Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Alibunar
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruizer 500
23 hours ago, muljaz said:

Probaj moto-bike, imalo je ranije. Ili u PGS, nisu iz originala bile nesto drasticno skuplje

Nemaja, upravo zvao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 12.3.2022. at 9:50, boza_kg je napisao:

Prilično se slažem sa tvojim postom, zato sam se i ja odlučio na nov skuer, mada ni takav nije lišen problema falabogu. Uz napomenu da menjačko ulje treba menjati na prvom servisu, kao i na svim skuterima. Piše u servisnom uputstvu, između ostalog:

image.png.00c188e1a84ae0843fea852d79623542.png

 

Piše i to, što kažeš, da se tada ventili šteluju, ali ja bar nisam čuo da je iko ikad to tad uradio. Mnogi skuter završe svoju karijeru a da nikad ventili nisu štelovani :)

Pa vidiš nisi u pravu, kad već moram da teram mak na konac. Na mom se ne menja ulje u reduktoru sem ako se inženjeri u Piaggiu nisu nešto zeznuli, pa ne znaju nešto što mi znamo. Tačno je da može to da ide bez štelovanja ventila, može da ide i da se ulje ne menja pa koliko traje, ali nije u tome poenta. Poenta je da se neko sa licencom za održavanje određene game mora pridržavati uputstava koje je dala fabrika, najmanje. Zbog takvih stvari se gubi licenca vrlo lako, samo da neko prijavi, a veruj mi nagledao sam se toga.

Mene ne interesuje da li nešto može da ''tera'' tako ili ne može, već da se ispoštuje servisna dokumentacija. Tako su npr. skratili redovnu zamenu ulja na 5000km, a fabrika preporučuje zamenu na 10000km. Naravno, svi će gledati da taj interval maksimalno skrate, jer i mojoj babi sad da pokažem kako, znaće da ispusti ulje i sipa novo. Znam, tu su najslađe pare, ali da se skine dekla da se provuče špijun ispod ventila je već strašni posao za mnoge. 

 

Zeza me nešto telefon, pa ne mogu da prebacim sliku, ali koga interesuje može naći. Kod mene je model 2021. godište, da ne ispadne da mlatim. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima skutera do 50ccm kojima nije predvidjena zamena ulja reduktora i to je nevidjena glupost po mom misljenju jer se i ono zna dobrano zaprljati ili ti tu su se inženjeri dobro zeznuli.

Kontali su da nije susu motor sa unutrašnjim sagorevanjem pa nema od čega da se zaprlja... prc milunka, ima i te kako.

 

Moze i treba zameniti ulje bez obzira jel predvidjeno ili nije, radi se na dva načina.

Jedan je vadjenjem starog ulja spricem kroz rupu sa gornje strane gde se sipa novo ili otvaranje CVT-a, popuštanje šrafove reduktora uz odvajanje par mm kucista.

Posle sve prebrisati, sipati novo i gotovo.

 

Ulje u reduktoru ne menja se tako cesto kao motorno, drzite stanje CVT-a cistim/urednim i ulje ce bitisasvim Ok sigurno 20.000km.

Moja preporuka da mali menjaju ulje u redukciji na 10-15K, veliki 20-25K i mirna backa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, bakica je napisao:

Pa vidiš nisi u pravu, kad već moram da teram mak na konac

OK, ja nisam u pravu, Piaggio serviseri nisu u pravu, servisno uputstvo nije u pravu, iskustvo nema veze, samo je korisničko uputstvo dobro, jer je neka snajka zaboravila to da upiše pri kucanju. Šta da je štamparska greška, pa da piše da se ulje menja na 1.000.000 km, da li bi ti i to bilo sveto pismo?

Valjda postoji i neka logika, majku mu? Ulja, motorno i menjačko, se menja na prvom servisu da ispere eventualne opiljke ostale od naleganja sklopova. Ne bi se ništa strašno desilo ni da se menjačko ne promeni na prvom servisu, ali pošto je već takva aktivnost brza i ne košta mnogo, svakako je preporuka da se to tad odradi. Tako da od mene bravo za servisere.

 

Štelovanje ventila je već druga priča. Iskustveno, u ogromnom procentu slučajeva nije neophodno, a em traje, em je pipavo, em je rizik da se možda polomi neka plastika na novom novcijatom skuteru i sl. A i prvi servis bi onda koštao poprilično, pa bi onda većina burno negodovala.

 

A što se tiče intervala zamene ulja, korisnička uputstva često ne pišu inženjeri nego marketing. Primera radi, neki direktor pošte, ili zamenik ministarstva za istraživanje ruda i gubljenje vremena, ko već, treba da nabavi 1.000+ skutera za poštare. Pogleda cene, pogleda troškove - axa, izračuna, ovim se menja ulje na 5.000 a ovim na 10.000, uzimam ove druge jer su jeftiniji. Taj ko donosi odluke, često nije tehnički potkovan, a onaj ko održava vozila zna da to nije baš tako. Može možda 10.000 u nekim idealnim uslovima, ali u realnosti, daleko smo od takvih...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Postoje neki italijanski motori za liftove gde je cep za sipanje ulja u reduktora zalepljen i pored njega stoji nalepnica da se ne otvara i da se to ulje nikada ne menja.

Jedan takav poceo da se cuje i da krlja u reduktoru posle nekih godinu dana, mi ga rasklopimo, a unutra ni kapi ulja, nigde fleke, nije iscurelo nego neko u fabrici zaboravio da sipa, a uredno stavio cep i zalepio :)

Reduktor puzni, veliki prenos i trpi velike sile, pravo je cudo sto je i radio godinu dana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 15 sati, Satelis je napisao:

Ima skutera do 50ccm kojima nije predvidjena zamena ulja reduktora i to je nevidjena glupost po mom misljenju jer se i ono zna dobrano zaprljati ili ti tu su se inženjeri dobro zeznuli.

Kontali su da nije susu motor sa unutrašnjim sagorevanjem pa nema od čega da se zaprlja... prc milunka, ima i te kako.

 

 

Nisam siguran da si shvatio. Nije predviđeno da se ne menja, već nije predviđeno na prvom servisu da se menja, već na 10000km i posle na svakih 10000km uz zamenu motornog ulja. Opet kažem, boli me uvo za to, to nije nikakva para niti posao, moj osvrt je samo na ono što NISU uradili. 

 

Pre 15 sati, boza_kg je napisao:

OK, ja nisam u pravu, Piaggio serviseri nisu u pravu, servisno uputstvo nije u pravu, iskustvo nema veze, samo je korisničko uputstvo dobro, jer je neka snajka zaboravila to da upiše pri kucanju. Šta da je štamparska greška, pa da piše da se ulje menja na 1.000.000 km, da li bi ti i to bilo sveto pismo?

Valjda postoji i neka logika, majku mu? Ulja, motorno i menjačko, se menja na prvom servisu da ispere eventualne opiljke ostale od naleganja sklopova. Ne bi se ništa strašno desilo ni da se menjačko ne promeni na prvom servisu, ali pošto je već takva aktivnost brza i ne košta mnogo, svakako je preporuka da se to tad odradi. Tako da od mene bravo za servisere.

 

Štelovanje ventila je već druga priča. Iskustveno, u ogromnom procentu slučajeva nije neophodno, a em traje, em je pipavo, em je rizik da se možda polomi neka plastika na novom novcijatom skuteru i sl. A i prvi servis bi onda koštao poprilično, pa bi onda većina burno negodovala.

 

A što se tiče intervala zamene ulja, korisnička uputstva često ne pišu inženjeri nego marketing. Primera radi, neki direktor pošte, ili zamenik ministarstva za istraživanje ruda i gubljenje vremena, ko već, treba da nabavi 1.000+ skutera za poštare. Pogleda cene, pogleda troškove - axa, izračuna, ovim se menja ulje na 5.000 a ovim na 10.000, uzimam ove druge jer su jeftiniji. Taj ko donosi odluke, često nije tehnički potkovan, a onaj ko održava vozila zna da to nije baš tako. Može možda 10.000 u nekim idealnim uslovima, ali u realnosti, daleko smo od takvih...

 

Naravno da nisi u pravu. Izlaze nove generacije motora, menjaju se ulja, materijali, tako da tvoje iskustvo za motor od pre 20 godina ne mora da bude merodavno za nešto što je predstavljeno pre godinu dana. Iskustvo će tek pokazati. 

To za snajku koja kuca uputsvo... Pa da li misliš da mogu da štampaju šemu održavanja u 200 000 primeraka recimo, a da puste da se odštampa sa greškom? Mi Srbi Bogu hvala odmah znamo da je nešto greška u kucanju...ma koji će ti uputstvo, to se čita tek kad se nešto za*ebe. Da je to SZR Mika neki proizveo pa pogrešio, nego je u pitanju gigant koji izvozi širom sveta te motore. 

Mene ne interesuje da li je nešto pipavo ili nije, a nije pipavo ništa kada se radi po uputstvu i sa adekvatinim alatima, uostalom to ti je posao od kog jedeš 'leba. Pa majku mu, valjda si na osnovu toga i dobio licencu za rad na tim mašinicama, prošao određene obuke, ili jok? Radimo po sopstvenom nahođenju pa šta bude...

 

Ja sve ovo ne pišem radi nečega što je zamenjeno, šta više nemam ništa protiv skraćenja intervala, već protiv onoga što nije urađeno, a stoji u šemi održavanja da se radi na prvom servisu. Nemoj pogrešno da me shvatiš, nisam zadrt, znam da bez štelovanja ventila može to da gura, moj komentar je samo osvrt na odsustvo profesionalizma, što će nas sahraniti. 

 

Danas treba da mi stigne Beverly u salon kog sam rezervisao. Čim pre ga preuzmem pogledaću odmah uputstvo da vidim šta su sekretarice ispisale, pa javljam  :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 36 minuta, bakica je napisao:

To za snajku koja kuca uputsvo... Pa da li misliš da mogu da štampaju šemu održavanja u 200 000 primeraka recimo, a da puste da se odštampa sa greškom?

Ne samo da mislim, nego znam da se to redovno dešava. U svom poslu, moram redovno da pratim razna uputstva od velikih IT vendora- Microsofta, Oracla, IBM-a..., čije licence koštaju zilione na svetskom nivou, i redovno ima grešaka, brljotina, nejasnoća, zaboravljenih poglavlja..., da se čovek prekrsti i levom i desnom za šta idu ogromne pare. A i uputstva se update-uju. Prva verzija obično ne valja.

 

Evo na primer, kolega je pre par dana postavio na forum tek izašle manuale za neke Honda modele skutera. A prodaju se već godinu i po dana, bez uputstava. I šta onda, niko nije trebalo da radi servis do sad, jerbo  nema papirić na kome piše šta treba da se uradi?

pre 48 minuta, bakica je napisao:

moj komentar je samo osvrt na odsustvo profesionalizma, što će nas sahraniti. 

Razumem, ali ako tako već smatraš i to ti je bitno, trebalo je onda da insistiraš u servisu da to odrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 43 minuta, bakica je napisao:

Nisam siguran da si shvatio. Nije predviđeno da se ne menja, već nije predviđeno na prvom servisu da se menja, već na 10000km i posle na svakih 10000km uz zamenu motornog ulja. Opet kažem, boli me uvo za to, to nije nikakva para niti posao, moj osvrt je samo na ono što NISU uradili. 

Razumeo sam vrlo dobro post, slažem se da treba raditi po serv. uputstvu ali, ima tu jedno veliko Ali.

Necu sada o ventilima tj o njima cu kasnije.

Prvo moram reci da ne prija svim musterijama kad se sve radi, šteluje, menja po predvidjenom na datoj km iz ser. uputstva.

Lično sam imao raspravu sa sefom, dir. prodaje zbog toga, da smo na kraju svi zavrsili kod gen. direktora jer sam odbio da radim po njihovom tj po sastavljenoj ser. knjižici.

 

Ser. knjiga nekad zaista nema smisla, cisto isterivanje vlasnicima para iz dzepa uz pokrice "mora zbog garancije".

 

Dok sam radio za Ovlascene, dodje 50ccm 4T na redovan servis.

Otvoris serv. knjigu i tamo je naznačeno da treba zam. ulje u motoru, reduktoru, svećicu, kaiš, rolnice, filter goriva, filter, vazduha, inspekcija ventila i td.

Krenem da radim i sef. da bi ubrzao proces jer je za taj dan jos 6,7,8 nakarikano, donese meni sve potrebne delove.

Izmenjam, odradim sve kako pise i šta treba, sef odradi normu i nalog odnese prijemu/blagajni da se to pretvori u novce.

Delovi spakovani u kesu i okačeni o ručku kormana mopeda.

 

Dodje vlasnik, kad vidi račun nije mu dobro. Tako ljut, besan, gde će nego pravo kod majstora da vidi o čemu je rec.

Dodje kod mene, nemam šta nit smem pričati sa mušterijom već odmah upućujem na sefa, dalje se oni raspravljaju.

 

Naglasio sam im da se tako ne može raditi i da će biti masa problema sa musterijama, log glas ne gine!

Oglušili su se, nastavili su da teraju po svom ali vrlo kratko.

Jednoj musteriji kad nije pravo (sa razlogom) i vice na sred salona.... nije strasno, strasno je kad se u isto vreme poklope njih 4, 5.

Oni tamo urlaju a ja se sa druge strane smeškam jer znam šta sledi, odosmo kod generalnog :) krajnje je vreme.

 

Gospodi ne mgou objasniti da bar pola zamenjenog nije za zamenu, ne mogu im objasniti da puste mene da odlučim šta će se zameniti, šta srediti i vratiti na moped .... snosim svu odgovornost ako dodje do sranja.

 

Jok, kao papagaji, glasniji su od mene a i dvoje ih je .... "ovde pise, ovde pise" kazu gospoda!

Ondak lepo donesem kesu sa zam. delovima i stvaka po stavku na pregled, jer za zamenu.... nije, jel ovo za zamenu.... nije, ovo nije a ovo.... pa ni to nije

Zasto se onda menja ako nije za zamenu, zašto kradete narod?

Vas bas briga za mušterije koje vas lebom hrane, sednete u kola i odete kuci dok ja te iste musterije sretnem van kapije ove firme.... znate li gospodo šta se priča i kakav glas je počeo da vas bije?

Tajac brale traje 2min..... kao 2h, samo se gledu i treperu okicama gospodskim, malo kravata steze kanda im nelagodno pred generalnim.

 

Na kraju balade ser. knjiga je tu bila samo kao podsetnik, radilo se kako procenim da treba biti.

Musterija zadovoljna, mnogi su licno dosli do mene da pozdrave jer vide da ima promena, firma svakako zaradjuje tako da je svima lepo bilo.

 

___________________________________

 

Sto se provere/stelovanja ventila tice na 1.000km predjena to je rano, ne bi trebalo da se javlja na toj km.

Sta to dalje govori..... ?

 

Najverovatnije da same glave motora imaju "problem", ventil nakucava sic, nakucavanjem se smanjuje zazor ventila, stigne klackalicu i moped krene da gubi gas/snagu (gubi kompresiju), potom se ugasi i nema paljenja dok se ne ohladi (ovo se upravo desavalo odredjenim modelma peugeota i sym).

 

par slika pre ravno 10 godina

DSC-0310.jpg

 

IMG_20201020_111445.jpg

 

IMG_20201020_111451.jpg

 

IMG-20201019-165111.jpg

 

Nakon stelanja vrati se sve na normalu, motor nema vise problema u vožnji tako da verujem radi predostrožnosti su naveli kontrolu/stelanje na 1.000km i to podrzavam da treba uraditi.

 

Izvinjavam se Svima, bas sam ga oduzio.... :neznam:

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, Satelis je napisao:

Izvinjavam se Svima, bas sam ga oduzio.... :neznam:

Ma, navikli smo... :)

Dare, svaka tebi čast na maksimalnom trudu da svima stigneš da objasniš. Ali, pored svog posla, i porodice, odakle ti vreme da nađeš slike od pre 10 godina, da svaki post lepo skockaš, uklopiš u celinu, da to bude i slikovito objašnjeno ?

10 +

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Servisne knjige i uputstva pisu inzinjeri sa zavrsenim skolama koji nikada nisu uzeli kljuc i srafciger u ruke.

Ta uputstva prevode na nas jezik ljudi koji nisu strucni i slabo barataju na strucnim pojmovima pa prevedu onako kako oni zele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Blazo

Imam dosta slika, konkretna iz gornjeg posta je nastala 25.10.2012. u 8:17 :)

A za ovo ostalo rekao bi da je dijagnoza :lud:

 

Alex

Upravo tako, recimo jos jedna nebuloza je da se kaiš kod 250-ce menja na svakih 7.500km predjena.

Tako pise u uputstvu, vrapci na grani znaju da taj isti kaiš bez problema dobaci 20.000km sigurno, ako se ne preteruje sa arčenjem može i 25.000km.

Kod mene na NC, ventile je predvidjeno raditi na 24.000km.... realno nista ne treba dirati pre 35-40K.

 

Zato kazem, ser. uputstvo treba pratiti pa spram stanja delati, uhvati se dobar ritam i nema problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Drugari, da skrenem temu malo. Imam problem sa mera`čem nivoa goriva. Uglavnom stoji na nuli, ponekad kada napunim do vrha stigne do četvrtine. Hteo bih ovo da sredim ali u servisu su mi rekli da mora da se menja pumpa za gorivo koja je oko 250 EUR. Zanima me da li postoji neka jeftinija opcija, vidim neke pumpe koje nisu original po 30-tak EUR.

 

Ima neko neki predlog gde da vozim skuter, u pitanju je Beverly 500, 2005-o godište.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 8 minuta, Totomoto je napisao:

Dare koji? Ne poznajem članove. Jel znaš ceo Nick na forumu?

@Satelis

On će ti najbolje reći da li može da se pokuša sa popravkom, ili mora drugo.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mislim da ti nije provlem u pumpi vec u elektronici koja je sa leve unutrasnje strane plastike ispred kolena.

Sa plovka info ide na tu malu elektroniku pa odatle na tablu.

Skini prednju masku i videces belu kockicu .....mozda je i voda usla u džek.

Kako bilo..... to ti je jeftin kvar.

 

Sad nisam pri kompu da pustim sliku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

@Satelis  @boza_kg 

Ma drugovi moji, slažem se ja u većini stvari sa vama, samo opet ponavljam da nešto što je savetovao proizvođač iz nekog razloga treba bar prekontrolisati. Tipa, kaiš je predviđen za zamenu na 10 hiljada km, praksa je pokazala da može mnogo više, ali barem skini deklu i vizuelno ga prekontroliši. Eto, o tome se radi. 

Moj zaključak je samo da kad je neko posvećen i ima pravilan pristup radu, nikada neće biti problema. 

 

Inače, Beverly čeka na nulti servis i registraciju...nadam se da će sutra sve biti spremno. Hvata me polako nervoza i neizdrž da ga provozam, jer je ovo moj prvi ozbiljniji dvotočkaš. 

Na slici desno je moja stara mašinica, a levo je nova. beverly.thumb.jpg.3393a1497f0a320967f8c13dd4539429.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Da, 300 je u pitanju. Predstaviću ga u odvojenoj temi ili kako to već ide, samo da malo uhvatim vremena. 

Napominjem da nisam nikakav iskusan bajker, pa moje utiske uzmite sa rezervom. Kako god, prvi utsci su sjajni.

Probao sam dosta i jačih pravih motocikala(ali samo probao, ne i posedovao) i jačih (većih) skutera, ali sa ovim sam od prvog metra kao da sam na njemu proveo ceo život. Sve je tako lepo izbalansirano da može da se vozi tečno i sa lakoćom. 

U svakoj situaciji mi ostavlja utisak sigurnosti i svaka reakcija motora je predvidiva. Snage za gradsku sredinu ima i više nego dovoljno. Verujem i da otvoren put nije problem za neko normalno krstarenje, naravno auto put ne računam. 

Visok sam 1,90 m i nemam nikakav problem sa položajem sedenja. 

Više komentara i detalja o samom motoru ću imati kad se mašina malo razradi pa budem slobodan da ga malo jače stisnem, i kad napravim bar prvu hiljadarku. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500

Pozdrav drugari da li mogu da sipam u menjac reduktor kako se vec zoved a li ima neko posebno ili mogu za menjace kao za kola sto ide posto imam to ulje ostalo mi od auta kad sam menjao ?

Promenio član Tomito

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

15w90 mozes da sipas ako ga neko radi po porudzbini. 
Ovako sipaj 80w90 ili 85w90. Pa i 75 da sipas neces da pogresis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne mogu da nadjem temu za MP3 500, mozda i nema, ali za ovaj  konkretno deo mislim da nije ni bitno. 
Drugar kupio nov. Na satu 13500. Dosao da zamenimo ulje i ja reko trebalo bi filter vazduha i prenos da se prekontrolise. Plocice, ulje u kocnicama…


Filter vazduha gotov. Poceo da se raspada, zabagreo potpuno. 

 

DFD9A214-A595-483D-ABB5-E7D4913925E6.thumb.jpeg.4cd9d20cd144babb34cec4e79ab9f0c5.jpeg
 

Deklo varijatora sve puno prasine. Zvono jos nisam video ovako lepo obojeno.

 

F78FCB46-4D1B-4612-8F77-AA1C370DF882.thumb.jpeg.b6284f6483a7e8d9f1666c878b5f3292.jpeg

 

Lamele imaju trag “trosenja”po sredini, ali mesa imaju dosta.

 

8E61FB3F-AD85-440C-B6E4-2E0D655A8436.thumb.jpeg.3212d156b88b8bc3eca22d534aaed693.jpeg


Da li da probam to da smirglam, pa koliko traje i da li da obradjujem zvono ili sve novo?

 

Kais fabricki nije ispucao nigde, mera 26,8mm. Ima 89 zuba. Nekad je bilo price cini mi se u vezi sa brojem lamela/rolnica da ide neki kais sa ne znam koliko zuba?  Ovaj je lupao po deklu. 
 

D3F780D4-A4EE-464C-ABB5-49C1F5AFDC85.thumb.jpeg.0c8fb73328a1bacbc40a9485aea28d11.jpeg

 

395111E9-D4F1-422B-BC9B-984726DFE47F.thumb.jpeg.ac9c5f3e1fb3b6e6fe9037902bc720a3.jpeg

Roler nema lufta. Ploce varijatora dobre. Rolnice okrugle, ali nisam siguran da su dobro postavljene?! Za ovo imam neki problem u glavi i nema trika da zapamtim koja strana ide desno

 

9546903F-565E-4869-B7C7-BB442770DB82.thumb.jpeg.e32f018a781e5e16274e8926027bad15.jpeg

 

Da napomenem samo jednu stvar jos. Sve ovo je napravljeno losom voznjom. (Turiranjem, kretanjem na minimalnom gasu, davljenjem…)

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Zatvorena strana rolnice ide u suprotnom smeru od obrtanja varijatora. Tj, "odguruje" se zatvorenom stranom prilikom rotacije. Kada je obrnuto, unutrašnji metalni prsten može da ispadne iz rolnice i razbuca kanale varijatora.

install-in-a-anti-clockwise-direction-14

Kaiš zna da klapara po dekli i kad klizači ne idu glatko, tj koče prilikom oduzimanja gasa. Očisti sve lepo i probaj bez montaže da li klize kako treba. Desi se da pojedini siluju i pretegnu maticu na radilici, i tako deformišu malo poklopac varija. I onda klizanje ne ide glatko, pa bude isti efekat...

Ja lično bih menjao zvono, al nek se jave iskusniji od mene po tom pitanju.

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Bilo je zvono sad kod strugara i malo jeste bilo da kazem ovalno, ali nije drasticno. 
Rolnice stoje kako treba. 

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja