Jump to content

Moto Zajednica

17 MotoGP Phillip Island, Australija

Recommended Posts

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
1 hour ago, filipfg said:

kaze da nije pipnuo ni rucicu gasa a ni kocnicu

Da ali je dva puta naglo promenio pravac kretanja. Prvo kad je udario u Marquez-a i odbio se ka spoljnom delu staze i drugi put kad je probao da se vrati na željenu putanju. Ovaj drugi je bio koban. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja jesam velik dedin fan, ali svestan sam da je izgubio ostrinu, i treba da ode u penziju, vreme mu je, iako vozi bolje od polovine vozaca na gridu, ali jednostavno ovo je ispod njegovog nivoa.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Na startu trke pored svih vozača stoje prelepe hostese, a samo pored   :46:  stoji negovateljica...:oda2:

Još malo pa će na startu da se zapita:

- jesam li je nekud krenuo ili sam odnekud došao?!?...:oda2:

Nije to baš tako jednostavno da on napusti moto GP. Iza njega stoji ubedljivo najviše navijača i on još uvek marketinški donosi najviše para. Na neutralnim terenima (kojih je najviše) on ima cca 60-70% navijača tako da ne možete tek tako da ostanete bez te armije i dobrih potrošača. Mislim da će on biti u tom "cirkusu" još koju godinu, dok se ne oformi neka nova "armija" koja će biti naslednik postojeće.

Što kaže KUD IDIJOTI - "Mi smo ovdje samo zbog para".

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ma gluposti, sad ispada da kad deda ode pola ljudi ce prestati da prati moto gp, tribine ce biti polu prazne, sodoma i gomora...  budalastine.

Ljudi ce se {kao i ranije} samo presaltati na druge vozace i gotovo.

Ko sto rekoh gore, ja sam velik dedin navijac, ali pored dede navijam i za 12,20,42,5,04.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ko ovde govori o navijačima i pratiocima  poput tebe?!? Ako izuzmemo ono "vreme je novac", koliko si ti ove godine potrošio para na moto GP šampionat? Ja sam govorio o publici koja ide na trke, putuje, jede, pije, kupuje rekvizite i reklamni materijal i tako spička gomilu para za jednu sezonu. Oni su ta "armija" koja održava moto GP u životu, a ne "goli" navijači koji sede pored TV-a i viču "Jeeee". Ne kažem da će odlaskom 46 svi njegovi fanovi prestati sa praćenjem šampionata, ali će sigurno doći do određenog osipanja publike i potrošnje. Sigurno neće svi pohrliti da kupuju obeležja 12, 20, 42, 5, 04 ... i zato moraju da isplivaju neka nova rivalstva i harizme pre nego što se deda povuče. Logično je da će se većina navijača 46 preusmeriti na najjače rivale MM-a jer ne žele da ugrozi sve rekorde i statistike koje je deda postigao, ali mislim da će se narednih godina poprilično nasekirati...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Jel ovde kolektivna amnezija na delu pa se ne secamo da su navijaci 46 2013 i 2014 nosili spojene zastave 46 i 93 dok je Rosi tapdao po guzi Markeza i ljubav cxetala

 

Ono sto radi Markez je malo ranije radio Rosi i ubedjen sam da ce dobar deo Rosijevih navijaca navijati za Markeza. 

 

Kod Markeza fascinira njegova posvecenost da bude najveci a znam jos jednog koji je bio isti takav malo ranije. Ako volis sport jedini razlog zasto ne volis Markeza je Rosi i kada Rosi ode neces imati razlog da ga ne volis odnosno da mu ne priznajes umece

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Možda neće Rossijevi navijati za Markeza, ali ti tipovi kačketara kakvi su navijali za Rossija, će navijati za Markeza. To je uobičajeno u svim sferama. Markez je uklavirio da neće dovijeka i zato hoće što prije da nabije titule, a i poklopilo mu se baš dobro.

 

I nije u redu da se Rarararo na SATELITU u prvoj sezoni, poredi sa Markezom na FABRIČKOJ makini u njegovoj prvoj sezoni. A čekamo ko će od nadolazećih klinaca još da zablista.

 

I dalje mislim da je za suverenu Markezovu vladavinu, ostala još sljedeća sezona.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja Rossijevac sam se kladio sa drugarom koji je teski Markezovac da cu da navijam za Markeza, TOG momenta kad predje na Yamahu-Ducati-Suzuki :)  do tad nista :)  

 

Markezu se sve poklopilo kad je presao u kraljevsku klasu, odma je upao u fabricki tim,

a Rossi je usao u kraljevsku klasu NA SATELITU i uzeo titulu, i to i dan danas nikom drugom nije poslo za rukom.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

A Aprilia ništa, a? ;)

 

Paaa nije Rossi u fabriku, jer je to bilo protivno pravilima,  a prekrojili su ih kad je trebalo Markezu. Kao što je Rossi mjenjao gume i još po nešto. Obojica su jednakiji od drugih :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, dvlns je napisao:

 

 Ako volis sport jedini razlog zasto ne volis Markeza je Rosi i kada Rosi ode neces imati razlog da ga ne volis odnosno da mu ne priznajes umece

Izvini dvlns, ovaj post se nadovezuje na moj, pa mi nije jasno da li je ta opaska namenjena meni ili je uopšten stav?!?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

A šta ja da radim kad ode Rosi? Markezu skidam kapu i divim se kako vozi ali navijam za Rosija. Pokušavao sam, drugi su me podržavali u tome ali Markezov fan nikako ne mogu da budem! Lorenco? Jok. Bezlični Doviciozo? Još smešniji Petrući? Sve mi se činilo da će onaj polu Brazilac, polu Italijan da mi se dopadne ali nije mu uspelo. Ove novajlije kidaju, kao i sve do sada pa sam poprilično ravnodušn na njihove uspehe dpk se to sve ne ustali. Ako se uopšte ustali. Kao Zarko,na primer, je li. Najbliži da dobiju, svetski veoma nebitnu ali meni bitnu, podršku od mene kao navijača su Rins i Miler. Kuku meni gde ću sa žutim majicama i kačketima posle?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Sve OK, nadovezalo se na moj post, pisano u drugom licu jednine pa sam pomislio da je namenjeno meni, a ne uklapam se nikako u tu rečenicu. Moj navijački status je nebitan, nastojim što objektivnije da pratim (i ponekad komentarišem) šampionat...

Jako je lepo za videti da na trkama navijači najljućih rivala sede jedni pored drugih i da nema nikakvih incidenata među navijačima.

Verovatno je mentalitet publike daleko od ovog našeg fudbalskog, balkanskog...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@ZoraNS nije fudbalsko mentalitet rezervisan za Balkan, fudbalski navijaci cu svuda isti. Ovo je pre svega individualan sport osim navijanja za Ducati i Ferari u F1 mi ovde ipak navijamo za coveka a ne za tim i samim tim smo normalniji :) 

 

Pitanje penzije Rosija je najslicnije pitanju penzije Federera. Da li ce nova publika naci nove idole poput njih ne znam ali definitivno su obelezeli svoje ere u sportu kojim se bave.

 

Podrska Kvartararu je direktna posledica Markezove dominacije u dobroj meri inace kao sto @mixa rece i Rosi i Markez su malo jednakiji od drugih ali ne zaborvite da su se i zbog Kvartarara menjala pravila ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

@štampar ja sam na to i mislio samo verovatno nisam slovima dobro preneo. Kada u individualnom sportu vidis nekog rivala da je tog dana bolji nije tesko proznati i cestitati kada u kolektivnom sportu tim izgubi onda je sudija peder

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
Pre 1 sat, štampar je napisao:

:lol:

 

Jašta je more nego peder...sećaš se onog Švabe što su ga šiptari potplatili ?

 

 

Secam se gospodina Pedersena ne znam kako se on izjasnjava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
3 hours ago, Biker-Boy said:

Rossi je usao u kraljevsku klasu NA SATELITU i uzeo titulu, i to i dan danas nikom drugom nije poslo za rukom.

Ma kakvi, čista fabrika prefarbana u Nastro Azurro.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
4 hours ago, dvlns said:

Jel ovde kolektivna amnezija na delu pa se ne secamo da su navijaci 46 2013 i 2014 nosili spojene zastave 46 i 93 dok je Rosi tapdao po guzi Markeza i ljubav cxetala

Pogledaj ovo! :lol: :sampion:

469.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ne mogu da nadjem snimke zutih tribina ka kojima su odomacene crvene zastave iz tog pocetnog perioda kao ni ono srugarsko tapsanje po dupetu kao i ono davljenje kada se obojica krevelje i sve sto je tu ljubav cinilo onako posebnom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja