Jump to content

Moto Zajednica

Honda nc 750x

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ja ne bih mogao da se odlucim koju kombinaciju boja...sve su full... Mada tek za koju god dok se pojavi po koji polovan primerak na oglasima mogu da racunam na ovako nesto... Ali motor je brutalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Odlican motor, jedino da ima jos  tockove sa zicama da bi mogao da se ozbiljno potera i po terenu !!!  :takoje:

 

Ne bi, nije to motor za teren, pogledaj prednje vešanje, obične teleskopske vilice od 41 mm, to je za cestu

i eventualno utabani makadam. Ništa preko toga. Velik je to motor za takav ovjes i drndanje po terenu.  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Ima li neko iskustva, da li je ovaj motor pogodan za vožnju u dvoje, na duže ture? Pre svega mislim na položaj sedenja i udobnost. Snage verujem da ima :) Sedište na DL650 mi se čini udobnije, makar ovako vizuelno...

Komša - Ja ga nisam vozio ali moj prijatelj iz Ukrajine vozi,  i to sa ženom i na duže ture sa sva tri kofera.Oboje su visoki, on oko 2 metra i ona oko 1,80 i nisu se gurali a kažu da je veoma udoban. Takođe, u zajedničkoj vožnji nisu gnjavili-naprotiv, motor ide i povlači kao mećava, i to model sa menjačem dct. Naravno, kao što neko reče, različiti motori postoje zbog različitih ukusa, i dodao bih zbog razlikčitih očekivanja i prohteva.

post-20416-0-83643900-1448611404.jpg

post-20416-0-22741000-1448611416.jpg

post-20416-0-36000300-1448611427.jpg

post-20416-0-39798600-1448611438.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Nisam baš zalazio u detalje, pošto smo imali "važnija posla" (vožnja,zezanje,klopa,piće, sex-ko je mogao, i sl.), pa sam samo oskudno preneo utiske.

Ako je za nešto pomoglo u redu, ako nije ne može ni da šteti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ Komsa

 

Ma jasno. Zezam se ja malo ali daleko da je razlka izmedju ova dva motora samo u detaljima(na koje kazes da nisi obracao paznju). NC sa tri kofera i dvoje sa gabaritima tvojih prijatelja iz Ukrajine bas i nece da povlaci kao mecava. Drugo, NC je dosta manji motor i ja sa svojih 170 i par cma ga vozim bez problema. Dalje, seo sam i sa devojkom na NC-a i ona nije bila zadovoljna udobnoscu( tj rekla je da joj je BMW F800ST udobniji puno). A sto se mog utiska tice, NC je meni sjajan za zvizdanje po gradu, guzvi i malo duze ture. Vrlo je okretan, lako upravljiv, malo trosi, elastican izuzetno i mislim da je za to sto je namenjen, izuzetan motor. A za dalji put...pa sta znam...zastita od vetra nije sjajna(pogotovo za noge), ima 50-ak konja pa u scenariju sa tri kofera i saputnicom gde su oboje krupniji, cenim da bi zafalilo snage. Licno nisam vozio malog Stroma i Versys tako da bih prvo probao pomenute motore pa tek onda razmislio o NC-u...cisto zbog poredjenja jer se pomenuti motori mogu naci za manje pare a nisam ubedjen da je NC nesto beskrajno superiorniji od njih.

 

Ja sam vozio BMW F650CS ranije i vec sam napisao negde, nista me NC nije impresionirao u odnosu na njega sem elasticnosti i manjka vibracija. 

 

P.S. a sto se mog zapazanja oko udobnosti na daljim putovanjima tice, jasno mi je da ljudi sa daleko slabijim masinama prelaze ozbiljne kilometraze i nije mi za cilja da predstavim NC750X kao jednostran motor samo sam naglasio da je razlika izmedju motora tvojih prijatelja Ukrajinaca i NC750X-a za celu klasu i da svakako tim poredjenjem nisi mogao da pomognes kolegi koji se raspitivao o performansama NC-a  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: honda silver wing 600,suzuki v-strom 650

Ne bi, nije to motor za teren, pogledaj prednje vešanje, obične teleskopske vilice od 41 mm, to je za cestu

i eventualno utabani makadam. Ništa preko toga. Velik je to motor za takav ovjes i drndanje po terenu. :takoje:

 

Da li je ovaj motor gabaritno slican v-strom ili je manji,ovako fizicki...probao sam v-strom i sa mojom visinom od 195cm mi nekako odgovara ali nikako da odem do salona u Bg pa da sednem na hondu barem,mozda probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ Andra

 

Ako mislis na NC750X, on jeste manji u svakoj dimenziji od malog Stroma. To ti ne pricam jer sam uporedjivao mere vec sedeci na jednom i drugom motoru. S tim da Stroma nisam vozio.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: honda silver wing 600,suzuki v-strom 650

@ Andra

 

Ako mislis na NC750X, on jeste manji u svakoj dimenziji od malog Stroma. To ti ne pricam jer sam uporedjivao mere vec sedeci na jednom i drugom motoru. S tim da Stroma nisam vozio.

Da mislio sam na nc750x,jel ti vozis trenutno ovaj motor ili si samo probao isti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Samo sam probao. Drugar sa kojim delim garažu ga je imao pa sam bio u prilici da ga provozam. Meni je licno fenomenalno legao. Ogromna je razlika u visini izmedju tebe i mene tako da nisam bas siguran kako bi se ti osecao na NC-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam sedeo na NC-u i sa mojih 173cm prava je mera da se osecam kao na nekom kobajagi enduru. za nekoga preko 190cm nisam siguran da je potaman. za takve je vise v strom ako pricamo o slicnoj kubikazi. ovo je dosta skroman motor koji izgleda reklo bi se raskosno za svoju klasu. moj naked bandit mi je delovao robusniji od nc kada sedim na njemu.Mada to je neka tendencija pravljenja motora za stvarno siroku populaciju kao sto je slucaj i sa MT-07 . Mislim da su to maksimalno racionalni motori i  ne treba ocekivati TDM-a po gabaritima od NC-a kao sto ne treba ocekivati horneta ili bandita od mt-07. Mislim da je versus nekako najpriblizniji nc-u mada i tu bih dao prednost versusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Motocikl: honda silver wing 600,suzuki v-strom 650

Da...i izgleda mnogo manji i na slikama tako da ce verovatno biti v- strom kupovina...mada sam se navikao na automatski menjac pošto trenutno vozim silver wing 600 i tako da bi mi bas legla ova honda dct...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja je vozim od maja, mislim Hondu NC750X, prešao 5500 km i napisao sam pod "šta vozimo-honda-nc700x" ovđe na forumu moje utiske.

Ukratko - za moju visinu (nešto preko 190cm) nema dovoljno prostora za noge i radije bih da mogu da sjedim malo više nazad. Probaću to da riješim sa sjedištem na naduvavanje - dodatkom.

Motor je "za sve" normalne upotrebe, ako hoćeš da imaš jedan motor i da prođeš što jeftinije, ali kvalitetno. Samo nije za off.

Mislim da je DCT prava stvar - moja honda je sa klasičnim mjenjačem, i zabavno je.

Mislim da ima agresivniji položaj sjeđenja u odnosu na V-stroma.

Zaštita od vjetra - nije dobra.

U poređenju sa transalpom 700 ili ktm 1190 - teže se vozi, ali ljepše obaljuje i brzaa.

Malo je teška za početnika, i kočnice to osjećaju.

Ali ako hoćeš pravi novi motor(iako je NC - new concept) u poređenju sa svim drugima, i sa polovnjacima, mnogo bolje prođeš.

Voli svoj motor, i uživaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Bolja prednja viljuška, podesivo ogibljenje i naprijed i pozadi, led svjetla, 3 mape DCTa, povećan prtljažni prostor (lažni rezervoar) za 1l, moderniji auspuff, visočiji vjetrobran - za 6cm, instrument-displej u raznim bojama - po izboru, nove kombinacije booja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja