Jump to content

Moto Zajednica

Sta sa otpadom posle servisa?

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ulje od motora je jos uvek dobrao za auto. Pa umesto da ga bacite zamenite ulje u kolima.

 

Zasto tako mislis, ja recimo ne bi nikad stavio korisceno ulje u auto. Mada sve i da ga stavis na kraju opet tog ulja moras da se resis samo malo kasnije, tako da nije resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

voleo bih da vas vidim da pocnete da pricate naglas o ovoj temi negde na nekom moto skupu ili tako negde u drustvu mnogo ljudi... u najmanjem slucaju biste ispali jako glupi. kao vid ovog majmuna, oce da spasi planetu. jaoj kako je on fin ulje u flasice pa kod majsotra na recikliranje... debil. nemojte biti smesni, ovo je srbija. kolko se prospe govana i ostalog odpada u reke pa sta. nikom nista. sad se vi pravite neki ekolozi, cuvate zemlju i reke. ajde bre.... >:( >:(>:( >:(>:(

Nisi ti jedini, mnogo je ljudi koji u Srbiji razmisljaju na ovaj nacin i to je strasno, zato i jesmo ovde gde smo :( Ja te ne osudjujem jer verovatno nisi svestan stete koju pravis sipanjem ulja u kanalizaciju, ali bi bilo dobro da potrazis malo po netu koliko litar ulja zagadi ciste pijace vode, pa ti se svest o tome mozda promeni. Imamo srecu da smo jedni od retkih zemalja u evropi gde moze da se pije voda iz cesme (mada je sve nekvalitetnija), ako zelimo tako da ostane moramo poceti da razmisljamo o svojim postupcima. Ja se nadam da ti zelis da i tvoja deca i tvoji unuci uzivaju u cistoj vodi cesmusi, pa se shodno tome i ponasaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

ulje od motora je jos uvek dobrao za auto. Pa umesto da ga bacite zamenite ulje u kolima.

 

hehehe...zaboravio si da kažeš da je ulje iz motora ranije bilo u fritezi pa tek u 3. iteraciji ide u kola a zatim u peć i zatvoren krug  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

U USA su kazne ogromne, nesamo sto su azne velike pa cak i zatvorske nego moras licno da snosis troskove ciscenja zemljista a to moze da bude $$$$$$$  pa ko voli nek izvoli.  Nekazem da ovde to ga nema, ali ljudi tri puta razmisle pre nego sto to bace u djubre ili izliju u travu.  Takodje sve prodavnice usimaju staro ulje koje one kasnije prodaju naravno.  Ista je prica i sa akumulatorima i gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kvadman, covece, pa ni papiric na ulici ne bi trebalo da bacas, a kamo li ulje u kanalizaciju?!? i to ne zato sto glumis ekologa, vec zato sto je to stvar osnovne kulture, jbg... Pa sta bi bilo kad bi svi mi sve sto nam ne treba bacali tek tako gde nam padne na pamet u vremenu gde je covek zbog dostupnosti svega i svacega u stanju da napravi enormne kolicine djubreta za relativno kratko vreme? Ako te nije briga za druge onda misli bar malo na sebe, jer budi siguran da to sto radis steti i tebi isto koliko i drugima (nemas samo ti kanalizaciju, imaju je i oni uzvodno od tebe  ;D)  i dok se svi ne promenimo ne moze nam biti bolje.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moze ispasti glup samo onaj kome je majmun neko ko brine za ekologiju...

 

 

Ja ulje poklanjam nekom liku,mislim da ga on skuplja za grejanje...    Akumulatore skupim,pa prodam na otpadu. Svecice i filtere ispraznjene bacam u smece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

bio je jednom jedan odlican plakat, na kom je pisalo:

 

 

IMAMO SAMO JEDNU PLANETU

 

NA NJOJ NEMA MESTA I ZA NAS I ZA DJUBRE

 

USKORO, NEKO CE BITI SUVISAN!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Drago mi je da su u ovoj temi zdravi mozgovi u većini. Nadam se da će, sa vremenom, ovi drugi izumreti.... ako ništa drugo, onda od konzumacije zagađene vode i hrane.

 

U međuvremenu, pak, na svakom od nas je da utiče na okolinu kako može -> majstor Pera (Žika, Mika, Laza...) ne reciklira ulje već ga baca - neću ići kod tog majstora... I tako dalje. Ako potrošači udare po džepu ako već država neće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

pero reci mi koliko ti to promenis ulja godisnje? po litre iz apenca sto prospes...

 

 

i jedan akumulator od 6v za emzaru. daj mani se molim te... u svim si ti felama, za sve te majka rodila.

 

Nemoj da vredjas druge clanove, ako nemas sta pametno da kazes vezano za temu , zaobidji je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

kakav ljaljan...

 

svako po litar da prospe, eto ti 6 milijardi litara...

 

inace, ja sam rokao to stalno u kanalizaciju, nisam znao da zagadjuje, ali evo od sad cu da odnesem u servis neki gde ce znati sta sa tim, ionako ih ima na svakih 100 metara...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

kakav ljaljan...

 

svako po litar da prospe, eto ti 6 milijardi litara...

 

inace, ja sam rokao to stalno u kanalizaciju, nisam znao da zagadjuje, ali evo od sad cu da odnesem u servis neki gde ce znati sta sa tim, ionako ih ima na svakih 100 metara...

 

Svaka cast, to se zove stav!  ;) Nije problem pogresiti, problem je ne menjati svoje ponasanje cak i kada znas da je pogresno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

Pre skoro 6 godina vratio sam se iz 12-godišnjeg odsustva u rodni Beograd i od tada, svakodnevno se susrećem

sa ljudima kao što je kvadman i njhovim (zlo)delima i to me jako boli. Zbog takvih sam "patriota" i pobegao iz Srbije.

 

Na žalost, ne mogu doprineti donošenju pravog odgovora na pitanje "Gde sa starim uljem, filterom, akumulatorom"

Po povratku sam se i ja raspitivao kod prijatelja, auto mehaničara, zvao sam opštinu... Mrka kapa! Ispostavlja se da Srbiju

koliko - toliko čistom održava sirotinja koja iz kontejnera vadi šta mi bacamo, pa razvrstava i nosi na reciklažu.

Moramo se pomiriti sa činjenicom da je državni aparat taj koji je jedini sposoban da te stvari uredi donoseći zakone

i sprovodeći ih.

Hrvatska je, na primer, jednog dana pre nekoliko godina uvela visoku kauciju za plastične flaše i očistila zemlju za nekoliko dana

"automatski". Dakle jedino možemo da glasamo za stranku koja bi imala neki konkretan ekološki  program i da se do tada

uzdržimo od preteranog zagađenja, pošto već nemamo kuda da recikliramo.

 

Iako smatram da je paljenje starog ulja za svrhu grejanja mala ekološka katastrofa, daleko je bolje nego je prosipati

po zemljištu, ili, ne daj Bože u kanalizaciju = reku. Dobro oceđen filter za ulje bi možda mogao u staro gvožđe, a akumulatore

skuplja sirotinja i prodaje na reciklažu - to je koliko - toliko OK. Gume odnesite kod nekog vulkanizera, jer njih melju i

dodaju kao aditiv u asvalt. Staklo i plastiku, na žalost još uvek u kontejner.

 

Eto, ako neko još ima šta da doda, oduzme...

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam prosipao na deponiji, računajući bolje i to nego u kanalizaciju, a mozda i za milion godina od toga bude i nafta 

;D ;D ;D  WE RECYCLE   ;D ;D ;D

Što je najjače ja bih mozda i našao bidon i mjesto da to čuvam, pa odnesem poslje na reciklažu, al bi se pojavio moj matori kome pod hitno treba baš takav bidon, "šta je ovo, staro ulje" prospe ga u wc opere benzinom, i to prospe u wc i odnese...

Što me dovodi do toga da cu morat da nadjem nekoga ko to odlaže kako treba pa da mu nosim odmah po zamjeni. Zna li neko nekoga u CG primorije po mogućnosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

meni stoje 2 ture bajatog ulja u kanisterima u garazi. ne znam sta s njima da radim. u kanalizaciju nemam nameru da bacim! kuca u Zr-u mi je kod reke. i licno svaki dan vidim posledice zagadjivanja, jer to sto ruknem u moju kenjaru izadje 100m dalje u reku  :-\... a drago mi je sto ipak postoje ljudi u Srbiji koji ne razmisljaju kao Zeljko_srb, ovaaaj, kvadman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
meni stoje 2 ture bajatog ulja u kanisterima u garazi. ne znam sta s njima da radim. u kanalizaciju nemam nameru da bacim! kuca u Zr-u mi je kod reke. i licno svaki dan vidim posledice zagadjivanja, jer to sto ruknem u moju kenjaru izadje 100m dalje u reku  Neodlučan... a drago mi je sto ipak postoje ljudi u Srbiji koji ne razmisljaju kao Zeljko_srb, ovaaaj, kvadman...

Kako izdrzavas leti komsija  ;D?? Jeste da stoji smajli,ali je stvarno zalosno ljudi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

meni stoje 2 ture bajatog ulja u kanisterima u garazi. ne znam sta s njima da radim. u kanalizaciju nemam nameru da bacim! kuca u Zr-u mi je kod reke. i licno svaki dan vidim posledice zagadjivanja, jer to sto ruknem u moju kenjaru izadje 100m dalje u reku  Neodlučan... a drago mi je sto ipak postoje ljudi u Srbiji koji ne razmisljaju kao Zeljko_srb, ovaaaj, kvadman...

Kako izdrzavas leti komsija  ;D?? Jeste da stoji smajli,ali je stvarno zalosno ljudi..

 

Lose, sve zive fabrike bacaju otpad u Begej, a leti kada zapece oseca se hebeno...doduse, pre nego sto su zatvorili fabriku sesira bilo je veselije. nekada je Begej cak bio boje duge-pustali boju u reku  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Verujem ti.MAlo baci ovaj,malo onaj,pa malo vise fabrike.Kad sve saberes dobijes jednu od najzagadjenijih reka u Evropi!!!

Stvarno zalosno... I dokle god bude ljudi bez savesti tako ce i ostati!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

meni stoje 2 ture bajatog ulja u kanisterima u garazi. ne znam sta s njima da radim. u kanalizaciju nemam nameru da bacim! kuca u Zr-u mi je kod reke. i licno svaki dan vidim posledice zagadjivanja, jer to sto ruknem u moju kenjaru izadje 100m dalje u reku  :-\... a drago mi je sto ipak postoje ljudi u Srbiji koji ne razmisljaju kao Zeljko_srb, ovaaaj, kvadman...

 

Pitaj u nekom auto servisu,znaju oni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

voleo bih da vas vidim da pocnete da pricate naglas o ovoj temi negde na nekom moto skupu ili tako negde u drustvu mnogo ljudi... u najmanjem slucaju biste ispali jako glupi. kao vid ovog majmuna, oce da spasi planetu. jaoj kako je on fin ulje u flasice pa kod majsotra na recikliranje... debil. nemojte biti smesni, ovo je srbija. kolko se prospe govana i ostalog odpada u reke pa sta. nikom nista. sad se vi pravite neki ekolozi, cuvate zemlju i reke. ajde bre.... >:( >:(>:( >:(>:(

 

E nek si im rekno!  

Samo mi nije jasno sto se ljutis? Stari kinezi kazu "blago budalama, ne smeta im pamet", a ti nervozan...  ???

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Danas pricam sa caletom nesto o grejanju i dotaknemo se ove teme i kaze mi da je u planu da svaka kuca dobije po jedan nazovi kontejner  gde bi se bacalo svo ulje, koliko sam skontao cak i ono kuhinjsko i kada bi se to sakupilo predavalo davalo bi se na reciklazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Danas pricam sa caletom nesto o grejanju i dotaknemo se ove teme i kaze mi da je u planu da svaka kuca dobije po jedan nazovi kontejner  gde bi se bacalo svo ulje, koliko sam skontao cak i ono kuhinjsko i kada bi se to sakupilo predavalo davalo bi se na reciklazu.

Čitao sam davno dobru priču na sličnu temu, pa će i ovo vjerovatno da se završi tako.

Prvo će o ovome pisati u novinama i pričaće na televiziji, govoriće kako je neophodno da potaknu građane na reciklažu. Onda će da skontaju da to nije  nešto što donosi pare, treba platit kante, pa radnike, pa posebna vozila i skladištenje. Pa će tako svaka kuća iz svog budžeta morati da plati kontejner i mjesečno odvoženje starog ulja, pa možda čak i samu njegovu reciklažu. Naravno odbijanje da kupite svoju kantu od 250L koja košta 1000e, jer trošite samo 10L ulja mjesečno, biće kažnjivo kao da rasipate radioaktivni otpad po nacionalnom parku, pa taman bacali ulje u komšijinu kantu (čak i ako komšija troši samo 10L).

Naravno staro ulje ce da se reciklira u .............................. Termoelektrani!

 

Titja

Ne kažem da je loša ideja, al ipak je ovo Srbija, rade se i gore stvari  :( :( :(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Mislim kad bi svi pokupili zalhe preradjenog ulja koje cuvamo,i odneli pred vladu sa jasnom porukom "Gde da bacim" ili nesto slicno... DA bi ovaj problem pridobio paznju i mozda bio u resen... Ja ga imam 50l min i to i 20 kantica...

Dobra je ova fora da sve prodavnice ulja imaju obavezu da to ulje i prikupe, i na kraju odnesu na recikliranje.. To drzavu nista ne kosta. Samo da donesu zakon,a inspekcije vec imaju....da to kontrolise...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Ja sam pre više od 15 godina radio u Grčkoj za nekog tipa koji je imao mini fabriku motornih ulja i maziva.

Za "proizvodnju" baznog ulja koristio je trošeno ulje koje se prikuplja po fabrikama, benz. pumpama, servi-

sima itd. To je prilično primitivan proces. Hteo je da otvori pogon za preradu trošenog ulja u Srbiji ali su

ga braća Srbi tolko izvarali i pokrali da je izračunao da se ipak ne isplati.

 

p.s. Ne otkrivaj alijase da se ne bi množili!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja