Jump to content

Moto Zajednica

AndjeoPakla

Članovi
  • Broj tema i poruka

    489
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: AndjeoPakla

  1. Pa ne mora probanje motora da znači isključivo kupovinu, može i pozajmljivanje na jednu vožnju ili na par dana ako ima mogućnosti za to ako si rešio onda odlično, gledaj samo da je u solidnom stanju kako bi što više vremena provodio u vožnji i uživanju a ne u druženju sa majstorima
  2. Kad npr. biras zenu (kolko to bilo ili ne pametno ) ne postavljas sebi pitanje da l mora da bude plava, crna, da voli ovo ili ne voli ono itd.. Probas jednu drugu trecu pa ispadne ono sto odgovara to je to. Ako i posle nekog vremena ukapiras da si se zajebo oko izbora, menjas brate. Ista logika je ti je i sa motorima Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
  3. Evo ti tema o tom motoru, ja sam se upravo upisao http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19604-cbr900rr-fireblade-1992-1997/ a ima i slična tema o kupovini http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113303-kupujem-hondu-cbr-900-ili-919/
  4. 1. Godiste motocikla koji ste vozili: 1997. godiste. 2. Vrijeme provedeno na motorciklu: 6 godina 3. Sta mi se dopada: nešto veći gabariti u odnosu na savremene R-ove, udobnost, pouzdanost, upravljivost, svetla, kočnice potrošnja oko 5-6 litra pri normalnoj vožnji (pri laganoj vožnji i manja, pri oštrijoj vožnji nije ekstremno velika kao kod pojedinih R-ova) ne greje se previše veliki gepek 4. Sta je moglo biti bolje: Mnogi spominju tu prednju gumu 16-icu mada ja ne vidim toliki problem, ima 5-6 modela u ponudi uz blago veću cenu. Rep je malo deblji i odaje utisak zastarelosti, ali to je ipak dizajn od pre 20 i kusur godina Još jedno 20ks - posle dužeg perioda vožnje i u poređenju sa novijim hiljadarkama za neku ekstremniju vožnju fali još malo snage Fali kontrolna lampica za gorivo 5. Moj utisak: Kvalitetan i pouzdan motor, dosta udobniji od savremenih R-ova a opet solidno povlači, može i za duže vožnje, ne opterećuje previše. Za 6 godina nisam imao ni jedan kvar a ima oko 75000 km na satu, samo redovno održavanje. Agregat je tih i usklađen, samo "šušti", uz fabrički izduv skoro nečujan, neko to voli neko ne ali sa drugim izduvima se dobija solidan zvuk. Nije mnogo grub motor, lako upravljiv i pogodan za početnike, a opet ima krajnju brzinu. Za novac kolko vredi je dobra kupovina.
  5. Otprilike kako bi se ti ponašao da igraš basket u kopačkama za fudbal
  6. Metzeler sportec M3, stavio sam je pre 3 meseca i bas sam zadovoljan, kao i sa prethodnom M1. Uzeo sam u guevari za oko 90e, sa uračunatim sajamskim popustom, proveri koliko je sada.
  7. Ok, svraćam danas kod njega i ako je kod kuće šaljemo slike
  8. Komšija prodaje Suzuki Burgman 400 2003 godište, u dobrom je stanju. Kupio veći motor pa je ovaj višak. Nije ga još stavio u oglase. Ako si zainteresovan javi se za slike i ostale informacije, mislim da je cena oko 900-1000e. Registrovan je, možda čak i do sledeće godine nisam siguran.
  9. Samo se navikavaj da stežeš butinama rezervoar, dosta rasterećuje ruke
  10. Je l zna neko čime je urađen ram i ostali aluminijumski delovi? Samo farbano ili neka druga tehnika?
  11. Ne laži, prijavio si na poslu da ti je loše i da ne dolaziš, napunio si rezervoar i sad samo
  12. Ja pomislio prodaješ nešto ovako
  13. Pazi samo da se ne zezneš oko veličine, nije baš sve samo u oznakama. Neke kacige više odgovaraju okruglim glavama, neke više pljosnatim, neki proizvođači imaju veće kalupe.. Najbolje je ako možeš prvo da probaš negde tu kacigu koju bi naručio, ovako na slepo su ti velike šanse da se zajebeš. Ova kaciga čini mi se košta preko 200e kod nas, samo pazi i ako budeš naručivao koliko će ti izaći poštarina i raspitaj se koliko će ti izaći carina/porez jer ta stavka može dosta da ti uveća cenu.
  14. Probaj ovde http://www.skoda-fi-bo.rs/kontakt ranije sam kod njih kupovao plastike, retrovizore i svašta nešto. Uvek su imali sve što je trebalo i nisu bili skupi. Možeš i da se prijaviš za njihovu kao "člansku" karticu i onda kad god kupuješ samo kažeš broj sa kartice i imaš dodatni popust.
  15. Michelin Pilot Road je skroz ok za normalnu vožnju bez nekog divljanja, i traje dosta dugo
  16. Ja imam 70 i kusur hiljada na satu, motor mi bas lepo radi sa 15w50, troši vrlo malo ulja (dolijem onih 200-300ml što ostane od 4l i to posle par hiljada, skoro pred zamenu) tako da sipam to ulje. Mogu sledeći put da probam i 10w50, mada sumnjam da ću primetiti neku razliku.
  17. Imaš ovo na akciji https://www.svezakucu.rs/www/48117/repsol-moto-chain-400ml-mazivo-u-spreju-za-lanac-motorcikla-rp715w98
  18. Koje ulje sipati u Ducati Monster 900 (1998god)? Na mass shopu izlazi preporuka za Motul 5100 15w50. Ja ga koristim doginama na cbr 900rr i zadovoljan sam. Pročitao sam da kod Ducatija hoće da se dese proklizavanja lamele sa nekim uljima zbog suvog kvačila koje ima. Je l ima neko iskustva ili da preporuči?
  19. Ja sam čuo da noše nisu dozvoljene, ali nije proverena informacija. Mada realno su dosta slabija zaštita od flipup i fullface
  20. Je l zna neko tačnu satnicu trka u Kraljevu ovog vikenda? Video sam samo da počinju od 13h

  21. Na ovim mojim patikama je US12 odnosno 45,5. Mada ja nosim 46 (30cm gazište) i dobre su mi. Ako njih gledaš računaj da su za pola broja veće nego što piše. Ako gledaš nekog drugog proizvođača bolje da pronađeš tabelu veličina pa da vidiš tamo, jer ima razlike u zavisnosti od proizvođača.. A još bolje ako možeš da probaš
  22. Imam i ja 350TS, oko 5-6 litra potrošnja.. I tačno je da sajla kvačila ne traje dugo, mada može da se vozi i bez toga
  23. Ima li kod nas negde da se kupi? Cena okvirno?
  24. Rešad iz Banatskog Brestovca, kod Kovina. Imaš na YT snimke kako radi dobar je ali nema mobilni, na fiksni se ne javlja, odeš pa ako imaš sreće da radi i da stigneš na red
  25. Komšija prodaje Suzuki Burgman 400 u dobrom stanju, prešao na drugi motor pa mu je višak. Mislim da je 2002 ili 2003 godište nisam siguran, cena bi trebalo da je 1000e. Nije ga još nigde oglasio, juče smo samo zalepili natpis na vizir. Ako te slučajno interesuje javi se za više informacija i slike. Većih je gabarita, za tvoju visinu skroz ok, i u gepek umesto dve kacige mož' lagano da spakuješ gajbu piva
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja