Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za mesavinu koristite?

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Da se i ja nadovezem za ovu temu iako je stara ali nema veze. Imao sam Apn 6 prosle godine stilovo ulje ma ni cuti nemoze uopce motor da ide sve trokira teze pali jer je masnije od ostali i probam Ina ulje 2t umjesto stila kad sam promijenio motor ide kao lud radio super palio jos bolje sve super, sada imam Hondu nsr 125 na veci obrataja i u voznji sve super a na mali nema sanse tusi je kad je na leru i dajem gas postepeno radi super a ako odvrnem pun gas dok je na leru utusi se to je dok je vruca i drug mi kaze da probam castrol jer je on to koristio za nsr i motor uvijek odvrtao pun gas i nije se tusila neznam na motoru je ustelovan karb sve to super ali eto nece neznam sta je jos je i majstor sve detaljno pregledo kaze sve uredu ja na 5 litara benzina njoj istresem 1 decilitar ulja tako sam sa stilom pravio sutra bih probao castrol ako imate kakvih boljih odgovora napisite inace je dimila puno sa stilom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

da bi uopšte bio siguran da li je do ulja probaj uvek samo na ful sintetiku .Mislim da proizvođač nije bitan ,ako je uopšte do ulja.To ti je i najeftinija varijanta jer ulje ćeš uvek potrošiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Ja kako znam ja mislim da to stilovo ulje nije full sinteticko

I da probam INA 2t scooter?ono je full sinteticko i koja je razlika izmedju Ina 2t scooter i Ina 2t st plus i jel na 5 litara benzina dosta 1.5 decilitar? Za hondu nsr 125 2000 godiste ja njoj sam miksam

Promenio član Ivo1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

To Stihlovo ulje za testeru nikad mi nije ulivalo poverenje.Za 2t za camac i APN,Automatik sam koristio 2t za camce full sintetika,klasa tcw3.Islo je ko podmazano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
Pre 15 sati, Ivo1 je napisao:

Ja kako znam ja mislim da to stilovo ulje nije full sinteticko

I da probam INA 2t scooter?ono je full sinteticko i koja je razlika izmedju Ina 2t scooter i Ina 2t st plus i jel na 5 litara benzina dosta 1.5 decilitar? Za hondu nsr 125 2000 godiste ja njoj sam miksam

mora da piše ful sintetika a kolko ja znam na stilu to ne piše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
MODRICAOIL.COM

„Rafinerija ulja Modriča“ a.d. predstavlja renomiranog i najvećeg proizvođača hidrokrekovanih baznih ulja, maziva i funkcionalnih tečnosti u JI Evropi.

 

MODRICAOIL.COM

„Rafinerija ulja Modriča“ a.d. predstavlja renomiranog i najvećeg proizvođača hidrokrekovanih baznih ulja, maziva i funkcionalnih tečnosti u JI Evropi.

 

Ako naletiš na ova uzmi slobodno, ali samo SINT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Nisam nema uzeo sam Ina 2t scooter moram vidjet ocel se bolje ponasat sa njim nego sa stilom sigurno bih trebala pise da je to djelomicno sinteticko znaci polusinteticko a ako bude da se ponasa bolje znaci do goriva je mislim nadam se tj nemam se sta nadat nemore joj nista biti i to je 2t za masine

Promenio član Ivo1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Zamijenio sam bolje se ponasala vec prije sa polusintetickim a kad bi probo full sinteticko radila bi sig ko sat neznam cudno mi jel moguce da je do ulja na nece svako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja još nisam sreo da neki proizvođač pravi samo i isključivo jednu vrstu ulja. Kada se pomene neka marka...neka je naš NIS ili pomenuta INA...mora i da se doda TIP ulja. Jedna marka, ne znači i jedan isključivi tip ulja.

E...sve piše na ambalaži...NIKO NE ČITA!!!

Stihl ima TRI vrste ulja...(kao i mnogi drugi) jer pravi motorne uređaje već 80 godina , ne ide isto ulje u sve....(iako to našim ljudima ne vredi pričati). Kod nas mnogi trpaju šta imaju i teeraj bato dok ne crkne, posle ulje krivo. SAE30, Dvotaktol...neki i Hydrol mešaju...samo da dimi.

Nego Stihl.

"Obično" , neki ga zovu i "crveno" je na mineralnoj bazi. Nosi oznaku HP.

Polusintetičko ulje marke Stihl nosi oznaku HP Super...i ZELENE je boje.

Iste boje je i full sintetik HP Ultra.

To otprilke znači, da AKO je ulje originalno (a pakuje ga ko stigne. Doduše i kod dilera dolazi u većoj ambalaži pa se presipa u manje bočice)...i CRVENE boje....to je otprilike kao Dvotaktol. To je već praktično bivše ulje, jer je BILO namenjeno za gorivo niske oktanske vrednosti (86/92) i onovremene motore i uređaje koji su retko imali maksimalni režim rotacije preko 10000 rpm. Tada se u gorivu nalazilo i tetra-etil olovo...koje je uticalo na određene (termo i hemijske) precese u motoru prilikom sagorevanja.

Današnji motori već u proizvodnji imaju drugačije detalje unutar sebe i predodređeni su da sagorevaju NOVO bez-olovno gorivo, pa samim tim imaju i potrebu da troše ono što im je namenjeno, mislim na dvotaktne uređaje i ulje za mešavinu.

Nema nikakvih tajni, misterije i falša (...dobro, desi se ponekad). 

Ne "srbujte" previše, ČITAJTE UPUTSTVA i pre nego se nešto sjebe...i sve će biti u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Ok hvala na odgovoru nema ja sam ispraznio rezervar gdje je bila mjesavina nasuo sam cisti benzin a u posudu ina za skutere 2t zelene boje ulje ma motor ide kao lud puno je startniji nema ne tusi je nista sve super samo me zanima zasto nema blok do 13 iljada vec joj je blok 11 iljada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Jel zna neko mozda znaci honda mi radi super otkad sam inu promijenio da sama sebi miksa u pumpu ulje inino a u rezervar benzin cisti i njeniz maksimalan broj obrtaja je 13 000 a sad joj je 11 500 i nema tako nesto puno snage kad otvori mozda karnurator treba nastelovat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Možda treba proveriti RC ventil, odnosno servo motor.

 

Videti u kakvom su stanju membrane (lamelni ventil karburatora).

Zawor-membranowy-membrana-Honda-NSR-125-

Hoće od starosti da se "udrvenče."

Zato ljudi stvaljaju karbonske.

 

PLYTKI-LISTKI-membrany-membrana-zawor-HO

Cvajtare vole gas, ali ne vožnju u crvenom.

Max power: 23,1 kW pri 10500 o/min.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Aha ok drug hvala malo sam kasno pogledao poruku majstor je bio reko da su usisne lamele u super stanju ko nove a sto se tice Rc on je bio znaci kad uvrnes kljuc cuje se rc kako ono ko zapisti zavrti se pa vrati a vise se to ne cuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

I sta se tice karba sreo sam majstora neki dan pa smo popricali iglicu sam ja poslje njega diro jer nije bilo kako treba radila je losije sad je bolje bas kad je vruca da se uvijek terat do iznemoglosti da prijedjem na stvar i iglica je spustita posve u karburator sto znaci da je prsten posve gore ulje promijenio na inino jer je dizna cepila od stilovog gustog ulja i sad cu castrol nasut pa probat neznam vjerovatno posto cu dirat iglicu trebat cu i stelovat karb? A u voznji bogamu trebam nekad i cok otvorit koda joj fali goriva neznam zato kazem mozda moram nastelovat

 

Promenio član Ivo1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Honda Nsr 125, Spyder 9 New

Pozdrav htio sam pitati jel netko stavljo gljivu na hondu nsr 125 umjesto tvornickog filtera kako se ponasa, jel treba ponovo strlovat karb tj zrak, jel ide bolje, vise trosi,

sve me zanima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja ga koristio za trimer ako ti nesto znaci :)
Inace koristio njhovo motorno ulje i u TDMu i u kolima. Carb cleaner, brake cleaner, hermetik, lepak...
Generalno koristim dosta njihovih proizvoda, nema greske

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Оф топик мало...

Те 90 и неке, теча ми дао новац и ја напуним резервоар на МЗ ЕТЗ 150. Гориво се тих дана куповало по кућама, код препродаваца, на флашу. Жена која продаје ме лепо пита да ми да уље за мешавину. Одговарам да не треба јер ми је кућа ту близу и имам своје уље, сипаћу чим стигнем, као што сам радио ко зна колико пута до тада...

Не знам ни сам колико сам км прешао, ако се добро сећам МЗ је трошио можда око 4л а резервоар беше око 13л. Сигурно сам прешао ~300км по околним селима. Мотор је ишао као никад до тада, осећало се...

Негде око тог, тристотог, задњи точак је само заблокирао. Умало нисам пао... То је био његов крај... после тога је уследила генерална а ја сам завршио са мешавином... Данас, кад исту правим за фрезу или тример, увек ми у глави та сцена...

Сент фром мај Шајоми...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja