Jump to content

Moto Zajednica

Vespa PX serija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
19 hours ago, MaxiS said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Vespa LML De Lux 150, 2001. godište, Scooter, vozilo prešlo 22000 km, Vršac. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Ova mi se posvidjala. Na prolece bih kupio ovako nesto. Na oko deluje "celo". Kakav je sklop, tesko na osnovu slika...

 

 

 

Edit: po snazi bih rekao da je 4T, verovatno ima i elektricni start...

Dobro došao među zaluđenike ;)!

Ovaj skuter (namerno nisam napisao vespa, da me ne razapnu kolege vespaši) je 2T, trebalo bi da ima i električni start. Eto ti primera LML-a sa okruglim farom. Inače LML je indijska fabrika koja je svojevremeno imala Piaggio licencu i pravila vespe koje su po kvalitetu bile blizu italijanskih. Kasnije je kvalitet opao, licencu su izgubili i mislim na kraju i propali (kupio ih je neko za proizvodnju aftermarket delova, ako se dobro sećam).

Ovakva klasična vespa, sa menjačem, zaista se po praktičnosti ne može porediti sa modernijim skuterima (pa i novijim CVT vespama), ali pruža neki osećaj koji noviji nikad neće pružiti. To ti je jako subjektivna stvar, pa bih ti preporučio da pre kupovine probaš da je provozaš. Odmah ćeš znati da li ti se sviđa ili ne. Ako ti se svidi, kupi neku u pristojnom stanju (povedi sa sobom nekoga ko zna vespe, ima ih u Nišu dosta, slobodno se javi za preporuku), sredi je malo i vozićeš se bez brige, uz sasvim malo održavanja.

Inače, ljudi koji voze vespe uglavnom imaju bar jednu ovakvu klasičnu i jednu moderniju, za "duža" putovanja (za svako putovanje vespom duže od 400 km moraš malo da budeš i lud). Ja na primer obožavam osećaj kada sa nove sednem na moju bakicu iz '62!

Ako se odlučiš za kupovinu, slobodno se javi za pomoć, savet ili bilo šta slično, ako i ne znam ja, znam ko zna :).

Svako dobro!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja