-
Broj tema i poruka
489 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: AndjeoPakla
-
Dobrodošao na forum Miljane
-
Izrada nalepnica? Tema: Bezbednost motociklista
AndjeoPakla je odgovorio članu Miroslav91 u Akcije Motociklista
Moze li da se dobije na pp ili preuzme sa nekog linka fajl, pa da sam odštampam, prilično je jednostavnije. I mislim da ako se lepi na staklo da je bolja varijanta da bude lepljenje sa unutrašnje strane, kao vinjete ili reg. nalepnice za automobile -
Ideš pod mač bato!
-
Pa nije samo traje dok traje, jer taj vek trajanja može i da se produži. Ako se pročita uputstvo koje se dobija uz akumulator, na većini piše da je poželjno dopuniti jednom mesečno akumulator punjačem. Naravno, to dosta zavisi i od načina eklpoatisanja vozila i akumulatora, ali u suštini je dobro to uraditi. Ja mogu jedva na prste jedne ruke da nabrojim ljude koje znam a da dopunjuju povremeno svoj akumulator na bilo kom vozilu. E sad akumulatori za dvotočkaše se pune slabijom strujom a znam mnoge koji ih nakače na one pijačarske auto punjače (jer su im se prethodno ispraznili do kraja), pa ih onda još i ostave preko noći npr. da se "lepo" napune.. ne mora svako da ima pametni punjač, ali je bitno da se akumulator puni odgovarajućim punjačem tj. strujom i puniti ga do potrebne voltaže. Kod pametnog punjača je to mnogo jednostavnije, u suprotnom će skoro uvek biti ili prepunjen ili nedovoljno napunjen. Da ne dužim više jer je ovo manje-više svima poznato, ali mislim da svako ko ima bar dva vozila treba da ima pametni punjač i da se isplati. Koristim pametne punjače već 10 godina za akumulatore na 10-15 vozila, i u mom slučaju se itekako isplati.
-
Ovo me danas baš baš obradovalo, što je kolega na motoru prošao maltene bez povreda! Stravičan snimak, baš mi se urezao u misli i mnogo puta sam se zapitao da li je uopšte živ. Svakako je imao veliku sreću, a kolko vidim na snimku čini se da je bio goloruk i golonog i da je od opreme imao jedino kacigu...
-
To ti je vec krupajska reka, vrelo ti je malko iznad Gesendet von meinem Pixel 3a mit Tapatalk
-
Dobrodošao kolega (i po fakultetu i po dva točka). Srećno sa kupovinom prvog motora!
-
Kupio drugar nedavno, hobi varijanta 35l sa mešalicom. Ispekao jednu turu i za sad mu deluje sve ok, ići ću da ga obiđem za sledeću.
-
Dilema- menjati motor ili ne.
AndjeoPakla je odgovorio članu Lakirr u Custom, Classic, Oldtimer, Chopper
Probaj da nabaviš neko polovno sedište u bilo kakvom stanju i uradi ga da bude udobnije, a ovo originalno neka stoji u originalnom stanju, greota da se dira. Pa menjaj po želji i potrebi. -
Poklanja se nov zamenski toner za HP štampače: P2035 / P2035N / P2050 / P2055d / P2055dn / P2055x Greškom je naručen pogrešan toner, samo je otvoren pre par dana i vraćen u kutiju. Ako neko ima navedene štampače i ako mu treba toner neka se javi. Slanje post expressom, primalac plaća samo poštarinu. Darko, 063/397704
-
- 1
-
-
Pozdrav i tebi i dobrošla
-
Pozdrav i srećno sa potragom za delovima
-
Malo rashladjivanja [emoji41] Gesendet von meinem Pixel 3a mit Tapatalk
-
Neki bi rekli "tražiš leba preko pogače" prelep primerak, ne sećam se da sam video sličan... nek je sa srećom i sa prodajom i sa novim ljubimcem
-
Uteruju oni nama, i kratak i dug
-
Neslaganja broja šasije na motoru sa fabrikom
AndjeoPakla je odgovorio članu Olga Milovanov u Generalno
Vidim da se već iskristalisao odgovor u temi koji će sigurno biti od koristi koleginici, par ljudi sa svojim iskustvima i informacijama i kockice se slože. I opet dolazimo do onog: ako je neka ponuda primamljiva toliko da postoji sumnja da nešto nije u redu, 99% nešto nije u redu, ma koliko se čovek potajno nadao i priželjkivao da jeste, pomislio da je baš on srećan dobitnik da naleti na takvu ponudu, pre ili kasnije se dođe do istine a onda i razočarenja. Onih 1% ili stvarno imaju sreće ili nikad ne dođu u situaciji da je saznaju istinu i plate školu. E sad ako ste u Srbiji i ako je u pitanju čuveni region ŠA-LO-VA (Šabac-Loznica-Valjevo) onda onih 1% ne važe (lično iskustvo iz ŠA od pre mesec dana) Srećno sa pronalaženju pravog dvotočkaša -
Kolega Dejan88 je postavio ovo pre neki dan, pa pogledaj ako ti izgleda interesantno
-
Ja reč "ulje" preventivno ne izgovaram ni u kom kontekstu, jer se vrlo često nađe neki šaljivdžija koji voli da "opali preko bu*e". U prodavnici npr. tražim zejtin, Motul 5100 itd
-
Naravno, nista dok se ne proba, pogotovo u tvom slucaju. Mi smo uboli i jaknu i pantalone, dimenzije kao da su po meri radjene. Srecno u potrazi Gesendet von meinem Pixel 3a mit Tapatalk
-
Nije kod nas, ali ako imaš nekog na području austrije-nemačke možda razmotriš opciju. https://www.heyberry.de/Motorradbekleidung---Herren-Herren-Jacken-kurz.html Šurak je kupio pre 2-3 godine tako, naručio kod drugara u Austriji i ovaj mu doneo. On je naručio jaknu i pantalone i bilo je sve oko 150-160e kolko se sećam. Kvalitet je odličan, baš smo oduševljeni bili kad je stiglo. On je uzeo ovu jaknu.. sad je izgleda malo skuplja ali svakako je skroz ok cena https://www.heyberry.de/Motorradbekleidung---Herren-Herren-Jacken-kurz-Kurze-Textil-Motorrad-Jacke-Motorradjacke-Schwarz-Orange-Gr--M---7XL.html
-
Ove godine ne, ali biće uskoro čekam crva/drvenjaka pa na dubinca, to mi je najveća uživancija. Deda ide skoro svakog dana na skobalja, a meni nekako smor da ga pecam
-
Po trenutnim merenjima ispada da jeste niži od tih 13,6V u režimu vožnje. Čim nađem vremena ovih dana proveriću i očistiti sve kontakte, pa ću odraditi ponovo merenje. Verovatno regler ne funkcioniše baš kako bi trebalo (ipak je to Honda ), u tom slučaju Žiko javiću se pa možemo i da odradimo proveru, da se potvrdi dijagnoza. Još jednom, nisam imao nikakvih simptoma niti problema a i prethodni akumulator je potrajao lepo. Moguće i da je razlog što imam naviku da redovno dopunjavam akumulator, a i dodatnih potrošača gotovo i da nema jer noću baš retko vozim pa ne koristim dugo svetlo, a npr. ventilator mi se uključi možda jednom godišnje. Hvala puno Rajku i Žiki na stručnim mišljenjima, dođem pivo obojici čim budem u vašoj okolini!
-
Konačno nađoh vremena preko vikenda da odradim merenje. Situacija je sledeća (mereno na klemama): Akumulator (Exide AGM) najpre napunjen do kraja CTEK punjačem na AGM modu. - Napon na ler gasu bez potrošača 14,35V, sa povećanjem broja obrtaja 3-4000+ padne na 13,85V - Napon sa uključenim kratkim svetlom: na ler gasu 14,1V, sa povećanim obrtajima 13,3. - Sledećeg dana izmeren napon na akumulatoru 12,95V Ugrađeni voltmetar sa AliExpressa na bravi pokazuje manje vrednosti napona od navedenih, ali je ponašanje isto, tj. ima opadanja napona kad se povećavaju obrtaji.
