Jump to content

Moto Zajednica

Auspuh za MZ-a!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

pokusao sam da dovedem u red ovaj motor, kako je izgledao nije ga niko hteo, pa sta cu uzo ga ja i na brzinu ga sredio jer je bio 8 april a sezona je trebala da pocne drugi motor sam posedovao ali nije bio jak mz je ok moze cak i dvoje da povede  zato sam ga kupio da se vozim sada izgleda kako izgleda, ko zna kako bi mi izgledali da 4 godine stojite na ulici u sred beca, lep je bio dok je bio u radionici u garazi nije mu nista zardalo a ovde zarda i  niklovani delovi. sto se tice voznje mogu da idem gde hocu sa njim imam elektronsko paljenje tako da nemam problema sa strujom, ko god vozi es od 6v preporucujem mu ovo paljenje 6v,100w, kad to imas nema vise ni akumulatora ovaj moj akumulator je star 3 god, nemam sa njim problema, nemam sliku od paljenja slikacu pa cu vam pokazati kako to izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Deder pojasni malo to "elektronsko paljenje"...

-Jel' to do nekog motora(Tomos, Puch i sl)?

-Sta se skida sa originalnog paljenja a sta ostaje?

-Kakva je struja - svetla, migavci i sl.?

-Kako pali ?

-Koliko kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

e bre bas te otisli off ovo je tema za auspuhe..  ;)  ;)

 

to je ono paljenje koje imaju madjari... ono kao kod tomosa ali pravljeno je za eMZea.  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ovako to izgleda i nemate problema, nije skupo paljenje  oko 250evrica

za pikasa sta se skida? sve, regler, bombina, dinamo i neke male izmene oko struje to je to, da se vratimo na temu, radi auspuh sa ovim paljenjem besprekorno i da napomenem nema platine!!!!

post-10076-12879077711067_thumb.jpg

post-10076-12879077714506_thumb.jpg

post-10076-12879077716126_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

E pa sad Peco sve ovo postavi u Elektriku gde pripada kad već ideš ovde u OFF.  ;D

 

Sve to smo mi znali još odavno, zato smo se i upustili u posao sa Joskom da nam napravi to paljenje ali bolje i za daleeeeko manje pare.

 

Sve ovo zajedno sa fotografijama treba da stoji ali u Elektrici, odavde ću morati da brišem pa molim za detaljnije objašnjenje celog uređaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

ok vujo brisi bacicemo to u elektrici ali ne verujem da josko ovo moze da napravi u nekoj radionici

 

  Mislim da gresis. Moze Joska da napravi ovo, al mislim da ono sto pravi je bolje i od ovoga. A kad ga vec pominjes, red bi bio, a i po pravopisu da mu ime pises velikim slovom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Lale trazio sam te na skupu al nisam mogao da te nadjem,nisam imao kredita

 

Inace Joskino paljenje je naravno bolje zbog pomeranja ugla na osnovu broja obrtaja. Mada  ja platine ne diram  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pogresih ne napisah veliko slovo sta ces nepismen covek, nisam isao u skolu, opostite ako ubuduce budem pogresio

xaxaxaxaaa ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

ok vujo brisi bacicemo to u elektrici ali ne verujem da josko ovo moze da napravi u nekoj radionici

 

 Mislim da gresis. Moze Joska da napravi ovo, al mislim da ono sto pravi je bolje i od ovoga. A kad ga vec pominjes, red bi bio, a i po pravopisu da mu ime pises velikim slovom !

[/quote

 

 

 

Jos jedna greska, Joska to ne pravi u radionici, on to radi kod kuce. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

ok vujo brisi bacicemo to u elektrici ali ne verujem da josko ovo moze da napravi u nekoj radionici

 

 Mislim da gresis. Moze Joska da napravi ovo, al mislim da ono sto pravi je bolje i od ovoga. A kad ga vec pominjes, red bi bio, a i po pravopisu da mu ime pises velikim slovom !

[/quote

 

 

 

Jos jedna greska, Joska to ne pravi u radionici, on to radi kod kuce. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

jeeeeeeeeee konacno sam resio malo muku sa auspuhom  ;D ;D svi ste imali prilike da cujete moj motor..  ::) e danas sam uradio jedan sitan poduvat nisam bas ocekivao neki rezultat ali iznenatio sam se... :) sad mi je motor tisi za jedno 30-40%  :D :D sto je dosta dobro...

 

evo kako to izgleda(uzeo sam parce cevi(volan od bicike) savio i stavio na otvor u auspuh.)  ;D ;D

Slika, cim popravim telefon i zavarim cevku...  ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nadjoh na nemackom sajtu kako su pravili rezonantni auspuh za MZ TS 250.  Covek je prvo napravio modele od drveta na kojima je posle oblikovao svaki deo auspuha posebno, pa na kraju sve spojio.

 

euezi9.jpg

 

Mozda nekom pomogne .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

jedinu stvar oko auspuha za dvotaktne motore koju ja znam je da odnos izmedju radne zapremine i zapremine auspuha bi trebao da bude 1 prema 10, (fabricki 9,48) ja sam radio sa hromovom cevi od fi 48 mm pa vi racunajte sami koliko treba da bude dugacka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hmmmmmm.....,kako pitati a ne ispasti....

kontam te neke relacije koje odredjuju auspuh kod dvotaktnih motora. pitanje glasi,moze li se uzeti za etz 250 auspuh od nekoga skutera 250ccm????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Dosad se najbolje pokazao originalni auspuh, jer on jedini obezbedjuje dobar rad motora u svakom rezimu (niski obrtaji,visoki itd.).

Za sada mi nije poznato da je neko dosao do boljih performansi a da to nije na ustrb necega.

Pozdravljam trud i muku ljudi koji bi da naprave nesto bolje a do tada uvek ostaje eksperimentisanje ili metoda uzaludnih pokusaja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Dosad se najbolje pokazao originalni auspuh, jer on jedini obezbedjuje dobar rad motora u svakom rezimu (niski obrtaji,visoki itd.).

Za sada mi nije poznato da je neko dosao do boljih performansi a da to nije na ustrb necega.

Pozdravljam trud i muku ljudi koji bi da naprave nesto bolje a do tada uvek ostaje eksperimentisanje ili metoda uzaludnih pokusaja.

 

i ovo bi bio originalni auspuh,koje su ljudi predvideli za 250ccm,nekoga skutera! pitam jer me mozda ceka neka igrarija sa tropikom......... ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

i ovo bi bio originalni auspuh,koje su ljudi predvideli za 250ccm,nekoga skutera! pitam jer me mozda ceka neka igrarija sa tropikom......... ;) ;)

 

  Ne znam dal je neko probao tako nesto, al bilo bi zanimljivo videti.  Pitanje je samo od kog skutera bi ti uzeo auspuh, jel kolko sam upoznat, skuteri od 250 ccm su uglavnom cetvorotaktni, pa ne verujem da bi to radilo kako treba. Ako imas auspuh od dvotaktnog skutera od 250 ccm - to bi vec moglo da ispadne da valja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

nisam siguran od koga ali vodjen neko logikom mozda bi trebalo da bude dobro! sad ako ima neko neku ideju,koji skuter ima adekvatan auspuh? nedaj boze da ima i auspuh,ihaaaaaaaaaa!! :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

imam za dz auspuh od jave 350 da li bi mogao to na emzu etz 251 da meeeetnnnm posto je moj prrrssssooo i do sada sam omao samo cev sa nekim prigusivacima koje sam pravio kao za mucenog automatika pa mi motor ide brzenizbrdo zbog toga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

imam za dz auspuh od jave 350 da li bi mogao to na emzu etz 251 da meeeetnnnm posto je moj prrrssssooo i do sada sam omao samo cev sa nekim prigusivacima koje sam pravio kao za mucenog automatika pa mi motor ide brzenizbrdo zbog toga

 

    U principu mozes da stavis koji god auspuh hoces ( i od automatika ), pitanje je samo da li ce motor dobro raditi sa njim.

  Jawin auspuh je po spoljnim gabaritima slican MZ-ovom, al je predvidjen za 175 ccm ( Jawa 350 - 2 cilindra po 175 ccm ). Mozes da probas da stavis pa da eksperimentises ako ide - ide, ako ne radi kako treba trazis neki drugi ( fabricki je najbolji ) .

Ako imas priliku od nekog da uzmes Jawin auspuh da probas , onda probaj. Ako ne valja - vratis nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja