Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger Sport 660

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Stiže još jedan touring u kateogriji motocikala srednje radne zapremine. Triumph pripremio Tiger Sport 660. Udara kontru Traceru 7. Ono što će možda ići u prilog je agregat sa tri cilindra, što će možda biti veći plus u odnosu na Tracer. 

 

BJBIKERS.COM

Dobre vesti na polju touring motocikala srednje radne zapremine. Na tržište nam iz Triumpha uskoro stiže novi Tiger Sport 660.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nisam do sad stigao, ali je na red došlo i da predstavimo Tiger Sport 660. Ono što me razočaralo na ovom modelu su malo staromodne kočnice.

 

BJBIKERS.COM

Agregat je prvo ugrađivan u Trident 660, a skoro je predstavljen i Tiger Sport 660 koji deluje primamljivo zbog trocilindričnog agregata.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ta cena ima smisla jedino ako bude išao sa nekom opremom u standardu. U suprotnom će biti verovatno najviša u celoj Evropi.

 

Startna cena:

Nemačka - od 8700

Italija - od 8995

Austrija - od 9895...

Čak i Holandija gde su po pravilu motori najskuplji - od 10300

 

Uzevši u obzir konkurenciju i cenu dodatne opreme, neće se usrećiti.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 7 sati, Mr_Wolf je napisao:

Ta cena ima smisla jedino ako bude išao sa nekom opremom u standardu. U suprotnom će biti verovatno najviša u celoj Evropi.

 

Startna cena:

Nemačka - od 8700

Italija - od 8995

Austrija - od 9895...

Čak i Holandija gde su po pravilu motori najskuplji - od 10300

 

Uzevši u obzir konkurenciju i cenu dodatne opreme, neće se usrećiti.

Nazalost, mislim da ce to biti cena kod nas za klot. Isto je bilo sa Tridentom. Kod nas je kostao nesto preko 1000e vise nego u evropskim zemljama. Bas me interesuje da li su uspeli i jedan da prodaju prosle godine?

 

Steta i za ovaj mali Tiger sport, bas sam mislio kad dodje vreme da se menja motor da idem na njega... Sve mi se nekako svidja na njemu. Voleo bih da znam sta je razlog za toliko visu cenu kod nas. 

 

Izgleda da ce uvoz polovnog za koju godinu biti realnija opcija od kupovine novog ovde (polovnih kod nas tesko da ce biti)... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Svratio sam danas do Triumpha i definitivno cena kreće od 10390.

 

Biću iskreno iznenađen ako prodaju i jedan primerak po toj ceni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Kolega švaba sa slike, čvrsto resio Tiger Sporta za sledeći motor, savetovao sam mu da smrša 20kg ili da traži glomazniji motor, ovako stvarno ne ide. 

 

IMG-20230226-111814.jpg

 

IMG-20230226-111837.jpg

 

Motor na prvi pogled deluje zanimljivo, lepo se sedi, bas je ergonomican, bar za nas od 182cm visine. Udobniji je od većine današnjih motora. Ali, ne svidja mi se, ponajviše tabla I oko table je svedeno na minimum plastike, nekako šuplje, podseća na neki manji Enduro, deluje kao neki mnogo manji i jeftiniji motor. Ali naravno to je samo moje mišljenje, verovatno da se drugima to vise svidja. Inače verujem da su mu performanse na asfaltu top. 

 

 

 

 

Triumph-Tiger-Sport-660-2022-12-1200x800.jpg

Promenio član Gile_Extremeboy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre sat vremena, Gile_Extremeboy je napisao:

Kolega švaba sa slike, čvrsto resio

Neka mu je sa srecom... I ja se razmisljam... :takoje:

 

On 3. 3. 2022. at 22:16, Mr_Wolf je napisao:

Svratio sam danas do Triumpha i definitivno cena kreće od 10390.

Dobre vesti stizu od novog uvoznika, nova cena je 9.390e, sto ovaj motor vraca u ugru na nasem trzistu. Cena je na nivou Tracera 7, Versys 650, opet visa od Stroma 650 i Honde NC750X. Pa ko sta voli.

 

Meni trenutno veoma zanimljiv motocikl. Naravno, nema reci o bilo kakvom advanture/enduro modelu, ovo je cisto putni motocikl sa pomalo sportskim karakterom, o cemu govore sami tockovi, odnosno gume 17", 120 napred 180 pozadi. Mislim da je i univerzalnost na visokom nivo, u smislu svakodnevnog koriscenja u gradu.

 

Videcemo... ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Novi wallpaper na mom desktopu...

malo rogobatno zvuci...

 

Mozda je ovako bolje:

Ako zelis bicu ja - nova pozadina tvog kompjutera!

 

Triumph-Tiger-Sport-static-dps_www_v2.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
On 16. 2. 2022. at 1:01, cikamike je napisao:

Steta i za ovaj mali Tiger sport, bas sam mislio kad dodje vreme da se menja motor da idem na njega...

 

I zaista bi bilo steta da se ne iskoristio ovo 'pojeftinjenje' od 1000e u odnosu na proslu godinu (zezam se malo, ali ispade da je pojeftinio :ups:).

 

9.390 eur nije mali iznos, ali kao sto sam vec rekao ova cena je na nivou konkurentnih modela i uglavnom niza u odnosu na cenu u vecini zemalja u Evropi. Pritom, mislim da ovaj model moze biti interesantniji od konkurencije.

 

Bio sam zagrejan da kupim novog Transalpa, ali sam se malo ohladio od te ideje, delom zbog cene, delom zbog gabarita (i same namene takvog motocikla) i odlucio se da se vratim na stari plan - Triumph Tiger Sport 660 koji mi se dopao od kada je predstavljen. Trident mi je bio na listi u trenutku kada sam kupovao predhodni motocikl. Tada sam se ipak odlucio u korist jeftinije Honde (cb500f) koja je bila ovde odmah dostupna.

 

I kada se kockice lepo sloze - pre 2 nedelje zovem uvoznika, kaze u dolasku je jedan plavi (a njega bas merkam), kaze dostupan ce biti za preuzimanje pre 15.04 (tako je i bilo, ali zbog svojih obaveza i praznika preuzimam ga tek danas). Ispostavlja se da svoj motocikl mogu da prodam u tom trenutku za cenu koja mi odgovara, dovoljno da se krene u akciju i rezervise novi. ;)

 

I to je upravo ono sto sam zeleo - ne u potpunosti turing motocikl, ne klasican sport, ni previse veliki ni previse mali, da bude sposoban za zujanje po gradu (kuca, poso, pijaca...), a opet sposoban da se uputi i na dalji put. U odnosu na predhodni - skok u svim segmentima!

 

Danas sam se samo dovezao od salona do kuce, ali dovoljno da shvatim koliko je upravljivost dobra, koliko daje osecaj sigurnosti, lakoce, udobnosti i preglednosti. Sada sledi dosadan period razrade komponenti (Triumph to zove Running-in mod), ali vise o tome kao i o ostalim utiscima narednih dana...

 

I dok se ne javi jos neko od vlasnika, kako se ono popularno kaze na ovom forumu - preuzimam temu! 8)

 

 

1681937590628.jpg

1681937002798.jpg

1681937002778.jpg

 

I malo pozeraja... 8)

 

1681937411703.jpg

1681937411693.jpg

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Hvala drugari :)

 

@Mr_Wolfda, secam se da si ga razmatrao, u tom trenutku nije bas bila najbolja kupovina. Ali ti si ipak otisao na visi nivo :takoje:

 

Uzgred, resio sam da ga razradim po propisima, sto je u praksi prilicno tesko izvesti... mislim ostati u 4000 obrtaja, sto je u 6-toj brzini negde oko 80 kmph. Moracu bar tih prvih 500 km prodjem u lokalu. Na motociklu je aktivan Running-in mod koji podrazumeva:

 

1. Do prvih 480 km (300 milja), ne bi trebalo prelaziti 4000 obrtaja (aktivira se indikator promene prenosa u vidu treperenja).

2. Nakon 480 km treperenje se automatski pomera na 5000 obrtaja.

3. Ne prelaziti 5000 obrtaja do 800 km.

4. U istom periodu savetuje se da maksimalna brzina ne prelazi 3/4 maksimalne brzine.

5. Izmedju 800 i 1500 km moguce je poterati u crveno, ali ne preterano dugo (svakako ne bih to ni radio).

 

Pisacu utiske, ali ce neko ozbiljnije 'odvrtanje zgloba' malo da priceka... ;)

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

I da napisem neku rec...

 

Ergonomija:

 

Ja sam visok 181cm, tezak oko 85 kg i sa tim gabaritima mozda izgledam preveliko na ovom motociklu (pogledati sliku iznad), uzivo ovaj motocikl izgleda impozantnije, bez obzira sto spada u one manje...

 

Mogu oba stopala da oslonim na tlo, ali mi vise prija kada se oslanjam na prstima, to je u praksi nekako logicnije. Zbog visine sedista, mislim da sam tu na granici komfora, pa bi za nize vozace preporuka bi bila nize sediste...

 

Sedi se veoma lepo, sama pozicija je udobna, vozacevo sediste je dugacko, pa dozvoljavajava razlicite polozaje... Ali sad dolazi na red udobnost:

 

 Sediste mi je na prvu delovalo neudobno i tvrdo. Nakon nekog perioda sam se navikao na tvrdocu. Ali onda sam shvatio da na duzum voznjama moze da bude problem. Mislim da ce zahtevati neki vid intervencije (gel npr).

 

Pohvalio bih preglednost, poziciju retrovizora i mogucnost rucnog pomeranja vetrobrana po visini...

 

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Oprema:

 

Naravno, originalna oprema za ovaj model je dostupna za porucivanje, postoji veliki broj dodataka...

 

Jedino sto sam uzeo prilikom kupovine motocikla je originalni nosac gornjeg kofera (koga jos uvek cekam). Dobio sam ga po 50% nizoj ceni i to je jedina stvar koju sam uspeo da 'ispregovaram' prilikom kupovine novog motocikla (svejedno, zahvaljujem se ljudima iz Triumph Srbija na tom gestu).

 

Evo neke zanimljivosti:

 

1. Ne postoji opcija montaze centralnog stendera (verovatno zbog pozicije izduva). Ne postoji ni aftermarket resenje. Video sam neki budz na netu ali stvarno ne izgleda lepo.

 

2. Postoji nize udobno sediste, ali postoji i udobno sediste (comfort seat) iste visine . Ovo navodi na zakljucak da ugradjeno sediste nije udobno :). Ako postoji udobno sediste, sto ga odmah nisu ugradili? Nije bitno, kao sto sam pomenuo, videcu da sediste sredim kod nasih majstora.

 

3. Opcija povezivanja telefona na sistem je dodatna oprema. Kupuje se poseban modul koji omogucava prikaz navigacije, telefoniranje, kontrolu GoPro kamere i sl.

Korisna stvar, ali za one koje misle da je ovo nepotrebno i da su novotarije, eto prilike da ga izbegnu. Po meni, korisna stvar, trenutno ne razmisljam o tome, 'next year'...

 

4. Postoje integrisani nosaci fabrickih bocnih kofera, sto fabricke kofere favorizuje kao resenje. Mislim da se ne isplati kupovati neke dodatne nosace, pa onda druge kofere. Za sad cu se zadovoljiti gornjim koferom (koga imam spremnog) i malom tank torbom. Ako nekad budem imao potrebu za vise prtljaga, originalni bocni koferi ce biti prvi izbor (i obezbediti dodatnih 57 litara skladistenog prostora).

 

5. Predvidjeno mesto za montazu 12V uticnice se nalazi sa leve strane na bocnim plastikama (negde na poziciji kolena kad se sedi). Skroz neobicno mesto. U odnosu na Tracer 7, koji ima dve pozicije sa obe strane instrument table, stvarno smejurija. Postoji druga opcija USB uticnice koja ide ispod sedista i montira se na postojeci konektor ima predvidjeno fiksiranje gumenim kaisom na akumulator. To cu verovatno dodati.

 

6. Nevezano za fabricku opremu, ali ne postoji opcija montaze 'slip on' izduva. Svi proizvodjaci nude iskljucivo ceo sistem sa novim granama (3 u 1), sto naravno povecava cenu. Trenutno ne razmisljam o tome, ali mozda ovaj agregat zasluzuje neki bolji chunak. Opet, dogodine...

 

Ono sto mi je malo zasmetalo je cena originalne opreme koja je kod naseg uvoznika za nekih 30% skuplja u odnosu na Nemacku, Italiju... Ovo je malo nejasno kada se uzme u obzir osnovna cena vozila. Ne znam razlog tome, da ne sudim, provericu pa pisem. Meni dovoljno da opremanje baziram na aftermarket proizvodjacima. Cekaju se kresh barovi i jos neke zastite, pa lagano... :takoje:

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Prelep motor. Cestitam na prinovi i mnogo lepih/sigurnih kilometara zelim.. :)

 

Ja sam ga gledao prosle godine ali mu je cena kod nas bila suluda. Ako me secanje dobro sluzi bio je oko 11-12k u osnovnoj verziji. Sa ovom cenom je odlicna kupovina i po meni best buy u klasi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Motor nije nakrcan elektronikom, ali (ne)poseduje odredjene mogucnosti:

 

1. 'Ride by wire' omogucava dva moda voznje - Road & Rain. Road je podrazumevani mod. Voznju u modu 'po mokrom' jos nisam isprobao. Ono sto mogu da primetim je da odziv na gasu ima odredjeni 'lag'. Navikao sam na proslom motociklu da doziram odredjen stepen medjugasa, uz kvacilanje, da bih ublazio trzanje. Ovde to nije neophodno (pa se na to privikavam). Nekako mi se cini da fali jos jedan mod - npr SPORT. koji ce biti zustriji.

 

2. ABS nije moguce ugasiti.

 

3. Postoji kontrola proklizavanja koji je moguce ugasiti po potrebi. Mislim da se time necu baviti.

 

4. Ne postoji bilo kakav tempomat, sto je ocekivano da savremeni putni motocikl poseduje i to se ceto moze cuti kao bitan nedostatak (meni trenutno nebitno).

 

5. Postoje sitnice koje zivot znace, pa bih tu pomenuo automatsko gasenje migavaca, korisno onima koji imaju naviku da ih zaborave (zanimljivo je da kad znam za tu opciju, mnogo cesce se trudim da ih ugasim rucno, kao da mi nesto visi nad glavom?! :stabre:)

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Uz sitnice da dodam i parking mod, koji se aktivira na polozaj kljuca i ostavlja aktivna poziciona led svetla napred i nazad dok je motor parkiran...  Meni deluje cool 8)

 

Nego htedoh da ostavim komentar na neke bitnije stavke:

 

Ogibljenje:

 

Prednji i zadnji amortizer nude hod od 150mm, sto je prilicno izdasno u odnosu na neke putne motocikle koji imaju X u svom nazivu... Prednja viljuska USD tipa ne nudi bilo kakva podesavanja i to mozda moze da deluje kao nedostatak. U praksi veoma dobro radi svoj posao, po opisu iskusnijih od mene se pominje u pozitivno kontekstu. Znam da sam na proslom motociklu imao mogucnos nekakvog podesavanja, ali se time nisam bavio. Za moju bazicnu voznju, subjektivni osecaj kaze da radi odlican posao, pa tu nemogucnost podesavanja ne vidim kao nedostatak.

 

Zadnji amortizer ima mogucnost podesavanja preopterecenja opruge na okretanje poluge, bez alata (+/- u 30-tak klikova). Ovo deluje korisno, i to cu probati u odnosu na prtljag i saputnika kad za to dodje vreme.

 

Sam osecaj je da je ogibljenje mekse i udobnije i odgovara onome sto sam i zeleo - za potrebe kretanja losim putevima, raskopanim ulicama, lezecim policajcima...

 

Kocnice:

 

Iako ovde opisene kao zastareo sistem, mislim da rade odlican posao. Na prvu me je obradovala sila zadnje kocnice, verovatno zahvaljujucu nesto vecem zadnjem disku (255mm), delom je to zbog kvalitetnijih pletenih creva... Nisam imao potrebu za nekim kriticnim kocenjem, ali u nekoliko situacija u gradu i na otvorenom su mi ulile poverenje da mogu da zaustave motocikl prilicno dobro, uz ABS koji je gotovo neprimetan.

 

Gume:

 

Michelin Road 5 - mislim da su na visini zadatka, vozio sam samo na suvom, ali za sad nikakvu nesigurnost nisam osetio bilo gde. O tome ce vise neko drugi...

 

Kad pominjem gume - pumpaju se na 2.3 i 2.5 bara, prednja, zadnja respektivno. Ovo je nesto nize u odnosu na standard - npr. Triumph Trident na istoj sasiji i gumama ide na standardnih 2.5/2.9. Zasto je tako, odgovor mozda lezi u ogibljenju. Ja postujem kako fabrika propise.

 

Cekam da prodje servis na 1000 km, pa cu onda da iznesem dodatne utiske i potencijalne nedostatke... :takoje:

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki V strom 650 XT

Čestitam, da te pouzdano i sugurno služi.

Pre 10-ak godina imao sam Fazer 600 S2 i ovaj motor me neodoljivo podseća na njega. I ako sada vozim ADV motore ovaj Triumph mi deluje skroz interesantno. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

@easy and slowhvala druze :takoje:

 

Nisi jedini... Kada ga vide uzivo, prva rec je - FAZER!

 

Ja nemam taj osecaj, nemam to iskustvo, pa se u tolikoj meri i ne vezujem za brendove. Mada ovde je indikatovno da su imali na umu 'Japanski dizajn'.

 

Kad nekom pomenes Triumph, odgovor je - 'it's a classic'...

 

Vremena se menjaju, sa njima motocikli, a sa njima i mi...

 

Dok cekam prvi servis... :rolleyes:

 

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Hvala matori... :takoje:

 

Da, Versys, a onda i Tracer 7, V-Strom 650, ne bi bilo fer ne pomenuti NC750X...

 

Sve je slican koncept, kako su to Italijani ovde nazvali 'crossover' (moze se povuci paralela sa automobilima):

 

 

 

(Ako nekoga uopste interesuje mogu i titlovi da se ukljuce sa prevodom).

 

Svaki ima svoju neku specificnost. Onaj ko zeli potpuno putni motocikl, odlucice se za Suzuki ili Kawu. Ko zeli malo futuristicki dizajn, performanse uz udobnost - Yamahu. Nisku potrosnju, pouzdanost, sigurnost - Hondu...

 

Ko ne znas sta zelis, a hteo bi sve po malo - onda Triumph :takoje:

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja