Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Drugari da li neko sipa BMB 100 ? Ona prica da 95 nema 95 oktana i da 100 nema 100 oktana pada u vodu. Zato sto radim u rafineriji i ja ih proizvodim i ja gledam lab nalaz i veruj te mi 100 ima i vise od 100 oktana nikako manje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Od 10 sipanja na pumpi, bar 8, 9 bude sa jačim gorivom. Prošle godine sipao 95, ne sećam se gde, počeo da puca na auspuh, malo, malo pa se ugasi... Rasturim ga da očistim klapnu gasa, ona (relativno) čista. Dođem do zaključka da moj skuter ima jedan cilindar, jednu svećicu, i kada sipaš malo lošije gorivo (ili sa malo vode) on to odmah oseti.

Moje mišljenje je (možda grešim) da je jači benzin na raznim pumpama sa raznim imenima uveden zbog skupih vozila...zamisli, kupiš panameru, ili bilo šta skupo i sipaš (negde) benzin sa malo vode ili nečega drugog, i počne da puca, trokira...smatram da je jače gorivo 100% čisto.

I u auto uvek sipam jači dizel, bez obzira što ima 20 godina...

I da, više ne puca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre sat vremena, Tomito je napisao:

Drugari da li neko sipa BMB 100 ? Ona prica da 95 nema 95 oktana i da 100 nema 100 oktana pada u vodu. Zato sto radim u rafineriji i ja ih proizvodim i ja gledam lab nalaz i veruj te mi 100 ima i vise od 100 oktana nikako manje.

Док се чешће ишло преко, сипао и постојала разлика у ради и потрошњи. Тако да што да не :neznam:.

А сад ми реци нешто друго, пошто радиш у рафинерији и производиш гориво јел можеш да урадиш контролу квалитета горива са пумпе? Да ли на пумпи има 100 или 95 октана, можда у рафинерији и има али је питање да ли ми у своје резервоаре сипамо то што ти произведеш?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Ne mogu da uradim kontrolu na pumpi. Kontrolu radi jugoinspek i sgs .A to sta je na pumpu to si u pravu ne mogu da znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja sam uvek sipao na NIS-u obican 95, motor je Silver Wing T400. Potrosnja po racunici je 5.3-5.8L ali uglavnom oko 5.5L uglavnom gradske, ostre, voznje. Poceo sam da sipam onaj narandzasti 100 isto na NIS-u, potrosnja je spala na 5.0-5.5L, uglavnom oko 5.2L.  Iste relacije, isti stil voznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

I naravno moja luda ne odlucna glava . Stigle rolnice 18.6 grama bile 21.4 gram. Motor ubrzava mnogo bolje, krece bukvalno odmah krajnja je mozda malo manja probao sam do 150 kmh moze vise nisam hteo ali opet necu da prelazim 120-130 sa njim. Moje pitanje je dal neko ima iskustva sa tim rolnicama u pitanju su 8 komada 18.6 grama . I da li neko zna da li su i te 18.6 grama fabricke dal je kao fabrika i njih "dozvolila" i dal mu smeta posto mi se cini da radi u malo visim obrtajima. Generalno ovako mi najvise odgovara nije trom na startu a lepo ide i na 120 kmh samo kao sto sam napisao cini mi se da su malo veci obrtaji . Koliko ne znam nemam obrtaljku. Mozda ako neko ima ovaj agregat a stavljao je 2-3 grama lakse rolnice pa da kaze svoje iskustvo. Hvala u napred na odgovorima i izvinjavam se na smaranju sa pitanjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mozda da izmeris obrtaje,verovatno ulazis u crveno.Imas one jeftine obrtometre ,gde namotas zicu oko visokonaponkog kabla svecice.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 21 sati, Tomito je napisao:

Mozda ako neko ima ovaj agregat a stavljao je 2-3 grama lakse rolnice pa da kaze svoje iskustvo.

Nemam taj agregat, ali o rolnicama se pisalo mnogo. I ja sam se igrao dosta sa njima na svom prošlom skuteru. Probao sam i kombinaciju lakših i težih rolnica, DrPulley slajdera i tako to.

Lakše rolnice, kao što si već primetio, daju bolji start i ubrzanje, ali povećavaju obrtaje na kruzing brzinama. To baš i nije dobro ni za agregat i ostale sklopove, jer im skraćuju život, jer brže habaju pokretne delove.

 

A i ne samo to. Kada sam stavio lakše rolnice, nakon prvobitnog oduševljenja, vrlo brzo sam ukapirao da mi to prelako ubrzanje u stvari smeta po gradu. Uhvatio sam sebe da previše kočim, jer se lako zaletim, i da sam sebi smanjio kontrolu nad skuterom. To u gradskoj stani-kreni vožnji to baš i nije sjajno, iako na prvi pogled izgleda dobro došlo. Takođe, visoki obrtaji dovode do veće potrošnje goriva, i to zna da bude poprilično, što mi je smetalo jer je mali rezervoar, između ostalog. Zamenske rolnice su obično i lošijeg kvaliteta, i brže se troše.

 

Sve u svemu, posle raznog eksperimentisanja, vratio sam se na fabriku. Kad je sve ispravno u CVT prenosu, agregat ima dobru kompresiju itd, najbolje se skuter ponaša (odnos performanse\potrošnja) sa original fabričkim delovima, moje je skromno mišljenje.

Iz iskustva, može da prođe i sa 10-ak% lakšim rolnicama. Taman da skuter bude nešto živahniji, a da se ne pretera u lošim posledicama.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

@boza_kg da to si u pravu i ja se zaletim pa posle koci ... bez potrebe... je su ove kao lakse 10-15 % al sam ipak vratio one fabricke... malo pre sam utuko 200 km sa suprugom otvorenog puta na 90-110kmh prede kako radi sa tezim rolnicama , a sa laksim kao sto si rekao u visim je obrtajima ... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Momci pocelo je da mi huji iz zadnjeg kvacila gde su lamele. Kad krecem. Zvono nije plavo ferode su od prilike 3 mm debljine . Cenim da su se ferode pregrejale ili jebem li ga... Dal ce pomoci samo malo da se osmirglaju . I da li ako ih menjam mogu da turim one sa 3 lamele procitao sma ovde da su bolje . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav ekipa,

uz silno guglanje nisam mogao pronaci previse odgovora, ali uspjeh pronaci ovu "zlatnu temu" pa reko da pitam za iskustva i pomoc..:)

Gledam opciju da uzmem Beverlya, u ponudi je 2009. Cruiser 500 sa 26tis. km od pomorca ili 2009. Tourer 400 sa 33tis.

 

Prakticki po istoj cijeni (400 jeftiniji nekih 150-200eura), u istoj boji, oba dolaze sa koferom.

Da li te godine 500 imaju problema sa mjesanjem ulja i benge?
Nisam siguran da li je to onaj master od 460 ili 490ccm koji nemaju problema?

Sto savjetujete 400 ili 500 s obzirom na gore navedene okolnosti?


Koliko sam citao imaju slicna ubrzanja, 500 ima vecu krajnju ali vise i vibrira/manje je ugodan za voziti.

Pa sad koliko je to istina i sto bi savjetovali?

Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Poz i tebi. To godiste nema problem sa mesanjem benzina i ulja, to imaju starije 500-tke kojima je termostat u dekli pumpe za vodu. Kad je termostat prebacen u glavu motora, taj problem se vise nije javljao. Sto se tice ta dva u izboru - kupi koji je u boljem stanju i uzivaj. Oba su extra. Meni licno Tourer je mnogo lepsi od Cruisser-a ali to je individualno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala na odgovoru alexanto,

 

nisam uspio pronaci podatak od koje godine ugraduju te nove motore, tj. od koje godine nemaju probl.?


To bi znacilo da je to ova opcija od 493ccm ako se ne varam i dvije svjecice po glavi ili?

Promenio član alexanto
Nema potrebe citirati 1. post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

493 ccm sve imaju termostat na glavi. 

460-tke od 2002. do 2004 - 2005. , pisem za sve modele a ne samo Beverly (Atlantic, X9) su imale termostat na dekli pumpe za vodu i onda je to prepoznato kao problem i termostat je prebacen na glavu motora. Dakle ta godista koja su ti zanimljiva odavno nemaju problem sa "obogacivanjem agregata gorivom"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Inace pomenuti termostat starog modela koji je u dekli pumpe vode vise se ne proizvodi.

Takav sam info dobio.

Moze se nabudziti od novog modela prepravkom pumpe i seckanjem creva.... sreca plastika ide preko pa se taj karabudz ne vidi od spolja jer veoma ruzno izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Eto ti ga sad... Predjem sa pouzdane karb varijante na ubrizgavanje da ne bih zavisio od dostupnosti delova i karabudženja, ako dodje do problema, kad ono brže bolje napraviše zajeb i na tom koji sam kupio :-/

"Da se jadna za zelen bor 'vatim i on bi se zelen osušio" :-)

Odma' lovim 2 kom iz zaliha i ostavljam u štek!

Mamicu im kapitalističku...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pa ja moram da kažem da ipak razumem fabriku. To su skuteri stari 19-16 godina, prema pisanju kolega Alexandra. Ne može fabrika do unedogled da pravi rezervne delove za antička vozila, jednostavno se zna koliki je period u kom fabrika jeste u obavezi da pruža rezervne delove. E sad, motori i skuteri su specifični za razliku od automobila. Za auto fabrika izrađuje delove 10 godina posle prestanka izrade modela, ali tu postoji mali milion privatnih firmi koje nastavljaju da prave zamenske delove. Čuveni su turski delovi za Renoe, ima ih za sva vozila unazad 30+ godina. Za skutere je tržište previše malo i ne isplati se..

 

Nije nama fabrika kriva što smo siromašni i vozimo prestara vozila ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 2 sati, Bokes je napisao:

Eto ti ga sad... Predjem sa pouzdane karb varijante na ubrizgavanje da ne bih zavisio od dostupnosti delova i karabudženja, ako dodje do problema, kad ono brže bolje napraviše zajeb i na tom koji sam kupio :-/

"Da se jadna za zelen bor 'vatim i on bi se zelen osušio" :-)

Odma' lovim 2 kom iz zaliha i ostavljam u štek!

Mamicu im kapitalističku...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 

Ukoliko budeš želeo preko zime da se otarasiš ove varijante na ubrizgavanje, obavesti ovde i rešavaš se bede :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@tomamega
Ma zezam se malo, na svoj račun. Kapiram da im se *ebe za nekog tamo lika koji vozi ragu 20 godina.
Nego eto, dokon pop....

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo imenjace i dobrodosao.

 

Ne sme imati cudnih zvukova iz CVT-a, posebno ne struganje. Otvori sto pre jer se moze desiti da se popustila matica variatora ili kvacila ili osovine.

Takodje se moze desiti da je spao roler pa podglavio i sad ga kaci tanjir kvacila.

Zamenjeno ulje i svecice nemaju veze sa tvojim problemom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750XA

Pozdrav kolege,

Da se predstavim, zovem se Ivan Markovic, vozim motore od 98godine. Počeo sam automatikom, apn6, atx, ctx, kawasaki zx10, sve to do 2008. vozio. Zatim pauzirao do pre mesec dana kada sam kupio Cruisera 500ie. Motor je u dobrom stanju, kupljen je od prvog vlasnika. Redovno odrzavan ali ima par sitnica koje treba srediti... Pitanja cu naknadno postaviti samo sam zeleo da se predstavim, da ne krenem odmah da bombardujem pitanjima. 

Svako dobro

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500

Pozdrav ljudi, pomagajte ne znam kako da rešim "problem" sa držačem za mobilni telefon (kupio sam par komada i ni jedan nisam mogao da stavim na Cruzera). Interesuje me da li vi možete da mi preporučite neki držač za mobilni telefon? Odnosno da mi pustite sliku ako ste vi to uradili. Pozdrav 

16320774255537009089935919316704.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja