Jump to content

Moto Zajednica

Vreme je za povratak...ali na šta?

Recommended Posts

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Kao što je u naslovu...vreme je za povratak na dva točka.Ali na šta?Nastaviti na Banditu 1250,GSX F-u...Možda BMW R1200St...onaj u Ubu lepo izgleda?Ruznjikav spreda...kardan,održavanje,bla,bla?

Mh1qqbT.jpg

 

VFR800

oSGNUYF.jpg

 

FZ1

Qa2Lev7.jpg

 

Vraćanje na TDM-a

DUOhWao.jpg

 

Za kraj favoriti:

FSV71oA.jpg

qalf6L4.jpg

 

Malo mi nedostaje vožnja van asfalta,TDM je mogao na blagi off-ić...

Ni brža vožnja mi nije strana,ni problem...problem mi je,kao što znate ili ne,sporija,preopustim se pa zverkam...poradiću na tome...valjda:)

Oko 4000 je sasvim dovoljno za pristojan motorić...da drugi planovi ne trpe...valja i opremu obnoviti i td...

90% se vozim sam...posle kršenja Bandita moji neće ni da čuju,da sednu...mozda će ih proći?!?

 

Sve sugestije i mišljenja su dozvoljena...Ja nikad nisam kupovao motor po misljenjima drugih...ali pamtim sugestije,pisane ili usmene...A i Zima je...da li čekati...šta...da nestanu i ovih par ponuda,da liče na nešto...??? Fala

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da ko nema cvrsto odluceno i da tacno zna sta hoce, treba da odabere koji mu najvise lezi u voznji a tu najvise mislim na polozaj sedenja da ni jedan deo tela ne trpi nikakav napor. Drugo takodje bitno je gde i koliko planira da vozi.  Ja sam to otkrio na sebi i za sebe, prvo zbog bolova u ledjima i sakama (zglobovima) drugo sto zelim da odem u prirodu, sedim na travi i blejim u prazno (zbog mozga). Tako sam dosao do nekog endura npr. I to je sirok pojam ali bar sam suzio nesto u potrazi, ranije apsolutno nisam znao sta hocu ni po jednom kriterijumu a sada znam sta hocu, a delom i moram ne samo da hocu jer ako moram da stanem da odmorim posle 50 km to nije uzivanje na 2 tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Uzimaj već nešto, fale izveštaji sa tvojih dnevnih vožnji

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako si sam na motru Yamaha fz1 ili stariji Fazer 1000.Ako je u paru onda može i BMW.Suzuki ima loše uspomene VFR je dobar motor dok ne parkiraš pored Fazera ista klasa isti troškovi uitak nemerljiv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3118 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

@Bole37

Interesuje me šta će reći stari vuk?

 

Priznajem da 80% naginjem ka Banditu,običnom ili oklopljenom...udobniji su,FZ1 sport,dok trepneš stigao si:) gde si pošao...Bandit dok tri puta trepneš...Može i u dvoje,FZ1 je za mlađe,sa dobrom kičmom,pogotovo pozadi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Fz 1 je malo više sportski orjentisan od starijeg Fazera 1000 koji je po ergonomiji kao Bandit samo življi.

Meni i ovako dosadi model,da se na nekom olupam ne bih ga više razmatrao sigurno.

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, el classico said:

130KS?


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Da. Nešto i meni pada na pamet...

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nisam vozio FZ1 ali jesam FZS1000, i tvrdim da je definicija motora koji je stvoren za sve. Kako ide, kako skreće, kako koči. Samo promeniti onaj jadan fabrički korman, staviti neki malo širi i ravniji, i skoro pa idealan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Кад сте већ код FZ1...

Код овог конкретно модела који си навео, мислим да ова колор шема не постоји код 2006. годишта.

Могуће да грешим, али знам да ми је овај запао за око кад сам размишљао о замени мотора. Мислим да је ова шема типа од 2009.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 3 sati, shoyyka je napisao:

@Bole37

Interesuje me šta će reći stari vuk?

 

Priznajem da 80% naginjem ka Banditu,običnom ili oklopljenom...udobniji su,FZ1 sport,dok trepneš stigao si:) gde si pošao...Bandit dok tri puta trepneš...Može i u dvoje,FZ1 je za mlađe,sa dobrom kičmom,pogotovo pozadi...

 

53274817_10217461525440474_6004791654823755776_o.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Moj ti je savet da sacekas da srede tvoj pa da ga otkupis :lol:

 

Salu na stranu, ako hoces van asfalta onda otpadaju svi osim TDM-a :neznam:. BMW bih precrtao i ako je mozda najbolja kupovina zbog kilometraze ili bih razmislio o RT modelu od 2005 godista, jer sto se tice estetike nisu za porediti. Ovaj je mozda dobar, ali ruzan do bola. 

 

Ostali su slicni, a opet razliciti. Ni jedan nisam vozio pa nemam sta tu da pricam, ali sam promenio dosta motora. Po meni pare u dzep, izdvojis jedan vikend i probas svaki. Koji ti legne na ruku, dupe, oko, uho taj uzmes. 

 

Manje bitno, ali treba voditi racuna i o godistu i kako ti modeli drze cenu. Mozda tebi nije bitno, ali ce biti bitno sledecem kupcu kada ga budes menjao za 3,5,7 godina. 

 

Na kraju ako se drzis asfalta citiracu jednog starog majstora 4 redna su 4 redna. 

 

Srecna kupovina i nemoj zuriti, jer prodaja ne ide tako lako kao sto pricaju po tekstovima;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Iskren, drugarski savet - uzmi neki od tvojih favorita. 

Eventualno nešto iz te klase i bićeš miran i zadovoljan. 

 

Čekati ili ne - svejedno je.  Uvek će se kasnije pojaviti 'bolji' i 'lepši' u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

A motorom ti nije daleko 160km, ccc? :)

Ako imaš nekog od poverenja u NS, da ga inicijalno pogleda, ako vredi, zapucaš put da vidiš/probaš motorić..

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
2 hours ago, Vuleta said:

@Komsa je prodavao odlican, koliko me secanje sluzi:takoje:

Ma imam ga kod brata. Kao nov je. Kad ja kažem da je kao nov onda verujte da jeste. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mora dosta da se gleda pre kupovine osim ako baš imaš sreće da prvi bude bingo!

Pre Bandita, gledao sam 20-tak motocikala koji su se uklapali u moje želje i svi su bili na oglasu kao iz fabrike.

Skoro svi su bili krševi neviđeni uživo. Išao sam čak do Zaječara, iznajmio prikolicu od Lakija...

Na kraju kupio u Svilajncu. Dok smo radili prevod i overu kod notara zvonio mu telefon pet puta. Kaže čovek iskreno, zovu kao ludi ali niko nije došao da ga pogleda.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja