Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
On 4.1.2022. at 15:26, Sharky - Alex je napisao:

Gledam cena tucano urbano termoscud-a (kecelje) za moj tricity je 26000din, a ja kupio yamahinu original kecelju koja je mozda i bolja za 16000din u Barelu.

Tako da pre kupovine tucano urbano proverite i cene original kecelji od proizvodjaca skutera.

Koji Termoscud si gledao - "običan" stariji model ili Pro model koji je za celu godinu?

Za MP3 je običan model kod nas bio oko 140€ (bez popusta), dok sam ja Pro model platio 150€ preko neta i pokupio ga u HR (gde idem poslovno svakako).

Taj Yamahin mi deluje kao Pro model, tj. da ima deo / okvir koji stoji cele godine sa umotanom kišnom zaštitom, a da se po hladnom doda zimska zaštita?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1509 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Po tvom opisu bih rekao da je ovaj yamahin sto sam uzeo pro verzija a mislim da drugi i ne postoji. Ima kabanicu za sediste, odvaja se meki deo od crstog pa moze i za manje hladno vreme, ima neku vunu sa unutrasnje strane. Platio sam ga 16000din u Barelu Beograd. Skoro sam naleteo na tucano urbano u motomaniji po mnogo vecoj ceni za tricity pa mi bilo cudno da je skuplje od yamahinog original.

 

9ED719B1-6C2D-4E78-8565-D202614483DD.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Evo da se i ja priključim ovoj temi-dilemi. Naime, već par nedelja čitam predloge, preporuke, mišljenja o maxi skuterima na ovom forumu. Skuter bi mi trebao za svakodnevni odlazak na posao od 25km, plus povremeni izleti na relacijama do 100-200km. Iz svega ovoga došao sam do zaključka da bi mi odgovarao Beverly ili Xmax od 250cc. Ako neko ima još kakvu ideju, savet ili predlog  tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Tu sam da ponudim probnu voznju na beverliju od 250 I iz 2006 godine.Dam misljenje o njemu itd.Javi se 0642273331 Goran tu Sam kod vojne bolnice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
pre 11 minuta, Goran1982 je napisao:

Tu sam da ponudim probnu voznju na beverliju od 250 I iz 2006 godine.Dam misljenje o njemu itd.Javi se 0642273331 Goran tu Sam kod vojne bolnice :)

Super, hvala .... Javljam se za probnu vožnju čim se vreme za nijansu popravi. Inače pre desetak dana, dok je bilo fino vreme, otišao sam da bacim pogled i probam 2 xmax-a što su na prodaju u Nišu. Veći su nego što sam očekivao, baš udobno skuterče.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

250 do 350 ccm3 sasvim dovoljno, za te tvoje potrebe. Ima raznih modela ;  položaj sedenja, cena potrošnih delova, ma šta da ti pričamo, gledaj šta ti se sviđa, suzi izbor, čitaj (za te modele) šta im je mana / vrlina, odredi cifru, i u potragu ! A tekstova ima koliko hoćeš, o svim modelima.

I srećno !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Na oglasima sam video ovaj xmax

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha X MAX 250 ABS, 2010. godište, Scooter...

 

 

Da li neko može da mi kaže da li su se 2010. Xmax pravili sa ABS sistemom? Prodavac kaže da ga je kupio u Jagodini preprošle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad postoji ABS, skuter ima odgovarajuću oznaku na braniku, i lampicu na instrument tabli, koja se pali pri davanju kontakta, a gasi se kad postigneš 10 km/h. Ovaj sa linka izgleda da to ima.

 

Inače, ABS jeste korisna stvarčica, ali nije presudno za kupovinu. Gledaj prvenstveno da primerak bude zdrav i prav, a ako ima ABS, to je samo plus. Moje skromno mišljenje, naravno.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Dodji blizu sam da vidis kako izgleda zdrav Bev 250 i ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
Dodji blizu sam da vidis kako izgleda zdrav Bev 250 i 
Gorane odustao sam od Beva jer sam ga pre neki dan probao u salonu i položaj mi nije odgovarao, to jest više mi je odgovarao položaj sedenja na X-maxu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
Kad postoji ABS, skuter ima odgovarajuću oznaku na braniku, i lampicu na instrument tabli, koja se pali pri davanju kontakta, a gasi se kad postigneš 10 km/h. Ovaj sa linka izgleda da to ima.
 
Inače, ABS jeste korisna stvarčica, ali nije presudno za kupovinu. Gledaj prvenstveno da primerak bude zdrav i prav, a ako ima ABS, to je samo plus. Moje skromno mišljenje, naravno.
 
Hvala na odgovoru Bozo, pitao sam jer se ne razumem baš mnogo u skutere, a i bio sam ubedjen da su se tek od 2011.pravili sa abs sistemom. Ovaj sa oglasa ima i neku sagorelu kopiju akrapa, ali daje i original uz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@ivchaNB Švajcarci valjda u saobraćajnu pišu godinu fabričke proizvodnje, a ne prodaje, pa otuda budu neslaganja oko godina.

Model za 2011-u je proizveden 2010-e.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Швајцарци пишу у саобраћајну годину прве регистрације, то прави проблем

Promenio član bracabgd
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon
Pre 4 sati, cezarpa je napisao:

Bolja ti ovakva Yamaha od Beva.

Ne bih znao, nisam bio da je gledam, na slikama deluje manje više kao i ostale. U Nišu sam probao dva komada, nisu mi se svidele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Honda Pantheon

Prvi od 250cc imao je zamenjene diskove, malosi mali vizir i amortizere, kofer je bio loš. Provozao sam ga po ulici, dobro vuče, ali se u toku vožnje čula neka škripa, što mi je smetalo. Preko ležećeg policajca kaseta se sama otvara. Prednji amortizeri nazubljeni.
Drugi od 125cc na oko je bio u vidno boljem stanju, više je sredjivan, plastika namazana, diskovi novi, ulje zamenjeno. Poklopac rezervoara je radjen, ona žabica što ga drži je lepljena. Provozao sam ga, vuče dobro, koči dobro, ali mi nešto bio kao nestabilan tokom vožnje, mada je to možda bio subjektivni osećaj.
Eto to je ukratko to, nisam ih probao na duge relacije, oba po par km, bilo je hladno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja bih samo da napišem moje iskustvo sa Atlantic 200, nastala je nezgodna situacija, položio sam za A kategoriju, i okačim svoj skut 50ccm na oglas u nameri da ga prodam u narednih mesec dana, da u tom periodu nađem šta ću da kupim, al odneo vrag šalu, prodam ja mog Jet Forca-a sutradan, očigledno sam mogao uzeti više para, al jbg, nisam ga ni ja mnogo platio, niti sam hteo biti alav, bilo je ulaganja u plastike i culo se blago čukanje iz agregata/prenosa. Skuter je bio na malosi kitu, malosi prenosu, isao je do 120, ubrzavao nerealno, bio je brutalno ustelovan i nastelovan, bukvalno prvi koje dosao ga je kupio, nisam ni hteo da spustim cenu i prodat je za 700€ sto po meni i jeste realna cena za skut 2006 god. Sa predjenih pravih 17.000 ( na 8.000 je stavljen kit) kupio sam ga od prvog vlasnika, uredno sam dobio sve papire i servisnu....

No poenta price ostanem ja bez skutera prebrzo i nastane problem jer radim u centru grada a bez skutera, i krenem u traganje skutera za kupovinu, ono maj mesec, cene skočile, sve kanturine po oglasima, ja 2 nedelje vozim tuđe dvotockase jer nista kršteno ne mogu da nađem, i na kraju slucajno drugar iz kraja kaže da ima drugara, prodaje apriliu atlantic 200, kaze uložio je u nju u martu oko 700-800€, nije je planirao prodati ali mu je izleteo neki nov beverly povoljno i uzeo je njega i aprilia sad visi.

Odem ja da vidim, mislim ok, nije skuter nov 40.000km na satu, probam ga ja, u principu sve mi se svidi osim što mi je malo tvrdji na prednjoj viljusci za moj ukus i prednja kocnica nema onu povratnu informaciju na koju sam navikao, al opet je lako upravljiv. No elem, uzmem ja servisnu knjigu da vidim sta je rađeno i krenem da proveravam da nije neka farsa, i na kraju se ispostavi da bar ono što mogu da pogledam, stvarno je urađeno, neke stvari ne mogu da proverim, al opet uliva mi poverenje. 

E sad, šta je bilo sa skuterom,skuter stao, otišla radilica na 39.000km, druga radilica, obradjen cilindar, nov klip, obradjena glava, prošireni kanali usisa/izduva, nov kaiš, novo kvačilo, nov varijaror, sva creva zamenjena, ulje u kočnicama, prednji ili zadnji disk nov, nove sve pločice, ulje i semerinzi u viljušci, skidan fabricki auspuh i prepravljan da bude otvoreniji, druge dizne... Novi retrovizori, jako pristojno izdanje, to je to sto je urađeno za pomenutu cifru.

Iskren da budem skuter nije moj fazon, nije mi se sviđao uopste ni kad sam ga kupovao, al nisam imao kud, cena je bila ok 1300€ i ja ga kupim, evo nakon cele sezone vozio sam do pre ovog poslednjeg snega, t.j. malo posle nove godine, skuter je top, iskreno udoban, kao suvozač mi se jos niko nije žalio, mesta ima dosta ispod sedišta, stvarno lepo ide posto je i blago ćuningovan.

Mene je skuter iskreno oduševio sobzirom na to sta sam ocekivao, išao sam i 3x na "duža" putovanja oko 100km u jednom pravcu. 

Naravno imam i zamerki, one idu na mogućnost manevrisanja, t.j. okretaj volana je jako mali, navikneš se, al me nervirao kao da vozim autobus a ne skuter, prešao sam 4.500km sa njim, uradio servis u novembru, pre 500km, nije me nigde izdao, sa moje licne strane lepo iskustvo. Fale obelezja na plastikama, nije farban, ispoliran komplet. 

Skuter ce verovatno ici i na prodaju na leto ako se skupi dovoljno para da se kupi tmax ili neki naked motor. 

Evo i par slika nakon kupovine pre registracije...

 

IMG_20210530_161607.thumb.jpg.6ddbaed891773d8263c35342aa7f17b2.jpgIMG_20210530_161616.thumb.jpg.515275db265524df948953fc953a2937.jpgIMG_20210530_161620.thumb.jpg.531278d7f4ad6a351a328c23de0de864.jpgIMG_20210530_161632.thumb.jpg.f7c9c5537a857b270a198460efff5757.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
8 minutes ago, Blaza said:

Kako montiraš ove zvučnike na skuter ?

Šalim se, naravno. Lepa makina.

 

IMG_20220120_103110.thumb.jpg.1c2d4bbadd65ed812b2c0266204c235f.jpg

Ma to mi je iz kola(karavanko iz pozadine), menjao sam ozvucenje u tom trenutku :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja