Jump to content

Moto Zajednica

Auspuh za MZ-a!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

To nece valjano raditi,probao sam vec to,motor se gusio,pa sam vadio prigusivac...pravio druge,nalik MZovim,onda vec i nekako.Ne isplati se zezanje,nov je 30e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Pre bih mislio da se na Jawi moze staviti mz-ov auspuh, to bi vec bilo bolje... inace ja sam stavljao od cz-tke ali sam poslednji clanak u prigusnici izvadio a na ostalim sam prosirio rupe, nije lose isao i lep je izgledao, ali mi je bio znatno bucniji, i nekako je davao ostar svuk, nije imao onaj specifican rad mz-a (onaj "kompresijski" zvuk  ??? )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

eeee j ljudi izcimao sam suvenog AKRAPOVICA posto imaju svoj sajt i u njemu da im posaljes pitanje sugestiju i tehnicku informaciju pa sam ih pitao da li prave sta za emzu ili u opste za 2t motore. A odgovor im je bio da nemaju u opste tehnologiju za to i da nesmem njihov odgovor nigde da objavim. Pa evo njihov odgovor nisam objavio i e-maila koji su mi poslali mislim da je uredu sa moje strane. ha cuveni AKRAPOVIC. pa i moja pokojna baba Zivka bi mogla da napravi auspuh za 4t i da bude lepsi i bolji od njihovog. ako je ovo za OFF moze ali pusti par dana da ljudi procitaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

eeee j ljudi izcimao sam suvenog AKRAPOVICA posto imaju svoj sajt i u njemu da im posaljes pitanje sugestiju i tehnicku informaciju pa sam ih pitao da li prave sta za emzu ili u opste za 2t motore. A odgovor im je bio da nemaju u opste tehnologiju za to i da nesmem njihov odgovor nigde da objavim. Pa evo njihov odgovor nisam objavio i e-maila koji su mi poslali mislim da je uredu sa moje strane. ha cuveni AKRAPOVIC. pa i moja pokojna baba Zivka bi mogla da napravi auspuh za 4t i da bude lepsi i bolji od njihovog. ako je ovo za OFF moze ali pusti par dana da ljudi procitaju

 

eto,pa ti vidi! svako zna da napravi da urla! a matematika nekome drugome! neka si ti lepo sa nama podelio njihovu TAJNU zanata!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nema nikakvih neregularnosti, ako se zna ko radi ili prodaje auspuhe za MZ treba da se zna i ko ih nema i ne izrađuje.

 

Pošteno je, to je u interesu članova a Forum zbog članova postoji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

nemogu verovati i ja znam to da napravim a nima treba cela tehnologija mora da su im i ovi drugi auspusi sranje

eeee j ljudi izcimao sam suvenog AKRAPOVICA posto imaju svoj sajt i u njemu da im posaljes pitanje sugestiju i tehnicku informaciju pa sam ih pitao da li prave sta za emzu ili u opste za 2t motore. A odgovor im je bio da nemaju u opste tehnologiju za to i da nesmem njihov odgovor nigde da objavim. Pa evo njihov odgovor nisam objavio i e-maila koji su mi poslali mislim da je uredu sa moje strane. ha cuveni AKRAPOVIC. pa i moja pokojna baba Zivka bi mogla da napravi auspuh za 4t i da bude lepsi i bolji od njihovog. ako je ovo za OFF moze ali pusti par dana da ljudi procitaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Polako ljudi! Akrapovič se nikada nije  ni bavio dvotaktnim motorima. U stvari jeste,  kada je počinjao da vozi  trke, ali najpoznatiji je bio u superbajku. Njegovi motori su uvek bili odlično pripremljeni, i uglavnom ih je sam održavao i frizirao. Neki strani timovi su ga zapazili, čovek je shvatio da je lova u friziranju trkačkih mašina, kacigu okačio o klin, i ozbiljno se posvetio poslu. Između ostalog pripremao je glave za Ducati trkačke timove sa ventilima iz MIV-a (fabrika ventila iz Sremske Mitrovice), Izduvni sistemi su došli kasnije. U vreme dok je Akrapovič još vozio trke, najpoznatiji auspusi za dvotaktaše, uključujući i takmičarske, u SFRJ bili su oni koje je pravio Slovenac Brane Lipnik. Jedino sa njegovim auspuhom MZ je išao isto tako dobro kao i sa fabričkim, samo što je lepše izgledao. Pošto je proizvodnja bila zanatska, bili su relativno skupi i čekalo se na izradu, naročito u sezoni trka. Pored njega u Sloveniji je postojala i firma MF koja je imala maloserijsku proizvodnju nekoliko tipova auspuha za Jawu, MZ i Tomos, koji su bili kvalitetnije urađeni od presovanog lima, ali iz ličnog iskustva sa njihovim auspuhom MZ se nije baš spektakularno ponašao. Čak mislim da negde u podrumu još uvek imam gotovo nov taj auspuh. Dakle, MZ se najbolje ponaša sa originalnim auspuhom! Provereno. Jedino što može da se uradi je sečenje auspuha po zavaru ispod šelne, tako da rezonantna komora ostane nepromenjena, i da se izbaci prigušivač od cevki i limenih pregrada koji teži par kilograma, a umesto njega postavi klasičan apsorpcioni prigušivač, sa perforiranom cevi od 25-30 mm i staklenom vunom. Osim zvuka ne dobija se ništa bitno, ali za razliku od drugih izduva, ne pogoršavaju se performanse motora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

problem je napraviti ga pogotovo za 2t ali ja nisam nista rekao protiv domace radinosti vec za odgovoran i veoma poznat sistem kao sto je proizvodni program akrapovic pa ljudi oni imaju primat pri izradi i prodaji izduvnih sistema a da ne spominjem  auspuha. pa dvotaktni motor je izmisljen pre xxxx godina i nema mnogo da se prica o njemu po tom pitanju jer koristi DOPLEROV tip izduva (ispravite me ako nisam dobro napisao) a to je isto neko izmislio pa je sigurno i nekakva definicija toga postavljena. pa sto onda nisu oni to primenili. ZATO STO ZA MZ AUSPUH KOSTA OD 30 DO 50 eura. nov fabrcki

 

 

ee da kako se ponasa ova rezona na emzi i ima li ko kakvih iskustava.

P.S stavljao sam auspuh od jave na MZ mozda kada bih stavio oba sa nje mz bi se ponasao kako treba mozda i to probam

jedan proba pa se . . . . o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

mz sa zezonantnim ide ekstra, a i radi prilicno dobro sem sto se malo viseee cuje... pa sam ja i to sredio...

ovako radi sa karburatorom od 251

a ovako se cuje na 2000 o/min

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мени се чини да је МЗ са "зујком" - противприродни блуд.

 

ОК, има разлога зашто би могао да се постави, али ј... МЗ без карактеристичног брммм... брммм....брммм.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Мени се чини да је МЗ са "зујком" - противприродни блуд.

 

ОК, има разлога зашто би могао да се постави, али ј... МЗ без карактеристичног брммм... брммм....брммм.

mislim da iza to ima leka...  ja sam kod mene urgradio mali zavrsetak.. Slika 1  posto je kod mene ide jedna cev iz velikog prosirenog dela do kraja...

 

 

posle sam nasao nesto na netu kako bi mogao da se odradi ovaj sjajni deo kod mz-a (pigusivac) da bi de dobio jos tisi i lepsi zvuk...  Slika 2

post-8170-12879095848117_thumb.jpg

post-8170-12879095849444_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

evo ja se malo igrao sa mojimm auspuhhom od skutera...  :) :)

resio sam da izvadim vunu i da uradim neku vrstu pregrade, ao sto sam vidjao kod Jawinih auspuha...  :)

Ovako su tekli radovi...

post-8170-12879097428192_thumb.jpg

post-8170-12879097429172_thumb.jpg

post-8170-12879097429862_thumb.jpg

post-8170-12879097430708_thumb.jpg

post-8170-12879097432645_thumb.jpg

post-8170-12879097433897_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Pristupio sam izradi nove cevi, sa manjim ali cescim rupama... i naravno na sredini sam stavio drveni cep debljine 10mm... :) :)

 

Sad ima onako skoro kao fabricki zvuk, oko 15% jaci ali dosta bolja nego pre, ne cuje se vise kao "apenac"  ;) ;) ima dosta dublji zvuk...  :) :)

post-8170-12879097438248_thumb.jpg

post-8170-12879097443247_thumb.jpg

post-8170-12879097444017_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Majko moja, ala si ti busio... :o :o :D :D ;)

 

... ne cuje se vise kao "apenac"  ;) ;) i....  :) :)

 

E to je bitno...  ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da dodam jos nesto osigurao sam cep sa dva safa... ;) ;D  ,, mozda sa jos malo igaranja mogao bi da dobijem bas original zvuk(naprimer da se urade dve pregrade, na drugaciji nacin bilo bi nesto sasvim druhgacije ::) ::) ) ... :) :) ali neka i ovako je ok., jos da ga probam u nekoj duzoj voznji..  ;D ;D

post-8170-12879097456154_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja