Jump to content

Moto Zajednica

BMW GS 1200 Adventure VS YAMAHA SUPER TENERA 1200

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Samo se vi BMW-ovci tesite ,da nema motornih sanki bili bi najkvarljiviji na svetu Pera FJR

 

Mi smo našli utehu, :BMW2:, a ostali nek se doviaju...

 

 

1% od 10.000 je 100, a od 1.000 je 10. Statistička zabluda izgleda drastično različita, 10 puta, a u stvari je jednako. Relativno tačan pokazatelj bi bio  procenat popravki u odnosu na broj komada, a relavantan, broj popravki u odnosu na sabranu ukupnu pređenu kilometražu svih komada. Normalno je da uz godišnju kilometražu od po 20.000 km nakon 5 godina i 100.000 km i to pod ekstremnim uslovima bude popravki, a da za isto 5 godina a po 5.000 km godišnje, ukupno 25.000 km solo vožnje, ne bude ni jedan kvar. Tako da sve te suvoparne tabelice ne znače gotovo ništa.

U pravu si 100%

A gde ima da se nadje za XT1200Z ili ZE nov takve nezniam ni ja kako da ih nazovem...greske kako god

I jos nesto...Tvoj gs 1100 je naJbolji gs ikada napravljen ...procitao sam a i tako kazu statistike i ADV rideri.

 

 

Nesporan je kvalitet serije 1100 GS mada ima i tu promašaja, po meni namernih, već sam izlagao o tome. To je model koji ima apsolutno sve što je potrebno a istovremeno jednostavan za održavanje ako se drži školske a ne priučene mehanike, optimalno snage za svaku namenu a manje nego što se iz Boksera može izvući što ga čini jako dugotrajnim i uz još nešto bolji kvalitet starijih serija to je napravilo imidž i kult BMW-a koji se prelio na seriju 1150 koja je po meni ipak uslovno ili relativno problematičnija, ali znatno lepša i dizajnerski je pun pogodak koji je postavio reper svim narednim modelima ne samo BMW-ovim. Serija 1200 činjenično i statistički ima više kikseva koje sam takođe komentarisao ali jednostavno nekoliko aduta čine taj model naj boljim tipski što uostalom govori broj prodatih komada, više snage, osetno manja težina i nesvakidašnji dizajn su prosto neodoljivi i taj model je već godinama naj prodavaniji od svih motora uopšte.Staro je ipak staro i nema ga više i bez obzira što lično imam "bulletproof" model, nekako razmišljam u podsvesti o modelu 1.2, doduše koji bi lično ispeglo. ADV Oilhead je najmoćnija forumska moto grupacija i zaista je model 1100 visoko rangiran, a sve diskusije su im nadasve kulturne i objektivne.

 

Zanimljivo je da je dosta BMW-ovaca ponikla sa drugih  marki i tim činom doživela katarzu a jako mali broj se vratio na neki predhodni. Takođe se svi mi BMW-ejaši nekako suzdržavamo generalizovanih komentara ili nipodaštavanja drugih marki,  lično nikad ne pljujem tuđ motor osim kad se radi o nekom konkretnom kvaru ili problemu, ( točak na Teneri recimo), naravno, šala uvek ima i slatko se ismejem kad su i na moj račun, "dva čira".

 

Ne mislim da je dans BMW kvaliteta koji je bio niti da je adekvatan ceni, naprotiv, ( a šta je pa drugojačije uopšte), ne poznajem previše druge marke ali mi se čini da je manje loš u odnosu na druge a lični afinitet i mogoćnosti  su presudne.

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

pa prođe još jedna sezona bez ikakvih kvarova.....malo je dosadno......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Kao i svaka anketa pitanje je objektivnosti, ali evo cisto zanimljivosti radi isto to od pre par godina

 

pNCDwww.jpg

 

Mora biti relativni odnos, onda nešto govori. A i podatak da je BMW kvarljiviji od HDa je skoro pa SF. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Kod mene crko osigurac za 12V uticnicu.  :staa2:

Pa ja znam da si punio lap top pa je crkao ...dobto nisi TA pec 3 ukljucio  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja ne mogu da verujem da Yamaha ima osigurace !

Mislio sam da su presli na visi nivo.

Moj malisa F800 nema ni jedan osigurac. U skucaju nekog preopterecenja jednostavno limitira struju i ugasi motor.

Cak ima foru da stavis pametni punjac na 12V uticnicu, Bimer ukapira putem signala iz punjaca da propusti struju do akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Znaci ako vozis i na primjer napajanje za navigaciju ti pravi kratak spoj ne izgori osigurac nego se cijeli motor ugasi? Stvarno napredak! I jos ako ne znas sta u stvari pravi problem ne mozes da nastavis putovanje dok to ne saznas i ne popravis?!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Bokibd,

 

Nemoj da se sekiraš kupićeš i ti jednaog dana taj BMW  ;) imaš moju podršku.!

 

Meni se upravo to desilo rikno punjac i motor se ugasio nisam imao pojma šta se dešava, malo sam proceprkao i otkrio uzrok problema i isključio pinjač dao kontakt i bimer ponovo prede.

A doktor s svojom Yamahom mora da ceprka po osiguračima...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

johann ako mislis da sam neki pacenik koji ce sada sa tobom da se raspravlja na 3 stranice o tome koji je motor bolji i kako ovaj ili onaj ne valja grdno se varas. Prepusticu takve gluposti tebi. Molio bi te da me izostavis iz tog prepucavanja BMW vs ne znam ni ja sta i to kome je veci i sta ti ja znam sta. Jer me to uopste ne zanima i bas me briga ko ce sta da vozi. Neka svako vozi sta ga je volja i sta mu pase.

 

Ja sam samo razmislajo naglas o rjesenju koje po mom misljenju nema nikakvu prednost jer moze negdje na putu da te ostavi. Mislim da je jednostavnije da izgori osigurac a da ti motor i dalje radi. Potpuno je nebitno ko je smislio i ugradio tako neprakticno rjesenje na motor BMW, KTM,Kawasaki,Honda.... bas me briga meni se rjesenje kao rjesenje ne dopada. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

johann ako mislis da sam neki pacenik koji ce sada sa tobom da se raspravlja na 3 stranice o tome koji je motor bolji i kako ovaj ili onaj ne valja grdno se varas. Prepusticu takve gluposti tebi. Molio bi te da me izostavis iz tog prepucavanja BMW vs ne znam ni ja sta i to kome je veci i sta ti ja znam sta. Jer me to uopste ne zanima i bas me briga ko ce sta da vozi. Neka svako vozi sta ga je volja i sta mu pase.

 

Ja sam samo razmislajo naglas o rjesenju koje po mom misljenju nema nikakvu prednost jer moze negdje na putu da te ostavi. Mislim da je jednostavnije da izgori osigurac a da ti motor i dalje radi. Potpuno je nebitno ko je smislio i ugradio tako neprakticno rjesenje na motor BMW, KTM,Kawasaki,Honda.... bas me briga meni se rjesenje kao rjesenje ne dopada. 

Nažalost druže, to je budučnost na koju če preći svi proizvođaći (neki su več kao HD,Honda,.....ostali se još nešto nećkaju....), jer je diagnostika i otklanjanje kvara dečja igra u poređenju sa klasikom. A i puno jeftinije je od klasike.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ja se potpuno slazem sa BokijemBG. Ne kapiram kakvo je to resenje, "jako pametno" je da se motor ugasi u sred krivine kad gas vadi iz iste ako recimo bas tad crkne neki strujni deo. Vozim stari enduro, i naravno da bih  voleo da vozim novu Super teneru ili GS1200 ali takva resenja mi se nimalo ne svidjaju iz mnogo razloga, i ponekad sam srecan sto vozim ovo staro magare kome sta god da se desi mogu sam da resim, pa cak i u sred nicega.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja se potpuno slazem sa BokijemBG. Ne kapiram kakvo je to resenje, "jako pametno" je da se motor ugasi u sred krivine kad gas vadi iz iste ako recimo bas tad crkne neki strujni deo. Vozim stari enduro, i naravno da bih  voleo da vozim novu Super teneru ili GS1200 ali takva resenja mi se nimalo ne svidjaju iz mnogo razloga, i ponekad sam srecan sto vozim ovo staro magare kome sta god da se desi mogu sam da resim, pa cak i u sred nicega.

i gde si to pročitao da se ugasi usred krivine? Ako je kratak spoj na instalaciji (ili delu elektronike,senzora,....), u slučaju klasike pregoreče osigurač, a u ostalim slučajima če elektronika "isklopiti" taj deo. potpuno ista stvar, samo što se kvar puno brže i lakše otkloni u ovom drugom slučaju i posle otklanjanja kvara nije potrebno menjati osigurač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

johann ako mislis da sam neki pacenik koji ce sada sa tobom da se raspravlja na 3 stranice o tome koji je motor bolji i kako ovaj ili onaj ne valja grdno se varas. Prepusticu takve gluposti tebi. Molio bi te da me izostavis iz tog prepucavanja BMW vs ne znam ni ja sta i to kome je veci i sta ti ja znam sta. Jer me to uopste ne zanima i bas me briga ko ce sta da vozi. Neka svako vozi sta ga je volja i sta mu pase.

 

Ja sam samo razmislajo naglas o rjesenju koje po mom misljenju nema nikakvu prednost jer moze negdje na putu da te ostavi. Mislim da je jednostavnije da izgori osigurac a da ti motor i dalje radi. Potpuno je nebitno ko je smislio i ugradio tako neprakticno rjesenje na motor BMW, KTM,Kawasaki,Honda.... bas me briga meni se rjesenje kao rjesenje ne dopada. 

 

Ali ti jesi pačenik i to onaj okoreli koji se pali ko šibica...

 

Malo sam bio satiričan no, ako ti smeta prodji me se.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

johann ako mislis da sam neki pacenik koji ce sada sa tobom da se raspravlja na 3 stranice o tome koji je motor bolji i kako ovaj ili onaj ne valja grdno se varas. Prepusticu takve gluposti tebi. Molio bi te da me izostavis iz tog prepucavanja BMW vs ne znam ni ja sta i to kome je veci i sta ti ja znam sta. Jer me to uopste ne zanima i bas me briga ko ce sta da vozi. Neka svako vozi sta ga je volja i sta mu pase.

 

Ja sam samo razmislajo naglas o rjesenju koje po mom misljenju nema nikakvu prednost jer moze negdje na putu da te ostavi. Mislim da je jednostavnije da izgori osigurac a da ti motor i dalje radi. Potpuno je nebitno ko je smislio i ugradio tako neprakticno rjesenje na motor BMW, KTM,Kawasaki,Honda.... bas me briga meni se rjesenje kao rjesenje ne dopada. 

 

Ali ti jesi pačenik i to onaj okoreli koji se pali ko šibica...

 

Malo sam bio satiričan no, ako ti smeta prodji me se.  ;)

 

 HAHAHAHAHA . Vazi druze,kako god ti kazes. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja