Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za mesavinu koristite?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Zanima me koje ulje koristite za mesavinu i koliko % stavljate?

Ja koristim Motul za dvotaktne motore (450 din/L) i stavljam 20%/litru.Ranije sam koristila dvitaktol pa Long Lajf  a sad Motul.

Nekad mi motor pusi kao blesav a nekad nista i prosto me zanima sta vi koristite???

Ako ova tema vec postoji ja se izvinjavam jer je nisam nasla.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Dok sam vozio skuter sipao sam Esso Fullsyntetic, kostalo je 800din/L. Mog da kazem da nije pusio i da je imalo lep miris kad se sagori. U svakom slucaju preporucujem ga...

Makice, kako to 20%, da nije previse? To bi znacilo da na 5L benzina sipas 1L ulja :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

:D :D Greska,htela sam reci da sipam 2% na litar!

Da sam sipala litru ulja na 5l benzina motor bi se ugusio u tolikom ulju.

Ti vozis skuter a mene je vise zanimalo za brzince (MZ-a) jer koliko znam za skuter se koristi i drugo ulje i nije isti procenat mesavine?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Neko crveno, valjda je Stilovo? Flasica je od 100ml za 5l benzina (70din). Kada ga opletem na pravac auspuh tako posivi ko da trosi cist benzin, a tocim bezolovni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

"Vujino"Bergoline,sintetika.pusi sve preko 2 %,mogu samo da zamislim kako dimi "crnac" sa 4%.Ja dobio po nabavnoj ceni 300 dindzi litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Neko crveno, valjda je Stilovo? Flasica je od 100ml za 5l benzina (70din). Kada ga opletem na pravac auspuh tako posivi ko da trosi cist benzin, a tocim bezolovni.

 

...takodje i kod mene je u pitanju je Still-ovo ulje.Sto se tice skutera vecina njih ima posebnu pumpu koja sama mesa ulje i benzin, pa na flasama tih "mirisljavih" ulja i nema preporuka proizvodjaca koji odnos ulja i benzina treba pravit sto za klasicne cvaje nije preporucljivo.Sto se mene tice Still se za sada veoma lepo pokazao. Pre njega sam koristio Motul, ali mi on dosta curio!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Picasoo, pa na flasici pise za 5 litra, bar na onim flasicama koje ja koristim. Sto znaci 2%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Picasoo, pa na flasici pise za 5 litra, bar na onim flasicama koje ja koristim. Sto znaci 2%.

 

Ne govorim ja o Still-ovom ulju koje koristimo i ja i ti, nego o uljima koja su namenjena skuterima i na kojima nema odnos..By he way MZ, ulje kod Zdravkovica je poskupelo, gledao juce sada je 100 dinzi!!A tamo gde ja uzimam original Still je takodje 100 dinzi-kao sto je i bilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pa normalno da poskupi kad je to naftni derivat. I gume ce poskupe i one se prave od naftnih derivata, i sve ce poskupi.... :-[ >:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Kaže moj mehaničar:

 

Samo sintetiku i ništa drugo. Bolje je mazanje, lepši je rad, lepše se rastvara u benzinu, duži je vek. Mineralno stvara puno čađa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja sam zadovoljna sa motulom ali me nervira sto mi nekad dosta pusi a stavljam 2% pa sam razmisljala da se vratim koriscenju ulja koje se koristilo kad su ovi motori i napravljeni (tad im nista nije falilo) ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Juce sam ostao bez ulja pa sam mesavinu napravio sa Areca 15-40 motornim uljem.  Inace koristim uglavnom onaj zuti dvotaktol,a najvise volim stil.

Moram da priznam da me je ovo motorno ulje prijatno iznenadilo, malo dimi a cinimi se da motor lakse radi i da se ne greje mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mislim da i na flasici ulja koje koristim pise sinteticko. Mnooogo bolje radi , nema da se davi u full gasu, malo dimi itd , definitivno ja sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Iščitao sam sve štampano što postoji o uljima, kao ekonomista nisam baš sve razumeo ali mi je jasno da od sintetike nema bolje. U sintetičku osnovu koja je standardizovana i jasno definisanog kvaliteta pa predstavlja robu kojom se trguje na berzi, proizvođači dodaju aditive pa se ulja u maloprodaji zbog toga razlikuju po svojim karakteristikama.

 

Tačno je da su ovi motori pravljeni za ''stara'' ulja, mineralna, ali je tačno i da su nekada delovi za ove motore valjali pa su maziva napravljena novom tehnologijom za nas neminovnost.

 

Mislim da ne treba biti opterećen time što motor dimi. Dimi pa šta, to je dvotaktan motor i treba da dimi. Jedno je sigurno, sintetička ulja ipak manje dime i neuporedivo manje smrde od minaralnih.

 

Bergoline ima maloprodajnu cenu od oko 350 dinara i čista je sintetika, dar od Boga za sve sa cvajama. Mislim da između ovog ulja i ostalih čisto sintetičkih skoro da nema razlike, svi imaju sintetičku osnovu a najpoželjniji aditiv je onaj koji ulju smanjuje gustinu i olakšava mešanje u benzinu preko mešača. Mi mešač nemamo pa nam je za ovu karakteristiku svejedno, ko se naučio na ''razbijanje ulja pištoljem'' kod dosipanja goriva za njega nema problema jer se sva novija ulja lakše rastvaraju od starih, mineralnih ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Mislim da je Castrol TTS jedno od najboljih ulja za 2T motore.

 

Ti vozis skuter a mene je vise zanimalo za brzince (MZ-a) jer koliko znam za skuter se koristi i drugo ulje i nije isti procenat mesavine?!

 

Kad pravis mesavinu, imas 2% ulja i na leru i na punom gasu, dok se kod skutera procenat ulja povecava sa brojem obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja koristim Shell Advance SX ,koje je 390din 1L,za ATX-a,sad sam to potrosio pa sam sipao neki Megan 90din 0.5L.

Nego jel zna neko gde ima da se kupi Still 10L?

Pitao sam po Somboru i svi me gledali bledo i rekli da ima samo ono malo od 0.1!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Za Sombor stvarno ne znam, ovde u Svilajncu ima Still-ova prodavnica prodaju sve iz programa Still. Ima ulja za cvaje od 0.1 do jbm li ga koliko.Ima ulja i u velikim kantama (10-15 l)!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Kad pravis mesavinu, imas 2% ulja i na leru i na punom gasu, dok se kod skutera procenat ulja povecava sa brojem obrtaja.

 

Nije bas tako, procenat ulja u gorivu je isti. Pumpu za ulje na skuteru pokrece radilica, sa vecim brojem obrtaja usprica vise ulja ali  isto toliko vise goriva koje prodje kroz usis tako da se svodi na isto. Po popustanju sajle gasa paralelno se smanjuje i kolicina ubrizganog ulja tako da je i to isto kao kod standardne mesavine. Ono sto treba izbegavati je dugotrajno kocenje motorom, znaci bas duge nizbrdice jer tada minimalno goriva dolazi do radilice i cilindra, samo onoliko koliko i na leru a obrtaji motora su veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Koristio sam duže vreme Castrol TTS i sem cene nemam nikakvih primedbi, zaista je dobro ulje. Ujedno, to je jedno od retkih ulja za dvotaktne motore koje u sebi sadrži aditiv za manje habanje motora (stvara se film na zidovima cilindra).

 

Ukoliko finansijske mogućnosti dozvoljavaju, ovo ulje predstavlja dobar izbor. Naravno, kao i kod drugih ulja koja se prodaju kod nas i ovde treba obratiti posebnu pažnju da li je proizvod originalan ili ne, svašta nam uvaljuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Kad pravis mesavinu, imas 2% ulja i na leru i na punom gasu, dok se kod skutera procenat ulja povecava sa brojem obrtaja.

 

Nije bas tako, procenat ulja u gorivu je isti. Pumpu za ulje na skuteru pokrece radilica, sa vecim brojem obrtaja usprica vise ulja ali  isto toliko vise goriva koje prodje kroz usis tako da se svodi na isto. Po popustanju sajle gasa paralelno se smanjuje i kolicina ubrizganog ulja tako da je i to isto kao kod standardne mesavine. Ono sto treba izbegavati je dugotrajno kocenje motorom, znaci bas duge nizbrdice jer tada minimalno goriva dolazi do radilice i cilindra, samo onoliko koliko i na leru a obrtaji motora su veci.

 

Ne svodi se na isto. Prilikom dodavanja gasa vise se povecava procenat ubrizganog ulje nego benzina, tako da nije isto kao kod standarde mesavine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Moj mz ima pumpicu za ulje tako da na gasu imam dvije sajle jednu za gorivo i jednu za dvotaktol,naravno kada dodam gas povecava se dotok  goriva kao i ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

srki mislim da gresis,kolicina ubrizganog ulja je srazmerna kolicini ubrizganog benzina....

e sad makice ja sam sipao neki crveni ecco dvotaktol i bio sam zadovoljan...auspuh mi je uvek bio beo tj siv van grada ,po gradu malo potamni ali cim ga malo poteram on posivi,sipao sam 2% mesavine.mz sa jacom mesavinom slabije vuce i vise se greje.bar sam ja imao takvo iskustvo...a to sto kazes da nekad dimi vise a nekad manje to je verovatno sto ga nekada vise soliras tj vozis u visem stepenu obrtaja na malom gasu pa se nakupi ulja u auspuhu pa onda dimi dok to ulje ne izbaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@wice

moguce je

 

@Vuja

od vise ljudi sam cula da su koristili Bergoline i da su bili prezadovoljni i da je inace to ulje veoma kvalitetno pa cu verovatno to ulje sledece kupiti,

nista me ne kosta da probam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja