Jump to content

Moto Zajednica

Pad na reliju 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Cuo sam da je kod Valjeva jedan makedonac imao pad, da je polomio nogu gadno. Radi se o ucesniku relija kroz Srbiju. Ako neko zna vise nek napise. Za sad je sve ovo na rekla-kazala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Istina je. Brachni par iz Makedonije...

Ono shto ja znam je da vozach ima vishestruki prelom noge, da je odmah posle pada zbrinut u Valjevskoj bolnici...stavljeni su mu ilizarov fixatori (to je struchni naziv, meni su objasnili da je to citiram " to su oni krugovi izmedju kojih su sipke koje idu kroz kosti..." ). Shto se njegove suruge tiche prva informacija je da je i ona povredila skochni zglob, a druga informacija je da se nije povredila uopshte.

 

To je ono shto ja znam.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Bilo bi lepo da ga neko poseti u bolnici (mislim na forumase iz Valjeva), zelim mu brz oporavak. :(

Jos bi ljepse bilo da se neko nadje njegovoj supruzi, jer bi bilo logicno da ce htjeti da provede neko vrijeme tamo. Znajuci ekipu iz Valjeva, vjerujem da to nece biti ni najmanji problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kakav bedak. :(

Mogu misliti koliko su se radovali učešću u reliju.

No, idemo dalje.

Želim mu da se što pre oporavi i sa lepšom polovinom dodje opet u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolega koji je pao je izbegao amputaciju noge, ali je zavrsio sa sinama, dok suvozacici nije nista, osim sto je u soku. Kako se naculo, uleteo mu je neki auto u traku (valjda se sklanjao iz preticanja), pa se kolega pomerio u stranu i zakacio bankinu. Vozi Kawu, ali ne znam koju. Smesten je u valjevskoj bolnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

hvala bogu, bar covek nije izgubio nogu, samo neka se oporavi...covek ne vidi pravu srbiju dok mu neko ne izleti kolima, jbg, vec je postalo tako cesto da je to vec normala prakticno i nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Брз опоравак желим колеги . . . .

Жао ми је што је дошло до нечег оваквог....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Zna li se ko je kolega?

 

Zelim brz oporavak u svakom slucaju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Na žalost, informacija je tačna. Bio je pad sa težim posledicama. Čovek je odmah prevežen i zbrinut u Valjevu. Operaciji je asistirao i njegov drugar, učesnik na Reliju, inače hirurg iz Skoplja koga smo prevezli kolima iz pratnje Relija. Neće biti amputacije, oporavak za sad teče kako treba i najverovatnije neće biti teških posledica. To su informacije koje smo dobili od hirurga iz Skoplja, dakle potpuno tačne i sveže, 6 sati posle operacije koja je trajala oko 2 sata. Za par dana, kad se stabilizuje, biće prebačen u Skoplje.

 

Ta nesreća nas je sve potresla i potpuno smo u toku sa razvojem situacije. Kao što rekoh, sve teče kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Poslednja informacija od pre par sati. Kolega iz Makedonije se oporavlja u Skoplju. Prebačen je pre dva dana i oporavak teče po planu bez problema. Želimo mu sve najbolje i da se lepo oporavi i to pre sedne u sedlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ispred nas se to desavalo...Daki je bio iza mene jedva je ukocio..kao i ja, a Peter Pan ga je liznuo laktom..

 

Za dlaku shinko..sto bi rekli..

 

Ne bih dalje polemisao..sem da je umesto farmerki imao neki protektor..ozleda bi bila laksa..

 

Meni se cinila kao lakat krivina..a Dakiju krivinica ;D

 

U svakom slucaju koscice su bile po bankini...

Natasa se cula sa covekom..dobro je i doci ce opet..

 

A nasim momcima iz organizacije..da zahvali na ocuvanju noge u komadu..jerbo bi ga ovi nasi kasapi iskasapili bez mnogo pitanja.

 

Pamet u vugla..i sestoro ociju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

izvinjavam se, tek sam sada video ovu temu, procitao sve i da popravim dosadasnje i dodam nesto novih informacija.

 

Udes o kome je rec desio se na nekoliko kilometara od Valjeva putem preko Debelog brda, neposredno iza malih vodopada, za one koji znaju za to mesto. Ostra leva krivina, popodnevno sunce koje se pomalja u svoj svojoj snazi upravo na izlasku iz te krivine, nesto sljunka po putu, sve su to faktori koji su poslozili pozornicu za ovaj udes. Iako moze biti dileme da li je krivina ili krivinica, sasvim je sigurno da je krivina ostra ali da sami uslovi puta ne dozvoljavaju ostru voznju uopste na toj deonici puta, a posebno u prilasku toj krivini, tako da je i ostrina same krivine irelevantna stvar jer se njome i ne moze brzo proci.

 

Vlada i Gordana su prilikom prolaska kroz tu krivinu imali mimoilazenje sa putnickim vozilom svetle boje kao i par ucesnika ispred i za njih, i obzirom da ne postoje tragovi kontakta sa tim vozilom nigde, najverovatnije u momentu izlaska na sunce stekli pogresan utisak o mogucem udesu te u pokusaju da ga izbegnu, prisli bankini usred krivine, zakacili se za nju i bankina ih je dalje "vozila"dobrih tridesetak metara sudeci po tragovima sa uvidjaja. Nazalost, na spoju bankina koje se preklapaju na  tom mestu, Vlada je zakacio kolenom taj spoj i zajedno sa suprugom preleteo preko bankine na zemljani plato. Dosta nesrecnih okolnosti se sklopilo pa iako je kolona bila pod policijskom pratnjom, iako brzine voznje nisu uopste bile velike, iako je sve ucinjeno u tom smislu da do udesa ne dodje, neke ovakve nesrecne okolnosti se ipak sklope i prica poprimi ruzan tok.

 

Odmah smo pristupili prvoj pomoci povredjenima i obezbedjenju puta, zvali hitnu pomoc i policiju i ja sam vise nego ponosan na ljude ne samo iz organizacije, vec i na one nase ucesnike, visoko svesne, koji su u potpunosti pruzili pomoc bez razmisljanja i ucinili sve sa svoje strane da konacna prica dobije sto lepsi ishod. Katarina i Bane, kao jedan obucen i strucan tim, predvodili su medicinski deo aktivnosti, a asistirali su im svi koji su se nasli tu. Ostatak tima se odmah organizovao da se zaustavljeni motori sloze u stranu bezbedno, da se regulise saobracaj oznacavanjem i regulacijom prolaska na smenu sto je veoma bilo vazno obzirom da se udes dogodoi u krivini.

 

Ostalo se, vise-manje zna. Kvalitetnom intervencijom sprecena su veca krvarenja, jer je, nazalost, i Hitnoj pomoci trebalo malo vise da stigne, jer im se desio incident na kretanju sa padanjem jedne osobe u nesvest, nevezano za nas udes, sto je zbog hitnosti sada tog slucaja, usporilo dolazak ekipe. I pored prvih vesti, Gordana je bila sasvim dobro posle intervencije dok je Vladi ipak sacuvana noga. Ucesnik Relija 10, Dr.Jovic koji je osim sto je eminentan lekar poznat u medicinskim krugovima, u ovoj situaciji bio svetlo na kraju tunela za ucesnike iz Makedonije, prevezen je kasnije do Valjeva u bolnicu ali je intervencija vec bila obavljena, i Dr.Jovic je konstatovao kvalitetan rad. Osoblje bolnice je bilo krajnje ljubazno, predusretljivo i strucno, prema recima samog Vlade ali i njegovih prijatelja. To im je mnogo znacilo i svi treba da budemo ponosni na reakcije svih koji su bili ukljuceni u ovaj dogadjaj.

 

Vlada je cvrst u odluci da dodje na naredni Reli jer je prezadovoljan i dotadasnjim provodom, a ne samo brigom o njemu posle udesa. Iako sam ga pozvao da se, uz izuzetak pridruzi kolima narednom Reliju, on mi je veselo odgovorio dsa se nikad ne zna, te da nas mozda iznenadi dolaskom na motoru. Tako veseo i pozitivan duh mora da iznese teret oporavka, nema predaje sve do povratka u potpunu normalu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12257 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To je pravi duh i optimizam! Vlado, što pre da se oporaviš i da se vidimo i sledeće godine! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8155 postova

I da dodam - mada je Sale vec napisao: velika pohvala ide i Banetu (dr.Bane) i narocito Katarini (Njegova klinceza), zbog njihovog angazovanja i strucne intervencije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

zaista ne shvatam pitanje, a narocito cudjenje, bar ovako iskazano....meni se cini da sam naveo vise mogucih uzroka pada, iako je najverovatnije bila kompilacija svega pomalo. Po meni, lako je moguce da mu je i sunce islo u oci, pa ukoliko se nasao blize sredini trake, a jednako tako i automobil iz suprotnog smera, meni sa mojim vrlo skromnim vozackim iskustvom zaista ne zvuci nerealno da mu je i to sunce itekako pomoglo da slabije sagleda situaciju, te da u pokusaju izbegavanja vozila iz suprotnog smera pridje previse bankini i uz pomoc poprilicnog sitnog kamenja kojeg je svakako bilo na putu, priljubi motor, odnosno svoju nogu uz rub bankine. Ko je ikada probao kako izgleda kada "povuce"bankina ili bilo sta drugo, ovde nema vise cemu da se cudi. Sam pad je najverovatnije usledio kada je u momentu "klizanja" noge po bankini Vlada naleteo na spoj dvaju bankina (na spojevima se bankine preklapaju, pa jedna nadviruje drugu iz smera nadolazenja nasih kolona) i taj spoj ga je povukao za sobom. Sad malo fizike i logike i valjda je jasno zasto i kako je preleteo bankinu.

 

Iako je uvidjaj zavrsen, jasan uzrok tesko da moze da se definise prostom definicijom to-i-to je krivo. Kompleksna situacija najverovatnije je dovela i do kompleksnog uzroka a sta je i u kojoj meri kumovalo, tesko da cemo ikada znati precizno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Lancia88

Mani bre provokatora. Čovek pao jer je tako bilo sudjeno. Nema zašto ni kome da se pravda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

I zasto je na kraju pao??? Sunce mu je islo u oci?!?!? WTF?  ???

a sta pitas gluposti kad mu je bilo sudjeno?!

ko sto je meni presudio onaj lik sa sleperom pre par godina kad si me ti skupljao po ibarkoj  ;)

 

nadam se da ce za veceras da mi presude da se sapletem od prag i da upadnem u neku ribu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav,

izvinjavam se, tek sam sada video ovu temu, procitao sve i da popravim dosadasnje i dodam nesto novih informacija.

 

dobro je da se detaljna info pojavila (pa makar i sa zakašnjenjem) što zbog bjb/reli članova koje zanima, što zbog komentara na nekim-drugim-forumima-koje-bjbovci-posećuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja