Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Можда помогне колегама.
 

Како, кад сам куповао мотор знао сам да има проблем сензора притиска у гумама, предњи решио јуче да га средим. Притисак ми се повремено очитавао, тј кад год га возим преко 100-110км константно једно 15м он ми учита вредности. Чим спустим испод брзину, изгуби конекцију. Предпоставио сам да, пошто је већ неко чачкао сензор, да није лепо батерију наместио, јер инерција коју ставара сила кретања залепи батерију на контакт и он добије конекцију. И тако ја позајмим од моје деце ( ваљда неће да примете) две опругицеIMG_1972.thumb.jpeg.220a770cea624fe74375d619213e0a2f.jpeg

да бих ради мира и слоге у кући наместио већ нешто што ми боде очи. Пошто је сензор већ неко дирао и олакшао посао скидањем фабричке смоле ја сам само прелемио опругице…IMG_1971.thumb.jpeg.94783176e89459f68077c49d9837e41a.jpeg

тако да оне буду нон стоп напете и приљубљене уз батерију. Наравно, нива батерија кад је већ све доступно. Налио топлу пластику и изолирао да пошто пластика и није нека сигурација да се временом не одлепи од сензораIMG_1973.thumb.jpeg.ecb98e9622c469fd800f637926dcb775.jpeg

али водити рачуна да рупица на сензору буде проходна да бих исти очитавао вредности. И напокон, синоћ обрисао преко дијагностике грешку сензора, а како данас сам морао до Младеновца по нову саобраћајну, ето мени прилике да видим шта сам урадио…и оно, прво није показивао вредност, упалио пред Младеновац грешку, избрисао после неког времена и показао вредности…обрадовао сам се више за та два броја него не знам зашта би сад..🥰

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Desilo mi se par puta da ostane da blinka ono "ABS"

i mislim da mi tada ne radi servo.

Jednom sam ugasio pa upalio i sve je bilo normalno a juče sam stisnuo par puta jače kočnice i proradi .

Da li se to nekome već dešavalo ?

Ili mi motor nešto govori ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 44 minuta, jasminko VIR je napisao:

Desilo mi se par puta da ostane da blinka ono "ABS"

i mislim da mi tada ne radi servo.

Jednom sam ugasio pa upalio i sve je bilo normalno a juče sam stisnuo par puta jače kočnice i proradi .

Da li se to nekome već dešavalo ?

Ili mi motor nešto govori ???

Могуће и вероватно да ти је акумулатор капут…мени се то дешавало зато што је стојао годину дана. Али како је био нов ставио сам га на пуњач да пробам да га опороавим, и успео сам. Од тада није ми упалио уопште лампицу. Мада сам ја извукао директно инсталацију из аку на пуњач, тако када дођем са вожње уџекам и нема бриге…

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I ja bih najradije izbacio ABS.

Meni je to inače višak. Možda nekada za ne daj bože...., ali sam i do sada imao uglavnom motore bez ABS-a, a i na onim koji su imali nikad mi se nije uključio pa ga valjda zato i ne smatram za nešto važno.

Koliko je to komplikovana radnja i ko, gde i pošto bi to mogao da uradi ?

Koji dodatni delovi su potrebni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 662 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 31 minuta, đunta je napisao:

To je potpuno promašen sistem, osim izbacivanja i premošćenja, sve drugo je kocka. 

То важи за за оне са серво појачивачем? 2005-2007-08?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovde je samo mali dao, dosta sam ičitao i lično čuo loših iskustava, ne znam što ih ljudi ne iznose. Između ostalih, pri naglom kočenju, motori povlače veliku struju i tad može doći do pada napona i ispadanja modula i gubitka sile kočenja, iako je baterija dobra, ili se smatra da je takva.

Premošćenje može da se uradi bez delova, barem sam ja tako radio. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Upravo sada, Немања je napisao:

То важи за за оне са серво појачивачем? 2005-2007-08?

Servo ABS se ugrađivao od 2000 do zaključno 2006 godine, RT i K, dok GS od 2003. 2007 i na dalje je klasičan ABS koji se jako retko kvari, a i kad se to desi, ne gubu silu kočenja već samo funkciju ABSa, dok kood serva je gubitak praktočno pun, ko da je nema, jedva koči. 

Za nešto što se zna da je nepouzdano i samim tim nebezbedno, treba eliminisati i to je jedini siguran način. U redu, vožnja na 2 točka je kocka, čitav život je uostalom takav, padne saksija i ubije čoveka, ali znati unapred da nešto nije dobro i pokušavati se izboriti sa tim je Don Kihotovski boj sa vetrenjačama. Imam vrlo oštar stav prema kočnicama inače i zato reagujem ovako. Ko će da snosi posledicu i odgovornost i kako, ako se desi ne daj Bože. Ko može da kaže "vozi Miško", ja ne mogu. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Godinu dana sam pokusavao da popravim ABS na 1150 adv modelu iz 2005 godine. 

Obilazio majstore, 20 puta se vracao majstorima sa velikom zeljom da ga popravim, dva puta nakon popravke ostajao bez kocnica u saobracaju i na kraju sam izvadio ABS centralu... Vezao direktno kocenje i tako smirio sebe. 

Nakon toga sam prodao motor i kupio 1200 model sa novijom ABS-om. 

Toliko mi se smucio taj integralni abs da prosto kad cujem za njega najezim se.

Od 100% ljudi 80 i vise procenata ima problem sa tim abs-om i ne znam zasto svi pokusavaju da ga poprave kad ga niko u svetu nije popravio... 😁

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, Bojan Budjevac je napisao:

20 puta se vracao majstorima sa velikom zeljom da ga popravim, dva puta nakon popravke ostajao bez kocnica u saobracaju 

Ne znam, a i ne zanima me ko je, ili ko su bili majstori, al šta bi bilo da si postradao, šta bi rekli, "mislio sam, imao sam dobru volju, ovo mi se nikad nije deseilo,( uvek ima prvi put), izvini i slično što nije ni za utehu.

Meni je glavni mehaničar u servisu ukazao na problem pre petnaestak godina,ja tek kupio GSa i otišo po delove i sretnemo se, znamo se sa trka. Oni su godinu ranije uzeli servis i nisu ni oni znali za to, dok kolega nije umalo sleteo sa nekog motora koji je na pip komande ispuco punu snagu. Kasnije sam čuo da nisu uopšte primali takve modele na servis, verovatno što su imali otkazivanja i reklamacije ni krivi ni dužni. Jednom mom pokojnom drugaru više puta su odbijali da prime motor na opšti servis pod izgovorom da su razbili alat i ko zna kad će ga dobiti. Ustanovio sam da je taj motor nestabilno kočio posle nekog pređašnjeg servisa kod njih, tad se još nismo dobro znali. Kako su godine prolazile i sakupilo se već dosta iskustva, pored otkazivanja kočnice pri probnoj vožnji pre deset i kusur godina, shvatio sam servis pa i ja više nisam hteo da imam posla sa ovim modelima, čak ni za zamenu ulja, a kamoli nešto više. Sad mi je supruzin prijatelj uzeo ovakvog GSa, nije me pitao a znao je, predhodni mu je bio isti i laknulo mi je kad ga je lane prodao. Sad sam mu radio pun servis, ali kočnice sam izostavio za kasnije, u nadi da će ga prodati, pošto tako živi, jednostavno mi se ne hvata.

 

Pre 7 sati, Bojan Budjevac je napisao:

Toliko mi se smucio taj integralni abs da prosto kad cujem za njega najezim se.

Od 100% ljudi 80 i vise procenata ima problem sa tim abs-om i ne znam zasto svi pokusavaju da ga poprave kad ga niko u svetu nije popravio

Apsolutno je tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja