom, ali je razdaljina oko 20m. Uzecu kabl za zvucnike i produziti kratki fabricki kabl (3.5mm dzek na dva cinca) ali me zanima da nece to da pravi problem duzina? U pitanju je jeftin Genious 5.1 sistem, cisto da pici neka muzikica u lokalu, nista posebno

    1. Prikaži prethodne komentare  3 more
    2. AndjeoPakla

      AndjeoPakla

      Ja mislim da ce ovo sasvim da zavrsi posao, stavljao sam ovo u dva auta i radi posao odlicno, nisam samo bio siguran zbor razdaljine od 20m http://www.winwin.rs/kabl-za-povezivanje-zvucnika-2x0-75mm2-10-0m-hama-30721-1156221.html

    3. Cvijanović

      Cvijanović

      Misliš na gubitak zbog dužine provodnika?Taj gubitak je najizraženiji kod prenosa napona,dok je kod prenosa signala on zanemarljivo mali ili ga čak i nema.

    4. AndjeoPakla

      AndjeoPakla

      Da, mislio sam na gubitak zbog duzine provodnika. Uzecu ovu varijantu, mislim da ce sve da sljaka kako treba

  14. Pitao sam skoro za neke Experiment patike, sra*е živo, kao kamen su tvrde. U adidas outletu na banjici (kod bazena) ima dosta povoljnih stvari, ko je u prolazu ili planira kupovinu neka navrati

  15. Je l ima neko iskustva sa experiment patikama? Slučajno naleteo na ovaj model, baš mi se sviđa a i cena je ok http://www.trefsport.com/proizvod/3002/cecilio-muske-patike-black

    1. Prikaži prethodne komentare  4 more
    2. AIeksandar

      AIeksandar

      Patike su potrosna roba koju ne treba ozbiljno shvatati i mnogo se misliti oko istih...

    3. AIeksandar

      AIeksandar

      btw.Danas je sve sa rokom trajanja pa i patike kao takve naravno :)

    4. Svaler

      Svaler

      Зато прећи на платнене са сунђерастим ђоном, невиђено добре и удобне. И не размишљаш од какве су "коже" направљене. Ево мој адидас гази већ 2.5 године.

  16. Cestitam na pravom izboru da te služi kako treba i da se navozaš
  17. Meni nikad nisu ni pogledali motor na tehničkom kad sam regisrovao, a nekoliko puta nisam ni išao motorom. Jednom sam čak hteo da proverim kočnice i to, rekli mi da odjebem i da se ne pravim pametan.
  18. Ako se ne pali bar jednom u dva meseca preti opasnost od isparavanja benzina i stvaranja žutog lepljivog taloga koji začepi dizne pa se moraju karburatori skidati i detaljno čistiti. Altenativa je da se ispusti gorivo iz karburatora,Honda ovo preporučuje ako će motor stojati više od mesec dana! Ako se pali mora da odradi bar 10 minuta,nikako paliti na kratko! Ok je iz tog razloga, ali i to se može sprečiti samo zavrtanjem slavine za gorivo. Ja je uvek zavrnem i ostavim tako, a rezervoar napunjen. Jedino nisam pustio da motor radi i da se motor ugasi i sagori sve iz karbova, ali nisam nikad imao problema.
  19. I ja mogu da pohvalim Sekulu, letos naručio ranac koji je bio na akciji, već sutra mi je posla. Ispostavilo se da je probušen i da se jedan džep ne može zakopčati do kraja jer je nakrivo ušiven, reklamirao sam i u najkraćem roku je zamenjeno bez problema
  20. Ne znam da l je sprdnja ili nije, ali pošto si pitao koja kaciga ti treba da napomenem da obavezno gledaj da nabaviš sa pinlok vizirom u paketu ako je već kupuješ, da se ne cimaš da nabavljaš i lepis naknadno a i verovatno će ti skuplje izaći. Od ostale opreme naravno sve u zimskoj varijanti u kombinaciji sa aktivnim vešom ili šta je već najbolje, ja ne vozim u zimskom periodu pa nek preporuče ovi što voze ako shvate ozbiljno temu. Ali u svakom slučaju najiskreniji savet je da zajebeš to, naročito pošto vidim da si napisao da si dokon i da ti nije preka potreba. Zdravlje nema cenu, a kad se sjebeš jednom vučeš posledice celog života i kaješ se ali uglavnom je kasno
  21. Sa tim punjačem bi trebao da ga puniš oko 3 sata pod pretspostavkom da ti je akumulatoro oko 10-12Ah i da je prazan skroz pa ga treba napuniti do kraja. E sad pošto nije verovatno prazan skroz puni ga nekih sat i po, dva i isključi ga. Najbolje bi bilo da se puni punjačem koji daje struju do 1A, ali neće mu ništa faliti ako napuniš i tim što imaš, u svakom slučaju gora varijanta je da stoji prazan. Bitno je da ga ne puniš stalno mnogo jačim punjačima i da ga ne prepuniš previše. I možda nisam u pravu, ali ne vidim poentu paljenja motora povremeno preko zime. Motor je projektovan da radi na njegovoj radnoj temperaturi, tako da je svaki hladan start neka vrsta šoka za mašinu (i za akumulator) i tad su najveća habanja delova, a naročito pri ekstremno niskim temperaturama od skoro -10 kao sad kad je ulje mnogo gušće nego u proleće/leto. Akumulator u toplo i jednom mesečno malo dopuniti, a ljubimce ostavite da prespavaju do proleća
  22. Ma evo od kad mi propade ovaj ZX6R sto sam se bio nameracio da kupim gledam malo te CBR-ove. CBR 900 tacnije, 1998 godiste mi se extra svidja, ima jedan se prodaje u Beceju pa bih trebao dogovoriti to da odem da pogledam. Ovaj model je u pitanju. http://www.mojauto.rs/polovni-motori/2132475_Honda_2392_cbr_1998_god/?cena=low Znam da nista fabricki nije na njemu, mada lepo izgleda. Ja sam 195cm i 120kg (nisam debeo, samo sam krupne gradje) pa bi mi mozda vise lezao jedan CBR 900. Ne znam vise ni sam. Dosta sam predloga dobio ovde, zahvaljujem se svima jos jednom. Ja cu verovatno jos par motora pogledati, mozda cu i sacekati tamo do kraja januara, mozda naleti nesto bolje. To je model kao moj, SC33. Ovaj rep mu je u skroz drugom fazonu pa mu dosta menja izgled u odnosu na fabrički, ali nije loše. Prednost ovog modela je udobnost, jedan od najudobnijih R-ova, pitom je i lako se vozi ali opet može i da potegne, mala potrošnja, kvalitet i izdržljivost. Moj ima 70 i kusur hiljada, sad skoro sam upoznao lika koji ga ima dugo godina i ima 130 hiljada na satu. Obrati pažnu na lanac/španer da li se čuje, kažu da to zna da im bude mana ali se rešava i taj problem manuelnim španerom (ja i ovaj lik nismo imali tih problema, kod mene lanac nije menjan, a on tvrdi da nije ni kod njega). Prednja guma je 16, malo je ređa i nešto skuplja od standardne 17, ali nadje se a i ne menja se to svakog dana. Sa suvozačicom 150-200km nije nikakvo opterećenje (za mene, a suvozač jbg ni na jednom R-u mu neće biti udobno ) Ako te interesuje još nešto posebno slobodno pitaj, u suštini bitno je bez obzira koji motor uzmeš da se ne zaletiš na neki krš koji je imao veće havarije ili problem sa agregatom/menjačem pa da ti posle to stvara glavobolje i lupa te po džepu, a sitnica će uvek biti za peglanje
  23. AndjeoPakla

    VFR vs CBR

    Prelep motor! Što kažeš ti još samo da ima nekoliko konja više
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja