Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Speed 125/150

Recommended Posts

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

NE bih stavljao rolbar na naked-a nikad. Ako ti vec treba zastita tog tipa, vidi da uzmes slajdere neke (mada ne znam gde da ih montiras jer nam je ram takve konstrukcije). Ali nikako nemoj rolbar,izgledace presmesno.

 

Slažem se, ni ja ne mogu da zamislim spida sa rol barovima, jednostavno mu ne pristaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Ako nije do svecice onda je najverovatnije do karba,mozda se zapusila dizna ili tako neki kanal,i jednostavno nema goriva za vece obrtaje,kad das veci gas siber se otvori,dobije dosta vazduha,a nema goriva i samo se ugasi...ja bi pre rekao da je to nego svecica...

 

Matori sad bi mi jako pomogao kad bi mi rekao, da li se ta dizna o kojoj pricas nalazi sa spoljasnje strane karburatora ili u njemu?

Voleo bih da to resim da mogu sto pre da ga odvezem kod ortaka u garazu da ne kisne i ne stoji napolju sad kad ga vise ne vozim..

ps - skidao sam filter goriva, i kad sam izvadio a ono BLATO na dnu one posudice gde stoji filter, a filter BRAON kao da ga je neko kroz dunavski mulj provlacio..

Tako da zapusen je karburator garant..

Sad jos da saznam za tu diznu, da ne skidam bez veze ceo karb ako je samo do diznice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pa ja ga nikad nisam skidao konkretno njegov karb,ali posto mi je ovo vec 6. motor,a svaki sam uvek sam popravljao,rasturao do zadnjeg srafa,tunirao itd znam da se obicno nalazi u karbu,tj u loncetu...vidim da speed ima obican karb kao 2T motori,nema ajnspric ni vakum membranu,nego obican siber,onda verovatno ima i iglu u siberu koja ulazi u diznu kad pustis gas itd...uglavnom moras da skines karb,skines lonce(ono na dnu karba),i unutra ces sigurno da naidjes na pilot diznu i glavnu diznu,eventualno i sauh diznu,tebi je garant zapusena glavna dizna,ona je obicno i najveca,ali ti ocisti sve dizne da budes siguran :) nadam se da sam bar malo pomogao,ako nisam pitaj sta ti nije jeasno :) ja sa ovim motorom nisam presao jos ni 30km,pa ga jos ne poznajem dobro,ali imam dosta iskustva sa skuterima...

 

Evo nasao sam u kompu neke slike karba od skutera,ova prva je kad tek skines lonce,ona druga je bez plovka,a glavna dizna je ono najvece u sredini,a ono malo pored nje je pilot dizna,ili ler dizna.

DSCN1391.jpg

 

DSCN1396.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Imam iskustva sa karburatorima od Fiata i Zastave, ali od motora nikad nisam ni jedan uzeo u ruke.. Znam sta je lonce.. :D

Samo mi reci, ako znas, kako NAJLAKSE da skinem karburator, sta sve moram da skinem od delova (ne racunajuci plastike) da bih mogao da pridjem i srafim.. Ponudjeni odgovori su sediste, kuciste filtera za vazduh i rezervoar. xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

e brt nzm stvarno,ako mi verujes jos nzm ni gde mu je airbox :D pogledacu sutra cisto onako od prilike da vidim sta sve treba da se skine,mada nebi trebalo da je nesto komplikovano,mozda najvise pola sata posla kad znas sta radis(kad sam tunirao skuter morao sam da pogadjam diznu u 2 broja,znaci dnevno sam po 30 puta skidao karb i isprobavao razne kombinacije,znaci svaki put komplet skidam karb i skdiam lonce,i kad sam se malo uvezbao to je uglanvom bilo ono ko na trkama,parkiram ga,skacem sa motora,za 3min rasturim komplet karb i sklopim ga,pali i opet u probu :D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

RESENO!!

Problem je bio u dizni, samo ne znam kojoj.. :D

Dakle, otvaranje karburatora, ciscenje diznica, odmah da kazem da nisam izvadio karburator skroz zbog skidanja sajli, em me je mrzelo da ih skidam kad vec ne moram, em bi me namucile oko vracanja, tako da redosled rada je sledeci:

- skinuti sediste

- skinuti plastike sa strana

- skinuti kuciste filtera (2xsraf 10ka)

- skinuti karburator (2xsraf 10ka) tamo gde su brezoni, odnosno uz bakelit.

- odviti sajlu gasa i izvaditi klipcic sa sve oprugom

- skinuti lonce karburatora (3x krstasti srafciger)

- odviti dizne (2x ravan srafciger) pritom paziti da se nivo plovka ne poremeti.

- produvati ili procistiti dizne, ja sam konkretno koristio neku Wurth hemiju u spreju..

- ocistio sam i lonce sa tom hemijom, kad sam vec tu

- takodje sam ocistio i filter goriva i posudicu u kojoj stoji (namerno nisam hteo da kupujem novi, receno mi je da kosta ceo sklop oko 1000 din, a motor ce stajati do daljnjeg (ako se ne proda))

- vratiti sve kako je bilo obrnutim redosledom

Posle malo verglanja upalio je i radi..

1moto3.gif1moto3.gif

eto, mozda nekom bude od pomoci ako bude imao iste simptome kao moj ljubimac.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Kako menjate kociono ulje (prednji tocak) ali bez nekih spravica?? Ja sam menjao tako sto sam nakacio crevo na sisicu za ispust ulja i vazduha, ispraznio ulje...a onda umocio kraj creva u ulje a odozgo sipao ulje i polako drukao polugu kocnice a dole na kraju creva izlaze mehurici i kada prestane da izlazi vazduh zavrnem sisicu i poklopac, i kocnica radi, tvrda je ali kao da ne koci, sa starim uljem je kocio perfektno, zna li neko drugaciju metodu a da je bolja, jer je izgleda ovde u sistemu ostalo malo vazduha pa zato nece da koci jako???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

jesi li posle toga ispustio vazduh,znas ono pet sest drukova zadrzis stisnutu rucici i odvrnes sisicu da izadje vazduh i tako dok ne dobijes pritisak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

E pa nisam posle to zadrzao rucicu i ponovo odvrnuo sisicu, a mislim da bi izaslo ulje jer sam od gore sipao ulje dok nije prestao vazduh da izlazi. Pokusacu i to da drzim rucicu pa da odvrnem malo da vidim hoce li izaci vazduh. Zna li jos neko neku slicnu metodu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Nov sam na forumu cesljam vec sat vremena i ne mogu da nadjem ono sto me zanima pa rekoh da pitam....

motor nemam vozio sam skutere od drugara i u selu sam imao neki prastari suzuki, lici na tomosa, od nekih 80cc sa 3 ili 4 brzine, tako da nemam neko iskustvo sa motorima a zelim konacno da kupim neki, da na njemu polozim i da ga vozam sa uzivanjem......

Na sajtu polovniautomobili.com sam pre par meseci naisao na KEEWAY SPEED i jako mi se svideo a sudeci po vasim postovima veoma dobar motor

iz grupe sam odokativno (po slikama) izdvojio jedan od 125cc koji je 2008 dodiste, presao 6200km i kosta 450e (pratio sam sajt redovno i lik je prvo trazio 620e pa je sad spustio na 450 i napisao da mu je hitno) i jedan 150cc 2007 koji je presao 8000km i kosta 600e (lik daje kofer i vizir ). Mene zanima da li to vredi kupovati, koliko ce trajati, koja je razlika izmedju 125cc i 150cc (po specifikacijama se ne razlikuju mnogo ali negde sam procitao da se pod dupetom oseca razlika) .......informisao sam se o keeway-u i lici mi na motor sa kojim ne moze bas mnogo da se luduje (voznja na zadnjem tocku da se pale gume i ostalo) sto mi govori da nisu mnogo osteceni........naravno kad budem kupovao necu sam da idem da gledam motor jer mogu samo da vidim dal je negde ogreban u mehaniku se ne razumem......jel moze neko da mi kaze dal sam dobro rezonovao i da ako sam nesto izlupetao da me uputi jer stvarno se ne razumem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

E pa dobrodosao,elem ukoliko se odlucis za ovaj motor odmah da ti kazem da to nije motor neznam kakve snage i performansi,u principu nije za neko divljanje ali znam likove koji su znali da se izivljavaju na njemu pa i da mu pale zadnju gumu i tockare ga.Ja nisam to nikada probao jer sam mator za to,i nisam ga kupio sa tom namerom vec da se vozim i uzivam.Ono sto mogu da ti kazem kroz iskustvo koje sam stekao vozeci ga evo vec 5 sezona je da je to odlican motor za relativno malo novca,agregat nije nesto snazan ali bez frke vuce dvoje po ravnom i uzbrdici krstareca brzina 70-80 i ti i motor zadovoljni...potrosnja neverovatno mala oko 2,5l na 100km,jednostavno odrzavanje...nedostatci:gume koje su cista plastika pa preporucujem zamenu nekim kvalitetniijim,menjac koji bi mogao biti precizniji i meksi(ali nije los),malo mekse ogibljenje i bolje sediste jer pozadina utrne posle neprekidne voznje od 50ak km...generalno odlican motor za pocetak,razlika izmedju 150 i 125 nije neka ali svakako je 150 malo jace pa sto ne uzeti to za istu lovu(pod uslovom da imas odgovarajucu kategoriju)...eto ako resis nadam se da ce ti ovo moje pisanije biti od koristi...i jos nesto kod mene na poslu covek prodaje jednog crvenog od 150ccm 2007.god mislim da ga ceni 450e ako te zanima nabavicu ti njegov broj i licno se raspitati kakav je...pozzz :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600
  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Nov sam na forumu cesljam vec sat vremena i ne mogu da nadjem ono sto me zanima pa rekoh da pitam....

motor nemam vozio sam skutere od drugara i u selu sam imao neki prastari suzuki, lici na tomosa, od nekih 80cc sa 3 ili 4 brzine, tako da nemam neko iskustvo sa motorima a zelim konacno da kupim neki, da na njemu polozim i da ga vozam sa uzivanjem......

Na sajtu polovniautomobili.com sam pre par meseci naisao na KEEWAY SPEED i jako mi se svideo a sudeci po vasim postovima veoma dobar motor

iz grupe sam odokativno (po slikama) izdvojio jedan od 125cc koji je 2008 dodiste, presao 6200km i kosta 450e (pratio sam sajt redovno i lik je prvo trazio 620e pa je sad spustio na 450 i napisao da mu je hitno) i jedan 150cc 2007 koji je presao 8000km i kosta 600e (lik daje kofer i vizir ). Mene zanima da li to vredi kupovati, koliko ce trajati, koja je razlika izmedju 125cc i 150cc (po specifikacijama se ne razlikuju mnogo ali negde sam procitao da se pod dupetom oseca razlika) .......informisao sam se o keeway-u i lici mi na motor sa kojim ne moze bas mnogo da se luduje (voznja na zadnjem tocku da se pale gume i ostalo) sto mi govori da nisu mnogo osteceni........naravno kad budem kupovao necu sam da idem da gledam motor jer mogu samo da vidim dal je negde ogreban u mehaniku se ne razumem......jel moze neko da mi kaze dal sam dobro rezonovao i da ako sam nesto izlupetao da me uputi jer stvarno se ne razumem :)

Taj od 450eur i 6200km je moj..

A sad sam spustio na 400 jer mi je vrlo vrlo hitno, tako da dodji i teraj. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Konacno sam sredio kocnicu, bolje koci, a imao sam jos jedan problem, u voznji mi se jako culo struganje tocka, obisao sam sve majstore, neki kazu plocice ne valjaju, neki disk i na kraju ispade da je sajla od brzinometra bila suva pa kada se tocak okrece cuje se zvuk kao da disk struze, hm...

 

Inace ja sam presao skoro 7000km i super ide motorcic, samo mi je dva puta riknula sijalica. Ja moj nebi dao ispod 700-750E, da ga prodajem, ali planiram da se jos duuuuugo vozim na njemu!

 

Sta mislite o tome da se napred stavi nesto za noge kao kod copera za odmaranje nogu, zaboravio sam kako se to zove, valjda zna neko na sta mislim, kako li bi to cucalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600
  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Stigao mi danas blatobran,onaj stari od clana darezzy one,i odmah sam se bacio na posao :)

 

Prvo sam kupio nitne i burgiju 3.5,nasao parce lima,savio ga i isekao prema onom vrhu,izbusio lim i blatovran na dosta mesta i sve zanitnovao.Onda sam uzeo brusilicu sa onom smirglom umesto kamena i sa tim sam poravano pop nitne,ono ih smirgla i ujedno greje,tako da se utapaju u blaotbran.Posle toga je izgledao ovako:

DSCN1995.jpg

 

one pukotine sa strane sam samo ojacao limom i nitnama,nisam se mnogo zamarao oko toga posto je iza vile i ne vidi se,pa sam tako i ostavio,samo ojacao da se ne siri dalje.

DSCN1996.jpg

 

DSCN1997.jpg

Onda sam to popunio fiber gitom:

DSCN1998.jpg

 

Pa sam onda smirglao,smirglao i smiglao i dobio ovo:

28102011157.jpg

 

Pa sam onda naneo finiji git:

28102011158.jpg

 

I dalje nisam slikao.Uglavnom kad sam ovo lepo osmirglao dobio sam savrseno glatku povrsinu,bez ijedne rupice i bilo cega.

 

Onda je dosao spric git:

DSCN1999.jpg

 

DSCN2000.jpg

Ko bi rekao da je ovde nekad falilo parce :)

DSCN2001.jpg

 

DSCN2002.jpg

 

Dalje nisam slikao.Onda sam presmirglao ceo blatobran sa P800 i otisao da farbam.Zatvorim se u supu,odnesem kompresor,pokvasim malo sve komplet zbog prasine,i krenem da farbam.Ispao je kao staklo,mogao sam da se ogledam u njemu,od 100g farbe koliko sam najmanje mogao da kupim ostalo mi je sigurno 60g.I taman ja krenem da prospem farbu,da operem pistolj kad otkaci se blatobran oanko sveze ofarban i pade na betom...tad sam se smorio nacisto >:( sta da radim,boja u psitolju ce da se stegne i uzmem ja brzo prvu krpu i pocnem da ribam blatobran :moto3: malo krpom,malo nitro razredjivacem i oribam nekako to mesto,medjutim kad sam ponovo ofarbao ostalo je mnoooooogo prasine,onih dlacica od krpe i sta vec...ispalo je dosta lose,pa cu da sacekam jedno 10 dana da se dobro stegne,pa cu da uzmem vodenu P2000 da malo to presmirglam pa onda paste od najgrublje do najfinije...nadam se da ce da uspe,ako ne kupicu jos 100g farbe,ovu staru cu da skinem pa sve iz pocetka(ustvari,bar necu morati ponovo da krpim ono mesto).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Sutra cu da vidim kako je ispalo farbanje,mozda sam bio mnogo iznerviran pa mi se ucinilo gore nego sto jeste :) mozda ce da bude dobro,ko zna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Sad sam isao do supe da pogledam kako je ispalo...nije nesto ali nije ni tako lose kako mi se malo pre cinilo...ali je prvi put svakako bilo neuporedivo bolje,bilo je kao ogledalo bez trunke prasine al jbg,sta je tu je :)

 

DSCN2007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Evo i kako je na kraju ispao blatobran(ne obracajte paznju na ovoliko blato,nisma mogao da izdrzim kad sam ga kupio pa sam ga vozio po kisi i jos ga nisam oprao :D ):

DSCN2012.jpg

DSCN2013.jpg

Nije nesto,ali opet bolje nego sto je bilo :) mada ko ga je farbao...odlicno je :)

 

Samo da podsetim kako je bilo:

DSCN1991.jpg

 

EDIT:Do sad me je kostao tacno 300e,a ostala je jos samo vila da se sredi...znaci i novu da kupim opet ce da bude do 350e,a to je stvarno dzabe za ovakav motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ma moze,vozim ga ja stalno,ne vuce u stranu ni nista,jedino sto je ulje iscurelo...i stabilna je viljuska,to ne drzi nikakav teret,samo semering...a i normalno odradjuje viljuska,amortizuje i sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600
:gaa: e jbg bas si se lepo potrudio i odradio onako kako treba,sta da radis nek se osusi dobro,smirgla pa ponovo.Steta za boju da bar nisi sve zamesao,ovako moras ponovo da kupujes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja