Jump to content

Moto Zajednica

Maxi skuteri - ozbiljni motocikli !?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja imam BMW R1150 motor i Suzuki Burgman 400 skuter. Uživam kad vozim bilo  jedan ili drugi. Bilo mi je malo bezveze prva dva dana dok se nisam navikao na stil i manje točkove a sada teram Burga ko Rosi Yamahu.

 

Ovo je zaista i objektivno i subjektivno i to iz prve ruke. Bravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne znam, ja volim da kocim samo zadnjom kad mi treba samo usporavanje (podrazumeva se da kod iznenadnih situacija rade obe kocnice, jedino na X-Roadu nesmem da zakivam prednju jer mu je disk jedno 2-3 puta veci nego kod ostalih motora te klase pa sam nekoliko puta uradio tako stoppie)

 

Kočenje samo zadnjom kočnicom na masivnijim skuterima može da bude riskantno - većina mase je pozadi, i ako zadnji točak blokira, često se desi zanošenje. Iskusio sam ovo na manjoj brzini i uopšte nije prijatno, mogu samo da zamislim šta se dešava pri većoj... Sve ovo važi dvostruko na mokrim ulicama. Na kursu bezbedne vožnje sam pri naglom kočenju koristio PUNO prednje, i samo malo zadnje (vrlo lako je blokirala prvi put, tek iz drugog sam je izbalansirao).

 

Po mom iskustvu, samo zadnja je dobra jedino pri sporom manevrisanju kroz gužvu, malo kočnice na levoj ručki i malo gasa za sporo provlačenje pri 15 km/h. A pešaci se bolje plaše jakom sirenom :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Veruj mi, motor se puno vise zanosi kad kocis jako zadnjom, tako da to ne treba raditi pogotovo ako nemate malo iskustva, jer motor moze lako da zbaci vozaca na taj nacin

U krivini mi dosta znaci zadnja kocnica jer se tako na bezbolniji nacin kontrolise putanja( a bogami i brzina) nego kod kocenja prednjom gde se dodatno opterecije vec opterecen prednji tocak

 

Za pesake vazi pravilo, najmanje se boje sirene ma koliko glasna bila, vise se boje sistema kvacilo i dodavanje gasa(poznatije kao turiranje) jer misle da si lud i da stvarno mogu da nejebu, a najvise se boje skripanja guma jer tu vec vide da im nema druge i misle da ti vec nista vise ne mozes da uradis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo bas sam sad pogledao,na Apriliji RS nije 275 vec 290kg/deg,Sto govori da skuteri nisu za brzu i agresivnu voznju po krivinama, bar ne kao motori sa menjacem i `punim ramom` ali mogu sasvim lepo da posluze za opusteniju voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: burgman 400 k4

Maxi skuteri su definitivno buducnost,evo i bmw je poceo da pravi cuda buducnosti.Futuristicki izgled skutera je bez premca i svako ko kaze da to nisu motorcikli su upravu oni su nesta vise od toga.Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Imam i ja pričicu.

Vraćam se ja letos iz Crne Gore i na izlasku iz Podgorice na benziskoj pumpi sretnem motociklistu koji vozi Suzuki 600 kubika novije proizvodnje naked varijanta. Vidim tablice iz Srbije, reko' prijatelju hoćemo zajedno do negde da pravimo jedan drugom drustvo i to. Pogleda on, skuter? pa ajde sto da ne, pogledom i tonalitetom skuter je to.. sranje neces ti moci samnom (nije rekao al izgledao je kao da je pomislio). Krenemo mi , put prelep temperatura 30ak stepeni, bluetooth kaciga, slusam tihu muzikicu uzivam u voznji 100-120 kmh ponekad i malo sporije. Posle nekih dva sata pocne covek da proteze desnu nogu, levu nogu, da ustaje, ruka jedna pa druga, pa pocne da usporava, a meni milina, muzikica idalje tiho svira na uvce, topao vazduh pirka, nista ni da pomisli da zaboli ili utrne ipak fotelja je to. Posle desetak minuta bip bip mahnem i srecan put odo ja, nek covek odmori. Zakljucak. Za grad odlican (nista mu ne fali) uvek prvi na semaforu cim se upali zeleno nigde nikog iza mene, za putovanja jos bolji, zao mi sto nisam isao negde dalje nego samo do crnogorskog primorja. Da ne zaboravim, covek nosi jedan ranac na ledima. Ja gomilu stvari ispod sedista majce, šorcevi, papuče, patike, alat, set za krplejnje gume i kopresor ako se probusi guma ne daj boze, laptop, gomila stvari i sve stalo u kofer i ispod sedista. Da se potrefilo pa da i devojka ide samnom pa da namontiram i bocne kofere. Da ne bude da hvalim skuter a nista drugo nisam probao, vozao sam i tomos i pegazo i fazer i cbr i po malo naravno svaki bmw koji postoji (bilo bi glupo da radim tamo a da nisam nista probao). Sve ima svoje prednosti i mane. Koliko para toliko i muzike za 2400 eura ja prezedovaljan , nisam mogao bolju stvar da kupim. I da pohvalim i neki motor za kraj. Bmw k1600GTL boooooombona, probao prosle nedelje na obuci u Minhenu. (kad porastem bicu gtl) ;)

 

P.S. Nije da se primam, ja sad kao znam i prepametan sam, naprotiv. Za ono sto ja zelim i volim, meni je moj skuter odlican, nit brz nit spor. Inace ne volim brzu voznju pa mi se ovakav tip prevoza zbog toga i svidja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Nepretenciozna voznja, velika upotrebljivost u raznim uslovima, uz minorne troskove odrzavanja je velika prednost skutera. Svi smo imali decacke snove, mozda kupovali motocikle koji nas brzo zamore ili popasu sve iz novcanika, samo da bi bili desetinku brzi do 100. Stvari dodju na svoje kada vozaci shvate da ne treba izigravati prvaka sveta sa TVa. Velicina rama i agregata u njemu licni je izbor, ali upravo taj maksi format je recept za siroku upotrebljivost u sirokom dijapazonu uslova. Pa ako vlasnik hoce, i sa velikim agregatom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ljudi moji, ja smatram da svako ko vozi motocikl treba da ima i jedan skuter.

 

Skuter je prvenstveno namenjen za grad, a ovi skuteri od 650 ili 800 kubika su po meni čist promašaj. Alo skuter od 250 kila pa gde to ima i koja je poenta toga, bolje kupiš touring motor. Po meni Beverly 250 je idealan za grad ima 149 kila, znači nije pretežak i troši čak i manje nego dvotaktni skuter od 50 kubika.

 

Ja posedujem jedan od 50 kubika to mi je inače i prvi motor i planiram sledeći Beverly 250. Neko je spomenuo da mu se ne svidja prostor izmedju nogu na skuterima, pa da nema toga daleko bih se teže provlačio groz krkljanac u saobraćaju.

 

Desilo mi se više puta, Jurija Gagarina ka starom železničkom mostu, malo posle Sava centra, krkljanac svi stoje, red od par stotina metara kamioni autobusi, automobili sve je stalo a prostor za provlačenje je dosta uzak. I ja naidjem i krenem izmedju pa ne može, pa ga zalomim levo izmedju prednjeg i zadnjeg dela automobila, pa pored kamiona,...ne može, pa ga zalomim desno pa malo napred opet ne može pa levo pa desno i prodjoh ja. A na gazeli svaki dan ovako. A da sam imao neki teži motor koji se "JAŠE" malo sutra bi mogao sa takvom lakoćom da ga lomim, pao bih 5 puta i očešao bi bar nekoliko automobila. Da ne pričam druge praktičnosti skutera i to baš taj prostor izmedju nogu, gde ima zakačka za kese kad idete u kupovinu, prostor ispod sedišta i tako dalje i tako dalje.

 

Skuter treba da bude za grad i malo možda van grada i ovakve situacije, motor više za duža putovanja ili evenutalno offroad, za mene je skuter "SMART" na dva točka :)

Što kaže Boban iz Zemuna što radi sedišta: "popneš se na trotoar prodješ ko od šale niko te ne gleda" :)

 

Da se razumemo ja volim motore i offroad vožnju, i planiram jedan prgav enduro-kross i jedan skuter i meni ne treba više ništa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Ne znam zasto uopste ljudi koji nemaju maxi skuter komentarisu u ovoj temi koja je po meni nepotrebna skroz i mali milion puta ispricana I BEZBROJ puta su ljudi koji poseduju maxi skuter dokazali da je to ozbiljan motor i da tu vise nema raaprave.posedujem maxi od 600 ccm i mislim da je to idealan motor za sve namene,za grad posle par meseci voznje vozis ga isto kao 50ccm ,za putovanje moze da poneses sve ali bukvalno sve sto vam padne na pamet ,naravno uz kofer,bocne torbe i tank torbu dobijas bukvalno prtljaznik jos malo pa kao na autu ,ne bije te vetar ni malo a udobnije nego bilo koji naked ili R .odrzavanje istog je bar duplo jeftinije i gume su sigurno puno jeftinije ali ne znam tacno kolika je razlika.potrosnja mog maxi skutera natovarenog do maximuma i uz neku normalnu voznju ne prelazi 5,5 lit tako da ja maxi smatram idealnim prevoznim sredstvom za sve uslove voznje naravno ne za off road MAXI :zdravo::zdravo::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Potpuno si u pravu, skuter i maksi skuter su prevozna sredstva, za svakodnevni prevoz od kuće do posla, do prodavnice...

Motor je za uživanje. R motor je za iživljavanje. 5 minuta na R motoru je kao mesec dana vožnje na skuteru.

Sa druge strane, ako nosiš suknju ili haljinu možeš samo skuter da voziš, takođe i u poslovnom odelu, samo skuter.

 

JBG sve ima svoju namenu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

ne shvatam kako je samo skuter za voznju po gradu a ovde ima mali milion putopisa sa maxi skuterima od 1000 km + i kako je onda skuter samo za voznju po gradu objasnite mi to ?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam se skroz navikao na tezinu koju ima moj burgman. Nista mi ne smeta po gradu, cak je prostor ispod sedista dovoljno veliki da ne moram da nosim kofer i zbog toga se lakse provlacim. Za put - dobar prostor za stvari ispod sedista + bisage resavaju svaki problem. Putna brzina od cca 100 na sat je sasvim dovoljna. Mislim da bi 400cc bio pravi pogodak.

 

50cc za mene je premalo da bih mogao bezbedno da ga vozim (da povuce kada treba i da me ne obilaze uzbrdo jer ne mogu da vozim preko 25 na sat). Turing ne moze da se poredi sa skuterom, jer je nepraktican za grad i troskovi su mnogo veci (i nabavke, i registracije i odrzavanja) ali je svakako za putovanje najbolje sto postoji. Maxi skuter ti je upravo nesto izmedju toga, a video sam da je Alexanto probao cak i off sa svojim maxijem...

 

BMW_SCT_800.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Potpuno si u pravu, skuter i maksi skuter su prevozna sredstva, za svakodnevni prevoz od kuće do posla, do prodavnice...

Motor je za uživanje. R motor je za iživljavanje. 5 minuta na R motoru je kao mesec dana vožnje na skuteru.

Sa druge strane, ako nosiš suknju ili haljinu možeš samo skuter da voziš, takođe i u poslovnom odelu, samo skuter.

 

JBG sve ima svoju namenu...

 

ne slazem se....

prvo, sa maxijem je uzivanje zasta veliko...bez velike brzine( maxi mogu da postignu veliku), mozes da uzivas u voznji, predelima, i putu......

R motor, hmmm., tu nema uzivanja van trkackih staza, samo cisto mucenje sebe, ili drugih ucesnika u saobracaju, posto 99% vozaca R-ova ne zna da ih vozi, niti je isla na neke kurseve ili obuke voznje R masina.....tako da za R vazi da je to cisto izivljavanje, kao kad vozis micubisi evolution po gradu,ili neki amg, alpinu i brabus....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ajd da se definise prvo neka putna brzina pa u okviru nje vrsta motora!! meni licno kada sednem na motor je oko 100 idealno,jer sam seo sa ciljem da odmorim mozak i uzivan! ne nalazim uzivanciju u pilanju R-a sa 200 po nekome lokalnom putu,takvih sam se nagledao i nebrojeno puta kocio da bi se "meheri" provukli!! nek je mojoj guzi udobno,i neka ja stignem gde sam krenuo pa makar to bio i SKUTER !!! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

ajd da se definise prvo neka putna brzina pa u okviru nje vrsta motora!! meni licno kada sednem na motor je oko 100 idealno,jer sam seo sa ciljem da odmorim mozak i uzivan! ne nalazim uzivanciju u pilanju R-a sa 200 po nekome lokalnom putu,takvih sam se nagledao i nebrojeno puta kocio da bi se "meheri" provukli!! nek je mojoj guzi udobno,i neka ja stignem gde sam krenuo pa makar to bio i SKUTER !!! :nanana:

 

pa ne razumem kako da definisemo brzinu kada moj silwer ide 170 kmh a maxi skuter je i posle treba samo da se vozi po gradu a ne mogu sa njim na duza putovanja ...ljudi samo lupaju bez ikakvog znanja o maxi skuterima :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ajd da se definise prvo neka putna brzina pa u okviru nje vrsta motora!! meni licno kada sednem na motor je oko 100 idealno,jer sam seo sa ciljem da odmorim mozak i uzivan! ne nalazim uzivanciju u pilanju R-a sa 200 po nekome lokalnom putu,takvih sam se nagledao i nebrojeno puta kocio da bi se "meheri" provukli!! nek je mojoj guzi udobno,i neka ja stignem gde sam krenuo pa makar to bio i SKUTER !!! :nanana:

 

100??a izvini gde vozis 100?? sem na autoputu...gde je jos dozvoljeno'??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Skuteri su naglo evoluirali poslednjih godina. Istina je da su zapoceli kao nesto jeftino i prosto, no u vrlo kratkom periodu su postali ozbiljne sport/touring masine visoke klase. Nazalost, mi ne volimo da prihvatamo neke nove trendove i nacine, te uglavnom pljuvanje po maksi skutera cujem od ljudi koji apsolutno pojma nemamju o njima niti su ih ikada vozili. Verovatno nikada i nece jer se plase da ce biti posramljeni kada shvate da je neki tamo plastican skuter bolji od onoga sto oni voze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

ajd da se definise prvo neka putna brzina pa u okviru nje vrsta motora!! meni licno kada sednem na motor je oko 100 idealno,jer sam seo sa ciljem da odmorim mozak i uzivan! ne nalazim uzivanciju u pilanju R-a sa 200 po nekome lokalnom putu,takvih sam se nagledao i nebrojeno puta kocio da bi se "meheri" provukli!! nek je mojoj guzi udobno,i neka ja stignem gde sam krenuo pa makar to bio i SKUTER !!! :nanana:

 

100??a izvini gde vozis 100?? sem na autoputu...gde je jos dozvoljeno'??

 

 

Pa sad smo vozili do Lisina i nazad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ajd da se definise prvo neka putna brzina pa u okviru nje vrsta motora!! meni licno kada sednem na motor je oko 100 idealno,jer sam seo sa ciljem da odmorim mozak i uzivan! ne nalazim uzivanciju u pilanju R-a sa 200 po nekome lokalnom putu,takvih sam se nagledao i nebrojeno puta kocio da bi se "meheri" provukli!! nek je mojoj guzi udobno,i neka ja stignem gde sam krenuo pa makar to bio i SKUTER !!! :nanana:

 

100??a izvini gde vozis 100?? sem na autoputu...gde je jos dozvoljeno'??

 

 

Pa sad smo vozili do Lisina i nazad :)

sto se javljas kad se zezamo sa vozacima R-ova...cccc...sami sebi uskacemo u usta....0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

pratim ovu temu i umirem od smeha sto od nas maxijevaca koji se pecaju na prozivke, sto od ovih zajebanih R_OVACA koji nisu videli dalje od Strahinjica Bana a Avala im je u Italiji(njima i jeste 5min R-a ko nama mesec dana), u zivotu nisu seli na MAXI ali imaju potrebu da svasta nesto komentarisu (ram, kocnice, mali tockovi, a ne daj boze da ima i AUTOMATSKI MENJAC -_-:jok::bljak:>:( )...

 

covek je lepo rekao i to posle ponovio tema nije: maxi skuteri vs ozbiljni garazirani motori

nego maxi skuteri ozbiljni motori...

 

naravno da u postu ne mislim na sve bajkere, ali ima ovih koji ce se vec prepoznati i odma poceti da me pljuju na sve strane jer "NAPAD JE NAJBOLJA ODBRANA"...

 

P.S ako mislite da vas necu smarati sa automatskim menjacem, slobodno zovite na voznju :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

Pa ja stvarno nisam pljunuo maksi skutere a nisam pljuvao ni skutere.

Skoro smo se vozili do Čestobrodice i išao je dečko sa nama sa beverlijem 500. Mislim da je svo vreme razmišljao o tome da je napravio veliku glupost prilikom kupovine... A na Čestobrodici mislim da mu je došlo da gurne skota u reku :jee:

Šalim se, naravno. Do izlaska iz grada beverli je bio kao zmija a van grada je kao da voziš autobus. Ne može brže od 150, i pri toj brzini je dosta bučan i nestabilan.

Morate da shvatite da ne postoji univerzalni motor, ne može i da bude super u gradu i van i za stazu i da čuva od vetra i da greje ruke i noge i da odlično koči i da malo košta...

Zato priznajte, svrha skutera i maksi skutera je vožnja u urbanoj sredini, gde dolazi do izražaja automatski menjač, lako penjanje i silaženje, mogućnost vožnje u suknji, haljini, poslovnom odelu, mala težina...

Ali van grada... traže se neki drugi kvaliteti.

 

100km/h je stvarno ozbiljna brzina i ja stvarno svima preporučujem da ne vozite brže, jer se na većim brzinama dešavaju čudne stvari, sužava se put, motor dodiruje zemlju na svakih 10m, gubi se vazduh...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja