Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje za mesavinu koristite?

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mene zanima da li je dovoljno sipati 100 ml ulja na 4 litra benzina ili treba povecati kolicinu ulja? :)

 

to je malo jace od 2% za nase MZ-ove to je dosta.. a i za 50ccm mislim da je dosta.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ulja Addinol su najbolja.

 

Addinol ima najdužu tradiciju u proizvodnji ulja za mešavinu specijalno za MZ motocikle još iz doba DDR-a, kada su njihovi tehnolozi tesno sarađivali sa projektantima IFA kombinata. I to bilo da je u pitanju mineralno, polusintetičko ili sintetičko ulje.

 

Cenovno stoje u naročito prihvatljivim okvirima za naše uslove i to red veličine oko 400 dinara/l.

 

Imaju predstavništvo sa maloprodajom na Altini, preko puta Nove Galenike.

 

I preko telefona, a i u ličnom kontaktu, inženjeri-tehnolozi u predstavništvu su izrazito profesionalni, predusretljivi i strpljivi da prosečnom čoveku potanko objasne sve karakteristike njihovih proizvoda.

 

PS

Nisu mi platili da ih reklamiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Tomos Atx

Mene zanima da li je dovoljno sipati 100 ml ulja na 4 litra benzina ili treba povecati kolicinu ulja? :)

 

to je malo jace od 2% za nase MZ-ove to je dosta.. a i za 50ccm mislim da je dosta.. 0takoje.gif

 

Hvala ti puno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Obicno na kanticam/bocicama pise i da li je ulje namenjeno za: motore sa Vazdusnim hladjenjem, Vodenim hladjenjem, a ima i ulja koja su za Vazdusno/Vodeno hladjenje cilindra.

Zato preporuka kupovati ona ulja gde pise Vazdusno hladjenje, a ako nema onda ono Vazdusno/Vodeno hladjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Od skora sam poceo da koristim Motul polusintetiku, sipam 4% (sa 2% su mi zaribali lezajevi na radilici za 3 meseca) i mogu vam reci da masina extra radi... Ne dimi puno, ne curi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Novi Sad

pozz ljudi, mogu da primetim da su gotovo svi od kada je ova tema otvorena 2008 god govorili da se sipa 2% ulja a sad na poslednjim stranam pre mesec dana vidim vec nekoliko postova u kojima pise da se sipa 3,5-4% ulja po litri.

 

Koji je konacni procenat ili cu to morati sam da provalim posto predpostavljam da to zavisi od masine do masine (u zavisnosti koliko je habana, navozana itd.) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pozz ljudi, mogu da primetim da su gotovo svi od kada je ova tema otvorena 2008 god govorili da se sipa 2% ulja a sad na poslednjim stranam pre mesec dana vidim vec nekoliko postova u kojima pise da se sipa 3,5-4% ulja po litri.

 

Koji je konacni procenat ili cu to morati sam da provalim posto predpostavljam da to zavisi od masine do masine (u zavisnosti koliko je habana, navozana itd.) ?

 

NE! to 3.5-4% je od nasih drugara sto voze Jawe!! (2 clindra 350ccm) a za MZ-a (1 clindar 250ccm) 2% i vozi... 0takoje.gif

 

A ulje sipaj polusitetiku ili sintetiku! (ma koje oces samo da ima najmanje 2%) jer ta ulja bolje sagorevaju(ne ostavljaju veliki procenat cadji na klipu) provereno na 5.000km 0takoje.gif (i ne guse motor cini se kao da ide na cist benzin) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sipa se 2 % . A to sto si video da npr. Painkiler sipa 4 % , pogledas na podatke pored njegovog avatara i vidis da on vozi Jawu, a ona ide sa 4 % ulja . :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Novi Sad

izvinjavam se na svojoj lakomislenosti, sad tek videh kad ste mi skrenuli paznju da su ljudi koji sipaju 3,5%-4% dvotaktola korisnici jawa motora od 350 ccm .

 

Hvala puno na savetima !1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

ja se izvinjavam vidim citao sa predhodne komentare pominje se husqvarnin dvotaktol niko nista nije komentarisao za tu vrstu ulja, ja to ulje koristim 2 god na MZ, apn4 apn sam radio prosle zime lezajevi, cilindar, klip su bili masni auspuh kod apn je na samu izduvnu granu mastan(crne boje) 2%mesavina.... kod MZ-ts sam ove zime radio prvu specijalu isto tako je bilo masno i kod njega u cilindar i klip je bio mastan izduvna grana je bila siva bez crne masnoce..... dimio(vrlo malo po koji kolutic dima) je jedino kad ga upalim ujutru na saug, pun gas ili voznja po gradu nije dimio..... pozzz

 

moje iskustvo....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Izvinite sto se mesam u temu. Moze li u TOMOS ATX naprimer polusintetika ili 100 posto sitentika ja koristim stihl mineralno. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Izvinite sto se mesam u temu. Moze li u TOMOS ATX naprimer polusintetika ili 100 posto sitentika ja koristim stihl mineralno. 1zdravo.gif

 

Ma moze sta god sipas.. 0takoje.gif samo da je ulje. 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Neshvatam zasto jawa 4% mislim da to nema veze sa brojem cilindara Molim pojasnjenje0stabre.gif

 

Jawa ima na sredini radilice dvoredni lezaj i 2% nije dovoljno da podmaze taj lezaj koji zariba od nedostatka ulja.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Neshvatam zasto jawa 4% mislim da to nema veze sa brojem cilindara Molim pojasnjenje0stabre.gif

 

Jawa ima na sredini radilice dvoredni lezaj i 2% nije dovoljno da podmaze taj lezaj koji zariba od nedostatka ulja.. 0takoje.gif

 

Nema na sredini dvoredni nego dva potpuno odvojena lezaja, al poenta jeste u podmazivanju istih... 2% nije dosta ulja da bi se oni podmazivali kako treba... :aha:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Dali bi smeo ovo ulje sipati u TOMOS ATX ja znam da je ovo ulje extra.

Ali je ATX stara masina 1989 god, ako znate koliko kosta 1l.

Molio bi za odgovor posto vidim da se razumete u ulja.

post-21159-0-30562200-1327483161_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja