Jump to content

Moto Zajednica

AndjeoPakla

Članovi
  • Broj tema i poruka

    489
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: AndjeoPakla

  1. Cao zdravo
  2. Zdravo svima, vidim da je tema dosta zastarela ali da iskoristim da pitam nesto. Razmisljam da kupim CTEK MULTI XS 3600, polovan ali je malo korišćen. Nemam iskustva sa smart punjacima pa cisto da pitam, inace treba mi za punjenje i odrzavanje 7-8 akumulatora na automobilima i masinama ( kapaciteta od 50 do 100 Ah), i za 3 moto akumulatora. Pretpostavljam da bi mi ovo zavrsilo posao, u njegovoj deklaraciji pise da je za akumulatore od 1,2 do 120Ah, ali opet bih voleo da cujem iskustva ljudi koji su ga koristili. Drugo pitanje je da li je to stariji model, gledao sam na primer na Louis-ovom sajtu ga nema, tamo ima modela MXS 3.8 i MXS 5.0. Ima li neke bitnije razlike u poređenju sa ovim punjacima ili ne?
  3. Samo da vas obavestim da je anketa završena, očekujemo rezultate uskoro.. Hvala svima koji su učestvovali
  4. Nisam bio aktivan od početka projekta, sigurno bi izgledalo malo drugačije ma opušteno ljudi, nije ovo neki ozbiljan naučno-istraživački projekat pa da se ide u detaljne analize. Kad neko posmatra sa određene distance, naročito ako nije u bajkerskim vodama, može se reći da deluje pristojno.
  5. I meni je zafalio baš taj odgovor kao i tebi, mada vidim da je skoro svima zapalo za oko očigledno da nisu bas sva pitanja najbolje koncipirana, ali dobro, može približno da se odgovori
  6. Zdravo svima, drugarica radi zanimljivu anketu u okviru završnog ispita na saobraćajnom fakultetu pa bih zamolio svakog ko ima minut dva vremena da izdvoji i popuni. Naslov ankete je "Istraživane upotrebe zaštitnih sistema kod motociklista", u suštini odnosi se na razne aspekte bezbednosti i ponašanja motociklista u saobraćaju, tako da garantujem da će svima biti zanimljiva. A i već je većina motora u garaži tako da mislim da će se naći vremena Anketu možete uraditi OVDE. Uzorak na kom se radi ispitivanje je 400 ispitanika, tako da ću po završetku ankete i obrade okačiti ovde rezultate da svi možemo da ih vidimo, prokomentarišemo i nadam se izvučemo neku korisnu pouku.. Pozdrav i hvala svima.
  7. Zdravo ljudi, drugarica radi anketu u okviru završnog ispita na Saobraćajnom fakultetu, pa bih zamolio ko ima minut vremena da popuni anketu https://docs.google.com/forms/d/1NuV1SXl4_EwTDfWSr32H-7X6hSNAquzdtto5CqWtJM4/viewform?c=0&w=1 anketa je namenjena motociklistima a tema se odnosti na bezbednost... širite ;)

    1. Prikaži prethodne komentare  34 more
    2. milutko
    3. milutko

      milutko

      Pozdrav za drugaricu se podrazumeva

    4. JohnyB

      JohnyB

      uradio,puzdrav za drugaricu.

  8. Ja sam probao GoHero 3 black edition na kacigi, nije mrdnula.. Isao sam i do 200km/h i naravno nije mrdnula, mada je malo nezgodno jer zbog otpora vazduha pomera kacigu. Drzac za kameru nisam skidao bas iz razloga da ne ostetim kacigu, kazu da se vrlo tesko skida, da treba da se zagreva ili sta vec.. Ali ne smeta na kacigi
  9. Ja doneo jaknu iz Nemacke, pod ruku pa pravo u avion. Jes da je bilo +35, al ko te pita
  10. Posle koliko predjenih kilometara u automobilu se menja ovo ulje? http://www.oilmag.ro/uleimotor/images/1000.x1.b.5.jpg

    1. Prikaži prethodne komentare  5 more
    2. Ducatista

      Ducatista

      Na onoliko koliko je propisao proizvodjac .

    3. spaske

      spaske

      10.000 ulje maksimum a takodje i ono propisano za vise km posto se pocinje da formira hladni talog pa nije pozeljno.

    4. AndjeoPakla

      AndjeoPakla

      Ja sam bio u dilemi da li se menja na 5 ili 10k, a i dalje sam. Nisam mogao nigde da pronadjem koliko je to propisao proizvodjac, moracu da svratim do prodavnica i pitam. Hvala svima ;)

  11. Pogledaj na Limundu, video sam da ima tamo nekoliko varijanti, mozda ti se svidi nesto.. Samo proveri obicno velicinu pre kupovine, ja sam tamo kupio one ProBiker letnje i uzeo sam velicinu XL i knap su mi, mada nije mi uopste velika saka. Ove su za leto skroz ok, za 1000 dinara i vise nego dobre a video sam da ima AlpineStar, oko tri hiljade su valjda, pogledaj u svakom slucaju
  12. Evo i moje žute ptice SC33 1997
  13. Komplet prve pomoci za motocikle u Metrou je 1414 dinara (video u katalogu na njihovom sajtu). Ne znam koliko je sad po prodavnicama ali znam da se prodavao za preko 2000
  14. ma da, samo sam hteo da se pohvalim i to je to na kacigu sam slucajno naleteo pa sam zato i otvorio temu da cujem misljenja onih koji se razumu vise od mene.. Odlucio sam je ne uzimam, jer niti mi je to bilo u planu niti mi gori pod nogama jer imam kacigu, samo sam hhteo da vidim da li ovo vredi necemu.. Hvala svima na odgovorima, a ako je neko zainteresovan za kupovinu neka me kontaktira pa cu ga spojiti sa prodavcem (ako se u medjuvremenu nije prodala)
  15. Maki druze, sta reci nego podogio si u sam centar To je bas ono sto sam hteo da proverim jer mi je bilo sumnjivo zbog logoa. Verovatno je bila vrlo dobra i kvalitetna kaciga u svoje vreme, ali zbog cinjenice kolko je stara nema smisla uzeti je.. Hvala svima na savetima, a tebi ponajvise. Pozzz
  16. Pre svega se izvinjavam i u potpunosti razumem sta si napisao. Moram da ti skrenem paznju, ako ne tebi mozda drugima koji ce ovo citati... Kaciga je intimna stvar, kao i recimo, cetkica za zube. Govorimo o higijeni i obliku unutrasnjosti po cijoj glavi se formirala. Pored toga, kaciga po preporuci proizvodjaca ima rok trajanja od maksimum pet godina pod uslovom da za to vreme nije udarena. Neodgovarajuca kaciga, a sanse su ogromne da ti ne odgovara, ne pruza maksimalni nivo zastite i kao takva, nema funkciju. Svaka glava zasluzuje vrhunsku zastitu i generalno, trebao bi o tome da povedes dosta racuna. Razumem i da vecina ne moze sebi da priusti opremu iz premium klase, ali svakako, trebao bi u tom segmetu da se vise potrudis pa bih ti savetovao da umesto gore pomenute kacige kupis novu koja ispunjava ECE 22.05. Dobro, nisam mislio da takva misljenja nisu bukvalno dobrodosla, vec sam samo hteo da tema ne ode u off.. Inace imam vec kacigu koju sam novu kupio pre nepunih godinu dana i ispunjava ECE 22.05. Ova Shoei mi odgovara po velicini, pa sam mislio da bi bila eventualno bolja zastita i eventualno pruzila bolji uzitak u voznji (manje buke).. U svakom slucaju vrlo koristan savet, hvala ti puno
  17. Hteo bih da kupim ovu polovnu kacigu, ali nemam mogucnost da je uzmem u ruke i vidim pre kupovine. Kaciga je donesena iz inostranstva (pretpostavljam da je kradena, no nebitno). Da li neko zna koji bi ovo model mogao da bude i koliko bi mogla biti stara (primecuje se da natpis SHOEI nema onaj okvir, mozda je to neki stariji logo, ne znam).? Inace kaciga kosta nekih 20-ak eur i prodavac kaze da je unutrasnjost vrlo dobro ocuvana. Sva misljenja su dobrodosla osim onih tipa 'polovna vs nova kaciga', imam svoju kacigu koju sam novu kupio ali nije od nekog renomiranog proizvodjaca, tako da bi ova bila ili njena zamena ili ako ne onda povremeno za suvozaca (na R motoru). Evo slika kacige: Hvala unapred
  18. Imam ja neki punjac koji je isto 12V i 1A. Je l mogu samo da ogolim zice i nakacim na stubice akumulatora da se puni (eventualno da prikacim stipaljkice na krajeve)? E da, i kako da znam koja je + a koja - ?
  19. Ok, hvala na savetu ;-)
  20. Planiram da skinem lanac i ocistim ga, a cuo sam da je dobro da se posle ciscenja ostavi potopljen u posudu sa uljem da tako prezimi. Posle se na prolece izvadi dan-dva pre koriscenja da se ocedi i onda se montira. Sta mislite o tome, je l' neko radio ovo?
  21. Mozda jedno malo glupo pitanje, gde moze da se kupi petrolej i koliko kosta? Nisam nikad to kupovao, a drzim se one stare "ko pita ne skita"
  22. Pozdrav za sve na forumu, ja sam Darko iz Petrovca na Mlavi vozim Hondu CBR 900 RR
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja