Jump to content

Moto Zajednica

On vozio brzo, a oni kao mutavi rešili da pređu ulicu?!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Razumeo sam ja tebe odmah. Delim donekle tvoju frustraciju vezanu za glupave pesake. Mozemo o tome do sutra. A da pricamo o tome kako nekako uvek "pretrcavaju" neki matori lesevi jednom nogom u grobu koji jedva hodaju. Itd..

Samo si pogresno postavio pricu. Opet kazem ispada kao da branis lika, znam da nije tako ali tako ispada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Može biti, tema je svakako postavljena u afektnoj situaciji. Danima se događa jedno isto i niko ni malim prstom ne mrda. Možda bi trebalo organizovati takve akcije po školama i bar decu naučiti da se zaštite ako su matori već izgubljeni slučajevi. Eto posla za forumaše i moto klubove ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

U sustini bajker nije pripazio, majka sa decom nije pripazila, svi sastojci za katastrofu su bili tu, srecom proslo bez vecih posledica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa znam!

@ Acim nema tu srece sto se tice edukacije. To ide iz kuce. Ali vecina ljudi nema saobracajnu kulturu. Prosto dok su po tamo nekim zemljama ljudi isli kolima i vec imali propise za kretanje kocija mi nismo imali ni puteve. A da ne pricam sto je vecina ljudi iz freze uskocila u mecku itd...

Moraju da prdju barem jos dve generacije da bi se nesto mrdnulo sa mrtve tacke. Taj pomak ti i ja necemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

LIcno ne vidim da je Acim u bilo kom momentu branio konkretno ovog kolegu koji je napravio glupost, ali je generalno covek 101% u pravu...

Pesaci apsolutno pate od teske qu..obolje, navodim primer sa kojim se susrecem svakodnevno, a to je Prvomajska ulica u Zemunu...

Pored gomile vozila parkiranih po kolovozu pesaci iskacu izmedju istih kao srndaci, apsolutno ne obracajuci paznju na saobracaj i to mahom van pesackog,

a  na pesacckom idu kao kroz "Knez" bez da osete potrebu da pogledaju levo i desno...

Razumem da medju njima ima dosta ljudi koji ne voze i nemaju osecaja za to koliko je potrbno vozilu da se zaustavi, ali zar to nije jos jedan razlog vise da gledaju,

ili sto Acim kaze svi pesaci znaju samo deo zakona koji se odnosi na vozace, umesto da se poradi na edukaciji pesaka o njihovim obavezama u saobracaju, prica se o kojekakvim glupostima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

U konkretnom događaju zasmetao mi je sam naslov teme jer je neko (ko nije kriv) podvrgnut ruglu.

Po 15-ti put moram da ponovim da sam mislio generalno, a da je ovaj događaj samo povod. Kada te onaj gurao kolima pre neki dan ti si se sklonio, a nisi nastavio normalno vožnju i čekao da te obori sa motora jer si ti u pravu. To isto bi morali da rade i pešaci. U saobraćaju nažalost veoma često važi pravo jačeg.

 

Ako bi pešak stajao ispred pešačkog prelaza (u realnim uslovima saobraćaja u gradu) i čekao da propusti sva vozila koja su udaljena manje od pedeset metara (a uglavnom se radi o kolonama gde je udaljenost između vozila desetak metara), ne postoji šansa da taj uopšte ikada pređe ulicu (osim ako neki humani vozač svoje vozilo zaustavi i zatvori put ostalim vozilima).

Isto bi moglo da se kaže i za vozače i u tom slučaju bi morao da postoji semafor. Što se tiče stajanja da propustiš pešake, to u Beogradu na ulicama sa više traka može da bude i medveđa usluga ako pešak ne obrati punu pažnju. Veoma često u jednoj traci stane auto da propusti, a u drugoj idiot projuri. I onda mi objasni koji je jedini način da se pešak zaštiti. Da ide i dalje jer je u pravu ili da dobro osmotri put?

 

 

Slažem se sa tobom u globalnom gledanju na nevaspitanje, neznanje i bezobrazluka svih učesnika u saobraćaju, ali sam ja komentare u ovoj temi davao gledajući isključivo konkretan događaj i učesnike u njemu.

Mene predprošle godine u Beogradu opali čovek autom ((ima tema o tome), dok sam ja išao pravo, a on pokušao da se sa benzinske pumpe "ubaci" ulevo (preko pune linije i pored znaka za zabranjeno skretanje ulevo). Ja ni kriv ni dužan, a nisam mogao ni da ga uočim do samog komtakta. I baš bi mi bilo krivo da negde pročitam (na nekom auto forumu) kako je motociklistu udario auto jer je ovaj "ko mutav vozio motor putem sa prvenstvom prolaza". Uvek pokušavam da budem objektivan i da sebe stavim u sličnu situaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Može biti, tema je svakako postavljena u afektnoj situaciji. Danima se događa jedno isto i niko ni malim prstom ne mrda. Možda bi trebalo organizovati takve akcije po školama i bar decu naučiti da se zaštite ako su matori već izgubljeni slučajevi. Eto posla za forumaše i moto klubove ;)

 

Razumem ja tvoj stav, međutim ovde se radi o drugačijoj situaciji... uskoro ćemo postati kao u Rusiji, svi sa kamerama da bi mogli na sudu da se branimo tj. dokazujemo našu nevinost...  dovoljno je da te neko zakači na pešačkom i da se "prospeš" po putu kao Pjanović u svoje vreme i da dobiješ pristojnu odštetu...

 

vezano za pešački je išla kampanja

 

1481015_Pesacki_je_zakon_v.jpg

 

i u skladu sa time postoji nulta tolerancija za ovakve prekršaje. Zato ja izgorim kad mi stoje pored pešačkog i pričaju a onda kao odjednom krenu da prelaze, tako da mi je već prešlo u naviku da stanem i sviram im da pređu i onda ih ponudim ličnim specijalitetom kad me gledaju ko krave ... 

 

Definitivno je čovek kriv, a čak nije neophodna i neka velika brzina da bi se napravio ovakav previd... trenutak nepažnje i ....

 

zato drugari, pamet u glavu, oči na sve strane, prsti na kočnici i na sireni i lagano ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Svi smo ovdje bajkeri i vozaci auta pa i pjesaci po nekad, ali brate stavite se u  poziciju da neko vase dijete udari na pjesackom..... kakva odbrana bajkera, kakvi bakraci. Iskreno mi je zao zene i djece ali i bajkera naravno ali kriv je. Pjesacki je svetinja u normalnom svijetu i tu nema diskusije.  Iskreno se nadam da ce sve to proci bez velikih posledica.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Eto pre neki dan je onu devojčicu zgazio voz. Dakle katastrofa, hranili je roditelji 15 godina i izgubili je u trenutku. A krive su slušalice i nepažnja :( Kao i prelaženje pruge na nepropisanom mestu, kako čujem, mada to nije ni bitno ako gledaš (i slušaš).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Ako je ovo komentar na moj komentar onda ja vise nemam isti... Pa djevojcica je nesretnica kriva za svoju sudbinu ali porediti pjesacki i hodanje prugom sa slusalicama je krajnje neozbiljno. Hvala  odustajem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ja bih samo priupitao (bilo kog učesnika ove teme, a posebno Aćima) kako mi to znamo da je motociklista vozio brzo?

I kako smo sigurni da su pešaci preko ulice navalili kao mutavi?

Jel neko bio na licu mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Moguce da su zena i deca bili zaklonjeni nekim drugim autom,pickup-om,kombijem,presli pola ulice i jednostavno se ne vide a krivica je naravno na kolegi.Koliko god sporo da se kretao ispalo je nedovoljno sporo za datu situaciju na tako prometnom mestu.

Sreca pa nije bilo teze povredjenih.Moze svakome da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ja bih samo priupitao (bilo kog učesnika ove teme, a posebno Aćima) kako mi to znamo da je motociklista vozio brzo?

I kako smo sigurni da su pešaci preko ulice navalili kao mutavi?

Jel neko bio na licu mesta?

 

Pa je li ih je udario na pesackom? Znaci vozio je prebrzo, taman ako ih je udario sa pet na sat. To ovde nije tema, ako sam dobro shvatio. Tema je da pesaci treba da doprinesu svojoj bezbednosti, cak i na mestima, poput pesackog prelaza, gde su zakonom zasticeni poput beloglavog supa. Ta njihova obaveza, medjutim, ne oslobadja vozaca obaveza da na takvim mestima vodi racuna o bezbednosti pesaka. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Gledam cesto, kao pesak i dok vozim kako ljudi prelaze ulicu... Idu preko pesackog kao preko travnjaka. Ne bih mogao da stupim na kolovoz bez da pogledam levo i desno ni u kom slucaju. Slusalice, telefon, deca koju ne drze za ruku... Ovi sto pretrcavaju i svesno izlaze van pesackog koji je blizu, smatram idiotima.

 

Ne moze se generalizovati, ima dosta vozaca koji ne staju. Jednom sam zamalo napravio sranje kada sam stao da propustim bas zenu sa detetom u kolicima. Tri trake, ja sam stao, ali auto u drugoj traci ne a zena vec prelazi. Nisam pogledao u retrovizor jbg i srecom promasili su se. Desavalo mi se i da me psuju i zaobilaze kada stanem pred pesacki.

 

Uglavnom, pokazuje da smo ogranicena i zatucana nacija te da je neophodno da se radi konstantno na edukaciji u svim periodima zivota. Problem je i sto uopste nismo samokriticni i tesko je priznati da nam nesto ne valja i ne ide. Ne samo u saobracaju nazalost.

 

Pred pesacki kocim, gledam levo desno, stajem ako pesaci cekaju, ako ne krenu, jebi ga, kvacilo - prva pa laganeze... Drugi razlog jeste da sporom brzinom pred pesackim mogu da ukocim skoro nogama pa samim tim izbegavam nagle reakcije i mogucnost da me neko opali od pozadi.

 

Ja kao pesak... Gledam na sve strane vise puta, gledam i kada mi je zeleno da se kojim slucajem neko nije zaleteo da hvata zuto. Jednom sam kao klinac izleteo na kolovoz trceci i ne gledajuci, pored nekoliko samara od oca u kolima odrao me je kuci JNA kajsem kao vola. Zapamtio sam za zivota ulicu, parking mesto, crvenog Yuga 45 sa bez enterijerom, batine i naravno lekciju.

Promenio član Alekre
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ne moze se generalizovati, ima dosta vozaca koji ne staju. Jednom sam zamalo napravio sranje kada sam stao da propustim bas zenu sa detetom u kolicima. Tri trake, ja sam stao, ali auto u drugoj traci ne a zena vec prelazi. Nisam pogledao u retrovizor jbg i srecom promasili su se. Desavalo mi se i da me psuju i zaobilaze kada stanem pred pesacki.

 

 

Ja imao sličnu situaciju sa kolima, stao ženi sa bebom u kolicima na pešački i mahinalno gledam u retrovizor i vidim matorog kenjca sa babom u raspalom kecu kako kreće da me obilazi. Generalno imam naviku da stanem barem metar i po od pešačkog i prva varijanta mi je bila da otvorim vrata ali sam skapirao da bi matori to izizgnorisao i nabrzinu namotam pun levi i secnem po gasu. Ko je vozio mercedes zna koliki ajnšlag ima i kako se ponaša. Žena se ukopala na pešačkom a matori je izbegao u levo i proleteo preko pešačkog na metar od kolica..  da bi posle 100m stao na semaforu... znači loše mi je sad kad se setim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Po statistici najvise pesaka bude udareno u bg-u kada su dve trake u jednom pravcu i onda jedan lik stane, pesak krene a drugi strucnjak u traci pored ne! i onda tras!

Moj brat je tako stao zeni sa detetom u bul. Z.Djindjica kod 21. bloka. I sasvim slucajno vidi lika u retrovizor koji je dao gascinu i krece levom da ga prodje. On instiktivno smota pun levi i prepreci ceo put. Lik je jedva zakocio na par cm od njegovih kola. Da nije opusteno bi ih zgazio!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odgovornost je uvek na vozaču da pokuša na sve načine da spreči sudar.

 

Ako kao vozač vidiš da ima pešaka koji bi u '2 koraka' mogli da se nađu pod tvojim autom/motorom- na vozaču je onda da se prilagodi maksimalno toj situaciji i učini sve da spreči kontakt. Bilo da se uspori ili da se odmakne ili već nešto treće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Licna statistika mi kaze da su najcesce zene te koje su bezobrazne na pesackim prelazima, toliko da se u pojedinim momentima morbidnog popizda razmisljam da li da kocim. Naravno :), svaki put zakocim, ali vidno iznerviran. Da, slazem se da je ona na pesackom zakon, ali ukljuci malo mozga i pogledaj da iza mene nema niko i da to sto pogledas pola sekunde, i zastanes jos 3, mene lisava obaveze da stajem da bi se ona (naravno nogu pred nogu) prosetala preko pesackog, a nje rizika da je pokosim ukoliko je nisam video, sunce mi bije u oci, lud sam, pijan, drogiran, otkazala mi kocnica, ekstremno je klizava podloga, vozim bager od 20 tona koji ne moze da stane u 2 metra....

I uvek se zapitam, da li je moguce da se samo i iskljucivo vode time da ih zakon stiti, a ne razmisljaju o tome da ako ih i samo taknem branikom, slomili su koleno i ostali u krevetu pola godine. Nece ih utesiti ni 5 godina robije za vozaca ako ostanu invalidi ili izgube glavu u tom nesmotrenom, zakonom validnom, prelasku ulice.

 

Sto je najgore, i decu vode tako preko ulice, uce ih da imaju prvenstvo, te sve vise dece vidjam da tako prelaze ulicu, neretko zureci u telefon ili slucajuci muziku, a onda cupanje kose sa glave kad im neko na tom pesackom usmtri najmilije.

 

Ne generalizujem, nisu to sve zene i nisu to svi pesaci, ali procenat je bas visok.

 

Iz gomile slucaja izdvajam jedan gde mi je neki mali krelac sa kapuljacom na glavi krenuo da prelazi ulicu, apsolutno nepogledavsi. I ok, imao sam dovoljno mesta da stanem, da nije bio sneg i da nisam koceci nagazio na zebru, te se bez ikakvog usporenja nastavio kretati prema njemu. Nabo sam sirenu, na sta je on ovlas zavrnuo kapuljacu da vidi koji to majmun svira, vratio kapuljacu i nastavio da gega nogu pred nogu. Zilet je falio da mu potkacim koleno, srecom je izmakao. Razmisljao sam se da li da stanem i propisno ga isamaram ili ne, ali sam ipak se suzdrzao i nastavio svojim putem, dovoljno sto sam izbegao gazenje pesaka na zebi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Postovanje kolege bajkeri :)

 

Dugo godina citam ovaj forum, narocito deo "Motoristi na drumu" jer pratim i citam razne situacije  jer i sami ucestvujemo u njima. Malo sam razocaran reakcijama mnogih na ovoj konkretnoj temi, ali i generalno je tako jer ljudi pricaju o mnogim stvarima koje ne znaju ili ne poznaju. Kako kazu, kada bi ljudi pricali samo ono sto znaju, nastala bi velika tisina. Zelim samo da kazem da zivim i vozim SVAKI DAN po pola dana (izmedju 50 i 100km dnevno) po Beogradu i to mi nije nista strasno i novo, definitivno je drugacije i zahteva zestoku paznju, ali to je ono sto mene opusta :lud::D , a ovo kazem jer znam kako izgleda uzi centar, pesacki, pesaci, busevi, RUPE i sl. i nije isto kada neko ko ne vozi u takvim uslovima svaki dan krene da vozi po ovom ludilu, jednostavno, ne znate odakle kad i zasto vreba opasnost.

 

Prolazio sam par minuta posle ove nesrece kada se desila, stao sam da vidim sta se desilo jer od guzve ljudi koji snimajju za fejs, twiter i sl. se ne vidi ko i koliko ljudi lezi na asfaltu, video sam samo dalje motor na sred ulice i odmah sam zeleo da vidim sta je sa kolegom. Dok stajem prilazi mi akter dogadjaja, kolega u ful opremi, imao je malu posekotinicu samo, i detaljno mi opisuje sta se desilo, a vec sam znao jer je svako od nas mogao tako da prodje (ja zamalo tu isto pre oko 2 nedelje na isti nacin).

Pre detalja, samo da kazem da sam razocaran kolicinom zamenjenih teza, okrivljivanja bajkera, pricama "udario pesake" i sl. ON NIJE UDARIO U PESAKE NA PESACKOM!

Evo i slike tog mesta, takodje, pesacki nema veze sa pijacom koju svi pominjete i kako je tu prometno zbog iste, sto jeste tacno u 11:00h, ali u 18:00h taj pesacki kod pijace je isti kao i svaki drugi, a on uopste nije bitan u ovoj temi. Dakle, informacije daje "on udario ljude na pesackom jer je vozio prebrzo"; "mnogo ljudi, to je pesacki ka pijaci" - nisu tacne. Covek je bio pristojan, ostao normalno, kazete "bio bahat prema medijima". Pa svako normalan bi bio bahat jer se zna kakvi su to lesinari i kako izvestavaju, kako ono sto im vodja naredi tako i ovo o cemu pojma nemaju, narocito hroniku, saobracaj, sudske procese jer to znam posto mi je struka pomesana sa svim tim. I ako je bio bahat, verovatno sa razlogom jer i sami citate komentare ljudi na vesti, a vesti se prenesu tako da smo mi uvek krivi, divljamo i picimo. Niko nije napisao zbog cega se sve ovo desilo, a zrtve su i bajker i zene sa decom.

Dakle, sto se tice medija, tu je jasno, smarali su ga da je divljao, narocito u stanju adrenalina i soka, mislim da su oni uvek visak. Nije me mrzelo da slikam rupu i da danas opet prodjem i gle cuda, rupa je zakrpljena. Tako radi nasa "drzava", tek kad se nesto desi. To bi tu inace stajalo dok neko od nas ne prodje slicno ili gore.

Evo i slike:

http://i60.tinypic.com/w9e48z.jpg

w9e48z.jpg

 

Dakle, ovde fizicki, ma kakav ste ludak, ne mozete ici nesto brzo, covek je tek prebacio u II, isao je oko 40-45km/h (u naseljenom mestu svi znamo 50kmh je ogranicenje), dakle covek nije divljao, nije isao prebrzo, ocigledno ne poznaje mozda taj deo STO NIJE DUZNOST da poznaje gde viri cev, gde su sine 20cm iznad asfalta, gde su rupe i sl., obilazio je auto koji je bio u njegovoj traci, u smeru ka pijaci, zena se pojavila sa decom na sred pesackog, a on fizicki nije mogao da ih vidi zbog kolone kola u levoj traci, koja je cesta jer tu idu 2 busa, covek je krenuo da koci i ova rupa je sve skrivila, proklizoa prednji, on je pao, motor nastavio da kliza i udario zenu koja je pri tome pala. Fakticki, motorista je pao, a ljudi na pesackom su, koliko god ruzno zvucalo, kolateralna steta. Pre nego sto naostrite dugmice na tastaturi da me napadnete, ali ne vidim razlog, samo jos par stvari bih rekao.

 

Ta raskrsnica na ovoj slici je izuzetno losa, losa preglednost ljudi koji se ukljucuju na glavni pravac, 2 pesacka, pre i posle raskrsnice, na rastojanju od 10m, ckiljavo osvetljeno, kolone vozila ceste, bus, uvek neko parkiran (McDeck fast food je tu) i tsl. cine da je taj deo izuzetno los za voznju ma koliko vi vozili. Sada cete reci onu cuvenu "prilagoditi voznju uslovima puta", ma sve je to ok dok su to uslovi za bezbednu voznju (preterano spora voznja je ugrozavanje saobracaja). Covek hoda brzinom od oko 5 do 7km/h, a ako treba voziti motor ulicama grada 15 ili 20km/h, a da nije zona 30, onda ne znam cemu sluze signalizacije, saob. inzinjeri, motori, automobili... Nije sve u sporoj voznji jer pretarno sporo onda postaje kontra produktivno. To vazi za neke druge situacije (magla, kisa, poledica, totalni mrak i sl.).

Sustina je da se prenaglilo sa pricama kako su pesaci zakon i kako je covek udario nekoga na pesackom. Zao mi je bajkera jer je ovo mogao svako od nas biti zbog ovih kratera ovako sjajno obelezenih, a za to bi neko morao da popije suspenziju/otkaz/zatvor kada se ovako ostavi krater gde sutra neko moze poginuti i sta onda?

Takodje, sa Acimom se slazem 101% sve sto prica covek, ali ga ovde napali mnogi jer ne razumete sustinu i ne gledate malo dublje. Odgovorno tvrdim da su pored taxista i retkih GSP vozaca (imam uvek prijatna iskustva sa njima), pesaci najgori ucesnici u saobracaju, samo oni nisu ni svesni da su ucesnici u saobr. Ta prica da je on zakon na pesackom i jeste problematicna i svi koji tako tvrdite ste zapravo vec naseli na tu pogresnu propagandu. Sta je zakon? Jel zeleno svetlo zakon u raskrnici za vozaca, pa koliko puta ste prikocili, jace kocili ili skorz stali zbog XY situacije? Zakon je samo da se umire, a nacin biramo nekad sami, nekad onaj gore. Pesak, na nesemaforizovanom pesackom ima da pogleda onoliko koliko treba da bude siguran. Ja kada idem peske dok nisam siguran ne prelazim jer zivot je jedan, a od toga da sam u pravu i mrtav nemam vajde jer uglavnom je motor, auto, bus i sl. jaci od pesaka, koji opet, lakse moze da se zaustavi ili pozuri nego sto 10tona ili auto/motor u sekundi moze da stane.

 

Najbitnije je da su deca i zena ok, bajker je ok, motor nije delovalo preterano sjeban, rupa je zakrpljena i sve je proslo ok. Svasta sam slusao, gledao, ucio na kraju krajeva, daleko je sve to tako jednostavno kako mnogi pisu.

P.S.
Eto, ja sam sinoc kada sam ovo slikao, prvi put pao sa motorom. Stojim kod Vuka na crvenom, pali se zuto, ja lagano pustam kvacilo, kad BUM i ja na zemlji sa svojim Transalpom. Zena u dzipu, drndala mobilni (to sam zapazio kada sam je obisao.). Kaze "joj izvini ne vidim', a ta raskrnica je osvetljena bolje nego pola stadiona u nasoj ligi. Ja sam na tu glupost ostao nem. Sreca, od stete sao ram tablice, rol bar odradio posao i vecno sam mu zahvalan. Pogledala me sudbina da iz one grupe koji ce pasti predjem u onu grupu bajkera koji su pali na najjeftiniji nacin. Nista, teramo dalje, samo pametno i skoncentrisani, a protiv nekih stvari ne mozemo. Kao kolega pre neki dan, tako ja juce, protiv toga se ne moze.

Uzdravlje i sve najbolje, nisam zeleo da nekoga nesto smaram, samo da prenesem malo detaljnije i realnije i da iskazem svoj pogled/misljenje na sve uz pricu sa covekom na licu mesta.

 

Pozz :)

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ja bih samo priupitao (bilo kog učesnika ove teme, a posebno Aćima) kako mi to znamo da je motociklista vozio brzo?

I kako smo sigurni da su pešaci preko ulice navalili kao mutavi?

Jel neko bio na licu mesta?

 

...obilazio je auto koji je bio u njegovoj traci, u smeru ka pijaci, zena se pojavila sa decom na sred pesackog, a on fizicki nije mogao da ih vidi zbog kolone kola u levoj traci, koja je cesta jer tu idu 2 busa, covek je krenuo da koci i ova rupa je sve skrivila, proklizoa prednji, on je pao, motor nastavio da kliza i udario zenu koja je pri tome pala.

 

E pa zbog ovog objašnjenja sam i postavio gornje pitanje.

Po njemu niti je kolega vozio brzo niti su pešaci navalili kao mutavi. Osim ako ne želimo da generalizujemo.

Mnogi zaključci se donose prebrzo i uz puno pretpostavki a iz takvih nagađanja teško se mogu izvući prave pouke..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Mnogi zaključci se donose prebrzo i uz puno pretpostavki a iz takvih nagađanja teško se mogu izvući prave pouke..

 

 

Pretpostavka je majka svih zajeba. A sto se majke iz teme tice, sledeci put ce ipak pogledati da li neko ide, a bogme ce i decu poduciti istom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja