Jump to content

Moto Zajednica

Saobracajna ne-kultura !

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Ja da imam auto školu, postavio bi moto, učim Vas da vozite a ne da položite, bio bi najskuplji i sa najviše obaveznih časova u svim uslovima i sa nekoliko časova moje vožnje a obučenik ko suvozač, da mu se objasne trikovi i zamke u svakodnevnom saobraćaju.

Pa ti, ne da se ne bi leba najeo od te auto stkole, nego bi ostao totalno gladan. Nazalost.

 

Greška druže, ja imam najskuplju auto školu u Zrenjaninu, muštram ih momački, učim ih svemu što sam naučio za 15-tak godina vožnje po Evropi, i zahvalni su na tome,veruj mi, iako najskuplji u gradu sa 14 auto škola, moji imaju najviše posla. Znači da ljudi osete dobru nameru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja da imam auto školu, postavio bi moto, učim Vas da vozite a ne da položite, bio bi najskuplji i sa najviše obaveznih časova u svim uslovima i sa nekoliko časova moje vožnje a obučenik ko suvozač, da mu se objasne trikovi i zamke u svakodnevnom saobraćaju.

Pa ti, ne da se ne bi leba najeo od te auto stkole, nego bi ostao totalno gladan. Nazalost.

 

Greška druže, ja imam najskuplju auto školu u Zrenjaninu, muštram ih momački, učim ih svemu što sam naučio za 15-tak godina vožnje po Evropi, i zahvalni su na tome,veruj mi, iako najskuplji u gradu sa 14 auto škola, moji imaju najviše posla. Znači da ljudi osete dobru nameru.

 

Da Mišo, ti si veliki domaćin što smo se uverili na kursu dobre vožnje i zahvaljujući kome sam ja prohodao na skuteru. Često citiram tvoje i Pablovo izlaganje za statistiku nesreća presecanjem iz suprotnog pravca i skretanjem u levo i iz bočne ulice. Od tada, uvek usporavam i na oprezu sam kad se susrećem sa tim sitacijama. Eto, to je primer dobre obuke i izvrsnog instruktora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

A kako je ovo regulisano novim tako dobrim ZOBS-om?

Snimljeno u sred grada!?

verovatno nikako,mislim da ce doci do istrebljenja istih sa moje strane ako mi ne daj boze izleti neko njihovo kljuse na put!mislim da je konj plemenita zivotinja al oni nisu ljudi jer se tako ponasaju prema njima!cesto puste konje na ispasu kod obrenovackog druma(cukaricka padina)i prosle godine je jedan konjic tako nastradao!ne bih voleo da se meni tako nesto desi,najebali bi ko niko  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, imaš pivo kad se vidimo!  :D

 

Imam prijatelje u ZR iz neke druge sfere pa kad dođem, il ti kad si u BG-u, al mora nosiš il burek il gulaš. (Kurs sigurne vožnje je bio u Mišinoj školi u ZR-u, a ugostio nas je  samo tako, pored kafe i sokova, neviđen burek i još bolji gulaš i nije čudo što ti je puna škola kandidata jer si pravi domaćin u svemu pa i u obuci i sigurno formiraš dobre i kulturne vozače)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

""Ja se setim mog polaganja vozackog 2000godine...ja gledam u desni  retrovizor jer skrecem desno a instruktor kaze : ne smes to da radis pred komisijom jer desni retrovizor ne postoji u nasem zakonu-okreni se preko desnog ramena... to je jedan od primera naseg zakona!""

 

Pa ako stvarno gledas samo u desni retrovizor prilikom skretanja u desno u putnickom vozilu, onda si i ti jedan od potencijalnih ubica. U tom slucaju imas 90% sanse da ne vidis motoristu koji se krece desnom trakom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

pa ti  i ja jesmo preziveli al sto da zajebane situacije prepustamo slucaju!!ko prezivi neka prica!!!ne bi to trebalo da nam bude moto!!zar nije bolje da menjamo sisitem obuke u auto skolama nego da ostane ovakav?!iskreno,nikad se nisam bojao vozaca koji malo brze voze,dok se i dan danas plasim vozaca koji peglaju 40km/h,volan im obicno stoji negde kod grudnog kosa a migavac i normalno prestrojavanje za njih ne postoji!!!ja sam kao klinac neke fore sto se tice automobila naucio od pokojnog Vlade Kovacevica trefa(mnogi ga se secaju kao dobrog trkaca) ;)

 

Vlada Cune ili Vlada Trefi je bio dobar vozac, samo automobili bas nisu dobro izdrzavali njegove vratolomije, cesto smo skupljali delove u prikolicu posle njegovih bisera, ali je imao muda da protera bas muski. Radeci sa njim od prvog dana postojanja Tref-a presao sam sa njim mnogo kilometara, prvih godinu dana sam se drzao za sve zivo u kabini, a posle sam spavao kao jagnje, a znao je da protera Kelebija-Beograd starim putem 1h i 10 min, i to usred noci, sa lotus-omegom. Mada stvarno vozila pod njim su se vrlo cesto kvarila, jer je sve terao pun gas. 

Pop debeli iz Trefa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

pa ti  i ja jesmo preziveli al sto da zajebane situacije prepustamo slucaju!!ko prezivi neka prica!!!ne bi to trebalo da nam bude moto!!zar nije bolje da menjamo sisitem obuke u auto skolama nego da ostane ovakav?!iskreno,nikad se nisam bojao vozaca koji malo brze voze,dok se i dan danas plasim vozaca koji peglaju 40km/h,volan im obicno stoji negde kod grudnog kosa a migavac i normalno prestrojavanje za njih ne postoji!!!ja sam kao klinac neke fore sto se tice automobila naucio od pokojnog Vlade Kovacevica trefa(mnogi ga se secaju kao dobrog trkaca) ;)

 

Vlada Cune ili Vlada Trefi je bio dobar vozac, samo automobili bas nisu dobro izdrzavali njegove vratolomije, cesto smo skupljali delove u prikolicu posle njegovih bisera, ali je imao muda da protera bas muski. Radeci sa njim od prvog dana postojanja Tref-a presao sam sa njim mnogo kilometara, prvih godinu dana sam se drzao za sve zivo u kabini, a posle sam spavao kao jagnje, a znao je da protera Kelebija-Beograd starim putem 1h i 10 min, i to usred noci, sa lotus-omegom. Mada stvarno vozila pod njim su se vrlo cesto kvarila, jer je sve terao pun gas. 

Pop debeli iz Trefa.

pop sa banovog brda?mislim da te se secam jer sam cesto visio sa vukom u servisu!mislis na crnog lotusa?e kakva je to masina bila!!  :D;) pozdrav druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

pa ti  i ja jesmo preziveli al sto da zajebane situacije prepustamo slucaju!!ko prezivi neka prica!!!ne bi to trebalo da nam bude moto!!zar nije bolje da menjamo sisitem obuke u auto skolama nego da ostane ovakav?!iskreno,nikad se nisam bojao vozaca koji malo brze voze,dok se i dan danas plasim vozaca koji peglaju 40km/h,volan im obicno stoji negde kod grudnog kosa a migavac i normalno prestrojavanje za njih ne postoji!!!ja sam kao klinac neke fore sto se tice automobila naucio od pokojnog Vlade Kovacevica trefa(mnogi ga se secaju kao dobrog trkaca) ;)

 

Vlada Cune ili Vlada Trefi je bio dobar vozac, samo automobili bas nisu dobro izdrzavali njegove vratolomije, cesto smo skupljali delove u prikolicu posle njegovih bisera, ali je imao muda da protera bas muski. Radeci sa njim od prvog dana postojanja Tref-a presao sam sa njim mnogo kilometara, prvih godinu dana sam se drzao za sve zivo u kabini, a posle sam spavao kao jagnje, a znao je da protera Kelebija-Beograd starim putem 1h i 10 min, i to usred noci, sa lotus-omegom. Mada stvarno vozila pod njim su se vrlo cesto kvarila, jer je sve terao pun gas. 

Pop debeli iz Trefa.

pop sa banovog brda?mislim da te se secam jer sam cesto visio sa vukom u servisu!mislis na crnog lotusa?e kakva je to masina bila!!  :D;) pozdrav druze

 

Jeste Pop sa brda, verovatno bih te poznao kad bih te video. A crni lotus, na kraju tuzno zavrsio, malo je bio nepraktican jer su zadnje gume izdrzavale do 5-6000 km, pa su mu pocrkale turbine, na kraju je prodat u Suboticu a taj ga je obmotao oko nekog drveta. Bio je mnogo brz auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Gde me nadjoste sa Lotus Omegom, sanjao sam je nekoc, cak sam planirao da doteram jednu pa da je vozim na moje tablice od 3.0 24v, skoro ista boja, i slican body kit... Uffff... Nazalost nikad nisam skupio pare za Lotusa... :'(

 

Izvin`te zbog offa, bilo je jace od mene... ;D

post-2731-12879091720528_thumb.jpg

post-2731-12879091724_thumb.jpg

post-2731-12879091728065_thumb.jpg

post-2731-12879091733329_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Covek moze celog zivota da vozi "defanzivno" ali tvrdim da u tom slucaju, NIKAD NECE ZNATI DA VOZI.

 

Cini mi se da nisi bas najbolje skapirao sta znaci pojam 'defanzivna voznja'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Je l' postoji negde definicija da je procitam i naucim, pa da me neko eventualno i preslisa na casovima bezbedne voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ruzno je sto citam odgovor sa toliko ironije od tebe. Ali to govori o tebi sasvim dovoljno, tako da...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Defensive_driving

http://www.akademija-mh.si/kaj.php

 

Ali za to treba da znas engleski, slovenacki...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Da je tebi stvarno toliko stalo do toga da mi stavis do znanja kako ja ne znam sta je defanzivna voznja, linkove bi postavio jos u prethodnom postu.

 

P.S.

Slovenacki mi ide slabije, naklapam po neku rec, ali mi je engleski kao maternji, pa iscitah ono sto si postavio (ne smeta mi prozivka oko stranih jezika, znam ih jednocifren, ali sasvim zadovoljavajuci broj)

 

Ne vidim gde gresim u svom shvatanju defanzivne voznje?

Evo prilike za konstruktivnu raspravu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da, verovatno mi nije stalo, kako kazes. A od tog prvog linka na wikipediji te deli jedna google pretraga sa kljucnim recima 'defensive driving'... Vrlo komplikovano za pronaci, slazem se.

 

U svom shvatanju defanzivne voznje gresis zato sto smatras da to automatski znaci spora voznja u kojoj nemas prilike da vezbas i unapredjujes svoje vestine. Pogledaj malo bolje svoj post. Defanzivna voznja upravo oznacava voznju u kojoj vozac ima sve vestine potrebne da odreaguje pravilno i sto je moguce bolje na svaku nepredvidjenu situaciju u saobracaju. To znaci da vezbanje defanzivne voznje itekako unapredjuje tvoje vestine kao vozaca, ukljucujuci i vestine upravljanja motociklom i vestine snalazenja u saobracaju. OBE stvari. Uciti se defanzivnoj voznji upravo znaci rad na svojim vestinama i povecavaju granice svojih sposobnosti, sve sa ciljem da budes sto bolji vozac koji ce dobro odreagovati u situacijama u kojima si u opasnosti. To svakako ne znaci voznja kao penzioner jer ni takva voznja nije sama po sebi bezbedna. Bezbedno ne znaci sporo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da, verovatno mi nije stalo, kako kazes. A od tog prvog linka na wikipediji te deli jedna google pretraga sa kljucnim recima 'defensive driving'... Vrlo komplikovano za pronaci, slazem se.

 

U svom shvatanju defanzivne voznje gresis zato sto smatras da to automatski znaci spora voznja u kojoj nemas prilike da vezbas i unapredjujes svoje vestine. Pogledaj malo bolje svoj post. Defanzivna voznja upravo oznacava voznju u kojoj vozac ima sve vestine potrebne da odreaguje pravilno i sto je moguce bolje na svaku nepredvidjenu situaciju u saobracaju. To znaci da vezbanje defanzivne voznje itekako unapredjuje tvoje vestine kao vozaca, ukljucujuci i vestine upravljanja motociklom i vestine snalazenja u saobracaju. OBE stvari. Uciti se defanzivnoj voznji upravo znaci rad na svojim vestinama i povecavaju granice svojih sposobnosti, sve sa ciljem da budes sto bolji vozac koji ce dobro odreagovati u situacijama u kojima si u opasnosti. To svakako ne znaci voznja kao penzioner jer ni takva voznja nije sama po sebi bezbedna. Bezbedno ne znaci sporo.

 

 

hmm

Kao sto kazu stari englezi "what doesn't kill you, makes you stronger".

Tako da je onaj koji je dotakao granice ili ih preshao, pa ostao ziv, uvijek "jaci" od onog koji je vozeci defanzivno na vrijeme izbjegao potrebu za priblizavanjem istim. Tj. njegova podsvijest, koja preuzima komandu kad je stani pani, zna sta joj je ciniti.

 

Daklem, pipanje granica je put ka povecavanju vjestine i sposobnosti, a defanzivna voznja je put ka duzem i bezbolnijem zivotu.

Obe stvari su vazne, Iako su (meni bar) ne-ujedinjive, valja im obema posvetiti paznju.

 

Paradox vjestine je da moze da ti spasi zivot, ako ga ne izgubis dok je steknes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja upravo tražim "žrtvu" koja će me podučiti na stazi, Adi Huji, gde mi je granica, kako da je naučim, osetim, upravo da bi stekao refleks za defanzivnu vožnju, odnosno znao siguran izlaz iz neke sitacije.  Na školi dobre vožnje je potencirano na kvalitetu upravljanja jer ona daje sigurnost u vožnji i lakše se prevazilaze vrući momenti, odnosno  ti ekscesi više nisu doživljeni kao takvi već ko normalna vožnja, znači manje je budala jer se nauči spontana odbrana od njih. A po mom stavu, kumst je predvideti neku sitaciju i unapred se pripremiti i učiniti defanzivnu radnju koja će nas odbraniti od opasnog momenta.

To ti je kao kad treniras defanzivni borilacki sport a ljudi misle da ne mozes nikog da istuces ;D

 

Baš tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja