Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
10 hours ago, sasa ns 1 said:

tako je i kod hrvata već više od 10 godina

Pa nije. Bar ne u praksi i kada je u pitanju Royal Enfield, pošto sam pričao sa hrvatskim uvoznikom za RE na tu temu i rekli su mi da servisi u garantnom roku moraju da se rade u ovlašćenim servisima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

@Jovan Ristic eto ti par ekselans lepa tema za tekst i anketu, ako smeš da se zameraš uvoznicima 😛

 

Apsolutno je u korisnicčkom, našem, interesu da se ova vezana kupovina iskoreni. Niko nema pravo da ospori garanciju na vizir npr. jer sam menjao propisano ulje na mestu na kome mi je lepše/bliže/jeftinije. Već mora da dokaže šta sam time uradio viziru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@severian i @Urban Rider mislim da i to pada na sudu samo sto treba imati vremena i zivaca za sud. Koliko znam mi smo prepisali apsolutno sve odredbe zastite potrosaca od EU tako da ko istraje do spora mislim da ga i dobija.

 

Razlika je sto su u donosenju ove uredbe u EU veliku ulogu igrali i servisi kojih ima dovoljno koji placaju obaveze i rade po propisima da su mogli da nateraju birokrate da se bave ovom temom. Dvostruka korist je izvucena odnosno svima je data mogucnost izbora pod nekim fer uslovima.

 

Opet podvlacim odnosi se na REDOVNO ODRZAVANJE vozila u garantnom roku. Znaci da delovi koji su korisceni moraju imati zvanicne racune, da servis koji je radio mora da izda zvanican racun i to je kraj price

Promenio član dvlns
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
16 minutes ago, severian said:

@Jovan Ristic eto ti par ekselans lepa tema za tekst i anketu, ako smeš da se zameraš uvoznicima 😛

 

Apsolutno je u korisnicčkom, našem, interesu da se ova vezana kupovina iskoreni. Niko nema pravo da ospori garanciju na vizir npr. jer sam menjao propisano ulje na mestu na kome mi je lepše/bliže/jeftinije. Već mora da dokaže šta sam time uradio viziru.

Podržavam! Nešto slično kao što je Bennetts uradio u Velikoj Britaniji u tekstu koji sam podelio iznad npr. 

 

Meni su u Trionu pretili gubitkom garancije ako ugradim aftermarket ručicu kvačila, koju oni nisu mogli da mi isporuče 3 meseca, iako sam predložio da mi je ugrade u njihovom servisu. Zbog iste politike sam originalni crash guard, koji se montira bukvalno na 3 šrafa, morao da ugradim kod njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Klasicno mesetarenje. Da ga ne tupim vise po analogiji svega napisanog teoretski bi mogli da se drznu da ospore garanciju recimo na upravljacki sklop ukoliko si isao kod vulkanizera a nisi kod njih menjao gume. Kazem na sudu se sve to resi samo sto su svi svesni da ce potrosac relativno lako da podlegne pritisku jer ne radi se o tome da je njihova intervencija 1000 eur a kod drugog 50e tako da za malu razliku u parama potrosac bira laksi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ja sam bogami u Delti (bmw) rešio i bez suda. Baš za vizir (a i još jednom, za španer), a nije mi padalo na pamet da održavam kod njih. Bilo je dovoljno da kada su me usmeno odbili, odmah na pisarnicu predam pisani zahtev i insistiram da sve to što su mi upravo rekli usmeno lepo i napišu, zvanično kao odgovor, pečat, ćata, memo.. sve po redu :) .

 

Ustvari, moj neki odnos: biram kada kupujem , održavam i više nego overkill, a ni najmanje se ne osvrćem na te veštačke uslove garancije. Ako me odbiju, rešiću kao ti, a onda ću se terati sudom koliko treba. To mi je čak hobi, da nesrazmerno moćnije u nekom poslovnom odnosu naučim da i david ume da ujede. :)

 

Jovančo, na potezu si ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Dobronamerno ...

Kao što sam već i rekao, imam neke veze sa branšom. 

Prva stvar, Zakon o zaštiti potrošača se odnosi samo na fizička lica (ali motori i jesu uglavnom u vlasništvu fizičkih lica).

Saobraznost je regulisana ovim zakonom i traje 2 godine (uz različite terete dokazivanja ako nesaobraznost nastane u prvih 6 meseci nakon prelaska rizika na potrošača ili nakon 6 meseci).

Garancija (kao izraz) sme da se upotrebljava samo ako prodavac daje veće pogodnosti od one predviđene zakonom (čitaj duže od 2 godine).

Uslovi za garanciju su uvek navedeni negde (knjižica, ugovor, uslovi) koju ste u 99% slučajeva potpisali da pristajete. Da niste potpisali ne bi dobili.

Da se bavite bilo kojom delatnošću da vas stavlja u položaj da odgovarate za delatnost drugih, siguran sam da bi ste dosta stvari uzeli u obzir.

Koliko para, toliko muzike ...

Uglavnom i u ovoj temi. Naravno da ima izuzetaka.

Pozdrav svima

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Garancijom prodavac odnosno proizvođač ne može potrošaču da uskrati prava koja ima na osnovu saobraznosti tako da je to što piše u uslovima garancije potpuno nebitno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nema šanse da napišem takav tekst u skorije vreme. Možda tek na zimu. To iziskuje da vidim sa nekim advokatom, pošto u garancijama uvek ima onih X stavki za odricanje od odogovornosti koje proizvođač stavlja. Onda ima i naš zakon o saobraznosti i to je jedna velika papazjanija za koju mi treba vremena da raščivijam da vidim kako i šta i opet može da se dogodi da tekst ne bude tačan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Jovan Ristic ako rešiš da napišeš članak, mislim da bi za pravno mišljenje mogao da se obratiš pravnoj službi bilo kog udruženja za zaštitu prava potrošača. Sva udruženja daju besplatne pravne savete i možda bi bili zainteresovani da pomognu sa člankom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@Vandrokaš reci cu ti samo da vec 17 godina radim u firmi koja je ovlasceni distributer mnogih svetskih brendova tako da mi tema uopste nije strana ali nije ni bitno. Nismo o tome trenutno polemisali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Nisam hteo nikoga da omalovažim ili bilo šta tome slično. 

Samo sam hteo da pomognem.

U ovom slučaju time da napomenem da nije uvek lako ostvariti sve što naumimo.

Budite sigurni da veliki sistemi (brendovi) imaju timove koji dobro prouče šta mogu a šta ne mogu.

Ja sam se u mom pisanju osvrnuo samo na garanciju (i ponoviću, to je ono što se dobija više od obaveznih 2 godine saobraznosti po zakonu).

Davalac garancije (koji (obično) nije prodavac nego lice (pravno) koje stavi robu na tržište R Srbije (čitaj uvoznik) i to lice je nosilac garancije) može da uslovi garanciju sa određenim stvarima i to mu zakonodavac ne brani. 

I neću više pisati na ovu temu jer mi se čini da sam pogrešno shvaćen.

Svako dobro i pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Nisi pogresno shvacen samo verovatno nisi procitao nekoliko predhonih strana pa nas upozoravas na nesto o cemu smo pisali i znamo.

 

Konkretna diskusija se vodi o cinjenici da li moze potrosacu biti uskraceno pravo na garanciju ili saobraznost kako god zelis ukoliko je redovno odrzavanje vrsio van ovlascenog servisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 12 sati, severian je napisao:

Jovane, pitanje ambicije, al to bi bio tekst. PR može i sam da se piše ;)

Preko zime, kad stane sezona. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad

Nismo se još oglasili, jer čekamo dva važna odgovora, nadamo se tome u naredim nedeljama, i mi smo nestrpljivi. :)

 

U svakom slučaju, i dalje prodajemo Yamaha motore (ide samo nešto sporije zbog pojedinačnih homologacija, ali uigravamo se), a postali smo ovlašteni diler/servis za KTM, Piaggio, Vespu, Apriliu i Moto Guzzi, kao i distributer SELVA (znamo šta je ispod kape) vanbrodskih motora za teritoriju cele bivše Jugoslavije i Albanije. I sada napokon više nemamo prepreke za razvoj i nove brendove.

 

Trenutno (još) ne radimo servis u garantnom roku za Yamahu, samo prodaju, ali motori od naših dobavljača dolaze s 3 godine Yamaha garancijom. :)

 

Juče smo potpisali i ugovor s Autoprometom za servis QJ, Zontes, Moto Morini i SYM, za sada samo Novi Sad.

 

Ispade ooodlično po nas, i hvala onima što nas podržavaju u komentarima, pošaljite molim vas samo username i broj telefona na motors@plattner.rs, želimo jednim gestom da vam se odužimo. 💪

 

I ne bi baš poredili ovu situaciju s Rodićem, jer ako neko zna i poredi, onda nadam se da zna i detalje/razloge, i razliku Rodić i Plattner Grupe (nama je Yamaha u 2023. nepunih 12% ukupnog prometa, pored Plattner Lubes i Plattner Invest; s 0€ kredita, daleko je to ljudi od gašenja 😁).

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1507 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Svaka cast na poslovnoj snalazljivosti i borbi.

Svaka cast sto vas uamaha i slovenci nisu ubili u pojam

I svaka cast sto nas eto direktno obavestavate sta se desava sa Plattnerom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
13 hours ago, Yamaha Plattner said:

Nismo se još oglasili, jer čekamo dva važna odgovora, nadamo se tome u naredim nedeljama, i mi smo nestrpljivi. :)

 

U svakom slučaju, i dalje prodajemo Yamaha motore (ide samo nešto sporije zbog pojedinačnih homologacija, ali uigravamo se), a postali smo ovlašteni diler/servis za KTM, Piaggio, Vespu, Apriliu i Moto Guzzi, kao i distributer SELVA (znamo šta je ispod kape) vanbrodskih motora za teritoriju cele bivše Jugoslavije i Albanije. I sada napokon više nemamo prepreke za razvoj i nove brendove.

 

Trenutno (još) ne radimo servis u garantnom roku za Yamahu, samo prodaju, ali motori od naših dobavljača dolaze s 3 godine Yamaha garancijom. :)

 

Juče smo potpisali i ugovor s Autoprometom za servis QJ, Zontes, Moto Morini i SYM, za sada samo Novi Sad.

 

Ispade ooodlično po nas, i hvala onima što nas podržavaju u komentarima, pošaljite molim vas samo username i broj telefona na motors@plattner.rs, želimo jednim gestom da vam se odužimo. 💪

 

I ne bi baš poredili ovu situaciju s Rodićem, jer ako neko zna i poredi, onda nadam se da zna i detalje/razloge, i razliku Rodić i Plattner Grupe (nama je Yamaha u 2023. nepunih 12% ukupnog prometa, pored Plattner Lubes i Plattner Invest; s 0€ kredita, daleko je to ljudi od gašenja 😁).

Zašto onaj marketing po Fejsbuku gde direktno poredite nove brendove sa Yamahom? Gde se naglašava da je to druge "malo bolje". Neumesno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja