Jump to content

Moto Zajednica

Shortshifter

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6171
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Shortshifter

  1. Gde bi držali te žute kartone u vožnji? Jel se pušta upravljač da bi se "dodelio" žuti ili kako?
  2. Onako realno, popriličan je broj ljudi na ovom forumu koji ponekad zavrnu gas i voze brzo po Ibarskoj, Avalskom putu, gde god... Jedina je razlika što se ili nisu snimali ili snimak nisu okačili na YT. Možda ne voze ovako dobro, ali voze prilično dobro. Normalno, svako ima svoje mišljenje o ovakvoj vožnji, i treba da ima, svako za sebe da razreši šta misli o ovome. Samo nema potrebe za "budala" i sličnim nadimcima. To je sve.
  3. Komša-Kočo, jesi ih razvalio za sve pare! Svaka čast!
  4. Sećam se i ja njegovih bravura, a posebno ono kad posle ni ne ode da priupita za zdravlje poslednje žrtve koju je isterao u šljunak. Ali, da ume da tera točak - ume!
  5. Simpatije koje gajiš prema Simoncelliju prosto izviru iz tebe!
  6. @dfast Vidi i nije baš tako kako si napisao. Tačnije nije uopšte. Poverljiva nabavka se sprovodi u izuzetnim slučajevima kada se ne želi da određene strane saznaju da se sprovodi nabavka, ili spcifikacija dobara ili vsta dobara jer bi mogla biti ugrožena bezbednost građan ili države. Ovo sam parafrazirao, nije tačan citat člana Zakona. A šta to može u nabavci motocikala da ugrozi bezbednost građana ili države, ubeđen sam da niko normalan i sa malo obraza ne bi mogao da navede. Samim tim, pada senka na ovu nabavku i izbor ponuđača. Da su slovenci profesionalci jesu, ali ni ovde ovakve poslove ne rade amateri.
  7. Ja sa razumeo da želi da kaže da je Yamaha ispred BMW-a, uprkos uspehu sa S1000RR. Kapiram da ćemo morati da sačekamo istinski nove modele konkurencije da bi ih poredili sa BMW-om koji je trenutno zaista za koplje ispred svih.
  8. Kako baš sinoć reče moj drugar, pravo zadovoljstvo leži u hejtovanju, nikako u hvaljenju!
  9. Mislim da Yamaha ne želi puno da rizikuje i u ovakvim vremenima izbacuje model sa inovacijama. Ipak sve to košta a pitanje je koliko će doprineti samoj prodaji. Uz to, R1 ima širok krug svojih dugogodišnjih poklonika tako da se sigurno ne sekiraju mnogo oko prodaje. Čekaju se srećnija vremena. Videćemo kako će Kawa proći sa svojim novim modelom.
  10. Colin je jedan od najvećih gotivaca u celom tom cirkusu, potpuno nepretenciozan i uvek traži način da se uz posao zabavi. Jedan od retkih kome sve verujem što kaže.
  11. Mislim da se penje na podijum barem jedanput. Jeste bezobrazan, ume da iznervira nesportskim ponašanjem, ali je i odličan vozač. Ako sledeća sezona bude kakva se nadam da će biti, sa dosta direktnih borbi, bez mnogo "daš gas do prve krivine i posle voziš do pobede" trka, biće verovatno i ispadanja, samim tim i mnogo više šanse za podijum. A i u duelima se ovaj neće lako povlačiti, to je bar sigurno.
  12. Više nego dovoljna informacija!
  13. Jageru, druže, ne obraćaj pažnju na zlobnike. Neka pišu šta im volja i pod kojim god imenom žele. Jeste da rade i na svoju štetu, ali kad to ne kapiraju misliš da ih je briga za našu. Pusti džukele nek' laju!
  14. Pre dvadesetak minuta sam u prolazu sa kontra strane video plavi motor kako leži na strani, na raskrsnici Jurija Gagarina i Antifašističek borbe, za lakšui orijentaciju kod Buvljaka. Policijska patrola je stigla, jedan momak sedi na ivičnjaku i iz nekog razloga mi deluje kao da je on vozio motor. Kao što rekoh, sedi na ivičnjaku i telefonira. Deluje OK. E sad, da li je on stvarno vozio i šta se zaista dogodilo, možda može da pojasni neko ko više zna. Narode, asfalt je hladan drži gume taman koliko i staklo. Batalite vožnju ovih dana, ili bar krajnje oprezno vozite, svakako bez zaletanja.
  15. Hoće, kad Shejtan pročita šta su napisali pa ode da interveniše.
  16. Normalno od NAVAK-a nema ništa. Nije baš najjasnija ni vlasnička struktura u toj celoj ujdurmi. Negde sam čuo da je neka španska kompanija dala dobar deo novca za NAVAK, ali opet nigde nema podataka, pošto ništa pod imenom NAVAK ili Nacionalna vozačka akademija nije registrovano kao privredno društvo. U dogledno vreme ostaju samo aerodromi kao relativno sigurna varijanta, i možda poneka ulična trka, da bi se privukla malo šira publika, a ne samo mi koji pišemo u podforumu "Sport". Prvenstvo za klince je super ideja, samo treba pronaći kako da se snize troškovi na neki drugi način, pošto teško da će bilo koji poznati proizvođač dati 15-ak motocikala na ime reklame. Ako se ti troškovi koliko-toliko snize, pa ima dovoljno roditelja koji više neće gurati svoju decu na kvazi-sport zvani tenis, već na motociklizam. I za jedan i za drugi sport moraš da imaš novca, a želja svih roditelja je da im dete bude novi Nole. Šta fali da bude novi Valentiino, ili Casey ili ko god već.
  17. Opuštencija, bre Pablo! Šta je tu novo napisano, osim što su sad uspeli da iskoriste komentare novinskih članaka za to? A taj prostor su opet dobili ne svojom zaslugom već člankom o BJB. A kapiram da to boli, kako god okreneš. Mislim, ljudi voze tolike godine, znaju da postoje i drugi motori osim Afrike, toliko toga mogu da pruže ali ih niko ne razume. Mora da svaku ozbiljniju raspravu počinju sa "da sam neka vlast samo 5 minuta...". Nisu mi ranije bili jasni ti sukobi, nisam ni bio nešto posebno u toku, ali ono sad mi je kao malo ipak jasnije. Dakle, kao što rekoh, samo opuštencija.
  18. Pa da, na splavu, treba da budeš Chief of Security, nemo' da se izvlačiš!
  19. Ma ja je gledam stalno, još se razmišljam i preračunavam. Jbg, kriza...
  20. Kako to lepo reče Kung Fu Panda: AGREED!!!
  21. Ako se dobro sećam tvojih prethodnih postova u drugim temama, voliš brzo da voziš i držiš motor u visokim obrtajima. U tom slučaju ne bih sipao polusintetiku, samo promeni gradaciju, recimo 15w50, a može i 20w50. Ako vrtiš motor u visokim obrtajima bolje je držati se sintetike.
  22. Kaže da če MotoGP prenositi britanski Eurosport. Koliko se meni čini mi na kablu imamo internacionalni Eurosport, tako da nisam siguran da se ova vest tiče nas. Mada, sasvim je moguće da nisam u pravu...
  23. E, za to najbolje da pitaš onu decu iz Doma u Sremčici. Ona će ti sigurno potvrditi da kao da se ništa nije dogodilo zato što nisu došli - pazi sad - novinari! Carice!
  24. Sreli se David Guetta i Chuck Norris... Pita Chuck: "Kako to misliš - World Is Mine?"

    1. Prikaži prethodne komentare  1 more
    2. barby

      barby

      odlican :-D

    3. barby

      barby

      odlican :-D

    4. scaffold

      scaffold

      Cak Noris:Halo jel to Mitar Miric?

      Mitar Miric:Da izvolite?

      Cak Noris:Cekaj druze... kako to mislis ne moze nam niko nista???

  25. Pa dobro i ta čuvena radio veza! Pa kad imaju radio vezu koji će im hiljadarke? Ma kad imaju tu radio vezu, koji će im motori uopšte kad ionako "samo dojave sledećoj patroli"? Radio veza ne može biti argument u ovoj raspravi, nema potrebe da ga uporno ponavljate. A da znaju da voze - znaju. Samo ko ih nikada nije video kako voze može da kaže da ne znaju. Barem one BMW-ove mrcine. Kako će se snaći na novim motorima ostaje da se vidi, mada kapiram da će tranzicioni period biti ne duži od 2 mseca.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja