Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

I ja da potvrdim da Joškin regler ne crkava kad se sklone te dve žice, već samo prepunjava akumulator. Ja sam lično ukuvao jedan gelski akumulator na mojoj Cagivi, jer sam u premudrosti svojoj, prilikom skidanja problematičnog kineskog alarma sa motora, sklonio sa strane te dve žice i nakon "operacije" nisam ih vratio... Inače, akumulator je dosta izdržao sa konstantnim prepunjavanjem - skoro 6 meseci. Naravno, tek kad je akumulator crkao setio sam se dve žice uredno složene iza plastika :D :D :D Regleru apsolutno ništa nije bilo. Radi kao i prvog dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je majstor, koji mi je prodao regler, tako rekao da te zice moram povezati direkt na aku inace crkava regler. E sad ja nisam bio lud da probavam da li ce regler da radi ili ne ako ne povezem te zice...:)

Dobro je znati da regler nece crknuti ako se to ne poveze...

Jogi, tebi definitivno regler nije ispravam cim prepunjava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jel ima neko i da se vozi ili se samo popravlja? :P

 

 

Vožnja od danas u društvu Husaberga...

Ja sam jos uvek na motoru, ali samo do posla i nazad...dok ne padne sneg, ja nemam nameru da pakujem motor u zimovnik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

Jel ima neko i da se vozi ili se samo popravlja? :P

 

 

Vožnja od danas u društvu Husaberga...

Ja sam jos uvek na motoru, ali samo do posla i nazad...dok ne padne sneg, ja nemam nameru da pakujem motor u zimovnik...

 

 

Malo se polira, malo se farba, malo se prepravlja, jako malo se vozi :( Nije zima problem nego nema dovoljno sati u danu, ili ako bi bio jedan izmedju srede i cetvrtka to bi bilo sjajno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Ljudi pomagajteeee :0 kako se steluje taj dekompresor na TTR-u i gde da nabavim sajlu, poludeo sam, nisam se vozio nedelju danaaaa :/:)

Otvori malu deklicu  koja je ispod kurble ( ka zemlji - 2 imbusa ) otkaci kraj sajle ( slican kao za kocnicu na bajsu ) . Izvuci buzir odatle, isto imas kacenje na glavi motora ( mozda smeta rezervoar ) Sacuvaj oba kraja, i buzir i posalji nekom ko izradjuje sajle ( i delove sajle i buzir posalji ) da bi ti napravio po meri I naglasi mu da debljina sajle bude indenticna tvojoj !

 

Druga solucija ( ako nemas u blizini nekog ko pravi sajle ) je da budzis od najdeblje sajle za kocnice za bajs ) jedan kraj ti je isti originalu a za drugi ( to kacenje na glavi mot. ) upotrebi mastu.

 

Steluje se tako ( na buziru ima navoj sa kontrom ) da kurbla ide lako a da ne cuka u glavi - tj. da nije previse napet dekompresor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Moze neko da mi prosledi broj od joske iz Temerina u vezi reglera, na pp. Da mi sklopi jedan regler za moju baba devojku  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT
Evo ti broj od Rajka (Arakis) , sigurno ima bar jedan Joskin na stanju, a ako nema uputice te dalje. Cena ti je ista.

063269759

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Da nema neko slavinu goriva za xt 600 2kf? curka mi malo, ne planiram da je buzdim, zamenio bih je,ako ima neko samo slavinu da prodaje, il da zovem Elvisa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Zar nema set gumica za nju i samo je prepakujes?

 

Da nema neko slavinu goriva za xt 600 2kf? curka mi malo, ne planiram da je buzdim, zamenio bih je,ako ima neko samo slavinu da prodaje, il da zovem Elvisa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Ima jedna mala gumica unutra, mislim da nema gumica veze sa tim, ispravite me ako gresim, jel ima unutra jedna plastika valjkastog oblika, koja ja mislim da ona drzi gorivo... Nisam siguran, a ako je neko menjao samo gumicu i to tako drzalo, probacu i ja sa nekom iste dimenzije, ili malo debljju da stavim da pogura taj valjak unutra. Ako neko menjao gumicu, pomagajte, da ne rasturam karb.i vidim sta je sa plovkom i iglicom, sto iglica ne drzi

 

 

Zar nema set gumica za nju i samo je prepakujes?

 

Da nema neko slavinu goriva za xt 600 2kf? curka mi malo, ne planiram da je buzdim, zamenio bih je,ako ima neko samo slavinu da prodaje, il da zovem Elvisa 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Za te motore slavina i nemora da postoji ;)  - ako zelis da resis problem lakog ( sigurnog ) paljenja na kurblu, jedino je vazno da iglica i plovak u karburatoru savrseno rade, odnosno da je karburator 100% ispravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Znam da ne mora, al reko da resim to curkanje koje se jedva javlja, samo kada se stvori vakum, kada stavim crevce nazad ili stavim prst na izlaznu rupu ka karburatoru i pustim ono malo potece, jbg. A karb.sam rasturao i ocistio sve, cak i malo nastelovao iglicu i plovak da ranije zatvara, ali izgleda da ne zatvara dobro... Moracu opet da pregledam sve, delovala mi iglica u korektnom stanju mozda je nesto gore u onom mesinganom delu gde priljubljuje iglica u dovodnom kanalu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nisam gledao kako izgleda na 2KF, menjao sam nekoliko na SuperTeneri, na xt600e sam pogledao slavinu i cini mi se slican tip kao ST, ali ja imam zadnji model.

 

Ima jedna mala gumica unutra, mislim da nema gumica veze sa tim, ispravite me ako gresim, jel ima unutra jedna plastika valjkastog oblika, koja ja mislim da ona drzi gorivo... Nisam siguran, a ako je neko menjao samo gumicu i to tako drzalo, probacu i ja sa nekom iste dimenzije, ili malo debljju da stavim da pogura taj valjak unutra. Ako neko menjao gumicu, pomagajte, da ne rasturam karb.i vidim sta je sa plovkom i iglicom, sto iglica ne drzi

 

 

Zar nema set gumica za nju i samo je prepakujes?

 

Da nema neko slavinu goriva za xt 600 2kf? curka mi malo, ne planiram da je buzdim, zamenio bih je,ako ima neko samo slavinu da prodaje, il da zovem Elvisa 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Zagubica
  • Motocikl: Yamaha TTR 600

HITNOO !? Moze neko da mi kaze ko bi u Bg-u mogao da mi napravi sajlu za dekompresor? Zvao sam 'boban sajle' i ne radi subotom, a ja sutra idem nekim poslom pa ko zna kad tek. Postoji li jos neko u bg-u da pravi stvarno mi je hitno. Ako moze neki kontakt broj. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Evo kako izgleda unutrasnjost slavinice, za 2kf model, sa tim malim valjkom, malo sam ga osmirglao finom smirglom 600ticom, i razvuko feder, al opet ista prica, javlja se curkanje jedva, samo kada stavim prst na otvor, ovako ne pusta.

post-21760-0-68202000-1449854193.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Joskin regler napakovan,ako neko narucuje, ili ako nekom treba ubuduce za 2kf, posto njemu dolaze dve zice iz magneta, a joskin regler je sa tri zice, povezu se samo dve zice u jednu od magneta i daje konstantan napon od 14,2 V. I naravno dodatne dve zice koje moraju da idu na akumulator, crna i crvena. Kada je bio povezan samo sa dve zice, davao napon od 15 V, ovo pricam bez potrosaca, a kada se upali bilo koji potrosac, onda je 13,8V. Sad imam osecaj da vozim boing 747,zbog velicine reglera, sutra stize nova mitas c15 prednja, zadnja je nova c02, pa u nedelju da oremo po svrljiskim planinama, jedan dobar test izdrzljivosti da napravimo... Hvala svima koji su pomogli u ovom poduhvatu  :jee1: A cdi sam morao da smestim iznad akumulatora, jedino tu ima mesta

post-21760-0-63325000-1449856044.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Mala pomoc oko svecice, vidim niko nije pisao ovde, planiram da kupim neku. Da li ima razlike samo u toplotnim vrednostima, kako koja radi, ili je pak svejedno izmedju  DPR7EA-9 i DPR8EA9, i vidim da spominje se u manualu DR7ES, sa manjim zazorom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Joskin regler napakovan,ako neko narucuje, ili ako nekom treba ubuduce za 2kf, posto njemu dolaze dve zice iz magneta, a joskin regler je sa tri zice, povezu se samo dve zice u jednu od magneta i daje konstantan napon od 14,2 V. I naravno dodatne dve zice koje moraju da idu na akumulator, crna i crvena. Kada je bio povezan samo sa dve zice, davao napon od 15 V, ovo pricam bez potrosaca, a kada se upali bilo koji potrosac, onda je 13,8V. Sad imam osecaj da vozim boing 747,zbog velicine reglera, sutra stize nova mitas c15 prednja, zadnja je nova c02, pa u nedelju da oremo po svrljiskim planinama, jedan dobar test izdrzljivosti da napravimo... Hvala svima koji su pomogli u ovom poduhvatu  :jee1: A cdi sam morao da smestim iznad akumulatora, jedino tu ima mesta

 

 

Bravo Jogi! :takoje:

 

Svaka ti čast na uloženom trudu da napraviš opravno magarence.  :care: 

 

Posle vožnje obavezno da podeliš fotke sa nama.  ;) 

 

Što se svećice tiče, ako si baš rešio da napraviš motor, kupi iridijumsku i završio si sa svećicama.

Meni je nova NGK vrisnula posle 3000-4000km, srećom u garaži, ali zamisli da se desilo negde po ''svrljiškim planinama''?

 

Na kraju, mala je to investicija za sigurnost koju pruža. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao sto Baltrek kaze, kupi iridiumsku i resio si problem na duge staze. Meni moja iridiumska fercera vec 2 godine bez ikakvih problema. Oznaka za iridium svecicu je DPR8EX9.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Slusam, neko pisao, da kao nisu dobre za xt, ja na kdx i sa jakom smesom, palio zivu decu unutra, i na ulje pali...  :)  ako balttek kaze, onda kupujem, koja je cena? Oko 1500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Slusam, neko pisao, da kao nisu dobre za xt, ja na kdx i sa jakom smesom, palio zivu decu unutra, i na ulje pali...  :)  ako balttek kaze, onda kupujem, koja je cena? Oko 1500?

 

 

Tako nekako što se cene tiče.

 

 

EDIT: Ja prešao do sada preko 10.000km sa istom i nisam video da nešto ne valja...možda neko drugi zna bolje da objasni o čemu je reč...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja