Jump to content

Moto Zajednica

Najbolja enduro guma

Biramo najbolju enduro gumu!  

154 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja enduro guma?

    • Heidenau K60 Scout
    • Michelin Anakee 2
    • Metzeler Tourance EXP
    • Continental Trail attack
    • Dunlop Trail Max
    • Bridgeston Trail Wing
    • Pireli Scorpion Trail
  2. 2. Koja je Hard enduro guma najbolja?



Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Lemy

Ja sam pre k60 vozio obican Trailmax - link i dosta brzo mi se potrosila guma ali je bolje drzala na asfaltu od K60. Sa druge strane K60 mi se dosta sporije trosi i na off-u je dosta zahvalnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Pa u principu mi i nije nošto bitno koliko ce da traje, vec kako drzi. Ono sto sam nasao je da Dunlop na GS-u traje oko 12,000km, pa bi na transalpu trebalo da traje bar toliko a mozda i 15.000. Ja sam do sada prelazio oko 3.000km godišnje, pa ako se baš potrudim i ova ce da mi traje 3 godine, što je puna kapa.

Posle iskustva sa Mitas 08, posebno po vlaznom, na prvom mestu mi je kako guma drzi.

 

Realno Hidenau je 150eur a Dunlop 180eur, tesko da Dunlop nije bolji tih 30eur. Naravno ovo vazi za mene koji ne vozim off, za sta dunlop nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Jel probao nek mozda Anakee 3 ? Kod nas nema nekih tekstova, na stranim forumima je hvale, uprkos cudnom dizajnu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Vozim je ja trenutno, uzeo sam ih povoljno u SLO. Bile su oko 165e u kompletu za Afriku (sa zadnjom 140, sa povratom pdv-a). Pre njih sam vozio K60 scout i bio sam poprilicno zadovoljan, dobar kompromis, na off-u ne staje, nije losa ni za asfalt a sto se tice anakee 3 na asfaltu drzi odlicno, na mokrom takodje. Osobine na off-u, mozda glupo zvuci ali tu sam najzadovoljniji uzimajuci u obzir ono sto sam ocekivao od tako dizajnirane gume. :moto3:

Mada o nekom ozbiljnijem blatu ne treba ni razmisljati (uopste, sa njima treba izbegavati vlaznu podlogu van asfalta).

U svakom slucaju mislim da im je najveca prednost ponasanje na mokrom asfaltu i to sto je nivo buke zanemarljiv, tj. ne cuju se uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bas to su primetili i drugi vozaci (stranci) dobro drzi na offroad (ako se to tako moze nazvati) u odnosu sta se očekuje obzirom na saru.

 

Verovatno cu je pazariti za mog trandzu, jer je cena ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

@lemy

Ako ti se voznja zasniva vise na asfaltu,razmisli i o Continental Trail Attack 20takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

U sustini se zasniva na asfaltu i eventualno malo da se skrene sa njega po makadamu i to po suvom.

 

A za Conti, sta znam, suvise losih iskustava ( pucanje gazeceg sloja, voblling...) a kosta isto kao Anakee, da bi se eksperimentisalo.

 

Po onom sto sam nasao jedino Metzeler tourance i Anakee nemaju losih komentara, ostali sporadicno, mada je to i do vozaca. Jedino za ovo probleme sa Continentalom postoje i dokazi na ovom forumu (@Zika56), 200eur nije malo da bi se suvise eksperimentisalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislio sam da je u sustini to isto, ali ne budem lenj pa sam nazvao Motobox. Tu mi objasnise da je to potpuno nova smesa., bla bla, bla...( razumem ih i ja sam radio u prodaji)

 

Epilog, u utorak mi stiže set Continental trailattack 2. Da li je to prava odluka videcemo, ali cena je vise nego korektna, za 150eur tesk oda moze sta bolje da se nađe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bilo vise puta, ako ne zelis da skupljas floru pored puta (posebno po kisi) batali to. Mozda ako picis neki hard enduro po makadamu i sl i moze da prodje posto ces brzo da ih poderes, ali za asfalt nikako.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))
<br>Jel probao nek mozda Anakee 3 ? Kod nas nema nekih tekstova, na stranim forumima je hvale, uprkos cudnom dizajnu.<br><br><br>
<br>Ja sam praktično celu 2013 na motoru imao Anakee 3.Potvrđujem da su sve te hvale za gumu na stranim forumima tačne.Guma je jednostavno fenomenalna,u svim se gmentima vožnje na asvaltu.Šara jeste čudna , ali očigledno ima smisla,međutim verovatno je i velika zasluga takvih osobina u smesi-mislim da su pominjali `silika` smesu.Ono što je meni vrlo čudno,pozitivno,je da uz odlično držanje,kontakt...guma treba da prelazi i veću kilometražu od Anakee2.Što se tiče vožnje van asvalta,@Free je već napisao,po suvom makadamu,zemlji sasvim ok.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Rad sam da pazarim Scout K60,posto vozim 60%-40% asfalt-off,e sad nisam jos nacisto,pratim ovu temu,vase komentare u vezi guma,razsmisljam i o Continental trailattack 2,Anakee 3.Do sad sam tabao sa Mitasom E 08.

Zamolio bih kolege sa foruma i za savet i za br.telefona kod koga bih mogao da pazarim gume,na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Danas sam ikstejki "obuo" nove cipele... metzeler karoo 3 ! Vidjećemo kako će se ponašati. Inače, prethodne gume su mi bile Heidenau Scout K-60 koje su se odlično pokazale !post-26616-0-88922900-1391696759_thumb.jpg post-26616-0-80182000-1391696774_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Danas sam ikstejki "obuo" nove cipele... metzeler karoo 3 ! Vidjećemo kako će se ponašati.

 

Ako nije tajna koliko si ih platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Danas sam ikstejki "obuo" nove cipele... metzeler karoo 3 ! Vidjećemo kako će se ponašati.

 

Ako nije tajna koliko si ih platio?

 

Bojim se da ti neću moći dati odgovor jer je u pitanju poklon , a ako ti išta znači nabavljene su u Splitu. Usput (ostao sam nedorečen), u prethodnom postu nisam naglasio sam stavio samo zadnju gumu. Naprijed je ostala Heidenau K 60 Scout. Pozdrav i svrati ako te put nanese kroz Banjaluku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Danas sam ikstejki "obuo" nove cipele... metzeler karoo 3 ! Vidjećemo kako će se ponašati.

 

Ako nije tajna koliko si ih platio?

 

763 kune komad nakon povrata pdva zadnja, ako sam dobro izracunao po Matkovoj fakturi. Narucivao sam vise komada, pa izdvajam samo ovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Mislio sam da si slikao prednju gumu. Tek kad sam video lanac i lančanik, rekoh gle zadnja. Deluje mi usko nekako. Perspektiva je čudo... Piši češće kako ti se ponaša na putu/off-u... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Mislio sam da si slikao prednju gumu. Tek kad sam video lanac i lančanik, rekoh gle zadnja. Deluje mi usko nekako. Perspektiva je čudo... Piši češće kako ti se ponaša na putu/off-u... :)

 

I meni je djelovalo strasno usko, a imam identicnu gumu. Kamera sa mobilnog, cudan ugao i eto dileme :D.

Sirina Karoo 3 u 130 dimenziji je jako slicna, ako ne i ista kao i E-09 u 130 dimenziji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Potreban mi je jedan savet/preporuka za izbor prednje gume za XT600 za vožnju od 50/50 do 70/30 u korist off-a .

 

Već posedujem prednju gumu Haidenau K-60 Scout i izbor navedene gume je odličan za suv makadam.

 

Međutim, ukoliko je mokro/blatnjavo, kao poput prošlogodišnje vožnje na Kepijadi - ko je bio zna o čemu pričam 1moto3.gif, izbor je više nego užasan. Motor se izuzetno teško namešta i upravlja po blatu....

 

Da li je Mitas E-09 dobar izbor ili postoji još nešto što bi trebalo uzeti u razmišljanje pri odabiru u tom cenovnom rangu?

 

 

ps. Zadnja najverovatnije ide Mitas Dakar E-09 u dimenziji 130/80 - 18

 

 

Hvala svima unapred na predlogu i diskusiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Potreban mi je jedan savet/preporuka za izbor prednje gume za XT600 za vožnju od 50/50 do 70/30 u korist off-a .

 

Već posedujem prednju gumu Haidenau K-60 Scout i izbor navedene gume je odličan za suv makadam.

 

Međutim, ukoliko je mokro/blatnjavo, kao poput prošlogodišnje vožnje na Kepijadi - ko je bio zna o čemu pričam 1moto3.gif, izbor je više nego užasan. Motor se izuzetno teško namešta i upravlja po blatu....

 

Da li je Mitas E-09 dobar izbor ili postoji još nešto što bi trebalo uzeti u razmišljanje pri odabiru u tom cenovnom rangu?

 

 

ps. Zadnja najverovatnije ide Mitas Dakar E-09 u dimenziji 130/80 - 18

 

 

Hvala svima unapred na predlogu i diskusiji.

 

U tom cjenovnom rangu meni se odlično pokazala Metzeler Unicross, bolja je u blatu

od E09 i to bitno, a na cesti se može normalno voziti, i dobro leži na mokrom asfaltu.

Cijena za par 90/90-21 i 120/90-18 je u HR cca. 110 EUR.

post-214-0-49934700-1393583900_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja