Jump to content

Moto Zajednica

On vozio brzo, a oni kao mutavi rešili da pređu ulicu?!

Recommended Posts

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Sa Acimom se potpuno slazem.

 

Ali...

 

To je ulica u kojoj je uvek gust saobracaj, generalno se sporo vozi i ne verujem da je u pitanju bilo kakvo divljanje motocikliste u pitanju.

Duz celog Maksima Gorkog svaki pesacki bez semafora je idealan za saobracajne nezgode ovog tipa. 

Uska ulica, u dva koraka se covek nadje na sred pesackog. Gospodja je morala, bar zbog dece, da dobro osmotri situaciju ili cak da ode na sledecu raskrsnicu koja je sa semaforima. Ja licno u toj ulici uvek biram pesacke sa semaforom. Od ovih drugih mi je frka. 

Motociklista je morao da malo vise gleda oko sebe i da ne zaobilazi rupu po svaku cenu (ne verujem da bi pao da je prosao kroz nju, kad nisam ja padala sa maleckim tockovima na skuteru ne bi ni on sa motora). Dosta puta mi se desilo da me automobili u pokusaju da zaobidju rupu zamalo obore da li kao pesaka, ili vozaca skutera. A on je umesto u pesake mogao da udari u auto ili tako nesto i da fino nadrlja. 

 

Saobracaj je to, trenutak nepaznje koji se svakome desi. 

 

Do jutros sam mislila da tako neku glupost u zivotu necu da napravim. Pa sam napravila jos crnje i gore, hvala Bogu dobro prosla.

Nesto sam bila neispavana, na to se jos i zamislila i mrtva hladna presla preko Brace Jerkovica na cisto crveno za pesake a da pritom uopste nisam obratila paznju da prelazim ulicu. Pogledala nisam ni na sekund. Ni put ni semafor. Preznojila sam se kad sam shvatila sta sam uradila. A ja sam zaista od onih sto sa najvecom paznjom prelaze i nikad se do sad nisam izlozila ni najmanjem riziku. Ni kad sam pesak ni kad sam vozac. Uvek sam, ali bas uvek potpuno usresredjena na saobracaj i bezbednost kako svoju tako i tudju. Jbg, 4 sekunde pomracenja svesti ili sta vec. Objasnjenje nemam za svoj postupak. Sam Bog me sacuvao. 

 

Mnogi tako poginu ili ubiju nekog pa ih posle razvlace po novinama kao neodgovorne, majmune itd a svi zaboravljaju da ziv covek svasta moze da uradi a da razlozi za to nisi ni glupost ni bahatost. Samo trenutni nedostatak paznje. To svakako nije opravdanje ali se dogadja. Nisam imala ni slusalice nit sam gledala u telefon.  

I to se obicno ako dodje do nesrece zove "bilo mu sudjeno". Meni na svu srecu jutros nije :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Ako je vozilo bilo ispred njega zasto ga je obilazio sa 40 ,45 na sat kad se na slici dobro vidi PUNA linija .Znaci da je morao da predje preko pune linije . A sto se tice medija kamerman RTSa je snimao pesacki ne njega ili motor, pa se posle povukao iza stuba zgrade stavio kapuljacu preko glave i svi njegovi prijatelji njih oko 5 ,6 su se povukli iza stuba ko pokisli .Znaci on je prisao kamermanu i nekolicini fotografa koji su slikali PESACKI a ne njega i unosio im se u lice bez ikakvog povoda .A ja sluzbenim vozilom dnevno predjem oko 100 nekad i 300 km po Beogradu a po Srbiji i po 900 km dnevno u sluzbenom vozilu jednih dnevnih novina i ljudi koji izvestavaju o  crnoj hronici to rade na osnovu zatecenog stanja i cinjenica, ocevidaca  a ne po diktatu  iz Nemanjine to garantujem. A tih crnih hronika sam se nagledao veoma mnogo nekada stizao i pre policije i hitne pomoci  na mesto nesrece neke scene ti se urezu u pamcenje za ceo zivot zato znam o cemu ovde govorim .Niko iz medija nije napao ovog momka u svom tekstu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

@Dimic

Necu da sirim raspravu, svoje misljenje sam izneo, preneo neke detalje iz prve ruke i pogledao sve. Lepo je sto predjes na 4 tocka toliko kilometara sluzbeno, ovde pricamo o motoristima. Ono sto zelim da ti repliciram je "sto je obilazio vozilo?" - Verovatno znas, ako vozis toliko, razliku izmedju obilazenja i preticanja, jer po tvojoj logici kada je puna linija, a neko stoji, mozemo da cekamo danima jer je puna? Takodje, proveri u testovima, to znam sigurno jer sam ih skoro radio, motociklista moze cak i da pretice vozilo ukoliko ne prelazi neisprekidanu razdelnu liniju (punu), mada to sad nije tema. Dakle, obilazenje je potpuno legalno, a tu staju non stop.

Sto se tice diktarta iz Nemanjine, govorio sam kako se generlano izvestava, a svedoci smo toga kada se pojave ovakve vesti na rts-u, a narocito komentari tipa "zabraniti ulaz u grad motorima preko 50cc i sl. nebuloze", a taj koji se krije iz drveta i sl. ako nije privatni detektiv ili iz onih nekih paparaco emisija na pinku, sta se krije? "Diktat iz Nemanjine" shvati kao metaforu, a kao sto Acim kaze, citajte malo i izmedju redova. Covek je bio u soku, hteo on ili ne, a ovi slikaju i sta on zna da li slikaju pesacki, rupu, motor ili njega, ako je kamera uperena u tom smeru?
Sto se tice crne hronike, nazalost, takodje sam vidjao svasta, shodno svojim godinama, naravno, tako da ne vidim sto je to bitno. Naravno da nije napao i ne treba da ga napadju, to bi bilo sramno jer je i on zrtva, covek je pao sa motora nije vezbao paintball iz zabave pa sa prozora pogodio dete na ulici...



Dakle, sto rekoste, pesaci u takvim ulicama i na takvim prelazima moraju vise obracati paznju, a svoje sam dovoljno rekao o njima, "zakonu na pesackom" u prethodnom postu, sad da ne pravim flood na temi.

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Da ne vozim motor ,skuter ne bih bio na forumu dakle vozim po gradu na 2 tocka .Opet nisi shvatio da je obilazio vozila preko pune linije  koja su stala da propuste PESAKE .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Vukita, uz svo postovanje, ne znam kako da opisem to sto si tu napricao. Zarad tog kolege o kome se ovde radi, nadam se da nece tebe zvati za svedoka!

 

To da on NIJE DUZAN (ne znam zasto uzvikujes to) da poznaje grad ne pije vodu. DUZAN jeste da prilagodi voznju tako da moze da stane na vreme pred pesackim, semaforom ili bilo cim sto mu uskracuje prednost, a PAMETNO bi bilo da tamo gde ne poznaje okruzenje uspori dovoljno da se ne zalepi u neki zid, zar ne?

 

Ako je zveknuo zenu preticuci kolonu (jer kada se kolona zaustavi pred pesackim, semaforom ili ulicom sa prvenstvom prolaza, onda to NIJE obilazenje, cak ni tzv. filtriranje nego nesto sto ima neprijatno ime u zakonu), onda je u dvostrukom faulu. To je onda gore od onog ranije pomenutog, kada pesaka pokupi neko u levoj traci nakon sto iskoraci iza vozila zaustavljenog pred pesackim u desnoj. 

 

Dakle, ako je to tako bilo kako kazes, onda nju oslobadja cak i sumnje (Acimove!) da je bila nesmotrena, jer osim sto na pesacki ima pravo da stupi, a vozaci obavezu da stanu, ona NEMA OBAVEZU da zvera nalece li neko prakticno iz kontra smera, zaklonjen kolonom iza auta koji je propusta i tako dalje... Pritom, 45-50 je ogromna brzina za naletanje na pesacki. Srecom, kolega verovatno nije toliko vozio u trenutku kada se sve desilo, mada tvoje procenjivanje brzine pomalo zabrinjava. 

 

Ovo nije sudjenje kolegi, to radi sud. Pokusavamo da shvatimo gde gresimo, odnosno gde drugi grese, pa da to izbegnemo. Svako od nas napravi glupost ili naleti ne necju. Ako uvek odbacujemo krivicu, cak i kad postoji, onda nista ne mozemo da naucimo. Ovaj put se barem zavrsilo uz umerene posledice.

 

Meni sada dosta ovoga. Srecno svima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

...Opet nisi shvatio da je obilazio vozila preko pune linije  koja su stala da propuste PESAKE .

Ovo je prilicno bezobrazno izvrtanje teza tj. tumacenje mog posta da bi ti meni pricao sta ja nisam shvatio, ali razumem, ja sam nov na forumu, ti si verovatno ovde malo duze pa ti staz dozvoljava ovu bahatost i ne znam zasto moderatori, ako je ovo ozbiljan forum, recimo ne opomenu coveka koji radi ovo sto ti radis.

 

Znaci, procitaj moj post i razmisljaj puno puno puno, dok se stolica ne ugreje, kada vec ne razumes jasno napisan tekst u kome sam rekao da je obilazo vozilO koje je stajalo, a koje nije stalo radi propustnja pesaka, jer to onda nije obilazenje vec se moze u nekom slucaju podvesti i pod nasilnicku voznju (obilazenje kolone preko pune), s'tim sto ovde nije bilo kolone.

Dakle, ja sam izuzetno shvatio sta se tamo desilo, ali tastatura ratnici nisu jer iz sobe sve znaju.

 

Ne znam jel ima neko dugme za prijavu posta, ali trudi se da nikada vise ne stavljas u moja usta reci koje nisam rekao, a sta sam napisao je jasno, dakle, TI nisi shvatio situaciju, a opet prostudiraj malo razlike izmedju obilazenja i preticanja. Narocito obilazenje, jer ti kolima u gradu kada obilazis te strucnjake sto stoje sa sva 4 u trac, sacekas da doticni dodje iz pekare, radnje i sl. ili ga obidjes iako prelazis punu???

 

 

Vukita, uz svo postovanje, ne znam kako da opisem to sto si tu napricao. Zarad tog kolege o kome se ovde radi, nadam se da nece tebe zvati za svedoka!

 

To da on NIJE DUZAN (ne znam zasto uzvikujes to) da poznaje grad ne pije vodu. DUZAN jeste da prilagodi voznju tako da moze da stane na vreme pred pesackim, semaforom ili bilo cim sto mu uskracuje prednost, a PAMETNO bi bilo da tamo gde ne poznaje okruzenje uspori dovoljno da se ne zalepi u neki zid, zar ne?

 

Ako je zveknuo zenu preticuci kolonu (jer kada se kolona zaustavi pred pesackim, semaforom ili ulicom sa prvenstvom prolaza, onda to NIJE obilazenje, cak ni tzv. filtriranje nego nesto sto ima neprijatno ime u zakonu), onda je u dvostrukom faulu. To je onda gore od onog ranije pomenutog, kada pesaka pokupi neko u levoj traci nakon sto iskoraci iza vozila zaustavljenog pred pesackim u desnoj. 

 

Dakle, ako je to tako bilo kako kazes, onda nju oslobadja cak i sumnje (Acimove!) da je bila nesmotrena, jer osim sto na pesacki ima pravo da stupi, a vozaci obavezu da stanu, ona NEMA OBAVEZU da zvera nalece li neko prakticno iz kontra smera, zaklonjen kolonom iza auta koji je propusta i tako dalje... Pritom, 45-50 je ogromna brzina za naletanje na pesacki. Srecom, kolega verovatno nije toliko vozio u trenutku kada se sve desilo, mada tvoje procenjivanje brzine pomalo zabrinjava. 

 

Ne moze da me zove za svedoka jer nisam prisustvovao sceni vec sam dosao posle par minuta.

 

Sta nije duzan sam napisao, rupa je potpuno neobelezena i to je glavni uzrok pada jer ima rupa/sina/kolotraga i sl. gde se moze pasti i sa 15km/h (Karadjordjeva) i sta sad, treba da guramo motor kroz tu ulicu? Sreca, pa ja znam neku putanju u toj ulici gde najmanje upadam u rupe, a ako neko ne zna, pa vozi 25km/h, treba da zakoci i nadje se u sini, krateru i sl. i padne onda je on nasilnik po tebi? Prilagoditi brzinu uslovima puta je za normalne situacije i predvidjene, a sa tom floskulom fakticki si uvek kriv i zna se zasto je i kada je ona prvi put uvedena u zakon.

 

Ono sto mene zabrinjava kod tebe je, kao i mnogih ovde je lazno moralisanje. Ovo kao odgovor da tebe zabrinjava moja procena brzine, jer nisam ja procenio, covek mi je rekao kako i sta i koja je bila brzina. Vi ne razumete, covek nije udario zenu na pesackom on je pao pre pesackog dok je kocio, ali kada je dosao do ovako divno obelezene rupe, proklizao je i pao, motor je dalje udario zenu. Nije bilo kolone, kolona je bila na suprtonoj traci. Sto se tice laznog moralisanja, ovo vazi za ovaj deo oko nasilnicke voznje sto ti kao politicki korektno nesto izbegavas napises. Javno cu na Trgu odseci ruku sebi i ti snimaj za YouTube ako ti i 99% ovde nikada nije preslo brzinu od 50km/h u gradu i ukoliko nikada nisi dosao na semafor prvi tako sto si sa leve strane dosao, obilazeci kolonu, jer to je klasican primer nasilnicke voznje.

 

Gde se slazemo je da ovde ne treba da se sudi kolegi, to ima ko ce, ali ovo izvrtanje cinjenica i ne citanje/ ne shvatanje situacije zabrinjava, narocito sto ste vas dvojica mnogo iskusni bajkeri, tako se da zakljuciti iz vasih ocinsko-iskustvenih saveta i price.

 

Srecno svima, pozz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd, DORĆOL
  • Motocikl: HONDA CBR 1000 rr

Vukita,potpisujem svaku tvoju reč.Savet:ne primaj se na komentare raznih moralista.Svaki metar te ulice dobro poznajem, i ne samo te već ceo grad jer sam na ulici od sedamdesetih godina.Motor vozim od svoje 13-te godine,tako da imam i previše iskustva.Ko god kaže da vozeći motor poštuje sve propise,taj debelo laže!Ja prvi ne poštujem ograničenje brzine,kad god mogu.Svestan sam da je to mimo zakona,ali...Ovi koji morališu o poštovanju pešačkog prelaza potpuno su u pravu;pešak ima prednost i tačka.Samo,u zakonu o saobraćaju lepo piše da se pešak pre no što zakorači na pešački prelaz MORA uveriti da to može bezbedno uraditi!Većina (da ne kažem svi) to ne rade,nego kad mu sevne zeleno,odmah zakorači.Niko se ne pita da li sam ja kao vozač odsutan,bolestan,na nekim opijatima,pod alkoholom...Kada ti neko polomi noge,zar je bitno ko je kriv?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Lazno moralisanje je kada trazis izgovor, a ne kada se pogledas u ogledalo i kazes: napravih sranje.

Kada pravdas i objasnjavas situaciju i navodis sta si cuo od tog decka, a ne kazes da nisi razgovarao sa zenom koju je pocistio.

Nisi autoritet da sudis o moralu. Nisam ni ja, ali nisam se tako ni postavio. Rekao sam ovo: mislim da je kriv kako god da je doslo do toga, jer zakon (pa trt-trt-trt).

To sto mislim ne znaci da ne moze da se desi da sada, kada krenem put grada motorom, i ja necu da napravim neku glupost. Samo, ako je napravim, necu da kukam: vidi rupa, vidi, ptica, vidi sunce, vidi ovo-ono.

Ajd, uzdravlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pretpostavljam da neko poznaje motciklistu koji je učestvovao u ovom, pa mislim da bi trebalo da pozove tog čoveka da ovde napiše šta se i kako desilo iz njegove pozicije ( vozač motorcikla ) . Mislim da bi nam to svima najviše koristilo jer se ovde priča samo na osnovu novinskog članka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ne znam oko čega frka i drama... čovek je napravio previd ( dovoljno da je kasno video rupu i gledao kud oko nje) pao i zakačio ljude na pešačkom. Ovde se priča povela kao da je na zadnjem, vozeći 120kmh između kolone ubio ljude na pešačkom (kao što je pre bilo slučajeva).

 

Definitivno je čovek kriv, bogu hvala svi su živo i zdravo. Ovde je prevashodno poenta da mlaći vozači vide šta sve može da im se desi u saobraćaju i da takve situacije preduprede. Umesto da razvlačimo da li pešaci trebaju da paze ili ne (moj stav je da je to njihov izbor a moje je da ih izbegavam bilo da su na pešačkom ili ne svidelo se to meni ili ne )

 

Ono što mi možemo da uradimo je da napravimo akciju prijavljivanja svih tih rupa koje se nalaze na nekim našim putanjama na

 

http://www.beogradput.rs/contact  akcija Beograd bez rupa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A što je dečkonja pao? Zbog rupe? Postavila mu nogu ili ga gurnula sa motora?

 

 

U prethodnom postu sam bio ironičan pa ne znam da li sam dobro shvaćen. Razumeo sam da je motociklista pao zato što je izbegavao rupu.

 

Ja sam poprilično siguran da bi ostao na točkovima da je išao pravo da prođe kroz rupu. Poprilično je široka a i plitka je. Ovako, napravio je dosta veći problem.

 

Vidim da ljudi generalno paniče od tih rupa. Ok, nije prijatno i može da dovede do nekih neželjenih stvari ali da rizikujete pad jer izvodite neki salto mortale da bi izbegli istu je :lud:

 

Ako je rupa ispred vas a nije baš lako da se obiđe, ispravite motor maksimalno, kočite koliko možete do nje, korman/heblovi čvrsto da se prednji ne gicne i to je to. gazi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vozač mora uvek da obrati pažnju na pešake više nego obrnuto. Pesak nikad nije ubio auto ili motor već samo je pesak bivao onaj koji nagrabusi.

Hmmmm, u pravu si, mada, ja kad god sam primjetio da sam ugrozen u nekoj situaciji nisam isao okolo I edukovao citav svjet kako da me zastiti, nisam ja polarni medjed, nego sam dodatno obratio paznju kako da sacuvam glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To je samo pokazatelj koliko je drastična situacija kod nas.

 

Naravno da to nije opravdanje da pešaci bez gledanja iskaču na ulicu, ali još manje da vozači mogu tek tako bez obzira da proleću pored potencijalnih opasnosti.

 

Ako deci ostaviš napunjen pištolj da se da njim igraju nije pitanje hoće li se loše završiti već samo kad će da se desi. I onda nema logike da staviš odgovornost kod dece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6837 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

 

A što je dečkonja pao? Zbog rupe? Postavila mu nogu ili ga gurnula sa motora?

 

 

U prethodnom postu sam bio ironičan pa ne znam da li sam dobro shvaćen. Razumeo sam da je motociklista pao zato što je izbegavao rupu.

 

Ja sam poprilično siguran da bi ostao na točkovima da je išao pravo da prođe kroz rupu. Poprilično je široka a i plitka je. Ovako, napravio je dosta veći problem.

 

Vidim da ljudi generalno paniče od tih rupa. Ok, nije prijatno i može da dovede do nekih neželjenih stvari ali da rizikujete pad jer izvodite neki salto mortale da bi izbegli istu je :lud:

 

Ako je rupa ispred vas a nije baš lako da se obiđe, ispravite motor maksimalno, kočite koliko možete do nje, korman/heblovi čvrsto da se prednji ne gicne i to je to. gazi!

 

 

Slazem se. Jednom sam fasovao skuterom zbog rupe, tj. ne zbog nje same nego sam hteo da izbegnem (kreten neiskusni). Desavalo mi se i na Kawi da naletim na neke rupcage, jednom sam bas gadno naleteo. Nikakva ostecenja nisam pretrpeo. Ionako na svake dve godine menjam ulje i semeringe. Ove godine kompletan remont zajedno za lezajevima i drugim oprugama i teraj. Bolje tako nego se odrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

 

A što je dečkonja pao? Zbog rupe? Postavila mu nogu ili ga gurnula sa motora?

 

 

U prethodnom postu sam bio ironičan pa ne znam da li sam dobro shvaćen. Razumeo sam da je motociklista pao zato što je izbegavao rupu.

 

Ja sam poprilično siguran da bi ostao na točkovima da je išao pravo da prođe kroz rupu. Poprilično je široka a i plitka je. Ovako, napravio je dosta veći problem.

 

Vidim da ljudi generalno paniče od tih rupa. Ok, nije prijatno i može da dovede do nekih neželjenih stvari ali da rizikujete pad jer izvodite neki salto mortale da bi izbegli istu je :lud:

 

Ako je rupa ispred vas a nije baš lako da se obiđe, ispravite motor maksimalno, kočite koliko možete do nje, korman/heblovi čvrsto da se prednji ne gicne i to je to. gazi!

 

Vi imate plitke rupe, po unutrašnjosti Srbije su krateri u pitanju...Ja sam pre par godina, kolima doduše, polomio alu felnu, guma je pukla kao da je nije bilo.Felna za djubre...Motor bi do pola upao u istu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Šta se desilo na ovom snimku???

Od čega su poleteli svi ti ljudi.. :staa2::zbunjen:

 

Ovaj snimak nema veze sa temom niti sa saobracajnim nesrecama uopste.

U pitanju je bio kamikaza sa (za njega vjerovatno prevelikim) licnim problemima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

I dalje smatram da je bolje polomiti felnu nego glavu.

 

Uopšte nisam dovodio u pitanje šta je bolje, svako najbolje zna za sebe...Samo se "hvalim" kakvi su nam putevi, mada sumnjam da bi ostao na motoru sa polomljenom felnom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Vozač mora uvek da obrati pažnju na pešake više nego obrnuto. Pesak nikad nije ubio auto ili motor već samo je pesak bivao onaj koji nagrabusi.

Nije ubio motor ali motociklistu jeste. Nažalost ubijaju nas golubovi, psi, zečevi, ulje na putu... taksisti koji stoje pored svojih vozila na sred puta, i još sa nipodaštavanjem nas gledaju, kao "šta se buniš"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U korist teme ne bi trebalo izvlačiti stvari iz konteksta.

 

Zapad bi mogao da bude svakako primer što ne znači da je na zapadu idealno i da nema mesta za poboljšanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Hteo bih da potvrdim par cinjenica koje je VukiTA izneo.

Isao sam u gimnaziju u relativnoj blizini tako da mi je dobar deo prijatelja u tom kraju, a i kancelarija mi je na 10 minuta tako da sam relativno cesto na toj lokaciji.

 

Ono sto je neko rekao kako je to direktna veza sa pijacom je cista glupost. Pijaca jeste blizu ali je opet dovoljno daleko da se ovaj prelaz dosta slabo koristi. Pritom prelaz se nalazi izmedju dva prelaza sa semaforima i ljudi ga uglavnom obilaze.

 

Raskrsnica je jako nepregledna. Postoji samo po jedna traka po smeru, u kojima ljudi masovno parkiraju kola a pritom prolaze i autobuske linije sto sve dovodi do toga da je ulica prilicno zakrcena te je i saobracaj kroz nju veoma usporen i nema nekog mesta za bilo kakvo divljanje. Sa druge strane buduci da se cesto formiraju kolone uopste nije problem da neko neprimecen iskoci na sred pesackog sakriven nekim kolima ili autobusom.

 

Ovo sve pisem ne u zelji da opravdam motorciklistu, oborio je pesaka na pesackom i kriv je bez govora, ali znam koliko puta sam zamalo upao u slican problem na istom mestu. Znam za to problematicno mesto, vozim generalno prilicno penzionerski, ali kada ti pesak bez gledanja iskoci iza nekih kola na par metara od tebe trebaju ti stvarno dobri refleksi i dosta srece bez obzira na brzinu kretanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja