Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo da napisem i ja koji red o probelmu sa termostatom na beverliju 500 2004 god (dakle nije ie) Da sam te 2012 god znao za ovaj sajt verovatno bih bio bogatiji za 300 eura. Evo u cemu je bio problem:

 

  Beverli je tada cim dostigne radnu temp,posle recimo 10 ak min kljucao. voda bi kroz rezervoar ono desno pored volana kljucala (tj antifriz).

Cale mi je sugerisao zameni oklpac samo verovatno je on.

Ja pomislio vodena pumpa 100% ne gura vodu... zamenili pumpu. opet isto.  Onda mora da je termostat. zamenili termostat-opet isto.

Onda mi majstor slozio pricu kako mora da je pukao blok motora jer nije tokom zime bilo antifriza i otvorise sve,cak i klip nosili na ravnanje.ja im kazem zameni mi polopac ,on kaze nije to nije sigurno. i tako mi vratise popravljen motor kao uzivaj vozi sve je ok. inace propala mi je sezona jer je motor bio kod njih 2 meseca. ja sam vec posle 2 nedelje popizdeo . posle 3 nedelje sam trazio motor nazad.medjutim odem ja tamo a motor rasklopljen ceo. da ne davim uz natezanja motor je bio bezmalo 2 meseca kod majstora.  sledece polece ja jedva docekam i izvezem motor kao ono opet isto!! ja poludeo i resim da uzmem stvar u svoje ruke. odem u pgs na novom bg kupim poklopac suda zamenim i nikada vise nije prokljucao. kostao je 1100 din. a ceo prethodni servis oko 300 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Puniša druže, ne postoji Beverly 500 a da nije ie  :jok: Master 500 agregati su u svim vozilima EFI  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dobar primer (Punisa) da kod dijagnostikovanja uzroka kvarova uvek treba prvo krenuti od banalnih i najjednostavnijih uzroka, a ne odma' "operacija na otvorenom srcu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Navedi i ime majstora , ili baremem gde se nalazi radnja, u kom kraju, a dalje cemo mi sami da provalimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Puniša druže, ne postoji Beverly 500 a da nije ie  :jok: Master 500 agregati su u svim vozilima EFI  

nisam te razumeo,ali znam sigurno da je na novijem Beverliju od tadasnjeg mog (2004god) pisalo crveno sivim slovima "ie" a da na mom nije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Dobar primer (Punisa) da kod dijagnostikovanja uzroka kvarova uvek treba prvo krenuti od banalnih i najjednostavnijih uzroka, a ne odma' "operacija na otvorenom srcu".

 

Slazem se sa tobom u potpunosti  :) to je bila skola koju sam doslovce platio. nakon toga mi se pristup promenio i za kola i za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Radionica je na zvezdari posle cvetkove pijace, prakticno preko puta olimpa. cak sam misljenja da se majstor tvrdoglavo drzao svoje teorije i ako je mozda i znao da nije u pravu,jer je vec dosta toga bilo izmenjano... zaboravih da napisem i da je zamenjen i termodavac koji je takodje tada po majstoru bio krivac. onda je pusmnjano na hladnjak koji je ispran ali je bio uredu...imena se ne secam,tada sam bio u kontaktu sa njim i naravno vise nikada  :tras2:   

 

Eto neka ja nekome budem primer kako ne treba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

Puniša druže, ne postoji Beverly 500 a da nije ie  :jok: Master 500 agregati su u svim vozilima EFI  

nisam te razumeo,ali znam sigurno da je na novijem Beverliju od tadasnjeg mog (2004god) pisalo crveno sivim slovima "ie" a da na mom nije. 

Kao što napisah: NE POSTOJI Bev 500 sa karburatorom - svaki je IE  :zdravo:  ... pisalo - ne pisalo na njemu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

nisam ni mislio da ima beverlija sa karburatorom,nego se nisam unosio u te skracenice. prihvaceno svakako. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Dakle malo novosti...

Posto sam ispitao relej paljenja  nasao sam drugi od druga koji je imao identican i montirao. Dam kontakt, da zaverglam isto...:(

E sad, odvrnem ja glavni vod prema anlaseru i dam kontakt direktno spojim zice , malo zavarnici i nista se ne desi. Jedino napon padne skroz, totalno se ugasi svjetlo i sve cim odspojim zicu koja ide na anlaser opet se popale... sad mi nije jasno nista...

Ili je anlaser zaljepio totalno i ima kontakt pa kad se spoji povuce svu struju i zato i relej izbacuje stalno ...

Ima li neko ideju?

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Anlaser ili nesto u motoru pravi prevelik otpor, pa ti zbog toga pogasi sve lampice tj povuce preveliku struju.

Za pocetak skini i rasturi anlaser, vidi kakvo je stanje unutar istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Anlaser ili nesto u motoru pravi prevelik otpor, pa ti zbog toga pogasi sve lampice tj povuce preveliku struju.

Za pocetak skini i rasturi anlaser, vidi kakvo je stanje unutar istog.

Cim bude ljepse vrijeme to cu i uraditi, drzi se na dva sarafa tako da to nebi trebao biti prevelik problem za skinuti...

mislim da nije nista do motora tj. on ne vjerujem da pravi otpor jer ja sam se vozio najnormalnije , nikakvih problema i kada sam stao i krenuo da ponovo upalim ovo se pojavilo...tako da mora biti kvar na nekom elektricnom sklopu, kako kazes najvjerovatnije anlaser...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Anlaser je prvi na tapeti, skini....rasturi....vidi kakve su cetkice...kolektor na rotoru...biksne i javi rezultat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Anlaser je prvi na tapeti, skini....rasturi....vidi kakve su cetkice...kolektor na rotoru...biksne i javi rezultat.

 

Dakle novosti...

Akumulator je bio nov novcat, klemama sam preko akumulatora sa auta probao zaverglati i imao sam identicne simptome.   Cak sam negdje procitao da trebam skinuti kleme sa svog akumulatora i onda preklemati i to sma uradio i isto je bilo... i zovnem ja servisera da ne kopam sam , dodje covjek i odveze motor u servis... zove poslije dva sata kaze sve sam spojeve prekontrolisao, sve je u redu... akumulator ti je bio prazan kontam ja zato sto je stajao da je pao napon i sad ono najvaznije, kaze on meni da ga je upalio sa nekim drugim akumulatorom i da nema greske...jedino sto treba zamjeniti je regler jer puni na 13 v  ( sto sam i ja znao i nikad nije pravilo problem ). I sad ja njemu objasnim sta je i kako prije bilo, kaze on meni moguce da je regler zezao ( mada meni to nema blage veze ni sa cim ) , kao akumulator nije adekvatno punio i onda zastopa anlase... ja mu kazem da sam preklemovao sa auta , kaze on meni da nema veze , da je mozda bio zastopao i da kada ga je on skopcao na neki " ubrzani punjac" da se probudio i da je upalio... kaze evo pali kao mina i sa tvojim akumulatorom sada... i sad kaze kad je sve rastavi da pregledava spojeve i da ce podmazati sta treba i uraditi mali servis usput....

sad mi nista nije jasno ovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Evo preuzeo sam motor, i sve ok... prilikom paljenja nakon voznje, nepravilno radi dok se ne ustabili inace sve ok ostalo...regler je promjenjen... A primjetio sam da opet pali ono jedva ako ne kresne onda moras ponovo zaverglat...i to nije stalno....

Sumnjam da ovaj novi akumulator od starta ne valja, jednostavno.... Jutros recimo na prvu nije htio okrenuo jednom i nista, stade i onda ja ponovo kontakt i onda okrenu jednom i upali... u voznji nikakvih simptoma nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da li je proveren anlaser? Skinut, rasturen, pregledane četkice? Simptomi koje pominješ su karakteristični kada se potroše četkice na anlaseru. Loš i neispravan akumulator takođe pokazuje slične simptome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Da li je proveren anlaser? Skinut, rasturen, pregledane četkice? Simptomi koje pominješ su karakteristični kada se potroše četkice na anlaseru. Loš i neispravan akumulator takođe pokazuje slične simptome...

Nije provjeren anlaser, serviser kaze da je sto puta kresnuo i da nije bio problem...medjutim sada mi se opet pojavio problem, tj nio htio da kresne vec se cuje relej...dosao serviser sa tim nekim uredjajem , i preklemovao i odma upalio... on sad kaze da cemo staviti drugi akumulator ako se desi isto da ce kao sto i ti predlazes skinuti i razmontirati alnaser... Javicu sta je bilo...pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Dakle problem je rjesen.

Zamjenjen je komplet bendix. Serijski bendix nije od kaljenog celika vec nekvalitetnijeg i onda se brze trosi. Tacnije, zubci i ostalo se trosi, stvara se , hajmo reci, "metalna strugotina" koja sve vise i vise smeta prilikom paljenja, a i zubci ne nalijezu 100%. rezultat je da anlaser tesko okrene ili nekada ne moze ni da okrene, povuce svu struju i na kraju isprazni akumulator. Na kraju bi totalno riknuo, tj. vrtio bi u prazno.

Sto se tice anlasera, on u 500- ki dolazi sa cetiri cetkice( barem kod mog je tako), dok kod ovih manjih kubikaza je sa dvije ( tako kaze serviser), otvoren je i kao nov je i sada nista nije potroseno.

Zamjenski bendix originalni od piaggia je sada od dosta kvalitetnije metala, kaljenog ( ocigledno su svatili da onaj ne valja).

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

E ovako nadam se da nisam promašio temu.

Pošto sam vlasnik ovog modela zamolio bih korisnike ili one koji se razumeju da mi pomognu u vezi mojih pitanja.

Prvo pitanje je kako mogu popraviti "ručnu sajlu(ona pored sajle za rezervoar) " za otvaranje gepeka, jer uopšte ne reaguje. Ono dugme automatsko (elektronsko) bez problema otvara gepek, ali ona ručna sajla nereaguje, pa bih želeo to da sredim. I da napomenem da sajla za rezervoar bez problema radi, ako to ima neke veze.

I još jedno manje pitanje, šta označava ona dioda(crvena svetleća) na instrument tabli, što imitira alarm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Crvena dioda na tabli je za CODE kljuc. Svaki kljuc ima u sebi kod koji ako ne odgovara skuter se nece upaliti. Kod mora da se poklopi (da bude od tog skutera) kako bi odradila pumpa za gorivo i omogucila startovanje skutera. Tj ukratko to je sigurnosna mera takoreci i ta lampica svetli kad je skuter iskljucen.

 

Za sajlu ti neko od kolega mora pomoci u to se ne razumem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvo pitanje je kako mogu popraviti "ručnu sajlu(ona pored sajle za rezervoar) " za otvaranje gepeka, jer uopšte ne reaguje. 

I još jedno manje pitanje, šta označava ona dioda(crvena svetleća) na instrument tabli, što imitira alarm?

 

 

Da bi namestio rucno otvaranje sedista, redosled skidanja ti je sledeci:

 

- sediste

- srednji tunel

- leva podna plastika

- zadnja leva bocna plastika

 

ili ti ovako izgleda

DSC_0031.jpg
 
Sajla se proteze od poluge (pretinac ispred kolena) pa do sredine zadnjeg dela (leva strana) gde se kaci za drugi deo otvaranja (moze se videti na slici o cemu govorim).
Kad poskidas sve sto je gore napisao, zavuci ruku izmedju hladnjaka i plastike kako bi otkacio sajlu iz plasticnog drzaca (dobrooo vodi racuna da nepukne, lagano tj nista na silu), zatim otkaci i u zadnjem delu i eto je sajla napolju.
 
Ako nije nigde pukla, najver. je zaribala od raznih faktora...... sipaj kociono ulje sa obe strane i razradi sajlu, ponovi postupak i ostavi preko noci tako. Sutradan naulji uljem i montiraj nazad.
 
Lampica koja blinka na instrument tabli, oznacava da motor ima kodiran kljuc ili ti kodirano paljenje.....nemas nikakav kvar jer tako treba biti.
U fazi mirovanja blinka, cim das kontakt treba da se ugasi posle par sekundi i u voznji ne sme da svetli.
 
To ti je u neku ruku stepen zastite, ako neko dodje sa lomilicom brave, moze dati kontakt ali ne moze upaliti motor..... pu pu daleko bilo.
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Pižon hvala na linkovima, ovi ljudi mi možda mogu pomoći za drugi motor ;)

@satelis, ne znam šta drugo da ti kažem osim veliko hvala, na detaljnom objašnjenju. Kada nadođe prvi slobodan vikend krećem ovo da odradim, jer volim da mi sve funkcioniše.

Ali imam još jedno pitanje, da li sajla ručna i automatska jel je to ista? Jer ako je ista onda znači da nije nigde pukla, jer se otvara pomoću dugmeta (elektronskog) i to samo znači da je zaribala u delu gde se otvara pomoću ručice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja