Jump to content

Moto Zajednica

Auspuh za MZ-a!

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nije ovo kod zverinjaka isto kao kod Vuja...a koliko vidim i auspuh je nekako "drugacije-kraci"...Ja bih to izvadio, ko zna kako je to uletelo i sta je. Mozda je greska pri zavrsnoj obradi...Ako nema masine gde da "dise" omoguci joj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja ne bih popravljao novu stvar, pošteno je plaćena pa neka bude pošteno ispravna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja ne bih popravljao novu stvar, pošteno je plaćena pa neka bude pošteno ispravna.

Sazem se sa Vujom!

Da vratim temu na izduvni lonac. Lipnikov izduv koji ja imam, isto se zavrsava kalotom i na prvi pogled izgleda kao zatvoren. Ta kalota sluzi kao deflektor i ceo sistem radi dobro.Mz sa ovim izduvom radi i u "donjem" kao i u "gornjem" rezimu obrtaja.

 

Da kod tebe postoji , da kazem Zapreka , koj vavraca gasove nazad, pa onda  se oni ponovo odbiijaju o jos jednu unutrasnju zapreku i kroz  male cevi  izlaze nazad u prostor!!, to je sistem kod svih 2t motora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja ne bih popravljao novu stvar, pošteno je plaćena pa neka bude pošteno ispravna.

 

Slazem se! Najvise mrzim kad kupim nesto i odmah mora da se popravlja. Inace mi je cudno da u slucaju ako ti je to otpalo u voznji da se bas tako ravnomerno zaglavilo kao da je neko to centrirao. Ja pre mislim da je fabricka greska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Moguce da nesto nije unutra dobro zavareno, pa da se pomerilo. Moj ti je savet da vratis lonac, i zamenis za drugi. Nemoj nista da busis. Zasto ?  Zato sto u auspuhu postoje komore za prigusenje i zvuka, a i izduvnih gasova. Ako ti se neka pregrada pomerila, znaci da ti ni komore vise nisu onskve kako ih je fabrika proracunala, pa vrlo lako mozes postici suprotan efekat, otvoris auspuh, a motor ti losije radi i ide !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Evo konačno odgovora!

Danas sam skino auspuh i još jednom pogledao,neće ni napred ni nazad ona pregrada.

Bila je dilema da li uopšte nešto dirati ili vratiti?

Vi ste mi bili zanimljivi pročitam komentar (savet) da izvadim ono,

pa onda komentar (savet) da ništa ne čačkam,već da vratim, i sve tako jedan bi vadio,

drugi bi vratio,pa sam se malo dvoumio.

Ova varijanta sa vraćanjem mi je bila malo mučna,zbog procedure.

Poštanski troškovi,pa natezanje sa prodavcom,dok ovaj auspuh ode,pa dok onaj dođe ....

 

Sledi akcija:

Matori mi je bravar,poče on da buši a ja samo mislim ako probije burgija super,

a ako je neki pun materijal,onda do qrca, nek ide sve.

Laknulo mi je kada je burgija lako probila.E,tu smo,cepaj sad dalje u krug.

5verT_dsc01500oo4.th.jpg

Pa smo nastavili sa većom  burgijom, i onda se ukazalo ovo:

RxD4J_dsc01501tn0.th.jpg

Toooo lutko....ugledao sam onu cevcicu unutra.

Ostavio sam ovako,nisam hteo da se mučim,jer je sad veći prečnik ovog otvora u odnosu na onu cevčicu unutra.

Montirao sam auspuh,kresnuo motor,izašao na ulicu, i

kada sam ga raspalio po gasu,ne da sam se oduševio,nego sam odlepio od sreće.

Ljudi,ja dam gas, i on tako povuče, da podiže prednji kraj .Osetim kako od ubrzanja telo ide nazad.

Zvuk motora (auspuha) je fenomenalan, kao da je neki guzzi od 500 kubika.

Obrtaji idu skoro do kraja,trećom lako do 70,a u petoj vuče kao da je četvrta.

Znači ne prodajem ga,pa da ga zato hvalim,ali motor mi NIKAD nije ovako išao.

Eto,sada sam konačno zadovoljan,samo da vidim koliko će moje veselje potrajati.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Drago mi je da si uspjesno resio problem  ;)

 

Hvala puno svima.

Kad smo ovo bušili,možda sam trebao da stanem ,i da ostane kao na gornjoj fotki,

ali ponelo me i nisam mogao da se zaustavim,znate već taj osećaj,

kad više nema nazad  :D

Znam,mnogi će da mi gledaju u auspuh :D ali neće od dima videti da nema završne obrade,

i da je čista fušeracija  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ma samo gas i cepaj!!! Ovo je sigurno jos jedan dokaz sta cini fabricki auspuh i jos jedan glas za njega! Drago mi je sto je sve super ispalo!

Inace kazu da auspuh hoce da propadne i da se zapusi kad se stavlja previse ulja(prejaka mesavina) pa onda ne ide dobro a da bi se ocistio mora da se sece a onda to vise nije to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Maksimalna brzina je 140 km/h a potrosnja se krece izmedju 4-5 litara, mada po meni nije bitno koliko brzo ide vec koliko daleko moze da te odeze  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

@snake

 

Slazem se  ;)

Ja bih sa mojim istog trenutka smela da krenem npr. u Grcku na more  ;D

 

I ja bih volio da mogu da kazem isto za moj ali imam par "sitnica" na njemu da sredim  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Zdravo drugari.

 

Razmishljah gde da pitam, pa mi ovde nekako najlogichnije, vecj se prichalo o auspuhu. Reda velichine, poshto je taj madjarski lonac?

 

2 Vuja

Ja sam onaj "neki tamo" (kako si jednom prilikom naveo u nekom postu), koji je pazario Okrad-ovog MZa za sitnu kintu. :) Nastavio sam radove koje je on zapocheo, medjutim zbog duzheg odsustva iz zemlje, radove sam odlozhio i sad po povratku, planiram da nastavim. :) BTW, odlichan trud za odrzhavanje zajednice na okupu. Tvoji postovi su posebno interesantni za chitanje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Auspuh ti je nov nekih 40 - 50 evra, a nova izduvna grana ( lula ) jos nekih 10 - 15 evra ), ne znam koji MZ imas, ne pise ti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ja sam onaj "neki tamo" (kako si jednom prilikom naveo u nekom postu), koji je pazario Okrad-ovog MZa za sitnu kintu.

 

Jel' vidiš da grešim, čim si sa nama nisi ''neki tamo'', Okrad je i ovaj posao završio kako treba.

 

U taj motor Okrad je dosta uložio i dosta daleko je ušao u problematiku sa strujom. Struja inače ume da nervira a mi smo do sada uspeli da nedoumice otklonimo, Joskin uređaj za tranzistorsko/tiristorsko paljenje je doživeo nekoliko generacija i uz to smo dobili i elektronski regler što u kompletu rešava dobar deo problema.

 

Koliko znam, Okradov motor je dobar samo je on nemirnog duha jer je uvek želeo više, bolje, jače, pedantnije...

 

Sada je zima, period čačkanja, pa proberi kod sebe šta bi trebalo da se radi da spremno dočekamo sezonu sa našim starim motorom i novim prijateljem.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
U taj motor Okrad je dosta uložio i dosta daleko je ušao u problematiku sa strujom.

 

Struja je, kako ju je on zapakovao, tako zavrshila u "kanti". Ja sam po struci elektronichar, a dobar drugar mi je autoelektrichar. Evo u kesi stoje shpulne novih provodnika, konektora, osigurachka kutija sa novim tipom osiguracha, itd... ali onaj mehanichki regler mi strashno bode ochi a i misao. Chitao sam o Joskinom paljenju, svaka mu chast, chovek zna znanje, ali sam propustio temu koja se bavi reglerom.

 

@drumskalisica> Ah, ono jes' ne pishe u profilu. U pitanju je ETZ250, bivshe ponosno vlasnishtvo druga Okrada. Osim toga posedujem i Falkonca. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sva struja je u temi MZ Elektrika samo je moguće da o regleru nema mnogo toga, Joska je nekako ''pretrčao'' preko njega jer smatra da to nije ništa komplikovano.

 

Ali je potrebno, sem toga što puni bolje ja do sada već mogu da vidim da produžava vek akumulatoru što se najbolje vidi kada se motor pali retko  po hladnom.

 

Ako ti treba bilo šta pitaj ga tamo u temi, pomoći će sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@drumskalisica> Ah, ono jes' ne pishe u profilu. U pitanju je ETZ250, bivshe ponosno vlasnishtvo druga Okrada. Osim toga posedujem i Falkonca. :)

 

Sve jedno, cene su ti otprilike onakve kako sam ti napisao  + - 5 evra, u zavisnosti od prodavca !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

izvini Vujo ali morao sam da otvorim temu...  ::) ::)

imam jedan problem sa auspuhom cini mi se da je pre glasan, otvarao sam zadnji lonac(m10 2 kom) i on je prazan... pa me muci pitanje dali u ovom loncu treba da ima nesto tipa staklena vuna... ?? qEcca_spbt4w.jpg

slika je sa foruma ,,, kasnije cu postaviti moju,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja