Jump to content

Moto Zajednica

Michelin City Grip

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

http://www.michelin.co.uk/michelinuk/en/motorcycle/city-grip/20091028130741.html

Michelin je za ovu godinu izbacio novi model gume za skutere. To je prva skuter guma koja koristi "Progressive Sipe Technology (PST)" . Sara sa poprecnim lamelama. Konstruisana da olaksa voznju na mokrom kolovozu. Ja sam ovu gumu uspeo da nabavim negde pocetkom novembra, pre nego sto je pustena u prodaju. Presao sam sa njom do sad skoro 2000 km i imam samo reci hvale. Pre ove gume sam vozio dva Dunlop modela, jedan Pirelli i jedan Michelin (Pilot Sport) + neke sto sam probao na kratko i mogu da zakljucim da je sto se mokrog gripa tice ovo nesto najbolje. Vozio sam je na temperaturama od -3 do + 15. Odusevilo me to sto na hladnom asfaltu drzi kao ove predhodno pomenute, sem Pilot Sport, na suvom. Uopste nije potrebno zagrevanje gume pre nego sto pocne igranka po krivinama. Vozio sam je i po velikoj kisi i prolazak kroz bare i "potocice" joj ne predstavlja nikakav problem. Dosta dobro se pokazala i na kocenju u svim uslovima. Jedina mana je sto proizvodi malo vise buke, a razlog je bas ta nova sara sa dosta lamela u kombinaciji sa tvrdocom tj mekocom gume. Gaziste gume mi deluje malo plice nego kod ostalih guma koje sam vozio, sto znaci da u obaranju po krivinama malo lakse dodjem do ivice gume. Bolje se popegla sto je i bolje jer ce se manje kockati, kod onih sto ne voze po krivinama. Na skali od 1 do 10 ocenio bih je sa 8. Razlozi sto nije 10 su buka i sto ce nekima mozda biti mnogo da plate blizu 100 evra za par (dimenzija 120, 130/60, 70 - 12, 13 ) Meni to nije mnogo posto mi ipak ta guma dobrim delom cuva glavu i cenu je u potpunosti opravdala.

Nadam se da ce ovaj kratak user review pomoci nekom ko ne zna sta da stavi na svog ljubimca.

post-1915-12879064116948_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Hvala vlilis.

Kontam da bi trebalo vise ovakvih tema da ima i da bi trebale i one da nedju neko posebno mesto na forumu. Stalno neko pita "a koje gume , asto ove, a sto ne one...." Tako bi svi koji hoce mogli na jednom mestu da procitaju iskustva od ljudi koji su vozili i koji su dobro upuceni. Tako se ne bi sve svodilo na testove iz novina ,koji cesto nisu objektivni, a i na price rekla-kazala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja se nesto razmisljam da zamenim gume koje su mi trenutno na skuteru,al me sara na ovoj Michelin nesto nije odusevila mislim na dizajn pneumatika.Verovatno je guma po kvalitetu veoma dobra i izvanredno drzi ali...  :-\  :-\  :-\

Ja sam na pocetku bio skeptican bas zbog tog dizajna. Medjutim, kad sam je provozao sve sam joj oprostio. Vise je i ne gledam, ne zanima me da li je lepa ili nije kad dobro ispunjava moje zahteve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sve stoji sto ti kazes,al opet ja skuter-motor nikad ni ne vozim po mokrom i hladnom pa me mozda ni zbog toga ne privlaci nesto posebno ovaj model,a i kod michlena gume za skutere su blagi zasu po dizajnu  :-\  :-\  :-\  (npr.Gold Standard)

Kad budem uzimao mislim da ce izbor biti Bridgestone ili Pireli,jos ja prednju mogu da uzmem radijalnu jer je 15'' i mislim da cu biti zadovoljan!!  ;)  ;)

Pozz

Nosio sam pre ove Pilot Sport i ona je lepse dizajnirana nego ova, a opet je dosta dobra u svim vremenskim uslovima. Tisa je dosta od ove i za vreo asfalt je odlicna. Ja sam za proslu sezonu uspeo da unistim jedan par. Tacnije, zadnja je bila gotova na 9000, a prednje ima jos 60%( kad menjam, menjam obe bez obzira na to kakve su).

Od Bridgestona ono sto provereno valja nema dimenzija za tvoj motor. Ja sam jednu vozio na T-max-u i nikako nisam bio zadovoljan. Nosila je oznaku BT TH 01. Moguce i da je T-max bio prejak za tu gumu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6820 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Muljaz, a u Apriliji Kafeu si mi pomenuo lose za Dunlop GT 301 koju sam kupio novu. Uskoro cu skinuti staru celestonku. Sta je lose sa tom gumom? Ne mislim nista lose o tebi, nego sam zelim da znam cega da se pazim i sta da ocekujem od te gume jer ce mi ovo biti prva sezona i prvi kontakt sa dva tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6820 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sport/Touring, bila je 2800. Skuter mi je 50cc i ne vozim ga vise od 55 - 60 te mislim da ce biti sasvim okej za moju laganeze voznju. Sve jedno cu napisati utiske kada budem poceo da se vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Za taj skuter i tu brzinu ce da bude ok. Ja na mom skuteru nikako nisam mogao u nagib sa tom gumom, posebno po mokrom asfaltu. I tvrdim da ova City Grip drzi po mokrom kao Dunlop po suvom. Meni to znaci puno posto cesto vozim i po kisi, a i putna brzina mi je 100-110 pa nije za zezanje. Inace razlika u ceni od nekih 20ak evra je nikakva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Menjao bi gume sad na kraju sezone jer sad ide i najopasniji period vlažnog kolovoza. Jer neko može da usporedi Pireli Diablo sa ovim Mišelinom? Zanimaju me samo ekstra dobri točkovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Mene interesuje gde bi mogao da nadjem ove gume za Apriliu Sport city 200 dimenzije su prednja 120/70/15 i zadnja 130/80/15.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Probaj kod Mate ili Beoguma :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

Mata iz mladenovca... Znam da mi rece da ima neke mishelinove zadnje na ortakov skuter oko 5000 neam pojma koja i sta ja sam uzeo sebi pilot power 2ct :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Mene interesuje gde bi mogao da nadjem ove gume za Apriliu Sport city 200 dimenzije su prednja 120/70/15 i zadnja 130/80/15.

 

evo ti odgovora:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/78947-michelin-power-pure-sc-najnovije-gume-za-skutere/page__view__findpost__p__1341209

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Limassol
  • Motocikl: Xmax

Michelin guma za skuter istrajnost?!

 

Zdravo svima. Nadam se da sam pogodio temu.

Kupio sam 2019 godine nov Yamaha Xmax 300cc i na njemu su bile nove michelin city grip gume. Napravljene su 7-8 meseci pre moje kupovine. 2022. (oko 3 godine) presoao sam ukupno oko 8000km do 130-40km/h maximalna brzina, pritisak u gumama proveravan redovno zimski uslovi nisu bili ispod 6-7 stepeni. Na slikama se vidi da gume izgledaju kao nove, ali su ispucale. U drzavi u kojoj zivim (nije Srbija) majstori i vulkanizeri pricaju kako im sta odgovara i ne poklapaju im se price pa im ne verujem mnogo. Zanima me iskreno misljenje, ako vozis normalno, proveravas pritisak nisi presao mnogo kilometara, da li je ovo normalno ili ne? Hvala svima u napred. 

 

P.s. proizvedene su u Srbiji

20230214_083218.jpg

20230214_083207.jpg

20230214_083158.jpg

20230214_083152.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8947 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije normalno drug, reklamiraj tj posalji mail sa slikama i trebalo bi da dobijes nove gume.

Isto se desilo čoveku na Bevu ako se ne varam....pisao, reklamirao i dobiće nove gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

i Kipar.Ako poznaješ novosađanku Slađu pozdravi je

Ja juče montirao prednju  polovnu 100-80-16 a ko nova na longiju 50 kubika.Oseća se da je motor dosta teži naa volanu u odnosu na staru cst koja je isto bila ko nova znači fabrički oblik.Na skuteraškom hr. forumu ima 250 strana samo o skuter gumama i oni koji su malo štriji vozači joj upravo to zameraju.Da nije dovoljno reaktivna.Nekako je trbušasta a ne špicasta.

Ja sam osetio odma na prvoj sporoj krivini.Biće sve u redu ali treba malo da se naviknem.

Zadnju sam stavio bridžston SC-R za koju hrvati tvrde da je ultimativna guma za skuter koja ne može da se dovede u krizu.To kažu ljudi sa plavim diskovima na skuterima. :care:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja