Jump to content

Moto Zajednica

Fiksne kamere - radari

Recommended Posts

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Obzirom da po cijeloj Europi fiksne kamere - radari niču kao gljive "poslije kiše" korisno je znati gdje se nalaze. Garmin je napravio bazu kamera i stalno je dopunjava i može se skinuti sa : http://www.scdb.info/. Cijena iznosi 10€/godina. Baza kamera može se skinuti za više tipova uređaja bez ograničenja. Ja koristim Garmin, pa sam skinuo podatke za Europu za garmin koji se nalaze u zip file-u. Instalacija ide preko garminovog softwarea POI LOADER koji se može skinuti sa njihovih stranica. Uživaje te ;)

 

garmin (1).zip

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ne znam koliko su ažurne. Stvar je u tome da treba stalno raditi update zbog novih kamera. Kod ovih je dobro ako prijaviš neku kameru dobijaš besplatan pristup bazi podataka trajno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Probao sam na motoru i radi. Javlja poruku na navigaciji, ali šalje zvučni signal preko komunikacije (slušalice). Može se podesiti kada i kako da javi dolazak kod kamere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

To je dobro pitanje. Ja sam od toga odustao iz istog razloga. Treba probati, pa ako prođe, super. Čini mi se da 10€/god nije neki trošak i da pokrije moguću kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 499 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ja koristim iGO i poprilicno je od pomoci, samo sto su kod nas u RS nabavili ''Dual Reflex'' radare. Snimaju po danu, mraku. kisi, snijegu, susnjezici, magli, ratu, miru, zemljotresu i jos kojako svakojakim ralicitim uslovima. Uglavnom ukebaju te u svakom slucaju. Ostave ga pored puta i prate samo da ga ko ne 'akne cekicem sa distance i iz civilnog auta. U prevodu -- nema preventive.

Tako da na kraju jedina prava preventiva ostaje da se covjek pridrzava ogranicenja.  :tras2:  :tras2:  :tras2: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Nije nije. Da putujem vise bilo bi potpuno isplativo. Mene vise zanima informativno. Moze da bude korisno i po lokalu

 

Normalno ako se četo putuje, isplati se. Evo dva print screen-a BG i NS napravljena u google-u da vidimo da li su točne pozicije.

post-38349-0-78734700-1476087777.jpg

post-38349-0-50607000-1476087810.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12085 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja koristim iGO i poprilicno je od pomoci, samo sto su kod nas u RS nabavili ''Dual Reflex'' radare. Snimaju po danu, mraku. kisi, snijegu, susnjezici, magli, ratu, miru, zemljotresu i jos kojako svakojakim ralicitim uslovima. Uglavnom ukebaju te u svakom slucaju. Ostave ga pored puta i prate samo da ga ko ne 'akne cekicem sa distance i iz civilnog auta. U prevodu -- nema preventive.

Tako da na kraju jedina prava preventiva ostaje da se covjek pridrzava ogranicenja.  :tras2:  :tras2:  :tras2: 

 

Pa ne pricamo ovde o detektoru radara vec o POI informacijama o tome gde se nalaze FIKSNI radari ili se tu cesto postavljaju. Kada te uredjaj upozori da prilazis takvoj tacki, jednostavno usporis i bezbedan si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 499 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

 

Ja koristim iGO i poprilicno je od pomoci, samo sto su kod nas u RS nabavili ''Dual Reflex'' radare. Snimaju po danu, mraku. kisi, snijegu, susnjezici, magli, ratu, miru, zemljotresu i jos kojako svakojakim ralicitim uslovima. Uglavnom ukebaju te u svakom slucaju. Ostave ga pored puta i prate samo da ga ko ne 'akne cekicem sa distance i iz civilnog auta. U prevodu -- nema preventive.

Tako da na kraju jedina prava preventiva ostaje da se covjek pridrzava ogranicenja.  :tras2:  :tras2:  :tras2: 

 

Pa ne pricamo ovde o detektoru radara vec o POI informacijama o tome gde se nalaze FIKSNI radari ili se tu cesto postavljaju. Kada te uredjaj upozori da prilazis takvoj tacki, jednostavno usporis i bezbedan si.

 

Ne znam o kakvom detektoru radara si ti vidio da sam ja pricao.

Slazem se sa POI, a i sam ih koristim u iGO i spasile su me nebrojeno mnogo puta. IZVINJAVAM se ako sam OFF-ovao sa komentarom vezanim za Dual Reflex radare. Samo sam htio da napomenem da za njih  nema POI jer se pomjeraju svako sat vremena pa i cesce. A kad stigne cestitka sa njega i to po novim kaznenim regulativama ima da se usi zazare. Tako da ko se vozi po BiH mora da se dodatno pripazi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1259 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Meni garmin javlja gde su fiksne kamere i gde obicno stoje mobilne kamere, a nisam nista instalirao? Jel ovo nesto dodatno ili ja imam neki pametan garmin  :stabre:

 

Inace i pored ovog javljanja, ja naberem kazni brdo..Letosnje putovanje od 6000km me je "kostalo" 300€, namerno sam kostalo stavio pod navodnike jer mi ne pada na pamet da placam kazne koje dobijem van Belgije jer zastarevaju posle 3 meseca  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Sto se tice kamera, ljudi koja je procedura ukoliko se uslika prekoracenje motocikla kome se ne vidi registracija? Kako se tada vrsi identifikacija motocikla i vozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Meni garmin javlja gde su fiksne kamere i gde obicno stoje mobilne kamere, a nisam nista instalirao? Jel ovo nesto dodatno ili ja imam neki pametan garmin  :stabre:

 

Inace i pored ovog javljanja, ja naberem kazni brdo..Letosnje putovanje od 6000km me je "kostalo" 300€, namerno sam kostalo stavio pod navodnike jer mi ne pada na pamet da placam kazne koje dobijem van Belgije jer zastarevaju posle 3 meseca  :P

 

 

Ovo nisam znao da kazne zastrevaju.

Postoji priča za Bosnu kada te snime kamere da te uvedu u evidenciju (prem registraciji), a kada ponovno uđeš u Bosnu ti naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5185 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

A kakve su ove Android aplikacije za lokalizaciju fiksnih radara?

Ja koristim Radar Beep i nije losa..Upozorava na fiksne a i na mjesta gdje patrole znaju da love...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 499 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

iGO radi perfektno i upozorava na sva mjesta sa fiksnim kamerama i najucestalijim mjestima gdje stoje patrole. Samo sto je to sad toliko ucestalo da maltene stalno pisti. Al sta je tu je. U svakom slucaju radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Sa kog sajta skidate speedcam za iGO. Postoji jedan prgram gde moze rucno da se ubace koordinate gde se nalazi radar. Ne bi bilo lose da svako prijavi za svoje mesto koordinate gde je video da je postavljen radar pa da sami ubacimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 521 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Kamera sa radarom na ulazu u Ub iz pravca Crvene jabuke 200 m pre skretanja levo ka Valjevu ,stoji na banderi sa desne strane puta kad ulazimo u ub i za nas je opasna kad idemo ka Beogradu jer slika samo u tom pravcu ,evo i koordinata približnih 44.470656,20.077434

 

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

A to su ujedno i koordinate odlične dimljene vešelice , tj. Restorana odmah pored kamere

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2770 postova

videh oko tuzle  neke mini radare.Stoje na malom postolju jedno pola metra i kamera je nekako mala-Nema šanse da ga uočiš.Čuo sam od lokalaca da radar kad nekog snima blicka i da onaj ko je uhvaćen to vidi.Uvek su u blizini momci u plavom ali civilnom i šarenom i pandurski auto sa civilnim tablicama a sve zato da ne bi neko odneo taj mini radar.Neznam kakva je situacija sa strancima kad budu snimljeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja