Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi by Darko

Recommended Posts

• GONIČ KLAVIJATURE, 494 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300

Dosao sam na ideju da motorce pocastim novim "cevkama", brendirani slip-on su mi preskupi a primetio sam da Dragon, Race i Darko prave veoma lepe modele i koliko sam imao priliku cuju se odlicno ali je sve to bilo na kratko, nisam ih vozio na svojim motorima....

Posto su cene priblizne i modeli veoma slicni ja bi radio kod Darka, najblizi mi je i svidja mi se model Hexagonal.

Interesuju me iskustva sa njegovim auspusima, kvalitet, da li bez db killera ima neprijatnog pucanja pri oduzimanju gasu itd.

Svaki komentar je dobro dosao, posto se nisam jos zvanicno odlucio gde cu kupiti.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug Clan!, 1350 postova
  • Motocikl: <<<z750s>>>

Evo snimka sa izduvom koji je radio Darko, izuzetno pedantno i robusno, dogovor lak cenom malo jaci od konkurencije, db kiler nisam dobio... Sto se tice Roberta (napisao bih mu celo ime velikim slovima ali to na internetu nije kulturno ) sve je vec receno kroz teme na forumu, ljudina koja zna posao! Zvuk po mom ukusu tri klase od resto pomenutih, njegove bih varove uvek poznao, kao masinski saliveno...

Od mene glas za Race i Roberta!

• Podržavam 1

• Drug Clan!, 1350 postova
  • Motocikl: <<<z750s>>>

Stari slimak, kao telefonskom govornicom da je snimano :D Zvuk se cuje dobro, dubok toliko da plombe ispadaju... Ada Race...

• Podržavam 1

• Dezurna strina, 2976 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Imao Dragon lonac na prethodnom motoru. Cuo se prelepo,jasno,glasno, cisto i duboko (2 cilindra). Bez razmisljanja bih ponovo radio kod njega da mi motor nije vec dosao sa after market loncima.

Dobije se i db killer koji ga utisa za min 50%.

Povremene detonacije ces imati sa bilo kojim otvorenim loncem,to je normalna pojava. 

Ako su ucestale,nesto nije u redu sa motociklom.

Ja sam detonaciju imao samo kad iz velikih obrtaja naglo spustim obrtaje ,u normalnoj voznji bas retko,mozda nizbrdo kad se ide brze pa motorno koci.

Inace meni je taj lonac ostao u bas lepom secanju. 

Db killer sam stavljao kad vozim u grupi ili kad imam puno autoputa, onda si u obrtajima pa moze da zasmeta buka u tih 2-3h voznje na autoputu. 

Po gradu uvek bez db kilera, razvuce osmeh cim si ga upalio.:)

• Podržavam 1

Imao Dragon lonac na prethodnom motoru. Cuo se prelepo,jasno,glasno, cisto i duboko (2 cilindra). Bez razmisljanja bih ponovo radio kod njega da mi motor nije vec dosao sa after market loncima.
Dobije se i db killer koji ga utisa za min 50%.
Povremene detonacije ces imati sa bilo kojim otvorenim loncem,to je normalna pojava. 
Ako su ucestale,nesto nije u redu sa motociklom.
Ja sam detonaciju imao samo kad iz velikih obrtaja naglo spustim obrtaje ,u normalnoj voznji bas retko,mozda nizbrdo kad se ide brze pa motorno koci.
Inace meni je taj lonac ostao u bas lepom secanju. 
Db killer sam stavljao kad vozim u grupi ili kad imam puno autoputa, onda si u obrtajima pa moze da zasmeta buka u tih 2-3h voznje na autoputu. 
Po gradu uvek bez db kilera, razvuce osmeh cim si ga upalio.

Svaki after market slip on ce pucati kada ga naglo spustis u nize obrtaje, mene samo strah da ne bude da se spustam niz neko brdo pa misle poceo rat kao na prethodnom motoru, dok na kraju nisam pocupao karbove i sve detaljno sredili :)

Posto je poznato da svaki otvoreniji auspuh propusta vise vazduha i dolazi do popping-a.
Jel Dragon jos uvek radi, znam da je imao zdrastvenih problema?

• I didn't start the fire, 4883 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx crven, Honda CBF 1000A7 crn
pre 24 minuta, Throttle Addict je napisao:

Dosao sam na ideju da motorce pocastim novim "cevkama", brendirani slip-on su mi preskupi a primetio sam da Dragon, Race i Darko prave veoma lepe modele i koliko sam imao priliku cuju se odlicno ali je sve to bilo na kratko, nisam ih vozio na svojim motorima....

Posto su cene priblizne i modeli veoma slicni ja bi radio kod Darka, najblizi mi je i svidja mi se model Hexagonal.

Interesuju me iskustva sa njegovim auspusima, kvalitet, da li bez db killera ima neprijatnog pucanja pri oduzimanju gasu itd.

Svaki komentar je dobro dosao, posto se nisam jos zvanicno odlucio gde cu kupiti.

A reci mi gde si nasao ponudu, tj modele?

Ja bih mozda menjao moj arrow za nesto krace

A reci mi gde si nasao ponudu, tj modele?

Ja bih mozda menjao moj arrow za nesto krace
Na FB stranici Auspusi by Darko, kontaktirao sam coveka i rekao mije 320€ sa montazom i uz dva slip-on dobijam.dva Db killera.

Nisam se jos odlucio, ono sto znam jeste da mi se najvise svidja oblik Hexagonal kojeg prave sva trojica.
Kontaktiracu i Race i Dragon, pa ako mozete da mi date neki kontakt od njih proveren?

A za ostale?

Sad cu da vidim moze li se otvoriti kad nemas FB nalog
Imas br u desnom cosku, nek ti posalje ponudu na Viber.

dcdd7a43fa97089f67fda01d04ba68fd.jpg

pre 2 minuta, Throttle Addict je napisao:

Nisam se jos odlucio, ono sto znam jeste da mi se najvise svidja oblik Hexagonal kojeg prave sva trojica.
Kontaktiracu i Race i Dragon, pa ako mozete da mi date neki kontakt od njih proveren?

Ajde molim te kada dobijes, izmeni prvi post i ubaci u njega. Takva informacija na jednom mestu bi bila odlicna!

Ajde molim te kada dobijes, izmeni prvi post i ubaci u njega. Takva informacija na jednom mestu bi bila odlicna!
Naravno, samo da pohvatam proverene kontakte, koliko znam Dragon jedno vreme nije radio a Race si mogao kontaktirati samo putem mail-a.

• 2 miliona + 3 miliona = 6 miliona, 337 postova

Dragon Hexagonal, stigao sa motorom. Zvuk dobar rezeci, ne previse opterecujuc pri nesto duzoj voznji (presao mozda oko 500km po minusu do sada). Kvalitet cini mi se dobar, u svakom slucaju za mene bolja varijanta od fabrickog. Nema pucanja pri oduzimanju gasa.

IMG_20180117_141010.jpg

IMG_20180117_140943.jpg

• Podržavam 1

pre 1 minut, Throttle Addict je napisao:

Naravno, samo da pohvatam proverene kontakte, koliko znam Dragon jedno vreme nije radio a Race si mogao kontaktirati samo putem mail-a.

E pa bas zato kazem, meni to nije nikako jasno. Tj, nikad nisam ukapirao. Dugo sam mislio da su Dragon i Race Ada isto. Ljudi pricaju o njima kao da su im prve komsije a ne firme, pa se napravi konfuzija

• nekrunisani kralj moto cigana, 2714 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 i ženin Pulser2 200

i ja bih nešto ovakvo na kawu, ali dva komada su dva komada, skupo bre.

• Svrati ponekad, 117 postova
  • Motocikl: Yamaha Fz6 S2

Drugar je stavio na Zx6r 2007 auspuh by Darko , mogu vam reci da nista ruznije nisam cuo u zivotu. Sem sto pristojno izgleda, drugih kvaliteta nema. Moje mislje je da je bolje uzeti polovan ali kvalitetan auspuh nego kupovati bar kod pomenutog. A za ove druge nisam imao prilike da cujem tako da ne znam... 

Drugar je stavio na Zx6r 2007 auspuh by Darko , mogu vam reci da nista ruznije nisam cuo u zivotu. Sem sto pristojno izgleda, drugih kvaliteta nema. Moje mislje je da je bolje uzeti polovan ali kvalitetan auspuh nego kupovati bar kod pomenutog. A za ove druge nisam imao prilike da cujem tako da ne znam... 
Nisam imao priliku da ih cujem uzivo zato ti hvala na komentaru, dok Dragon sam cuo na par motora i odlicni su.

• Drug član, 3185 postova
  • Motocikl: TDM 900 GT

Jedino sto vredi jeste kod Roberta. Rad, kvalitet materijala, konstrukcija auspuha, propratni elementi. Njegov rad se ne moze vrednovati novcem, to shvati svako ko dotera tocak u radionicu.

• Podržavam 1

Cekaj koji je sad Robert? Dragon? Race? Ada? Onaj sto odgovara samo na mejl zbog zdravstvenog stanja?

Zato kazem ajde da skupimo sve to sa detaljima na gomilu, jer meni prvom nista nije jasno

• Podržavam 1

• abc, 607 postova
  • Motocikl: R1200GS Adventure

Da li imaju EU certifikate?

Bez DB killera nebi išao na duži put je počne smetati, a i postoji mogućnost da se plati kazna (barem je tako u HR).

• Svrati ponekad, 243 postova
  • Motocikl: ... bez...
1 minute ago, e-mayl said:

Bez DB killera nebi išao na duži put je počne smetati, a i postoji mogućnost da se plati kazna (barem je tako u HR).

Dobro pitanje pošto na primer u Bavarskoj, čim je lep dan, skoro pa odmah po ulasku u Nemačku, policije ima na svakoj drugoj krivini i sve što rade je: "Dokumenta, molim vas!" i kontrola izduva. Ko nema zadovoljavajući, mora da parkira sa strane i sam organizuje transport van Nemačke ili do prvog majstora (a oni jedva čekaju pa su im i cene, onako, momačke). Plus novčana kazna, naravno.

Cekaj koji je sad Robert? Dragon? Race? Ada? Onaj sto odgovara samo na mejl zbog zdravstvenog stanja?

Zato kazem ajde da skupimo sve to sa detaljima na gomilu, jer meni prvom nista nije jasno
Takodje....

• Svrati ponekad, 441 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 2 minuta, e-mayl je napisao:

Kod Roberta se dobija db-killer, za ostale nisam siguran.

EU certifikate tesko da ima ko od njih. ;)

To su izduvi koji kostaju 100-180 €, za te pare nemas nigde nov izduv sa EU certifikatom.

pre 3 minuta, lomitelj je napisao:

Dobro pitanje pošto na primer u Bavarskoj, čim je lep dan, skoro pa odmah po ulasku u Nemačku, policije ima na svakoj drugoj krivini i sve što rade je: "Dokumenta, molim vas!" i kontrola izduva. Ko nema zadovoljavajući, mora da parkira sa strane i sam organizuje transport van Nemačke ili do prvog majstora (a oni jedva čekaju pa su im i cene, onako, momačke). Plus novčana kazna, naravno.

Zato me Nemci nece videti u njihovoj arijevskoj zemlji ;)

Upravo sada, Dr@g@n je napisao:

Kod Roberta se dobija db-killer, za ostale nisam siguran.

EU certifikate tesko da ima ko od njih. ;)

To su izduvi koji kostaju 100-180 €, za te pare nemas nigde nov izduv sa EU certifikatom.

A EU sertifikat je sta tacno? U kom obliku ga dajem vlastima? Moj sadasnji izduv je Arrow, i verovatno ima EU sertifikat, ali ja ga naravno nisam dobio kad sam kupio motor

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja