Jump to content

Moto Zajednica

Ducati

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Pozdrav svim ducatistima,

 

Posle divne 4 sezone na BMW F650GS, rešio sam ciljano da predjem na 2 cilindra, bolje kočenje, udobniju vožnju, manju potrošnju uz odricanja od livadarenja. Izbor je pao na MULTISTRADU 620. Motor nije bio u oglasima, kupljen je od prvog vlasnika, poslednje 4 godine nije bio registrovan a cifra na cajgeru je pokazala 12670km. Za sad prezadovoljan, guvernal će biti podignut za 2cm, za vikend stavljamo nove cipelice Diablo strada Pirelli, servis je uradjen i CRVENA boja, za devojčice, dominira...

 

20140309_151036.jpg

 

20140309_151047.jpg

 

20140309_151150.jpg

 

20140309_151328.jpg

 

20140309_153348.jpg

 

20140309_153400.jpg

 

20140309_151205a.jpg

 

Pozz svima :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Moze neki info o 749? Vidjam u oglasima jednog... i uh... mislim imam motor sa kojim sam prezadovoljan i frka mi je da ga menjam bas zbog toga :), ali Ducati mi je oduvek bio san... '05 inace vidjam po oglasima, pa cisto da pitam za misljenje i iskustva (ne verujem da cu uzimati sada neki drugi motor, ali ne mogu da skinem oci sa ovog 749 :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Gde servisiras ovu Multistradu? Prevashodno mislim na zamenu kaiseva...

 

Motor je super, samo jos da je 1000ccm :)

 

Kod Zareta u Marinkovoj bari, verovatno ti nista ne znači, ali ako ti treba kontakt, javi se na p.p. Topla preporuka, čovek ima dijagnostiku...

 

Po pitanju 1000ccm, mislim da grešiš, putevi u Srbiji su premali za tu kubikažu, a ja ne preferiram na suvozača, tako da na ovom motoru uživam kao na skuteru, manje od 4 litra mu je potrošnja na prosečnih 100km/h, pravi funbike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Poznajem taj motor, za malo da predje kod mene, ali se nismo dogovorili oko cene.

Dijagnostiku mozes uraditi sam, kao i zamenu kaiseva. Potrebno je samo malo snalazljivosti i stari mikrofon :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Stiglo mi odobrenje za posetu fabrici i muzeju Ducati :)

Steta samo sto je u fabrici zabranjeno slikanje i snimanje kako se pravi bicilindrica di Panigale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

После 10 страна у којим Дукатиста наводи да купује ове године Монстера, још се није похвалио пазаром? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pozdrav zhabarima. :)

 

Imam par pitanja u vezi 1198 testastretta motora (u multistradi 1200).

 

Da li je to moguce odrzavati sam (uz manual i evt. neke neophodne spec.alate, ali bez mega skupe diagnostike i sl)?

Kakva je pouzdanost / dugotrajnost, odnosno sta se desava na recimo 100.000 km?

 

Performanse su toliko interesantne da meni licno opravdavaju relativno visoku nabavnu cijenu,

ali ako ga mogu baciti za par godina (100kkm) onda ...jbga... naginje pomalo na previse iracionalan potez.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Osnovno održavanje, ulje, filteri, pločice i sl. se može raditi samostalno, a sve ostalo zahteva ovlašćeni servis (Ducati NS) pre svega zbog dijagnostike i specijalnih alata. Kaiševi i ventili se kod mts rade na 24000km. Najbolje popričaj sa Željkom Ducati NS oko cena delova i servisa. Ducati ne trpi neodržavanje i "prepametne" servisere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mile.

Prvo da te pozdravim, pa onda da ti kazem ono sto bi sigurno voleo da cujes :zvizduk:

 

Tesko ces moci sam da se izboris sa novom Multistradom.

 

Mislim moze, ako se adekvatno opremis....ali to nema smisla.

Prepuna je elektronike. Pocev od kljuca, koji to prakticno vise i nije, preko silnih drugih elektronskih djakonija, pa do toga da su nazalost zbog poznate italijanske aljkavosti uvek potrebne neke sitne prepravke i elektronska azuriranja koje je moguce uraditi samo uz odgovarajucu opremu.

Bio sam u prilici da prisustvujem nekim radnjama, cak i da u drustvu ovlascenog servisera, dok pijemo kaficu gledam kako neko "s' one strane zice" azurira mape na motoru...a mi gledamo i cekamo da nam kazu da skinemo kablove i probamo :zvizduk:

 

Sto se mehanike tice, kao i uvek misljenja i iskustva su podeljena. Vrlo cesto zabarske sprave pate od gomile decijih bolesti, pa kupovina adekvatno odrzavanog polovnog motora i nemora da bude negativno iskustvo. Nisam imao priliku da cujem da su se dogadjale neke velike mehanicke havarije. Dukati je izmedju ostalog ovaj model reklamirao i tako sto je iz Italije poslat za Peking (bio izlozen na sajmu u MIlanu pre par godina). Sad...reci ce neko, lako je to kad iza tebe ide dzip sa gomilom opreme.

Novi Dukatiji su, mozda i vise od svih drugih novih motora, koncipirani tako da vlasnik nema mnogo mogucnosti da se sam zeza....kao nekada oko karburatora i drugih mehano djakonija. Uopste tendencija u izradi vozila je takva da "se na'rane prasici i nediraju dugmici"

Probao sam je, super ekstra specijal fenomenalis, ali na tome ce se verovatno samo i zavrsiti.

Nemoj ovo da razumes kao odvracanje od kupovine, jednostavno ja kao "mali" covek jos uvek nisam stigao na taj nivo da ispratim brzi ritam novoga sveta...ni mentalno, a pogotovo ekonomski.

Ako TI u tome uspes bice mi jako drago.

Zelim ti da se pohvalis kako si je kupio, mnogo pre nego recimo neki BMW.

 

Pozdrav tebi i familiji. Sve najbolje u novoj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Nemoj ovo da razumes kao odvracanje od kupovine...

...

 

Ma kao da si moje razmisljanje istipkao. :)

Ne mislim da izbjegavam ovlasten servis, kao kugu, ali bih svakako htio da uradim sam sve sto mogu.

Dakle, svjestan sam da je ovom slucaju plati pa se klati nezaobilazna paradigma. Pitanje je samo

koliko, pa da se sabere (ako ikako moze). :D

Htio bih da probam taj Ohlins na struju dok sam jos mlad. :):P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

A sta se desava na 100.000 km? Video neko nekad UZIVO tu kilometrazu na DUKCU?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Moj drugar, inace kolekcionar Ducatija (za sada ih ima 7) pored ostalih ima i model 750 Super Sport 88-89. godiste (ne onaj stari SS), kojim je prvo godinama putovao njegov cale, a kasnije i on. Taj motor ima preko 100000km i jos uvek je u besprekornom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ajde da probam malo i ja da pomognem

Sto se tice MTS 1200

do dana danasnjeg (2010-2014) ih je prodato skoro 40000 kom sto je za jednu malecnu fabrikicu premnogo

prvvva verzija 2010-novembar 2012

odlicno se pokazala, manje decije bolesti sa cilindrom zanje kocnice, meracem goriva, ali nista sto se tice agregata

agregat ti je preuzet 1198 sa superbikea koji je napravio da kazem jednu od prekretnica

malo su ga ustrijili pa ako je u sbk motoru sa 177 konja prelazio po 50 tak hiljada bez po muge , zasto ustrijen za mirnijom voznjom nebi presao duplo

proguglaj o Paolo Piaroziju, prava istina je da ga fabrika nije ni podrzala u pocetku, nego jeklub njegov skupio pare za novu MTS, tek ga je fabrika posle svojatala kad je napravio podvig, tako da podrsku nij imao nikakvu, u toku voznje su mu pomogli sto je imao pravo na free servis u ovlascenim servisima - al sad to je manji vise vazno ili ne

 

druga edicija novembar 2012-decembar 2014 top

sve decije bolesti prelezala , dobila novi agregat , skyhook ogibljenje (RADI PERFEKTNO) bolje od ohlins a iz prve serije

novi agregat sa dve svecice, smanjena potrosnja goriva izmedju 90-130 km/h

manje vibracije,

 

itrecaverzija koja sad nastupa 2015

sa kompletno izmnjenim motorom

 

odrzavanje, ako gledas kod nas neku sve su odrzavane dobro koliko sam upucen, i mislim da je najvise presla 30000 km

ostale su dosta dosta manje, (vlasnici vole da voze ali nemaju vremena)

sto se iz uvoza tice, u prve dve godine su se dobijale extended warranty 24+17 meseci, tako da bi i one trebalo da su odrzavane

kaisevi svake 2 god ili 20000 km, kad se menjaju kaisevi kontrolisu se ventili

sto se tice mehanike mocices sam uz manual,

elektronika sve mora preko dda koja je povezana online sa fabrickim serverom

jer cesto ima update za , sat,abs,ecu,bbs,dtc tako da kazem brinu o svim motorima da dobiju noviju verziju software uvek

i to ti je svuda free of charge

setovanje ogibljenja, kalibracija,sve ide preko diagnostike,tako da sve vezano za elektronku moras preko servisa

ili da probas da pronadjes neku aftermarket diagnostiku pa da pokusas sam, ali neznam sta ce tu moci a sta nece al uvek postoji opcija da probas

 

motocikli generalno, ako ga poredis sa BMW gde svi prave poredjenje sa GS om

laksi , brzi,povozniji,bolje koci i NEUDOBNIJI

to ti je najrelanije

svi koji su sisli sa GS a i presli na MTS jedan od razloga je bio sto im je BMW bio dosadan (citaj falilo mu snage)

ali sto ljudi sto cudi,

sa motorom neces pogresiti i bices sigurno zadovoljan, ali moras da napravis kompromis oko servisiranja

ako sam nesto preskocio a tebi je vazno

slobodno pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uf, taman sam malo izdrogiro crve, kad ti ovako, u sherpe i lonce. :)

Malo sam istrazivao i uglavnom se nekako svodi na to da je odlican dok radi,

a da bi problemi mogli da budu izazov po isteku garancije.

Ja zivim u Holandiji, a budzet ako mi dobaci do 2010, to bi bilo super. Zato i pitam kakav je na 100K. :)

 

A pitanja mi nikad ne zafali, pa evo par:

Da li su te "djecije bolesti" padale pod nekakav recall (opoziv) ili cu i ja patiti od istih tih problema ako kupim sutra model iz 2010?

 

Taj skyhook, ko pravi? Jel to nesto sto Ducati nabudzi na tudje vile ili sta? Da li to znaci da od 2012 nema vise Ohlins verzije?

 

Grazie 1198 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

После 10 страна у којим Дукатиста наводи да купује ове године Монстера, још се није похвалио пазаром? :)

 

 

Bas odavno nisam ulazio na forum i nisam ni video da me je neko spominjao :D

 

Posle 10 strana u kojima navodim da kupujem Monstera , nisam ga kupio :D

 

Kupio sam 748 S jos prosle godine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja