Jump to content

Moto Zajednica

Auspuh za MZ-a!

Recommended Posts

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ovaj plavi je Mihin eMZo ako se ne varam...

Zaj*bi ove auspuhe, ako imas stavi original i nema glava da te boli!

Kod MZ-a ti je auspuh vazan cinilac ur adu motora!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ne boli meni glava vec komsijama.....  ;D ;D a originalni zavrsio na opel kadetu C uzeo ga ***  iseko  i stavo na kola mamu mu j*** a ja ostavio delova da mi pricuva...  :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  me muci pitanje dali u ovom loncu treba da ima nesto tipa staklena vuna... ??

 

  U ovom tvom loncu treba da imas u sredini jednu cev sa izbusenim sitnim rupicama. Izmedju nje i spoljnog zida lonca treba da bude staklena vuna. Vremenom se ta staklena vuna raspadne, pa izleti napolje i onda motor postane bucniji. Moj ti je savet da prvo oko te cevi sa rupicama obmotas dva tri sloja metalnu mrezicu ( kao one za komarce ) , pa tek onda da dobro nabijes staklenu vunu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

   me muci pitanje dali u ovom loncu treba da ima nesto tipa staklena vuna... ??

 

  U ovom tvom loncu treba da imas u sredini jednu cev sa izbusenim sitnim rupicama. Izmedju nje i spoljnog zida lonca treba da bude staklena vuna. Vremenom se ta staklena vuna raspadne, pa izleti napolje i onda motor postane bucniji. Moj ti je savet da prvo oko te cevi sa rupicama obmotas dva tri sloja metalnu mrezicu ( kao one za komarce ) , pa tek onda da dobro nabijes staklenu vunu .

hvalaaaaaaaaaa... puno .... kod mmene je problem u tome sto nema ni cev ni staklenu vunu nemabas nista....  :-[ :-[ ali sad se da bude,,,,,  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pazi,izlazna cev koja ide kroz taj top je jako vazna. Taj kao top,ustvari ne sluzi nisemu nego za prigusivanje zvuka. Vazan je i precnik i duzina te cevi. Vidi kod nekog dimenzije pa tako napravi,i kad je varis,nek var bude spolja lepo,nemoj da nesto smanjuje precnik unutra(nagledao sam se takvih buzdotina) rezoni smetaju prepreke iznutra.  A za prigusivanje,uzmes burgiju 2-3 mm i izbusis bas gomilu rupa na toj cevi,i izmedju nje i topa natrpas staklene vune(ne mogu da se setim kako se zove ta koja inace ide za temperaturu,tesko se nalazi) Mozes pokusati sa onim zicama za sudje,to sam cuo na forumu,nisam probao nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

rupe sam izbusio 5mm  :D radi ekstra ... na pocetku nije ni imao sev koja ide kroz top.... i staklenu vunu...  pre oko st vremena uradio sam tu cev izbusio sam oko 50 mozda ivise rupa. zasafio i probao @floyd ne vari se ovo ima sa spol;nje strane dve nvrtke m10 ili za kljuc 13... ma pogledaj sliku,,,,  ;D ;D ;D ;D to je sve sto je imalo na posetku... a sad ima sve sto treba... sem mreze....

post-8170-12879062866859_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja se ne bih mucio, lepo nov i sve ok. 25eu crne boje , 35eu niklovan.( Rezonantni)

Original 35eu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

a taj nov rezonantni ima staklene vune unutra ali nema izbusenu cev nego spiralno uvijenu zicu... mnogo je bolji fabricki auspuh i sto se tice zvuka i ubrzanja...bar kod mene je tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Zmajčino, 'ajde sledeći put pre nego što otvoriš temu pogledaj u MZ Svet-u da li postoji ista ili slična. >:(

 

Tema Rezonantni auspuh (emz) ubačena je u Auspuh za MZ-a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

izvinio sam se... na pocetku...  ;) ;) ;) hvala svima problem resen a da ovo je bio rezonantni auspuh nov kupljen pre 4god pa su ga malo menjali...  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ovako da ja obnovim temu ja imam novi auspuh sato sam kupio s ahrpom rezerni delova od jednog lika auspuh je bio slican mom predhodnom ali je dosta veceg obujma tj siri je a posto nije ima ostatak prigusivaca ja sam odrezao jednom org auspuhu prigusivac i navario na svoj e nemoze bit bolje imas snage na nizim obrtajima al ga povuce kad pređe 4 milje obrtaja al ono dobijes bas cug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

rupe sam izbusio 5mm  :D radi ekstra ... na pocetku nije ni imao sev koja ide kroz top.... i staklenu vunu...  pre oko st vremena uradio sam tu cev izbusio sam oko 50 mozda ivise rupa. zasafio i probao @floyd ne vari se ovo ima sa spol;nje strane dve nvrtke m10 ili za kljuc 13... ma pogledaj sliku,,,,  ;D ;D ;D ;D to je sve sto je imalo na posetku... a sad ima sve sto treba... sem mreze....

 

  To ce ti trajati neko vreme, pa ce staklena vuna izleteti napolje. Do tad ti nabavi metalnu mrezicu - kolko ti otprilike treba, pa kad se opet raspuca - da ga uradis kako treba !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

cx7E6_25122009306.jpg

 

Za Sumija,pogledaj ovo ,i reci kako ti se svidja sa ovakvim oklopima,od lima su,pasuju bez ikakvog budzenja i secenja,auspuh je rucni rad..itd

post-4062-12879062885983_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

kCTqj_25122009306.jpg

 

Za Sumija,pogledaj ovo ,i reci kako ti se svidja sa ovakvim oklopima,od lima su,pasuju bez ikakvog budzenja i secenja,auspuh je rucni rad..itd

Slika i nije nesto,jbg,ivako otprilike,imam to sve i sediste uz to.Bocni oklopi idu preko bubrega,na sraf,zadnji deo je podesan zbog kofera,ispod je blatobran imam i njega,taj motor se prodaje,danas ga stavljam u oglase,imaju za njega 4 opcije,originalno stanje,ovakav,full oklopi od plastike,i ono naj zanimljivije enduro sa auspuhom ud MZ BAGHIRE 660 supermoto,koji ima 2 komora i meni radi na mz super,hehehe.

post-4062-12879062886431_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

rupe sam izbusio 5mm  :D radi ekstra ... na pocetku nije ni imao sev koja ide kroz top.... i staklenu vunu...  pre oko st vremena uradio sam tu cev izbusio sam oko 50 mozda ivise rupa. zasafio i probao @floyd ne vari se ovo ima sa spol;nje strane dve nvrtke m10 ili za kljuc 13... ma pogledaj sliku,,,,  ;D ;D ;D ;D to je sve sto je imalo na posetku... a sad ima sve sto treba... sem mreze....

 

   To ce ti trajati neko vreme, pa ce staklena vuna izleteti napolje. Do tad ti nabavi metalnu mrezicu - kolko ti otprilike treba, pa kad se opet raspuca - da ga uradis kako treba !  :)

vide o sam to sa vunom izletelo je par komada cim sam upalio ovaj sitnis .. sutra idem da potrazim mrezicu,ali sad 5 puta boje radi...  ;D ;D

ovako je radio pre .... a danas cu postavim kako radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

najbolje ti je i najjednostavnije da kupis onu prohromsku zicu za pranje sudova,onu okruglu kao krofne,i amo je nanises na cev i vratis plast preki,ili mozes da ih iseces,namotas oko izbusene cevi i vezes zicom.....to je najbolje resenje,jer ova zica nece da truli i ne raspada se....

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a ne kuzim zasto si produzio onu cjev sto izlazi iz cilindra  "prirubnicu" il kak se vec zove  ja sam orginalnu jos skratio za oko 7 cm ??? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

a ne kuzim zasto si produzio onu cjev sto izlazi iz cilindra  "prirubnicu" il kak se vec zove  ja sam orginalnu jos skratio za oko 7 cm ??? ;)

nisam ja prehodni vlasnik verovatno zbog kacenja pozadi....  ??? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  @Sumi - sad ti je auspuh dosta tisi, mada mi se ne svidja to cangrljanje iz masine sto se cuje . Mogao bi da probas da napravis cev sa duplo manjim rupama, mislim da bi ti bio zvuk jos lepsi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

danas sam stavio mrezicu okolo cevi i jos malo vune sada je jos lepsi zvuk ....  a za to cagrljane nemam pojma sta je mada emzo ide eksta skidao sam pre glavu i sve je bilo ok.....  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja