Jump to content

Moto Zajednica

dvlns

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6285
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: dvlns

  1. Nije na Trgu mladenaca vec na Zitnom trgu i da otvorila se.
  2. Pa mi smo imali zutu patku oprala se boja ostala nam patka
  3. Samo da ne pomesamo babe i zabe cemu smo veoma skloni, to je kasko ako ne gresim? Kasko u Srbiji kosta oko 4% od vrednosti vozila godisnje. Ovo o cemu smo polemisali je polisa obaveznog osiguranja. U Srbiji ne mozes da platis samo kasko i da registrujes vec svakako moras i polisu obaveznog. Recimo tvoj auto vredi 30.000 EUR full kasko za njega je oko 1.200 EUR godisnje u Srbiji. Na to spram KW (ako nesto nisu menjali) ide i polisa obaveznog osiguranja koja je recimo oko 150 EUR. Na to dodajes neke razne takse i namete spram zapremine i za auto do recimo 2.000 ccm registracija sa ukljucenim obaveznim osiguranjem i godinu dana star auto je oko 300 EUR od cega je osiguranje kao sto sam napisao oko 150 EUR a takse, tehnicki i sve ostalo jos 150 EUR. Da rezimiramo da bih ja u Srbiji imao registrovan auto sa full kaskom meni godisnje treba oko 1.500 EUR za recimo neki BMW320 iz 2017. a sad ti vidi koliko je to u NL
  4. Ma naravno samo sam ti objsnio kako i zasto. Inace moj stav je da u svakoj prevari postoje dva prevaranta samo jednom uspe prevara a drugom ne. Tako i u ovom slucaju umesto da dam coveku recimo 50 EUR za stetu ja popunim obrazac racunajuci da cu prevariti sistem i meni ostane 50 EUR. Jbg sistem i drugi prevarant malo ozbiljniji pa me 50 EUR na kraju kosta 150
  5. @Savan ljudi su dovedeni u zabludu jer nikada u Srbiji nije postojao malus na osiguranju. Postojao je samo bonus koji je opet ljudima upisivan kao maksimalni bez ikakvog osnova. Naravno da je svima jasno da taj bonus nije bonus cim je tek tako davan vec je to sve posledica lazovskog i prevarantskog nacina razmisljanja ukorenjenog u vecinu nas ovde. Kada je krenulo to sa evropskim obrascima i dalje niko nije rekao da ce se obracunavati malus a potencirano je cak i od strane policije da ljudi za manje stete popune obrazac i razidju se kao ljudi. Epilog je da su ljudi popunjavali obrasce cak i za stete od 20-30 Eur i onda na registraciji šok.
  6. Brate jel zaista toliko sad zelis da budes u pravu da napises da imas 4 vozila i da te zbog toga to godisnje kosta puno?
  7. A ti cupavi sta se raspitujes kad svakako neces ici. Samo pretis a ne dolazis
  8. @severian od kad si ti Pablo
  9. @zlig0r verovatno si onda u pravu za problem. Setio sam se samo da Raiffeisen ovako funcionise pa reko mozda je to.
  10. @zlig0r moguce je da tvoja Master Card ne radi konverziju valuta. U Raiffeisen banci debitna kartica na kojoj imas dinare ne moze da se koristi u inostranstvu osim ako ne uplatis sam ili sam online ne konvertujes dinare i prebacis na svoj devizni racun. Kreditna moze da konvertuje.
  11. @Interceptor BP izvini propustio sam da si to napisao. A tumacenje propisa u BG u odnosu na NS a i ostatak zemlje je uvek u korist BG. Recimo carina u BG mnogo manje drka ljude koji porucuju preko interneta iz inostranstva robu. Isto je i za firme. Zasto je to tako ja ne znam, imam misljenje ali ne mogu da tvrdim.
  12. Tako je, a hajde da onda svi zajedno vidimo ko to uzima nase pare pa da njega pitamo.
  13. Potpuno druga tema je ono o cemu sam do sada pisao a to je da li ja za 4.000 din koliko je kostao i onda i sada tehnicki dobijam uslugu koja vredi 4.000. Ranije me nije zanimalo jer je 3.000 (takodje mojih) neko drugi placao pa mi je bilo svejedno a sada kada ja placam (direktno TP-u) me zanima. Ako sam uspeo da demistifikujem tok mojih misli super. Kao i obicno pare su uzeli neki ljudi na nekom mestu ne mogu ti reci gde odmah bih se setio koji su
  14. Da pokusam sebe da uprostim: Do sada je TP uzimao od mene 1.000 din i recimo 3.000 din od osiguranja. Predpostavimo da je to cena usluge. Sada TP uzima od mene 3.500 i od osiguranja 500. Do sada sam ja placao osiguranje recimo 12.000 i sada ja placam osiguranje 12.000. Do sada je osiguranje od mojih 12.000 davalo TP-u 3.000 sada daje 500 Mojih 2.500 je otislo negde. Mene zanima gde? Koliko vidim nije otislo TP-u a neko mi je okrenuo glavu u tom pravcu. Neko nam je bacio kosku i mi protiv TP se koljemo za pare koje je uzeo neko treci
  15. Ja se sa tobom slazem ali me mozda ne razumes. Ja bih postalio sledece pitanje: zasto mene kosta polisa 18.000 ako osiguranje uzima 13.500? Ko je odobrio te provizije i sa kojom namerom? Zasto ako posao koji TP treba da odradi kosta realno 5.000 dinara i do sada (ne tvrdim da kosta nego je toliko naplacivano realno) sada ja placam svih 5.000 a osiguranje zaradjuje 4.500 vise? Ako ni osiguranje ne uzima tih 4.500 kome idu? I tu ja dodjem do sledeceg zakljucka nije meni TP uzeo pare nego osiguranje ili neko iza osiguranja...
  16. Brate sve si u pravu, tehnicki placas svaki dan pa poredis dnevnicu sa gorisnjim troskom?
  17. Pa ja znam da je @bdada pisao da su slali upite, trazili sastanke i nista. Partokratija je problem a za to smo krivi mi jer nam je olovka teska kada treba da zaokruzujemo
  18. A zamisli da stvarno to urade i da strucna javnost ne moze da promeni i pribegne varijanti plati a mi cemo po starom. Ja opet kazem ABS je problem, oni ne slusaju primedbe strucne javnosti odnosno TP-a. Jedino da TP stupi u strajk a zamisli kako bi mi svi onda skocili na njih jer ne mozemo da registrujemo vozila. Nije normalno da se ne uvazavaju primedbe iz prakse
  19. Pa ne mogu ja da trazim uslugu to je postavio neki ABS ili ko vec. I onda kada se postupa po uputstvu ABS mi pljujemo TP. Ako se ne postupa po uputstvu ABS opet pljujemo TP jer su poskupeli a ne rade nista. Problem je ABS sa debilnim zahtevima. Neka usaglase zahteve sa EU i posle toga ako TP ne radi tako zatvaraj i tacka.
  20. Pa ocigledno ne razumes moj stav. Ja kazem da se ne treba baviti da li je skupo za ovu uslugu koju imas nego zahtevati uslugu kakvu treba da imas
  21. Ok znaci resenje je da se ne radi tehnicki nego samo kazes majke mi sve je ok. @bdada menjaj zanimanje puk'o si
  22. @Imeiprezime to sto ti pticas je cista demagogija. Navodis nesavesne vozace kao uzrok saobracajnih nesreca u poredjenju sa tehnicki neispravnim vozilima i kao mali je procenat. To o cemu ti pricas regulise ZOBS a svaki udes uzazvan tehnickom neispravnosti vozila je mozda mogao biti sprecen na tehnickom. Prica o poskupljenju i udarcu na budzet od 300 din mesecno ne pije vode. Ako dobijem kvalitetniju uslugu meni je to ok. Nije ok ako samo platim vise a radi se isto. Tu nastupa kontrola TP od strane inspekcija kao i odgovornost TP nakon negog udesa ukoliko se ustanovi kao uzrok tehnicka neispravnost
  23. Slazem se sa ovim vezano za cenu. To je prihvatljiv trosak. Realno jednom godisnje je prihvatljiv trosak i 5000 ali je pitanje zasto da bude radni sat skuplji nego u Mercedes servisu. Ko sto rece ona baba nije TP skup nego smo se mi lose udali
  24. Pa nije nebitno pojavile su se slike vezanih amortizera zicom na kombijima, sklepanih poluosovina... Znas ono iz novina "iz nepoznatih razloga presao u suprotnu traku". Neki od tih nepoznatih mogu da se uvide sigurno detaljnijim pregledom.
  25. Drzava je davno uvidela da se suficit u budzetu najlakse pravi uzimanjem od naroda i to nije nista novo. Zaboravljate da je politicki tata ovih uveo taksu na mobilni telefon? Sada kada je automobil preko potrebna stvar najlakse kroz gorivo, registraciju i ostale namete izvuci pare iz dzepa. Licno sam stava da nije problem da platim nesto ako dobijem to sto sam platio ali ako radni sat u najskupljim servisima u Srbiji ne prelazi 50 EUR ne vidim logiku da radni sat na TP bude 70 EUR ili vise samo zato sto opet drzava vise ne da osiguravajucim kucama da daju provizije TP-u. Da se umesam gde mi nije mesto ali realno je da radni sat na TP kosta max 5000 din odnosno po vozilu max 2500 din. Za te pare ocekujem da dobijem kvalitetno ustanovljeno stanje vozila. Nije realno da kosta 1000 din i to svi znamo. Toliko moze da kosta samo ako se kao do sada TP svodi na popunjavanje registracionog lista bez ikakvog pregleda vozila.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja