Jump to content

Moto Zajednica

Saobracajna ne-kultura !

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

svaka godina pa i ova odnosi dosta neduznih zivota a sve zahvaljujuci problemu koji je prilicno ozbiljan i tezak.Navika je jedna muka a odvika trista muka ! E bas tako ! Drzava sve sto radi-radi naopako.Novi zakon o saobracaju - u principu dobar jer je kopija zakona EU...ali pisci istoga zakona u Srbiji su zaboravili dosta toga a to odnosi zivote i motorista i pesaka i svih drugih ucesnika u saobracaju...

Postoje kazne i za te prekrsaje ali su niske i niko ne kaznjava po tim osnovama.

Primer:Obratite paznju-70% vozaca ne daje uopste ili daje vrlo kasno zmigavac !!! prilikom skretanja ne prestrojava se pravilno !

Na autoputu - traka leva je moja i samo moja ona je za mene pravljena a ove ostale me ne zanimaju

Pesaci:vecina njih prelazi gde im volja bez gledanja levo desno...ili stane i ceka druga-drugaricu pred pesackim i ti kocis ko konj da budalu pustis a ona tu samo ceka !

BICIKLISTI i dalje bez svetlosne signalizacije i dalje pola njih i nema kocnice.

jednosmerna ulica idu biciklima na par u kontra smeru !!!

Potencijalne UBICE i KAMIKAZE su na putu svakodnevno ! I takvi bulje u brzinomer i gledaju da idu 40 da ne *ajebu,upalili su svetla a ostalih 156 prekrsaja koje naprave za 20km gradske voznje nema veze uopste.I kad takav smota ispred mene pun levi jer je resio da skrene i jos zavede juga u desno da bi lakse skrenuo u levo ja poludim !

DA LI CE POLICIJA NEKADA obratiti paznju na takve ili ce samo groznicavo opaljivati radarom i alkometrom ?!

Ja se setim mog polaganja vozackog 2000godine...ja gledam u desni  retrovizor jer skrecem desno a instruktor kaze : ne smes to da radis pred komisijom jer desni retrovizor ne postoji u nasem zakonu-okreni se preko desnog ramena... to je jedan od primera naseg zakona!

70% onih koji su polozili vozacki ispit u poslednjih 40-50 godina su bas te ubice ili kamikaze koje su uvek tu medju nama !

Oni se ne lece sa kaznom od 10000-20000din njima je potrebna rehabilitacija !!!

jaooo kad bi neko priznao u policiji privatni video snimak i da snimam ludake po putu samo dva dana !!! Zacas bi se okrpila rupa u budzetu !

E takve ljude treba mlatiti po dzepu i glavi maximalno ! ZAKON sluzi da se postuje...ali kako nesretnici da postuju zakon o saobracaju kad NE ZNAJU STA JE SAOBRACAJ I NJEGOVA PRAVILA ?! MISLITE O TOME !!! Preporodim se kad vozim kroz Austriju,Nemacku ili Francusku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo opet,po ko zna koji put,exkluzivno svaljivajne krivice na sve ostale ucesnike u saobracaju,a o motociklistima ni rec.

Ja sam kao sebi nesto rek'o da o ovim stvarima necu da pisem,ali mi strasno smeta taj ton kao MI (na dva tocka) smo ugrozeni i u Evropi je do jaja.

Ljudi bre shvatite KONACNO,da ste se latili djavoljeg zanata.S' obzirom na to gde se i kako zivi (i vozi) sve to pomnoziti sa najmanje 6 i terati svoju voznju.Pa sta ti Bog da.

Ovde bre (u Srbiji) ne postoji elementarni bon-ton,a i dalje se raspravlja o kvalitetu saobracaja.Prica bez kraja!

Srbija je nespremna za mnoge stvari a motorcikl je jedan od njih.Na prvom mestu mentalno,zatim i tehnicki.

Ja izadjem iz zgrade onako odeven da se vozim motorom,ljudi me gledaju ko da sam pao s' Marsa.Meni to puno toga govori i neke stvari su mi prilicno jasne,odavno.

Ali to nece da me spreci da se vozim,vodeci racuna i o sebi i o drugima.

Zasto je u Evropi bolje?

Sto se bezbednosti tice,moja je teorija da je motocikl kao sprava jednostavno prisutniji u zivotima ljudi TAMO.Velika vecina populacije je sigurno imala,ili ga ima, licni kontakt sa motorom,posedujuci ga ili  jednostavno vozeci se sa nekime.Na taj nacin,u prvom licu na svojoj kozi osetis neke stvari,pa onda ako si iole inteligentan,neke stvari jednostavno neces da radis.

Uzmimo za primer jednog prosecnog italijana od 50 godina.

On je SIGURNO, u toku svog dosadasnjeg zivota posedovao najmanje jedanog dvotockasa.Probao da ga "budzi",vozio se sa drugarima i pravio sranja (verovali ili ne  ;)).Uz to sigurno ima i auto koji vrlo verovatno koristi veci deo godine.

A sta ima prosecni Srbin u 50-im.

U najboljem slucaju je kao klinac ter'o nekog Tomosa i to sve na stek od kevaca da ga ne provale.Baba ga je klela svaki put kad ga vidi,jer je do nje doprla informacija od "tajne sluzbe" iz komsijskog dvorista.Onda se malo odraslo,desila se razna sranja,trebalo je da se bori za goli zivot,ko da razmislja o motorima.Sad se tera neki raspali Yugo ili jos gore neki polovnjak iz "od preko" zbog kojeg je cela familija u dugu.Koji kenja ulje po asvaltu i prolazi tehnicki na foru.

Al' nema veze.Samo kad se nas "Mile" resio one bede na dva tocka ljubi ga baba!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ovde bre (u Srbiji) ne postoji elementarni bon-ton,a i dalje se raspravlja o kvalitetu saobracaja.Prica bez kraja!

Srbija je nespremna za mnoge stvari a motorcikl je jedan od njih.Na prvom mestu mentalno,zatim i tehnicki.

Faliim te boze da neko kaze nesto realno i pametno na ovu temu. E da, ako ti se ne svidja ovde, ti pali gde ti je bolje! Ah, pa ti si vec zapalio... nista onda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Lakse je Srbinu metar uterati od pozadi nego milimetar u glavu...na to se svodi...

Nisu ni motociklisti izuzeti iz mog posta-cast izuzecima !

Srbija nespremna za motocikl-pa da ih pobacamo? Srbija nespremna za EU ? Pa da dizemo zid oko Srbije ? Srbija nespremna za ovo i ono ?

NEEE ! Nego menjaj misljenje i polako kreci ka civilizaciji ! To je ispravno !

A komentar "ako ti se ne svidja ovde, ti pali gde ti je bolje! Ah, pa ti si vec zapalio... nista onda" je komentar coveka koji nema zelju da svoju sredinu unapredi i poboljsa nego da se ludosti povinuje.E o tome i pricamo to i jeste nas generalni problem !

Zato sto necemo da se menjamo nabolje !

Ja sam mogao da ostanem da radim u Nemackoj pod mnooogooo dobrim uslovima,imam dvojno drzavljanstvo (SRB&SLO) ali nisam.

Radim ovde za Nemacku firmu i radim na teritoriji EU.

Nisam otisao iz razloga jer se nadam da ce ovde biti bolje ako bude dovoljno spremnih ljudi da guraju Srbiju ka civilizaciji.

Nazalost ima dosta onih koji zele da cupkaju u mestu.

"Nije tamo bolje,samo je drugacije" - Najbolje je tamo gde ti odgovara da zivis. A sve je tamo drugacije al pozitivno  ;)

 

Nikoga nisam postom zeleo da uvredim-a oni koje sam opisao u postu i koji sebe nadju u tim recima sigurno ce biti uvredjeni-umesto da malo razmisle o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Prijatelju, slazem se, ono je bio tzv. sarkazam. Šabanima je to omiljeni odgovor kada, ne daj boze, kazes da u Srbiji nesto ne valja. A onda, kada neki produkt ovog bajnog sistema i mentaliteta ubije nekog, ili pijani pandur, ili ...... ma ima primera kolko hoces, kukaju kao babe narikace "pa dokle, pa dokle, pa dokle..."

A znas zasto necemo da se menjamo na bolje? Zato sto nam odgovara ovako prijatelju. Da, da, odgovara. Nema kamera da te gledaju, putarinu ne placas, motor ne registrujes, kategoriju nemas, boli te bre uvo za sve. Najebes samo ako ubijes nekog (a i to ne mora da znaci ako imas vezu) ili neko tebe ubije. A to u uredjenom sistemu nece da moze. Samo ovde se vode rasprave o tome kako ce panduri reagovati kada ja prekrsim zakon. Odgovor je skoro uvek "zavisi kako je raspolozen".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Prijatelju, slazem se, ono je bio tzv. sarkazam. Šabanima je to omiljeni odgovor kada, ne daj boze, kazes da u Srbiji nesto ne valja. A onda, kada neki produkt ovog bajnog sistema i mentaliteta ubije nekog, ili pijani pandur, ili ...... ma ima primera kolko hoces, kukaju kao babe narikace "pa dokle, pa dokle, pa dokle..."

A znas zasto necemo da se menjamo na bolje? Zato sto nam odgovara ovako prijatelju. Da, da, odgovara. Nema kamera da te gledaju, putarinu ne placas, motor ne registrujes, kategoriju nemas, boli te bre uvo za sve. Najebes samo ako ubijes nekog (a i to ne mora da znaci ako imas vezu) ili neko tebe ubije. A to u uredjenom sistemu nece da moze. Samo ovde se vode rasprave o tome kako ce panduri reagovati kada ja prekrsim zakon. Odgovor je skoro uvek "zavisi kako je raspolozen".

 

Svaka ti je na mestu!  ;)

 

Još nešto NIK, opleo si u crnoj hronici Auto škole, i tu si me pogodio, jer je to druže potpuno isto kao i komentari na Blicu ili Kuriru koji kažu: "Motociklisti divljaju" Kao što to neko nema pravo da generalizuje, isto je i sa auto školama, ja znam koliko sam truda , vremena i para uložio u to da načinim buduće vozače bezbednim po sebe i okolinu, naročito za A kategoriju, znaš šta mi se desilo? Klinci kažu neće u moju A.Š., jer tamo moraju da voze i po gradu, i van grada i noću, i puno njih je otišlo negde gde se to svodi na zaj....ciju,mnogo je toga kod nas trulo, ali jbg, naše je.Juče vozim motor, policajac dr.a kamiondžiju, a pored mu prolazi klinac bez kacige, nisam izdržao, podigao sam vizir i dreknuo: PA GDE GLEDAŠ?! Baš mga briga za tog klinca, ako može na crnjaka da se uzme koji dinar od ovog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@Misa BMW

Miso drago mi je cuti da postoji i takva auto skola-a da mi je neko rekao da ima ja bih mu rekao LAZES.

Ali vidis gde si ti sad ? Nece kod tebe da polazu jer ti hoces da im sacuvas tu ludu glavu ! To je taj problem o kome ja pricam !

Klinci bez kaciga - nisu oni krivi nego mama i tata jer su detetu kupili skuter a nisu ga naucili kako sebe da zastiti.Oni dozvole detetu da se voza bez kacige ! Taj problem je duboko u drustvu nastanjen i nece dugo dugo biti eliminisan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja bih rekao da je od problema u Srbiji (i okolini) najmanji problem saobracaj i kultura istog.

 

Kad bi Srpski problemi uzdrmali Austriju i Njemacku, pola stanovnistva bi se objesilo iz zasjede,

a druga polovina bi nastradala od onih sto ne uspiju. Sto bi rekao Mujo, kasne, kod njih jos dobro..... 8)

 

Sjetite se samo civilizacije i kulture 30-tih godina proslog vijeka, kad je malo zagustilo.... ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

svaka godina pa i ova odnosi dosta neduznih zivota a sve zahvaljujuci problemu koji je prilicno ozbiljan i tezak.Navika je jedna muka a odvika trista muka ! E bas tako ! Drzava sve sto radi-radi naopako.Novi zakon o saobracaju - u principu dobar jer je kopija zakona EU...ali pisci istoga zakona u Srbiji su zaboravili dosta toga a to odnosi zivote i motorista i pesaka i svih drugih ucesnika u saobracaju...

Postoje kazne i za te prekrsaje ali su niske i niko ne kaznjava po tim osnovama.

Primer:Obratite paznju-70% vozaca ne daje uopste ili daje vrlo kasno zmigavac !!! prilikom skretanja ne prestrojava se pravilno !

Na autoputu - traka leva je moja i samo moja ona je za mene pravljena a ove ostale me ne zanimaju

Pesaci:vecina njih prelazi gde im volja bez gledanja levo desno...ili stane i ceka druga-drugaricu pred pesackim i ti kocis ko konj da budalu pustis a ona tu samo ceka !

BICIKLISTI i dalje bez svetlosne signalizacije i dalje pola njih i nema kocnice.

jednosmerna ulica idu biciklima na par u kontra smeru !!!

Potencijalne UBICE i KAMIKAZE su na putu svakodnevno ! I takvi bulje u brzinomer i gledaju da idu 40 da ne *ajebu,upalili su svetla a ostalih 156 prekrsaja koje naprave za 20km gradske voznje nema veze uopste.I kad takav smota ispred mene pun levi jer je resio da skrene i jos zavede juga u desno da bi lakse skrenuo u levo ja poludim !

DA LI CE POLICIJA NEKADA obratiti paznju na takve ili ce samo groznicavo opaljivati radarom i alkometrom ?!

Ja se setim mog polaganja vozackog 2000godine...ja gledam u desni  retrovizor jer skrecem desno a instruktor kaze : ne smes to da radis pred komisijom jer desni retrovizor ne postoji u nasem zakonu-okreni se preko desnog ramena... to je jedan od primera naseg zakona!

70% onih koji su polozili vozacki ispit u poslednjih 40-50 godina su bas te ubice ili kamikaze koje su uvek tu medju nama !

Oni se ne lece sa kaznom od 10000-20000din njima je potrebna rehabilitacija !!!

jaooo kad bi neko priznao u policiji privatni video snimak i da snimam ludake po putu samo dva dana !!! Zacas bi se okrpila rupa u budzetu !

E takve ljude treba mlatiti po dzepu i glavi maximalno ! ZAKON sluzi da se postuje...ali kako nesretnici da postuju zakon o saobracaju kad NE ZNAJU STA JE SAOBRACAJ I NJEGOVA PRAVILA ?! MISLITE O TOME !!! Preporodim se kad vozim kroz Austriju,Nemacku ili Francusku...

hteo sam i ja nesto slicno da napisem ali si me pretekao!!!100% si u pravu!!!!sve se radi kontra u drzavi!!uvede se pdv a zauzvrat ne dobijes nista,oporezujes i onako osiromasen i izmucen narod!!!!prvo je trebalo podici ekonomiju,privredu itd.na noge pa tek onda pdv!!ajmo dalje;uveli naplatu parking mestu po uzoru na zapad a sta su dali zauzvrat??PATKU!!!!eto sta su dali!prepisali zakon i kazne od evropljana a jesu li poboljsali stanje na putevima?NISU!!!pre neki dan na gazeli naleteh kolima na uvalu od busa i naravno zakacim patos!a sta da sam bio motorom?u auto skolama i dalje stari sistem ucenja!!neka se oni manu gluposti tipa da novi vozac sme da vozi u prisustvu nekog ko ima vozacku.....bla bla bla bla.ja bih napravio poligon na kome se moze proci obuka vozaca u svim vremenskim uslovima!led,sneg,kisa sunce,klizavo lisce itd.kad bi sve to kandidat polozio i prosao e onda bi sledilo ucenje ofanzivne i defanzivne voznje.znaci neka race staza i po mogucstvu bivsi ili sadasnji automobilski as u ulozi instruktora.tako bi mladi vozaci naucili sta sve moze njihov auto i do koje granice ga moze terati!!to je samo jedan od predloga koji se nece nikad realizovati!!!  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

ja bih napravio poligon na kome se moze proci obuka vozaca u svim vremenskim uslovima!led,sneg,kisa sunce,klizavo lisce itd.kad bi sve to kandidat polozio i prosao e onda bi sledilo ucenje ofanzivne i defanzivne voznje.znaci neka race staza i po mogucstvu bivsi ili sadasnji automobilski as u ulozi instruktora.tako bi mladi vozaci naucili sta sve moze njihov auto i do koje granice ga moze terati!!to je samo jedan od predloga koji se nece nikad realizovati!!!  :(

 

Iz tvoje tastature u Bozije usi... Znam dosta ljudi koji su stradali, otkrivajuci granice svojih mogucnosti... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

ja bih napravio poligon na kome se moze proci obuka vozaca u svim vremenskim uslovima!led,sneg,kisa sunce,klizavo lisce itd.kad bi sve to kandidat polozio i prosao e onda bi sledilo ucenje ofanzivne i defanzivne voznje.znaci neka race staza i po mogucstvu bivsi ili sadasnji automobilski as u ulozi instruktora.tako bi mladi vozaci naucili sta sve moze njihov auto i do koje granice ga moze terati!!to je samo jedan od predloga koji se nece nikad realizovati!!!  :(

 

Iz tvoje tastature u Bozije usi... Znam dosta ljudi koji su stradali, otkrivajuci granice svojih mogucnosti... >:(

hmmm,mislis da je ipak bolje da to urade na ulici pa da stradaju ili na nekoj stazi???oni ce svejedno divljati pa bolje je da nauce do koje granice i sta sve njihov auto moze nego da stradaju.a postoji i drugo resenje;da se vozacke dozvole izdaju posle navrsenih 30 god.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Nisam siguran, tek sa 29 godina sam smestio dupe u 200+ks, i ako sam presao pre toga 150.000-200.000km i mislio dosta visoko o svojoj voznji, covece koliko pojma nisam imao... Al` preziveh nekako... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

pa ti  i ja jesmo preziveli al sto da zajebane situacije prepustamo slucaju!!ko prezivi neka prica!!!ne bi to trebalo da nam bude moto!!zar nije bolje da menjamo sisitem obuke u auto skolama nego da ostane ovakav?!iskreno,nikad se nisam bojao vozaca koji malo brze voze,dok se i dan danas plasim vozaca koji peglaju 40km/h,volan im obicno stoji negde kod grudnog kosa a migavac i normalno prestrojavanje za njih ne postoji!!!ja sam kao klinac neke fore sto se tice automobila naucio od pokojnog Vlade Kovacevica trefa(mnogi ga se secaju kao dobrog trkaca) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

da bi neko BEZBEDNO vozio motor mora da ima jako dobru motoriku, jako dobre reflekse, i da jako brzo razmislja, predvidja sta ce drugi ucesnici u saobracaju uciniti, i uvek sebi ostaviti dovoljno slobodnog prostora da nesto uradi u kriticnim situacijama. Ljudi u vecini slucajeva nemaju osecaj za voznju. Kao sto fudbalom ne mogu da se bave oni koji imaju 150kg, tako i motor ne mogu BEZBEDNO da voze bas svi.  Posto na motore sedaju ljudi koji ne znaju da hodaju(karikiram), kojima je koordinacija pokreta kao u devedesetogodisnje babe, a u glavi stotinu probema sa posla i iz kuce, zato se lose stvari i dogadjaju .. jer ljudi nisu svesni svojih mogucnosti, i mogucnosti onoga sto voze. A svoje, i limite vozila ne mogu znati dok ne probaju. Covek moze celog zivota da vozi "defanzivno" ali tvrdim da u tom slucaju, NIKAD NECE ZNATI DA VOZI.

 

I pored svega toga, uz cinjenicu da je u svakoj kriticnoj situaciji reakcija vozaca izuzetno bitna, postoje situacije kada nikakav dar/sreca/iskustvo ne mogu da spasu coveka...nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Poštovana Gospodo, ovo što podvodite pod ne kulturu  ne spada pod to već pod proste prekršaje za koje se kažnjava. Ne davanje žmigavca je klasičan prekršaj a davanje obaveza, ne čin kulture. Daleko smo mi od prave kulture u saobraćaju a i u mnogo čemu, da ne kažem u svemu. Mi prvo moramo  iz minusnog, prestupničkog ponašanja da ođemo na nulu ili ti da se ponašamo shodno propisanom pa tek onda da se učimo kulturi, recimo davanje prednosti iako to ne moramo, da pustimo da sporiji ode iako nas koči, da omogućimo da se neko prestroji ispred nas  na prvi migavac iako ne moramo, da zastanemo da se neko uključi iz zaustavljenosti, da ne sviramo kad se nekom ugasi motor, da se pomerimo unazad da bi se neko lakše uparkirao...ima hiljadu neobaveznih činjenja koja su odraz opšte pa i vozačke kulture.

 

Ja sam učio auto školu u nekadašnjem Akademcu gde je većina instruktora bila sa takmičarskim sportskim iskustvom i pored školske obuke su nas naučili sportskom fer pleju i u svakodnevnom saobraćaju što je ostalo za vek vekova. Ja da imam auto školu, postavio bi moto, učim Vas da vozite a ne da položite, bio bi najskuplji i sa najviše obaveznih časova u svim uslovima i sa nekoliko časova moje vožnje a obučenik ko suvozač, da mu se objasne trikovi i zamke u svakodnevnom saobraćaju. Ovako, sve se svodi na poligon sa postavljenim skrivenim markerima i vožnju po par ulica oko poligona koje svi nauče napamet i sve se uči za puku formalnost. Mene je moj instruktor terao na obuci i kroz Terazije, Slaviju i Cara Dušana koja je nekad bila daleko najprometnija ulica u Beogradu, a danas po praznim ulicama oko VMA na Banjici gde me nedavno umalo ne oboriše na skuteru pri samom polaganju iz sporedne ulice uz prisustvo komisije koju čini i jedan Policajac.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ja da imam auto školu, postavio bi moto, učim Vas da vozite a ne da položite, bio bi najskuplji i sa najviše obaveznih časova u svim uslovima i sa nekoliko časova moje vožnje a obučenik ko suvozač, da mu se objasne trikovi i zamke u svakodnevnom saobraćaju.

Pa ti, ne da se ne bi leba najeo od te auto stkole, nego bi ostao totalno gladan. Nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja da imam auto školu, postavio bi moto, učim Vas da vozite a ne da položite, bio bi najskuplji i sa najviše obaveznih časova u svim uslovima i sa nekoliko časova moje vožnje a obučenik ko suvozač, da mu se objasne trikovi i zamke u svakodnevnom saobraćaju.

Pa ti, ne da se ne bi leba najeo od te auto stkole, nego bi ostao totalno gladan. Nazalost.

 

Al bi spavao site savesti. Postoje na zapadu auto škole u kojima se vožnja uči na sportskim automobilima, naravno za bogataše. Mislim da bi i ovde bilo klijentele za savesne i brižne roditelje. Ja bih prvi dao svoje ćerke da ih neko poduči kompletno i platio koliko god treba jer sve je to ništavna cena  naspram tuđe i svoje glave. Na žalost, mi smo zemlja gde je mnogo toga još uvek naopako i što je najtragičnije, prelazi polako u mentalitet koji će kasnije uvek biti za ravnodušno opravdanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Svojim ocima video u Becu da devojka vozi F430 Scuderiu na kojoj su oznake autoskole ! Znaci uce je da vozi sportski automobil kako treba da se vozi i valjda ce biti spremna na svaku situaciju... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mene je moj instruktor terao na obuci i kroz Terazije, Slaviju i Cara Dušana koja je nekad bila daleko najprometnija ulica u Beogradu, a danas po praznim ulicama oko VMA na Banjici gde me nedavno umalo ne oboriše na skuteru pri samom polaganju iz sporedne ulice uz prisustvo komisije koju čini i jedan Policajac.

 

Moj instruktor je jos ludji, prvi cas mi je zapoceo bez poligona na uglu Dubrovacke i Mike Alasa oko 13h, u sred guzve. Pitao me da li znam da vozim, a znao sam da pomerim auto, pokazao mi je kako se koriste retrovizori, i teraj... posle manje od 10 minuta sam picio 90kmh preko Brankovog mosta, a posle jos 10-15 minuta po NBG-u, smo otisli autoputem do Bubanj potoka prosek 100kmh... Vratili smo se preko Jajinaca...

NA PRVOM CASU !?! Sta mislite kad smo posle 10 casova otisli na poligon, koliko je bilo smesno odrediti ga pravilno... ;) Da ne pricam kako me na prvom snegu ucio okretanje pod rucnom i okretanje za 180 stepeni iz rikverca... Elem, polagao sam posle 15 casova, jer nisam bio pri parama, a instruktor je predlozio, tako da broj casova nije presudan, ako instruktor zna sta radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad god sednem u tuđi auto, pa čak i u svoj, ili ko juče da probam 2 motora, prvo opipam sve komande da vidim koliko su mekane, krenem i par puta zakočim da osetim sposobnost kočenja i potom  namotam upravljač levo desno da naslutim upravljivost i ležanje. Šta hoću da kažem, mora poligon da postoji da bi se stekao osećaj i prikavanje ali ne ko što instruktori rade, daju učenicima da voze napred nazad a oni igraju krajcare. Naravno da broj časova nije presudan al mora da postoji neki kriterijum i nivo jer se mnogi nakrivo nauče od svojih bližnjih i vožnji i kulturi pa bi instruktori i to trebali da ispravljaju. Ne znam da li danas instruktori podučavaju kulturi u saobraćajnom ophođenju, čisto sumnjam jer ih vidim da skreću i bez žmigavaca a i oni kad su sami, ne daju primer ispravne vožnje.

 

Uvek stajem na pešačkom, čak i kad je očigledno da mogu da prođem ispravno, tj daleko sam od trotara,  međutim trudim se da motorom ostavim dobar utisak, pokažem rukom izvolte i redovno mi se ljudi zahvale uz osmeh. Nismo mi motordžije siledžije već normalni kulturni ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6491 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Upozoren sam od nekadašnjeg iskusnog policajca na motoru da ne dajem rukom znak za prelazak bilo gde pa i na pešačkom. Bio je slučaj da je došlo do nesreće jer vozač u paralelnoj traci u istom smeru nije stao a motorista pokazao rukom da pređu, pa se posle jedva izvadio od krivice. Uh, da mi se tako nešto desi, ceo život bi me grizla savest. A redovno mi se dešava, više na motoru, da ne stanu vozila iako ja stojim na pešačkom i čak im pokazujem raširenom rukom da stojim. Očigledno ovi bahati ne daju ni da se bude kako treba a kamoli kulturan. Od sad samo ću stati bez da ih ikakvim gestom "mamim" na prelaz. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja